Polska wyda na pomoc Ukrainie do 22% swojego rocznego budżetu.

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Również sprawa wygląda tak, że zarówno USA, jak i Unia Europejska miały w planach rozmieszczenie na Ukrainie NATO, mimo że ten kraj nie należy do tej struktury.
No a to by było zagrożenie dla Krymu i Donbasu i dlatego Rosja nie mogła się na to zgodzić.
Ale podobno Rosja z USA i Unią Europejską coś w tej sprawie jeszcze przed wojną uzgodniły, natomiast według Rosji, Zachód nie dotrzymał umowy i porozumienia i, pomimo tego i tak chcieli na Ukrainie, i to w granicach Krymu i Donbasu rozmieścić uzbrojenie i sprzęt, ale także pociski, różnego rodzaju i żołnierzy amerykańskich.
W kraju, który nie należy do struktury NATO.
I to jest prawdopodobnie jeden z "interesów" USA i Unii na Ukrainie.
A jak Rosja na to nie wyraziła zgody i jeszcze postanowiła przeprowadzić: SPECJALNĄ OPERACJĘ WOJSKOWĄ na Ukrainie, w celu ochrony Krymu i terenów w Donbasie i zakończenia wojny w Donbasie, która tam trwała od 8 lat, to teraz USA, razem z Unią Europejską się za to na Rosji odgrywają.
Bo to przecież widać?
Rosja im przeszkadza w ich planach.
Rosja stała się teraz dla nich... wrogiem...
No i to są też pewne "rozgrywki polityczne" w USA i Unii Europejskiej, a także w większości krajów unijnych.
Tylko co to interesuje zwykłych mieszkańców krajów unijnych i USA, że ludzie w polityce stosują takie "rozgrywki", związane z Ukrainą i wojną ukraińską? To jest sprawa tych ludzi w polityce, a nie zwykłych ludzi w społeczeństwie.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Teraz takie proste pytanie: czy biednej Polski, z obciążonym budżetem stać tak naprawdę na finansowanie ludzi ukraińskich w Polsce i na finansowanie Ukrainy?
Z czego Banderowski PiS daje na Ukrainę?
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 443
Punkty reakcji
83
No tak.
I teraz dla PiS, rząd ukraiński i ich prezydent to... przyjaciel...
Razem są siebie warci.
Natomiast, politycy unijni też w tym widzą korzyść polityczną, dlatego tak się interesują tą, skorumpowaną Ukrainą.
Ale kto im na to pozwolił? Ukraiński prezydent. Bez jego zgody żaden kraj by się nie mieszał do Ukrainy, również i Polska i takie jest moje zdanie.
A dał na to pozwolenie za dobre korzyści finansowe, jakie mu daje Unia Europejska i USA.

To nie jest bezinteresowne.

Musi tam być jakiś "interes polityczny".
USA się miesza wszędzie- przynajmniej do biedniejszych krajów, i przyzwolenie żadnego prezydenta nie jest im do tego potrzebne. Jedyne z kim się muszą liczyć, to władze innych WPŁYWOWYCH! krajów, żeby nie powiedzieć mocarstw.
Grunt ukraiński był przygotowywany wcześniej poprzez dotowaną z zachodu 'pomarańczową rewolucję', Putin ruska tradycją się wtedy nie szczypał i posłał tam snajperów. :]Także widzisz ta Rosja to wcale taka niewinna nie jest. Tam jest postradziecki beton, trudny do wyplenienia. Tradycje silnej ręki. Jedynej jakiej posłucha społeczeństwo rosyjskie. Wódz Rosji ma być jak niedźwiedź- Może i srogi, ale tajgi nikomu nie odda.
Tylko, że z tym niedźwiedziem dałoby się pokojowo dogadać. Drażniony (przez NATO) pokazał kły i pazury, a jest dużo silniejszy niż amerykański usłużny kundelek, a całych swoich dział Ameryka przecież na niego nie wyciągnie, bo by kamień na kamieniu nie zostałm a to by się nikomu nie opłacało.
 

