polskie morze vs polskie góry

Avangarded

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2016
Posty
14
Punkty reakcji
5
Wiek
32
Osobiście wybieram wakacje nad Bałtykiem, gdyż zbyt długo mieszkałem nieopodal gór i zwyczajnie mi się znudziły.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Często jeździłam na wakacje nad morze, ale nie znudziło mi się to. Wolę poleżeć na plaży z książką i posłuchać szumu fal, niż chodzić po górach :)
 
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
2 118
Punkty reakcji
297
A ja tam wolę pochodzić po górach, leżenie i smażenie się jakoś mnie nie rajcuje.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Smażyć to ja się też nie lubię, ale fajnie jest poleżeć w cieniu na plaży ;)
 

Avangarded

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2016
Posty
14
Punkty reakcji
5
Wiek
32
Ja za dużo czasu spędziłem mieszkając niedaleko Karpacza i zwyczajnie mi się już góry nie podobają :tongue:
 
Y

Yellow Jester

Guest
W górach lubię obserwować spadek wysokości, ale to morze otwiera przede mną morze możliwości.
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Morze, morze, tylko morze. Jestem wodnikiem zodiaku i kocham wodę w każdej postaci. Nie potrafię chodzić po szlakach górskich, męczą mi się mięśnie nóg. Ewentualnie w grę wchodzi wyciąg na szczyt :p
 

Avangarded

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2016
Posty
14
Punkty reakcji
5
Wiek
32
Delilaah napisał:
Morze, morze, tylko morze. Jestem wodnikiem zodiaku i kocham wodę w każdej postaci.
Ja również jestem wodnikiem i tak jak Ty uwielbiam wodę. Mógłbym żyć w wodzie. :tongue:
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
Są takie miejsca na naszej planecie, gdzie nie trzeba wybierać między górami a morzem. Można mieć jedno i drugie jednocześnie.
 

Zibi455

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2016
Posty
38
Punkty reakcji
7
Każde miejsce jest dobre i jak się trochę zorganizuje swój wypoczynek, to wszędzie można się dobrze bawić. W końcu nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w górach całymi dniami się opalać a nad morzem zaliczać szlaki turystyczne :) . Trochę chyba za bardzo jesteśmy przywiązani do stereotypów w jaki sposób spędza się czas w danym miejscu. W górach są nie tylko góry, a nad morzem nie tylko plaża i woda. Do tego wszędzie można iść na dancing, czy dyskotekę jak ktoś chce potańczyć. Jak ktoś lubi pozwiedzać, to też wszędzie znajdzie coś ciekawego do zobaczenia. Są muzea, stadniny koni, knajpki, korty tenisowe, koncerty i wiele, wiele innych opcji na ciekawe spędzenie wakacji czy urlopu. Chyba więc warto zmieniać miejsce wypoczynku, zamiast upierać się, że "ja to tylko tam" :D . Sam bardzo lubię poznawać nowe miejsca, chociaż wiem że i wracanie do już znanych też jest miłe. Najważniejsze jest jednak, żeby oderwać się od codzienności i dobrze wspominać wakacje. Tego tez wszystkim życzę :D .
 

hajki86

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2012
Posty
65
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
Kraków / Warszawa
Góry bardziej mi się podobają. Nad morzem byłem kilka razy, ale tam się człowiek bardo szybko nudzi, bo ile to można leżeć bezczynnie na plaży? W górach można codziennie iść w inne miejsce, a i tak zwykle brakuje czasu, aby wszystko zwiedzić.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Kilka lat pod rząd jeździliśmy nad morze zarówno w Polsce jak i poza granicami. Teraz bardzo tęsknię za górami więc stanowczo góry! :)
 

rumble

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2017
Posty
3
Punkty reakcji
0
Dla mnie pół na pół, z lekką przewagą na góry ostatnimi czasy, bo po prostu tam częściej jeździłem. Ale teraz jak mam małe dzieci, to z pewnością się wybiorę nad polskie morze, żeby zobaczyły nasze przepiękne plaże :)
 

smokbazyli

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2017
Posty
16
Punkty reakcji
0
Ale podzielona zdania! Ja jestem za górami, morze jest spoko ale na dłuższą metę nudzi a w górach za każdym razem jest inaczej, niebo sie zmienia, pogoda sie zmienia, widoczność, szlaki sie nigdy nie kończa praktycznie a piasek na plaży wszędzie taki sam ;p
 

felalafe

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2017
Posty
18
Punkty reakcji
1
Ja jestem za górami bo ilekroć byłam nad polskim morzem to zmarzłam albo zmokłam, nawet w lecie ;p w górach też ale im wybaczam :D
 

kidnapper

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2017
Posty
22
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Stanowczo opowiadam się po stronie gór. Nie lubię smażyć się na plaży, tak, wiem, nad morzem też można robić więcej. Jednak to w górach się zakochałam. Może dlatego, że trafiłam na naprawdę cudowną miejscowość wypoczynkową z fantastycznym klimatem i ludźmi. W dzień zwiedzanie zamków, spływ rzeką, wchodzenie na góry. W nocy karczemna impreza z okazjonalnymi awanturami kraj kontra kraj.
Może mnie nie przekonuje, brak mu tego smaczku, a przede wszystkim empatii ludzi do ludzi.
A jeśli marzy mi się woda to wybieram jezioro, albo zimny strumień, a nie słoną wodę.
 

tami277

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2017
Posty
12
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie góry! Od dzieciaka jeździliśmy całą rodziną w ukochane Tatry :) ostatnio wybraliśmy się w Beskidy, które gorąco polecam- znacznie spokojniej niż w Zakopanym np, no i piękna przyroda. Krynica Zdrój, Muszyna czy Piwniczna Zdrój to miasta najbardziej warte odwiedzenia. A jakbyś ktoś był chętny na fajny nocleg w Muszynie, to wybierzcie się do hotelu klimek- otoczenie gór sprzyja dobremu wypoczynkowi :)
 
Do góry