POLSKIE SERWISY AUKCYJNE

ThugLife

HipHop Maniak √ιק
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
869
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
71
Najbardziej znanym jest z pewnością Allegro, później eBay...

Mniej znane:
Świstak Bazarek24 Sprzedam.pl Subasta Kiermasz.pl Dumos.pl aleBabka


Zauważyłem, że pojawiło się kilka serwisów aukcyjnych na których Przedmioty wystawiać można za darmo.


Który z nich jest waszym zdaniem najlepszy??
 

rastafaray

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2006
Posty
96
Punkty reakcji
0
Mam ograniczone zaufanie do tego typu serwisów więc jeśli już to wybrałbym allegro, aczkolwiek trochę kręcę nosem :)
 

ThugLife

HipHop Maniak √ιק
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
869
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
71
Mam ograniczone zaufanie do tego typu serwisów więc jeśli już to wybrałbym allegro, aczkolwiek trochę kręcę nosem :)


Będąc kupującym też zawsze wybiorę Allegro.
Ale sprzedając cokolwiek denerwują mnie prowizje od sprzedaży... :)
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Prowizja prowizją ale kilka milionów ewentualnych kupujących..

Ja sprzedaje na allegro (i kupuje) od wielu lat i jakoś mnie te prowizje nie denerwują, jest na nie sposób :].
 

rastafaray

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2006
Posty
96
Punkty reakcji
0
Ja nic nie sprzedaję na szczęście. Za słabe nerwy mam na to :) Kupujący jestem i to najczęściej w sklepie typu agito bo mam przynajmniej spokojną głowę, a i faktury, gwarancje tudzież ewentualne reklamacje też bezproblemowo. A tak to nie wiem do kogo się zgłosić. Ja rozumiem, że kupowanie na aukcjach może być korzystne i bezpieczne, ale wydaje mi się, że do tego trzeba mieć dryg, a ja nie mam czasu i chęci się w to zagłębiać.
 

BandaiWanda

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
226
Punkty reakcji
1
Miasto
Fotelik :)
Ten serwis, który reklamuje kolega wyżej juz nie istnieje, właściwie to wogóle o nim nie słyszałam. Trudno jest sie wybić z dobrym pomysłem w tej branży, jesli nie proponuje się czegoś zupełnie nowego, nie trafia się w niszę, zapotrzebowanie. A serwisy kopiujące allegro powstają szybko i często i równie szybko słuch po nich ginie. Zobaczymy jak da sobie radę sprzedajemy.pl, promują sprzedaż w regionie, szybko i bez opłat, ale lepiej to sprawdzić samemu, dlatego wystawiłam tak kilka rzeczy na próbę, trochę przeczytanych książek http://sprzedajemy.pl/slaskie/ksiazki-i-podreczniki/beletrystyka-i-poezja. To będzie najlepszy test, osobiście sprawdzę, czy tak szumne i ambitne zapewnienia twórców sprzedajemy.pl sie sprawdzą...
 

CargO

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
1
Ostatnio trafiłem na fajna platformę na facebooku, wystarczy w wyszukiwarce wpisać "kupuje.to", to jest coś podobnego dl allegro z tym że w założeniach ma być darmowe oraz posiadać kilka innych ciekawych funkcji. Wydaje mi się że to jest ciekawy projekt, który ma szanse przebicia. Ma wystartować pod koniec kwietnia.
 

cala

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Niedawno powstal inny serwis http://www.bazarek.co.uk polski serwis aukcyjny w UK, mysle ze to niezly pomysl z kilku powodow, pierwszy to, to ze nie jest w Polsce i urzad skarbowy nie ma dostepu do ich baz, po drugie mozna zarobic cos w funtach i to akurat nie przeszkadza mi wcale, no i zawsze latwiej kupic cos fajnego w Anglii bez wyjezdzania tam, a przy tym nawiazac moze jakis kontakt. Oby tylko sie rozkrecil, to bedzie niezla opcja.
 