omeleq

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2022
Posty
6
Punkty reakcji
1
A ruskim tylko chodzi, żeby siać dezinformacje na każdym kroku, by nas jak najbardziej podzielić. PiS, PO, antySzczepionkowcy, szczepionkowcy, Zwolennicy Globcia, przeciwnicy globcia, ProUkraińscy,AntyBanderowcy..... To wszystko jest napędzane po to, żeby mieć ciągłe wpływy. 90% tych informacji to fakenewsy robione przez ruskich troli. Dlaczego niemcy i francja i izrael mają problemy z powiedzieniem kategorycznego "NIE" ruskom? Bo mają tam powkładanych swojaków. W Polsce to samo. Nawet w Finlandii 7 osób głosowało Przeciwko wejścia do NATO. Zwariowali? Czy są pod wpływem? A może mają rodziny w rosji? Wszystko jest nieklarowne.
Im mniej wiemy tym bardziej dajemy się rolować. A główny motyw to skłócić i robić wewnętrzne problemy typu brak powiedzenia kategorycznego "NIE".
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 443
Punkty reakcji
83
A ruskim tylko chodzi, żeby siać dezinformacje na każdym kroku, by nas jak najbardziej podzielić. PiS, PO, antySzczepionkowcy, szczepionkowcy, Zwolennicy Globcia, przeciwnicy globcia, ProUkraińscy,AntyBanderowcy..... To wszystko jest napędzane po to, żeby mieć ciągłe wpływy. 90% tych informacji to fakenewsy robione przez ruskich troli. Dlaczego niemcy i francja i izrael mają problemy z powiedzieniem kategorycznego "NIE" ruskom? Bo mają tam powkładanych swojaków. W Polsce to samo. Nawet w Finlandii 7 osób głosowało Przeciwko wejścia do NATO. Zwariowali? Czy są pod wpływem? A może mają rodziny w rosji? Wszystko jest nieklarowne.
Im mniej wiemy tym bardziej dajemy się rolować. A główny motyw to skłócić i robić wewnętrzne problemy typu brak powiedzenia kategorycznego "NIE".
Uhuhu! ,,Mają rozmach sku syny'' Aż chciałoby się Siarę z ''Killera'' zacytować:p
A poważniej wszędzie masz jakaś propagandę. Nie łudź się, ze jest inaczej.
My zaczęliśmy ,wojnę polsko ruską', nie oni. Tak historycznie, jak i po pieriestrojce. Rosja ma ważniejsze sprawy niż zajmować się przesadnie Polską.
U nas tej kłamliwej propagandy szkalującej Rosję i Rosjan jest w cholerę więcej, niż po drugiej odbijającej tylko piłeczkę stronie. Szczególnie za Kaczyńskiego. W PRLu chyba nawet tyle propagandy nie było.
Najśmieszniejsze, gdy ci ludzie w różnych programach nadają na komunistyczną cenzurę, gdzie sami już dawno ją pobili. Trochę mniej śmieszne, gdy marnują na to kasę podatników kręcąc kolejne, urabiające filmy, albo organizując gale honorowe na rzecz świąt narodowych, które sami powołali, bo wcześniej pies z kulawą nogą o nich nie słyszał...
 

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
Kazachstan
BĘDZIECIE ZA 2-3 LATA RÓWNO KWICZEĆ POLAKI, OJ BĘDZIECIE, HA HA HA
Czemu, uczciwie nie namazano tytułu wątku?
Tam powinno być: POLACY WYDADZĄ 1/4 SWOICH DOCHODÓW NA PRZEPYCHANKĘ KACZKI Z PUTINEM I NA UTRZYMANIE UKRAIŃCÓW.

I POWIEDZCIE MI LUDZIE, TAK SZCZERZE, TAK BEZ TABU I CEREGIELI:
  • JAK JA MAM BRAĆ WAS NA POWAŻNIE
  • JAK JA MAM MIEĆ SZACUNEK DO SWOICH
  • JAK JA MAM WIERZYĆ W TEN NARÓD I KRAJ
SKORO TO WSZYSTKO WOKÓŁ TAKIE UPOŚLEDZONE...!!!


A czy Wy wiecie, że Putin sobie poczeka, aż Poleczce hajs w całości skończy się i Poleczka nie będzie już miała komu i skąd wyrwać talarów, aby dalej błaznować? Jesteście świadomi tego, że kolejnym krokiem na zdobycie przez krwio-pijców hajsu będzie wprowadzenie waluty EURO tuż przed końcem DUDUSIOWANIA? Wtedy, Poleczka będzie handlować już tylko gazem, serio!! Nie mając się już czym zesrać będziecie srać powietrzem i pierdy to będzie wtedy już jedyny towar eksportowy Polski. Już dziś dzięki KACZUSIOWANIU nikt od nas nic nie chce, nawet UNIA zboża :D :D

WYOBRAŹCIE SOBIE TERAZ BIAOOO-CZERWONI (BIALI Z PRZEĆPANIA LUB NIEMOCY - CZERWONI ZE WSTYDU) :
- minimalna krajowa 3800 zł brutto / 4.65zł = 817 euro

i wyobrażając - wróćcie do historii przewalutowań w UE w krajach, które EURO przyjmowały i zobaczcie sami, jak to się odbyło i do czego doprowadziło bo jeśli sądziecie że cena mleczka w sklepie, dziś w kwocie powiedzmy 4.65zł to będzie póżniej 1.00 euro toooooooo....
odstawcie DYNKS/ZMYWACZE i wróćcie nazad do gorzały bo zamocno Was coś trzepie.
Ale jeśli Wam się nie chce, to ja Wam powiem:
35-40% ugrali!
O tyle wzrosły ceny towarów gdy tylko jakaś kraina EURO przyjęła, więc weźcie teraz pod lupę PKB i pomnóżcie przez 40% ...
wtedy wyjdzie kwota, jaką Polsza Ukraince jeszcze w pupsko wciśnie...
Waszym kosztem rzecz jasna pospolita!

