Polskie Preselekcje - Eurowizja 2017

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Niedługo Krajowe Eliminacje do tegorocznej Eurowizji. Znamy już wszystkich kandydatów wraz z utworami. Kto Waszym zdaniem zasłużył by reprezentować Polskę w Kijowie?

1. Martin Fitch (Marcin Mroziński) - Fight for Us

2. Katarzyna Moś - Flashlight

3. Carmell (Małgorzata Bernatowicz) - Faces

4. Agata Nizińska - Reason

5. Isabell Otrębus-Larsson - Voiceless


6. Aneta Sablik - Ulalala

7. Rafał Brzozowski - Sky Over Europe

8. Lanberry (Małgorzata Uściłowska) - Only Human

9. Paulla (Paulina Ignasiak) - Chcę Tam z Tobą Być

10. Olaf Bressa - You Look Good




Stety lub niestety w tych preselekcjach obowiązywać będzie typowy eurowizyjny model głosowania - 50% widzowie, 50% jury.

Krajowe Eliminacje do obejrzenia już w sobotę, 18 lutego o 20:30 w TVP1 :)
 
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
2 118
Punkty reakcji
297
Jedynka przypomina mi:
https://www.youtube.com/watch?v=lY2yjAdbvdQ
Może nie całość , co sam początek.


Utwóry nr 2,3,4,5,6,8 nawet mi się spodobały.
I któreś z nich powinno wystąpić na Eurowizji.


ALE!

Ale zawsze gdy obstawiam wygraną w tego typu konkursach, to prawie zawsze wygrywa osoba, która najmniej mi się podobała.
Więc Brzozowski ma spore szanse, że wystąpi na Eurowizji. :D
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Najlepsza jak dla mnie jest trójeczka Małgorzata Bernatowicz świetny ma głos,a i piosenka bardzo ładna i będę jej kibicował.
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
marek70 napisał:
Najlepsza jak dla mnie jest trójeczka Małgorzata Bernatowicz świetny ma głos,a i piosenka bardzo ładna i będę jej kibicował.
Chyba muszę się zgodzić. Jak dla mnie najlepsza piosenka tego roku, aczkolwiek nie wiem czy chciałbym żeby pojechała na Eurowizję. Do tego celu lepiej nadaje się Lanberry. I to na nią stawiam :D

Obawiam się niestety, że pojedzie Kasia Moś bo wszyscy się nią zachwycają. Mi ta piosenka nie leży, jest jeszcze nudniejsza niż jej propozycja z ubiegłorocznych preselekcji.



Pincerka napisał:
Ale zawsze gdy obstawiam wygraną w tego typu konkursach, to prawie zawsze wygrywa osoba, która najmniej mi się podobała.
Więc Brzozowski ma spore szanse, że wystąpi na Eurowizji. :D

Tylko nie Brzozowski xD
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Jeśli chodzi o mnie, to najlepiej wypada Agata Nizińska. Ma najlepszy głos w całej stawce. A i sama piosenka jest naprawdę dobra. Może nie rewelacyjna, ale mnie odpowiada. Ciut słabiej, ale nadal wysoko w mych uszach wypada Małgorzata Bernatowicz.

Gust jedno a rzeczywistość drugie :) Nie ma co ukrywać, najbardziej eurowizyjna jest propozycja Isabell Otrębus. Oczywiście chodzi o samą piosenkę, bo głos jakoś tak nie za bardzo. Aczkolwiek nie zawsze gra pierwsze skrzypce, Lena w 2010 roku również nie powalała pod tym względem a jej angielski był też dosyć specyficzny ale ciekawym kawałkiem i charyzmą wygrała Eurowizję.
Jeśli nie będzie żadnych niespodzianek (np. wygranej Brzozowskiego :D ) powinno się rozegrać właśnie między Isabell a Lanberry. Na "czarnego konia" lansują Kasię Moś, chociaż do mnie nie przemawia, aczkolwiek "Flashlight" jest zdecydowanie lepsze od piosenek Mrozińskiego, Brzozowskiego, Beressy czy Anety Sablik. Aneta wygrała w 2014 DSDS w Niemczech, czyli tamtejszego Idola. A jak wiadomo niemiecki gust muzyczny w odniesieniu do Eurowizji jest ogólnie bardzo słaby, prócz jednego wystrzału (właśnie Lena) zazwyczaj zamykali stawkę w ostatnich latach. U Paulli nie ma tragedii, ale do Kijowa bym jej nie wysłała.

Jak będę przed telewizorem jutro, to zagłosuję na Agatę :)
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Zaczynają się preselekcje :D
Na Eurowizję jedzie Kasia Moś!

https://www.youtube.com/watch?v=dh9k78jPWDg


Zajęła 1. miejsce w głosowaniu jury, zaś 2. w opinii telewidzów. Gratulacje i powodzenia :)






Dla mnie jest to o tyle rozczarowujące, że pierwsze miejsce w głosowaniu SMSowym zajęła moja faworytka - Carmell. :( No ale jury chciało inaczej... Zaś piosenki Flashlight nie lubię :szuka:
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Po pierwsze: uffff... było blisko! :D Byliśmy blisko wysłania Rafała Brzozowskiego na Eurowizję. Jednak jego fani nie śpią i byli aktywni. Nazwisko zrobiło swoje, bo piosenka naprawdę słaba.
Po drugie: Jury powinno swoje głosy oddać przed występem. Trochę czasu by zaoszczędzili. Ich werdykt i tak był jasny a te zabawy w jakieś pozory obiektywizmu w świetle kamer można sobie darować. Nie wiem czy ktoś to kupuje :D

"Flashlight", jest ok. Bez rewelacji ale ok. Choć w takim zestawieniu celnym wyborem byłoby jednak "Voiceless". Typowa kompozycja eurowizyjna. Fakt, mogłaby przepaść w finale, bo takich jest dużo, ale kto wie...
Z "faworytów" najgorzej wypadła Lanberry i to się odzwierciedliło w wynikach. Teledysk a występ na żywo to jednak nie to samo :)

Ja na szczęście nie musiałam weryfikować swojej faworytki, bo Agata nie zawiodła. Gdyby na żywo wypadła słabiej (a tego nie zrobiła BB) ) to moim drugim wyborem byłaby Carmell.
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Bianka napisał:
Z "faworytów" najgorzej wypadła Lanberry i to się odzwierciedliło w wynikach. Teledysk a występ na żywo to jednak nie to samo
Prawda.

I fakt, Reason wypadł bardzo dobrze. W sumie to zgadzam się ze wszystkim co napisałaś :D

Mam wrażenie że TVP znowu nie poradziło sobie z udźwiękowieniem koncertu, czego przykładem były na przykład chórki - 5 razy głośniejsze od wokalisty.
 
Do góry