insomnia4321

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
w lipcu powstał w 100 % polski serwis aukcyjny - http://aukcje.mixfirm.pl/
zasady działania tradycyjne, jednak zupełnie inny sposób rozliczeń, żadnych prowizji od sprzedaży ani od wystawiania aukcji, promowanie prawie darmo, system opłat ryczałtowy - miesięczny abonament, naprawdę niski i w tym nieograniczona ilość aukcji do wystawienia
fajne funkcje, których nie posiada konkurencja, np. automatyczne przedłużanie aukcji, sto razy lepszy edytor wizualny plus importer gotowych aukcji z allegro
proste, jasne zasady, żadnego wyzysku sprzedających jak na innych prowizyjnych portalach
serwis przeznaczony typowo dla biznesu, dość elitarne jest to, że wystawiać się mogą zarejestrowane przedsiębiorstwa
szykuje się rewolucja w e-commerce w Polsce?
 

szadzia

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Zarejestrowałam się ostatnio na tym nowym portalu tylko dla firm :https://aukcje.mixfirm.pl/, nawet skusiłam się i kupiłam z niego buty powiem szczerze, że jest bardzo dobrą alternatywą poneważ jest dużo bardziej przejrzysty i czytelny no i do tego masz pewność, że kupujesz od sprawdzonych firm;) a buty przyszły bardzo szybko, są genialne a kontakt ze sprzedającym pierwsza klasa.

Polcam ten nowy portal;)

Zajrzyjcie sobie ludzie na niego :klaszcz: ;)
 

tomek_razdwatrzy

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
A ja niedawno w sieci trafiłem na serwis http://webaukcje.pl dość spory serwis a mimo to dopiero teraz trafiłem tam co sądzicie ?
 

okazja777

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
56
Punkty reakcji
1
Nie chętnie to przyznam ale ALLEGRO bije resztę na głowę i nie prędko się to zmieni.
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
Ja też korzystam z Allegro, próbowalam coś sprzedawać na Tablicy, ale wkurza mnie te mailowanie i jeszcze negocjacje o 5 zł - masakra.
Za to jeśli chodzi o samo kupowanie, to kolega mnie zaciekawił serwisem za10groszy. Kupił teraz wypasiony ekspres do kawy za jakieś 200 zł ze wszystkimi kosztami już.
 

Lucka8

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Ja jakoś nie mam zaufania do ludzi z Allegro. Zamówiłam tam raptem 3 razy - ciuchy, które zawsze były a to za małe a to za duże. Stwierdziłam, że wole robić zakupy w normalnym sklepie z ubraniami gdzie mam możliwość przymierzenia itp. Jeśli chodzi o zakupy on line to korzystam z empiku i z za10groszy.pl. Ten ostatni to akurat poratl aukcyjny, gdzie udało mi się kupić perfumy za niecałe 50zł. Razem z dostawą i zakupionymi u nich kredytami, za które się przebija aukcje zapłaciłam łącznie 170 zł. Więc tak czy inaczej wyszłam na plus. Bezpieczny serwis, sprawdzony na "własnej skórze" więc korzystam nadal.
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Lucka8- bo tam masz tylko nowe rzeczy i jak piszesz, tam się licytuje. Na alegro można nabyć za to różne kwiatki :) zwłąszcza jak to prywatna osoba wystawia a nie sklep. Ja tam najwyżej książki zamawiam albo coś w tym stylu, elektroniki bym się bał - niewiadomo czy będzie działać, i czy to niekradzione.
Tak swoją drogą to i tak chyba sporo zapłaciłaś - nie wiem jak można tyle kasy wydać na perfumy. :D
 

Radek211

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miałem do czynienia z różnymi portalami aukcyjnymi i jak przeanalizowałem całą sytuację to stwierdzam, że najbezpieczniej robić zakupy w MixFirm. Sprzedają tam firmy, a nie nieznani sprzedawcy. Ostatnio trafiłem tam na w CB radio w atrakcyjnej cenie. Cała transakcja poszła bardzo sprawnie, radyjko chodzi perfekcyjnie.
 
Do góry