No i nie zapominajcie o CNG/LNG, które tanie na razie jest booooo... jeszcze kurkie putinowskie coś tam pompują a gdy przestaną to daję sobie łapkę upitolić, USA zacznie dmuchanko hahaha! Taaa, taaa, nic inaczej nie będzie, wtedy będziecie ogrzewać chałupki wyziewami, bo lasów w Polszy już nie ma, chrustu też nie będzie.
Kaczka z czasem do piachu pójdzie, Duduś na Florydę wyjedzie a Tusek do córci do Kanady a Wy będziecie "wierzyć" w bajki nowego pseudo Rządu, co ścigać poprzedników ze dwie dekady będzie robiąc to samo, co robili poprzednicy.
 
Ostatnia edycja:

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
Kazachstan
Wczoraj w polskiej TV potwierdzili, 250 mld. zł. wydane na Ukrainę, czyli 1/4 rocznego dochodu. Brawo!
 

omeleq

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2022
Posty
6
Punkty reakcji
1
Ogólnie to bawi mnie coraz to bardziej sytuacja w tym durnym kraju. Nie chcę się czepiać ale najwyraźniej naród nie ogarnia tego co się tutaj wyprawia. Niby banał aczkolwiek sa w tym kraju osoby nie potrafiące czytać rozkładu jazdy autobusów a co dopiero inne rzeczy... Gdzie są ci pisowyznawcy? Polska jest najgorszym krajem jeśli chodzi o obsługę długu... Najgorsza na całym globie. Obligacje skarbu państwa sa masowo wyprzedawane przez inwestorów i nikt nie chce mieć tych obligacji skarbu państwa. Sa to papiery wartościowe z których nasz kraj buduję swój budżet. Sa one coraz wyżej oprocentowane, można by pomyśleć ze to dobrze ale to nie dobrze. Oznacza to ze Państwo Polskie jest w tak mizernej kondycji i ma tak słabą wiarygodność ze musi obiecywać bardzo wysoki procent zwrotu inwestycji i zeby ktoś się w ogóle na te obligacje porwał... Najgorsze jest to ze Polacy nie rozumieją ze wszelkie aktualne działania PiSowego rządu zwane dobrymi, wspomagającymi ludzi działaniami które niby to ratują nas od biedy, drożyzny itd itp przyniosą olbrzymie konsekwencje i to tuz po wyborach. Rzad zamiast zająć sie inflacja zaciąga kolejne pożyczki, dodrukowuje kolejne złotówki po to by kupić sobie glosy, przekupując społeczeństwo socjalami dodatkami do węgla prądu, gazu i czegokolwiek... Jeśli myślicie iz to ze aktualnie dzieki PiSowi udalo zamrozić sie ceny energii, gazu itd jest dobre to bardzo sie mylicie. Te wszystkie socjale, dopłaty i dodatki sa wyłącznie po to by partia rządząca mogla utrzymać swoją władze. To jak wysoka cene przyjdzie nam za to wszystko zapłacić teraz jest nieważne. Byle wygrać wybory. I tak właśnie społeczeństwo myśli. Czasy trudne ale rzad sobie jakoś radzi. Bez znaczenia jest kto wybory wygra ponieważ nie zmieni to już gigantycznych zobowiązań naszego państwa. Kredyty, inflacja, i wszystkie wydatki naszego państwa przyniosą mega kryzys juz nie energetyczny a finansowy. Polska nie dosyc ze zadłużyła sie po to by przekupić społeczeństwo to zaciągnęło potężne kredyty na zachodzie po to by obsłużyć Ukraincow w Polsce i pomagać im tam na Ukrainie. Polska nie tylko roztrwoniła pieniądze swoich podatników, my się juz srogo zapożyczyliśmy na to wszystko. Najśmieszniejsze jest to ze za to wszystko przyjdzie nam zapłacić. To co teraz państwo rozdaje w ramach dopłat i pomocy oddamy z nawiązką. My oddamy. Nikt inny. Państwo nie posiada swojego majątku. To wszystko jest społeczeństwa. To wszystko to są nasze pieniądze. Tzn były... Cieszcie się dalej poki możecie... I lykajcie dalej ze brak węgla spowodowany jest Rosyjska agresja na Ukrainę... Problem z węglem w Polsce zaczął się jeszcze przed wojną Rosyjsko Ukraińska. Juz wtedy polskie kopalnie fedrowaly nawet w weekendy by nadrobić braki węglowe i zeszły rok udało się jakoś jeszcze objechać. 2,5 roku temu nie wiedzieć tez czemu przestano korzystać z polskiego węgla a zaczęto sprowadzać go z Rosji. Skutkiem tego działania bylo zmniejszenie wydobycia węgla w kraju. I mimo tego że nasz kraj mógłby byc samowystarczalny i wytwarzać energię która byłaby tania poszliśmy zupełnie inna droga... Choć w polskich kopalniach węgla jest na kilkadziesiąt lat wytwarzania energii zrezygnowaliśmy z tego i co? Ano i gówno. Nie dosyc ze brakuje energii to jeszcze płacimy za nia krocie. Zachowanie Polski można opisać tak jakby Kuwejt nagle zrezygnował z ropy... Przecież to się kuwa w pale nie mieści...

