Pomoc w kupnie laptopa

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Mam zamiar kupić laptopa, najprawdopodobniej zrobię to jutro, ale powiem szczerze ze zupełnie się na tym wszystkim nie znam.
Z tego co sie dowiedziałam dzisiaj oraz z tego co zaproponowali mi dzisiaj w sklepie wyszło coś takiego: (proszę o opinie i ewentualne poprawki, będę bardzo wdzięczna)
Kadłubek notebooka: VBI Compal HEL81 15.4" WXGA TFT Glare, 945GM, VGA, DVD-RW
Procesor: Intel Mobile Core 2 Duo T5500, 1.66 GHz, 2MB cache, BOX
Pamięć SDR/ DDR/ DDR2/Sodimm: Kingston 1024MB 667 MHz DDR2 Non- ECC CL5 SODIMM
Dysk: Dysk Samsung Spin Point M60 2.5", 100GB, Ultra ATA/100, 5400RPM, 8MB cache

Nie mam jeszcze karty graficznej i w ogóle nie wiem nawet co sądzić o tym sprzęcie. Proszę o pomoc.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
A ile możesz przeznaczyć na zakup laptopa i do czego ma być ?

Trochę mało informacji podałaś ;-) Jakieś konkretne wymagania ? np. czy ma być bezprzewodowa karta sieciowa ? Wbudowana kamera ? Nagrywarka light scrabble ?

Nie mam jeszcze karty graficznej i w ogóle nie wiem nawet co sądzić o tym sprzęcie. Proszę o pomoc.
Kartę masz zintegrowana ;-)
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Przeznaczam na niego okolo 3000 tys zl moze troszke wiecej. Kupuję go raczej do pracy, nie w celach rozrywkowych typu gry :)

Szczerze mowiac nie mam zielonego pojęcia o czym mowisz np z tą kartą sieciową :)
Wyczytalam tylko jeszcze o tej karcie graficznej i jest napisane tak:
Typ zainstalowanej karty graficznej: Intel Graphics Media Accelerator 950
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Szczerze mowiac nie mam zielonego pojęcia o czym mowisz np z tą kartą sieciową
Czy internet chcesz mieć drogą bezprzewodową czy po kablu ? Oczywiście zawsze można kupić dodatkową kartę, ale po co ? ;-) Wiele miast w Polsce oferuje nam bezpłatny, bezprzewodowy dostęp do niego.
Warto więc zaopatrzeć się w notebooka wyposażonego w kartę bezprzewodową, popularnie zwana kartą WiFi - będziesz mogła np. bezpłatnie korzystać z internetu typu ad-hoc.
Typ zainstalowanej karty graficznej: Intel Graphics Media Accelerator 950
Jest idealna skoro nie będziesz grała :)

Moim zdaniem warto patrzeć się na notebooki z co najmniej 24 miesięczną gwarancja producenta. Pamiętajmy jednak, że na baterię zazwyczaj jest ona krótsza niż ta co widnieje w sklepie. Obecnie ta wynosi ok. 1 roku - zależy od producenta - nie podoba mi się Twój producent. Jednym z lepszych producentów jest np. Asus, HP, Aristo czy Fujitsu-Siemens.

Asus na przykład ma dobry, ale... powolny serwis. Door-to-door.
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
A ile ma cie kosztowac ten co napisałas?
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Dokladnie nie wiem ale mniej niz 3000.

Rainingman ok rozumiem juz z ta kartą więc wezmę bezprzewodową :)
Więc proponuje HP nx6310- trochę mniej pamięci i mniejszy dysk, ale ma "szklana matrycę" i wbudowana kartę WLAN (bez przewodową) i jest firmowy, bo HP :) lub ACER 5612 NZWLMI
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
A czy ten ktory podalam jest mocno zly? Bo moze da sie do niego "doczepic" ta szklaną matrycę i bezprzewodową kartę sieciową....
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Nie jest taki zły, ale jak pisałem wcześniej producent w przypadku komputerów przeniośnych jest bardzo ważny (napisałem wyżej dlaczego), poza tym nie ma wbudowanej karty, więć będziesz miasiała kupić dodatkową (na USB i wszędzie z nią "chodzić") Nie można monitora "doczepić" (cokolwiek to znaczy) Ta "szklana" matryca naprawdę bardzo ciekawie się prezentuje. Obraz jest bardzo ostry, przejrzysty ...
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Hmm kupiłam tego laptopa o którym pisałam. Wyniósł nieco więcej niż 3 tys ale jestem naprawdę bardzo zadowolona :)
Wzięłam pod uwagę to o czym pisał szczególnie Rainingman i ten zakup byl chyba dobrym wyborem.
Ale nie pytajcie mnie o szczegóły bo ja i tak nic nie wiem :D
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Wszystko jest takie jak pisalam z tą roznicą ze matryca jest szklana czy panoramiczna (nie wiem czy to jakas roznica)
I czekam jeszcze na ta bezprzewodową kartę sieciową o której pisałeś wcześniej. Wzielam tez drozszy i lepszy procesor bo tamtego nie bylo.
Więc chyba nie jest zle :) Teraz tylko nie wiem co z baterią, czy mozna ją ladowac i jednoczesnie pracowac na kompie? I ile trwa jej ładowanie? I czy mozna ją doladowywac w kazdej chwili czy dopiero jak rozladuje sie na maxa?
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
a znasz może model laptopa ? (wyszukał bym sobie w sieci)
Teraz tylko nie wiem co z baterią, czy mozna ją ladowac i jednoczesnie pracowac na kompie?
Możesz pracować i ładować jednocześnie.
I ile trwa jej ładowanie?
Zależy od baterii. U mnie trwa to ok. 30 min.
I czy mozna ją doladowywac w kazdej chwili czy dopiero jak rozladuje sie na maxa?
Oczywiście, że w każdej chwili. Jednak na samym początku (zaraz po kupnie) zalecane jest rozładowanie całkowicie baterii, a potem dopiero ładowanie tak jak w przypadku tel.kom.
matryca jest szklana czy panoramiczna (nie wiem czy to jakas roznica)
"szklane" (fachowo LED) tak jakby się "świecą", kolory są bardzo żywe-wyraźne, a matryce panoramiczne są hymm prostokątne tak jak zdjęcia panoramiczne ;-) Ja mam matryce panoramiczna LED :)
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Jutro sprawdze ok? Bo to jest pewnie napisane na fakturze a faktura jest u rodzicow w pokoju a rodzice śpią :) Ale podam na pewno :)
 
Do góry