Polskie browary rzemieślnicze europejskim liderem?

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Oczywiście liderem w Naszej części Europy. Jak podaje blog Piwna Zwrotnica w roku 2017
http://www.zwrotnica.com.pl/2017/12/piwne-podsumowanie-2017.html
powstało w Polsce 51 nowych browarów a na rynek wprowadzono 1655 piwnych premier. Zacząłem spotykać się z opiniami że choć spożycie piwa w Polsce jest mniejsze od Czech czy Niemiec to jakością
często już wyprzedzamy te kraje(rzekomo na skutek tego że eksperymentujemy z recepturami czego oni nie robią). Ale kiedy w roku powstaje 51 nowych browarów to trudno jest ich choć połowę wymienić a co dopiero mieć zdanie o jakości ich trunku. Stąd do Was pytanie: jakiego piwa czy jakiego browaru sąsiedzi powinni Nam pozazdrościć? Czy już Jesteśmy czy dopiero Będziemy liderami w naszym regionie?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ja i tak wolę piwo za granicą bo właśnie jest coś o czym już wspomniałeś czyli za często eksperymentujemy. Nasz kraj ustawiony jest na kasę w piwowarstwie a inne kraje na tradycję i jakość.
Hansa z 1990r to ta sama Hansa co dziś. Krumbuś tak samo a u nas?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Perła Lubelska to według mnie nasz numer 1. Szkoda tylko, że poza granicami kraju praktycznie to piwo nie istnieje w przeciwieństwie do Tyskiego czy Żywca które można bez problemu znaleźć w niemieckich czy angielskich marketach.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Gressil napisał:
Szkoda tylko, że poza granicami kraju praktycznie to piwo nie istnieje w przeciwieństwie do Tyskiego czy Żywca które można bez problemu znaleźć w niemieckich czy angielskich marketach
Porównujesz piwo koncernowe do....no właśnie do czego? Perła to browar rzemieślniczy czy regionalny ale to właśnie dlatego jest go mniej niż wymienionych. Zresztą jeśli jest dobra to wystarczy jeśli Polacy ja będą pili Niemcy w tym czasie z pragnienia nie umrą.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Niemcy nie ruszą Polskiego. Kiedyś zrobili krówki w promocji po 3€ w jakiejś markecinie. Wyjadłem wszystkie :) bo nikt nie kupował.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ubaw dobry bo produkt Polski :)
Tak jak już kiedyś powiedziałem: w Czeskiej śmietanie 18% łyżka stoi w pionie, w Polskiej się kładzie, takie gęste te pseudo 18 :) :)
 
Do góry