I przestańcie liczyć na jakiś cud ze będzie w miarę dobrze albo i lepiej bo nie będzie. Czeka nas drożyzna wszystkiego ceny paliw juz w styczniu przekroczą 10 zł. Chleb o wiele tańszy od litra diesla nie będzie. A to wszystko nie przez Rosję i konflikt na Ukrainie. To dzięki PiSiorom i ich rządzeniem.
Nie bardzo rozumiem tego co mówisz "Polska jest najgorszym krajem jeśli chodzi o obsługę długu... Najgorsza na całym globie".
dług publiczny polski =
W APK zakładamy, że w 2023 r. zadłużenie, według metodologii UE, wynosić będzie 50,5 proc. PKB, w 2024 r. – 52,4 proc., w 2025 r. – 53,6 proc., a w 2026 r. – 55,4 proc. W 2026 r. dług będzie więc o ok. 6 pkt proc. wyższy wobec 49,1 proc. PKB w 2022 roku.

źródło: https://www.rp.pl/budzet-i-podatki/...-i-dlug-publiczny-istotnie-wzrosna-w-tym-roku

Wiesz jaka jest średnia europejska długu publicznego? Wiesz ile razy się różni od polskiego?
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 274
Punkty reakcji
196
Nie bardzo rozumiem tego co mówisz
Piszesz jeśli już.
Nie odnosisz czasem wrażenia że niektórzy diabła by "poniżej pleców pocałowali"
za upadek Ukrainy.
A co by zrobili gdyby diabeł kazał im....
Czy to by zrobili?
Bo takiego moim zdaniem krytykujesz.
Tak ...moim zdaniem on by to zrobił.
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
285
Punkty reakcji
52
Miasto
Los Angeles
Piszesz jeśli już.
Nie odnosisz czasem wrażenia że niektórzy diabła by "poniżej pleców pocałowali"
za upadek Ukrainy.
A co by zrobili gdyby diabeł kazał im....
Czy to by zrobili?
Bo takiego moim zdaniem krytykujesz.
Tak ...moim zdaniem on by to zrobił.
Ale tu nic nie ma upadek bądź nie upadek Ukrainy do tematu. Nie ćpaj. Jaki diabeł jakie całowanie. Człowieku tu nie trzeba intensywnie myśleć. Tu nie trzeba być jakimś mega mózgiem. Wystarczy pomyśleć. Najnormalniej w świecie. Widzisz co się dzieje tu czy tam obserwujesz wnioskujesz i masz. Naprawdę jesteście tak krótkowzroczni ? Powtórzę po raz tysiąc któryś. Nie jestem ani za Upadkiem Ukrainy ani za Upadkiem Rosji.
Patrzę na wszystko w miarę możliwości "realnie". Oglądam tu czy tam, to czy tamto, słucham następnie łącze wszystko w całość i wyciągam najbardziej logiczne wnioski. Już mi się nie chce tłumaczyć tego wszystkiego bo do większości nic nie dociera. I to mnie nie dziwi a wręcz rozjebuje mi to nadgarstki.

Łykanie takich kitów jak rakiety wystrzelone przez Rosję które spadły gdzieś w Polsce, jakieś balony Rosyjskie (pseudo Rosyjskie) czy to jest normalne ? Nawet nie musi być normalne. Czy to jest logiczne ? No nie jest. Łykacie wszystko co Wam Błaszczak z Morawieckim mówi... Przecież oni pojęcia nie mają...

Powtórzę jestem realistą i nie wierzę w jakieś ubzdurane baśnie typu Rosją chce zagarnąć wszystkie tereny po ZSRR czy że Polska ma być następna. Nie wierzę w jakieś urojone baśnie o łączeniu Polski z Ukrainą itd itp. Wierzę w to co widzę a widzę to co się tam dzieje. Widzę co się dzieje dookoła. Widzę że coraz to więcej osób się budzi i widzi to co widzę ja. I nie są to jakieś pierdolety za które płacą mi Rosjanie. Są to większości fakty. Zacznijcie myśleć a nie ślepo powtarzać jakieś bzdury. Tej narracji już dawno nie ma na "zachodzie" - mało tego większość państw "zachodnich" powoli się odcina od tego wszystkiego szczególnie od dalszej pomocy. Tylko w Polsce Was karmią tego typu "wiadomościami" Sprawdźcie sami. Ani w DE ani w FR ani we Włoszech czy UK nie mówi się o kolejnych dostawach czegokolwiek na Ukrainę. Nawet USA się odcina. Te bzdury słychać wyłącznie w Polsce. A to że Niemcy zwiększą pomoc a to że Francja itd itp. Europa się wypstrykała a postępów Ukraińskich zupełny brak. Ten zachodni sprzęt jest na potęgę niszczony. Mało tego raptem dwa dni temu jak się nie mylę Rosjanie zniszczyli magazyn broni Ukraińskiej. Magazyn w Lwowie bądź pod Lwowem. Tam znajdowała się większość jak nie cała amunicji otrzymanej od UK USA i reszty zachodu. Wszystko poszło się... i przyznali to sami Ukraińcy. Ten konflikt nie ma sensu a dokładniej nie ma sensu ta cała zachodnia pomoc.

Narracja typu Ukraina walczy za wolność całej Europy ble ble ble mnie wyłącznie bawi. I jak Wam nie wstyd powtarzać ten shit ? Tam giną ludzie. Skoro sracie na Rosjan to może pomyślcie o Ukraińcach. Ojcach, bratach, ludziach którzy giną tysiącami dziennie. A giną nie dla Waszej wolności bo wolni nigdy nie będziecie tylko walczą bo tacy Wy sobie ubzduraliście jakieś gówno typu Rosja zagarnie cały świat. Walczą bo USA w ten sposób osłabia swojego wroga. Czyimiś rękami. Nie swoimi a Waszymi poniekąd. I skończy się to tak jak zawsze się kończy z tymi którzy trzymają z Amerykanami. USA w końcu się odetnie od wszystkiego i zostawi to co rozpętali w rękach Ukraińców, Polaków Europy. Europa się wypnie i dogada się z Rosją. Niemcy i Francja na pewno. Pozostanie Ukraina i Polska. Ukraina się będzie bronić a Polska wierzyć że broni Europy. I gdy na początku tego całego zamieszania mogliśmy się nie narażać i mieć poniekąd spokój wybraliśmy inną drogę. I to co się z tym Polskim krajem wydarzy zależeć będzie nie od nas a od Putina i jego widzimisię. Ukraina prędzej czy później przegra. W sumie już przegrała. Im dłużej będzie to trwać tym bardziej zostanie zrównana z ziemią. Rosja może tej wojny nie wygra ale na pewno tej wojny nie przegra. Czy się Polakom to podoba czy nie. I skoro Rosja wykrwawia się od ponad roku i wykrwawić nie może to podejrzewam że jeśli będzie trzeba to i Polsce może zamknąć usta. W zależności ile jeszcze będziemy ujadać ;)
Nie bardzo rozumiem tego co mówisz "Polska jest najgorszym krajem jeśli chodzi o obsługę długu... Najgorsza na całym globie".
dług publiczny polski =
W APK zakładamy, że w 2023 r. zadłużenie, według metodologii UE, wynosić będzie 50,5 proc. PKB, w 2024 r. – 52,4 proc., w 2025 r. – 53,6 proc., a w 2026 r. – 55,4 proc. W 2026 r. dług będzie więc o ok. 6 pkt proc. wyższy wobec 49,1 proc. PKB w 2022 roku.

źródło: https://www.rp.pl/budzet-i-podatki/...-i-dlug-publiczny-istotnie-wzrosna-w-tym-roku

Wiesz jaka jest średnia europejska długu publicznego? Wiesz ile razy się różni od polskiego?
Jak opierasz się na informacjach z serwerów na których postawione są takie strony jak rp.pl to ja Ci gratuluje. Widzę że Twoja wiara jest bardzo duża i równie łatwo uwierzysz w większość tego co Ci powiedzą w wiadomościach czy w samym rządzie choćby. W smoki pewnie tez wierzysz.

Po pierwsze budżet Polski jest nieprzejrzysty a pewne jego "części" pozbawione są kontroli. Aczkolwiek to można olać ciepłym moczem. Dziwi mnie podejście kolejnego "Polaka" do kwestii długo Polski. Jakże z lekkością próbujesz mi wytłumaczyć jakąś tam matematyką i prognozowaniem że niby nie ma tragedii ? Brawo Ty i brawo Twoje myślenie. Na takie myślenie proponuję baranka sobie strzelić.

Dobra do rzeczy. Ogarnij człowieku że to o czym piszesz to przewidywania, prognozowania, wyliczenia na zasadzie może będzie tyle a może trochę więcej lub mniej... Równie dobrze sam możesz sobie wywróżyć z fusów jaki będzie % zadłużenia Polski za rok czy dwa bez żadnego doświadczenia. I Twoje wyliczenia będą tak samo trafne jak to co żeś tu wkleił. I co mnie lub Ciebie obchodzi zadłużenie UE czy innych krajów będących w Unii lub nie. Tego długu Unia spłacać nie będzie. Ani żadne inne państwo tylko Ty, ja, on, moje i Twoj dzieci a nawet wnuki. Poniekąd przez Twoje myślenie.

Dług publiczny czyli ten o którym wszyscy bądź większość wie w roku bieżącym tj 2023 ma wynieść 53,3 % PKB. 53,3% PKB przy założeniu że wszyscy Polacy rozliczą się jak należy z fiskusem a to jest wysoki czynnik ryzyka. Jeśli nie każdy rozliczy się jak należy ten dług będzie większy jak 53,3%
Jakbyś ruszył głowa i pomyślał (bo głowa nie służy wyłącznie do hodowania włosów) wpadł byś na to że Konstytucja RP określa coś takiego jak Próg ostrożnościowy czyli ustalona, graniczna wartość kwoty państwowego długu publicznego do PKB. art 216 ust. 5 określa maksymalną wielkość relacji długu publicznego do PKB : Nie wolno zaciągać pożyczek lub udzielać gwarancji i poręczeń finansowych w następstwie których państwowy dług publiczny przekroczy 3/5 wartości rocznego produktu krajowego brutto. Próg ostrożnościowy i Konstytucyjny zakaz zaciągania kolejnych pożyczek powinien nastąpić w przypadku gdy relacja długu publicznego w stosunku do PKB :
- jest większa od 50% ale nie większa od 55% to relacja deficytu budżetu państwa do dochodu w budżecie państwa uchwalanym w następnym roku nie może przekroczyć analogicznej relacji z roku bieżącego. Przez takie właśnie pindolenie o Unii Europejskiej i porównywanie długu Polski do długu innych członków UE zatarta została definicja deficytu i długu. To ciągłe powtarzanie tych śmieci jak nie metodologią krajową to metodologią unijną w kraju który jest od 18 lat w Unii Europejskiej doprowadziło właśnie do nierozumienia i nie potrafienia określenia wysokości długu państwa.
Oczywiście PiS pozmieniał zapis Konstytucji po swojemu tak by móc zadłużać kraj po przekroczeniu 60% do PKB i naród nic z tym nie zrobił. Podniosą do 100% i Polacy dalej będą siedzieć cicho bo przecież w Unii są państwa które mają więcej.

Dług publiczny to dług który znamy. Jest też druga strona medalu o którym mało kto wie. Dochodzi jeszcze dług zagraniczny... Żeby niektórym zobrazować twierdzenie że Polska ma się całkiem nieźle i nie należy brać tego długu na poważnie wspomnę o deficycie w % do PKB w czasach gdy tak myśleć można było.

Rok 2004 4,5 % do PKB
Rok 2011 4,8 % do PKB
Rok 2018 0,2 % do PKB
Rok 2019 0,7 % do PKB
Rok 2023 53,3 % do PKB

Dlatego sorry ale wsadź sobie w buty swoje licznie po europejsku wsadź się na taczkę i razem z całym Pisem możecie już wyjeżdżać ;)
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
A tutaj ukrainka pani Olena uczy innych ukrainców jak po tygodniu pracy w Polsce załatwić sobie Polską emeryturę bo rząd PiSu to idioci lub ukrainska V kolumna.
Mieszkająca w Polsce Ukrainka, pani Olena Dekhtiar nosząca w sieci pseudonim helena_ua_pl zrobiła furorę na TikToku. Nie do końca za sprawą ukraińskich odbiorców swoich filmików, ale raczej polskiej części internetu. To, co powiedziała, zaszokowało wielu polskich internautów. Z jej przekazu wynika, że wystarczy tydzień pracy w Polsce, a już na konto może wpływać polska emerytura minimalna.
. Z umowy międzypaństwowej z 2012 r. wynika, że jeśli emeryt z Ukrainy osiągnął wiek emerytalny i przepracował na Ukrainie minimalny okres wymagany w polskim systemie, to wystarczy, by w Polsce przepracował legalnie tydzień, opłacił za ten tydzień składki emerytalne, i należy mu się wyrównanie do minimum emerytalnego w Polsce. Warunkiem jest mieszkanie w Polsce.


Z czego wynika to "wyrównanie"? Jeśli dany emeryt pobiera już emeryturę ukraińską, zwykle dużo niższą od polskiej, to trzeba do niej dołożyć, by osiągnąć polskie minimum.


Minimalna emerytura w Ukrainie to 2 tys. 93 hrywien, czyli w przeliczeniu po oficjalnym kursie NBP daje to 235 zł. Średnia emerytura po indeksacji w marcu wynosi tam 5 tys. 219 hrywien, czyli w przeliczeniu 585 zł. Tymczasem w Polsce emerytura minimalna od marca wynosi 1 tys. 588 zł brutto, więc mieszkającemu w Polsce emerytowi Ukraińcowi, który przepracował ten choćby tydzień w Polsce, trzeba wyrównać około tysiąca złotych.

Ale ta ukrainka nie wie że dla ukrainca wystarczy nawet 1 dzień legalnej pracy w Polsce i zaplacić składkę w ZUSie aby dostac tą minimalną Polską emeryturę.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 443
Punkty reakcji
83
Ale tu nic nie ma upadek bądź nie upadek Ukrainy do tematu. Nie ćpaj. Jaki diabeł jakie całowanie. Człowieku tu nie trzeba intensywnie myśleć. Tu nie trzeba być jakimś mega mózgiem. Wystarczy pomyśleć. Najnormalniej w świecie. Widzisz co się dzieje tu czy tam obserwujesz wnioskujesz i masz. Naprawdę jesteście tak krótkowzroczni ? Powtórzę po raz tysiąc któryś. Nie jestem ani za Upadkiem Ukrainy ani za Upadkiem Rosji.
Patrzę na wszystko w miarę możliwości "realnie". Oglądam tu czy tam, to czy tamto, słucham następnie łącze wszystko w całość i wyciągam najbardziej logiczne wnioski. Już mi się nie chce tłumaczyć tego wszystkiego bo do większości nic nie dociera. I to mnie nie dziwi a wręcz rozjebuje mi to nadgarstki.

Łykanie takich kitów jak rakiety wystrzelone przez Rosję które spadły gdzieś w Polsce, jakieś balony Rosyjskie (pseudo Rosyjskie) czy to jest normalne ? Nawet nie musi być normalne. Czy to jest logiczne ? No nie jest. Łykacie wszystko co Wam Błaszczak z Morawieckim mówi... Przecież oni pojęcia nie mają...

Powtórzę jestem realistą i nie wierzę w jakieś ubzdurane baśnie typu Rosją chce zagarnąć wszystkie tereny po ZSRR czy że Polska ma być następna. Nie wierzę w jakieś urojone baśnie o łączeniu Polski z Ukrainą itd itp. Wierzę w to co widzę a widzę to co się tam dzieje. Widzę co się dzieje dookoła. Widzę że coraz to więcej osób się budzi i widzi to co widzę ja. I nie są to jakieś pierdolety za które płacą mi Rosjanie. Są to większości fakty. Zacznijcie myśleć a nie ślepo powtarzać jakieś bzdury. Tej narracji już dawno nie ma na "zachodzie" - mało tego większość państw "zachodnich" powoli się odcina od tego wszystkiego szczególnie od dalszej pomocy. Tylko w Polsce Was karmią tego typu "wiadomościami" Sprawdźcie sami. Ani w DE ani w FR ani we Włoszech czy UK nie mówi się o kolejnych dostawach czegokolwiek na Ukrainę. Nawet USA się odcina. Te bzdury słychać wyłącznie w Polsce. A to że Niemcy zwiększą pomoc a to że Francja itd itp. Europa się wypstrykała a postępów Ukraińskich zupełny brak. Ten zachodni sprzęt jest na potęgę niszczony. Mało tego raptem dwa dni temu jak się nie mylę Rosjanie zniszczyli magazyn broni Ukraińskiej. Magazyn w Lwowie bądź pod Lwowem. Tam znajdowała się większość jak nie cała amunicji otrzymanej od UK USA i reszty zachodu. Wszystko poszło się... i przyznali to sami Ukraińcy. Ten konflikt nie ma sensu a dokładniej nie ma sensu ta cała zachodnia pomoc.

Narracja typu Ukraina walczy za wolność całej Europy ble ble ble mnie wyłącznie bawi. I jak Wam nie wstyd powtarzać ten shit ? Tam giną ludzie. Skoro sracie na Rosjan to może pomyślcie o Ukraińcach. Ojcach, bratach, ludziach którzy giną tysiącami dziennie. A giną nie dla Waszej wolności bo wolni nigdy nie będziecie tylko walczą bo tacy Wy sobie ubzduraliście jakieś gówno typu Rosja zagarnie cały świat. Walczą bo USA w ten sposób osłabia swojego wroga. Czyimiś rękami. Nie swoimi a Waszymi poniekąd. I skończy się to tak jak zawsze się kończy z tymi którzy trzymają z Amerykanami. USA w końcu się odetnie od wszystkiego i zostawi to co rozpętali w rękach Ukraińców, Polaków Europy. Europa się wypnie i dogada się z Rosją. Niemcy i Francja na pewno. Pozostanie Ukraina i Polska. Ukraina się będzie bronić a Polska wierzyć że broni Europy. I gdy na początku tego całego zamieszania mogliśmy się nie narażać i mieć poniekąd spokój wybraliśmy inną drogę. I to co się z tym Polskim krajem wydarzy zależeć będzie nie od nas a od Putina i jego widzimisię. Ukraina prędzej czy później przegra. W sumie już przegrała. Im dłużej będzie to trwać tym bardziej zostanie zrównana z ziemią. Rosja może tej wojny nie wygra ale na pewno tej wojny nie przegra. Czy się Polakom to podoba czy nie. I skoro Rosja wykrwawia się od ponad roku i wykrwawić nie może to podejrzewam że jeśli będzie trzeba to i Polsce może zamknąć usta. W zależności ile jeszcze będziemy ujadać ;)

Jak opierasz się na informacjach z serwerów na których postawione są takie strony jak rp.pl to ja Ci gratuluje. Widzę że Twoja wiara jest bardzo duża i równie łatwo uwierzysz w większość tego co Ci powiedzą w wiadomościach czy w samym rządzie choćby. W smoki pewnie tez wierzysz.

Po pierwsze budżet Polski jest nieprzejrzysty a pewne jego "części" pozbawione są kontroli. Aczkolwiek to można olać ciepłym moczem. Dziwi mnie podejście kolejnego "Polaka" do kwestii długo Polski. Jakże z lekkością próbujesz mi wytłumaczyć jakąś tam matematyką i prognozowaniem że niby nie ma tragedii ? Brawo Ty i brawo Twoje myślenie. Na takie myślenie proponuję baranka sobie strzelić.

Dobra do rzeczy. Ogarnij człowieku że to o czym piszesz to przewidywania, prognozowania, wyliczenia na zasadzie może będzie tyle a może trochę więcej lub mniej... Równie dobrze sam możesz sobie wywróżyć z fusów jaki będzie % zadłużenia Polski za rok czy dwa bez żadnego doświadczenia. I Twoje wyliczenia będą tak samo trafne jak to co żeś tu wkleił. I co mnie lub Ciebie obchodzi zadłużenie UE czy innych krajów będących w Unii lub nie. Tego długu Unia spłacać nie będzie. Ani żadne inne państwo tylko Ty, ja, on, moje i Twoj dzieci a nawet wnuki. Poniekąd przez Twoje myślenie.

Dług publiczny czyli ten o którym wszyscy bądź większość wie w roku bieżącym tj 2023 ma wynieść 53,3 % PKB. 53,3% PKB przy założeniu że wszyscy Polacy rozliczą się jak należy z fiskusem a to jest wysoki czynnik ryzyka. Jeśli nie każdy rozliczy się jak należy ten dług będzie większy jak 53,3%
Jakbyś ruszył głowa i pomyślał (bo głowa nie służy wyłącznie do hodowania włosów) wpadł byś na to że Konstytucja RP określa coś takiego jak Próg ostrożnościowy czyli ustalona, graniczna wartość kwoty państwowego długu publicznego do PKB. art 216 ust. 5 określa maksymalną wielkość relacji długu publicznego do PKB : Nie wolno zaciągać pożyczek lub udzielać gwarancji i poręczeń finansowych w następstwie których państwowy dług publiczny przekroczy 3/5 wartości rocznego produktu krajowego brutto. Próg ostrożnościowy i Konstytucyjny zakaz zaciągania kolejnych pożyczek powinien nastąpić w przypadku gdy relacja długu publicznego w stosunku do PKB :
- jest większa od 50% ale nie większa od 55% to relacja deficytu budżetu państwa do dochodu w budżecie państwa uchwalanym w następnym roku nie może przekroczyć analogicznej relacji z roku bieżącego. Przez takie właśnie pindolenie o Unii Europejskiej i porównywanie długu Polski do długu innych członków UE zatarta została definicja deficytu i długu. To ciągłe powtarzanie tych śmieci jak nie metodologią krajową to metodologią unijną w kraju który jest od 18 lat w Unii Europejskiej doprowadziło właśnie do nierozumienia i nie potrafienia określenia wysokości długu państwa.
Oczywiście PiS pozmieniał zapis Konstytucji po swojemu tak by móc zadłużać kraj po przekroczeniu 60% do PKB i naród nic z tym nie zrobił. Podniosą do 100% i Polacy dalej będą siedzieć cicho bo przecież w Unii są państwa które mają więcej.

Dług publiczny to dług który znamy. Jest też druga strona medalu o którym mało kto wie. Dochodzi jeszcze dług zagraniczny... Żeby niektórym zobrazować twierdzenie że Polska ma się całkiem nieźle i nie należy brać tego długu na poważnie wspomnę o deficycie w % do PKB w czasach gdy tak myśleć można było.

Rok 2004 4,5 % do PKB
Rok 2011 4,8 % do PKB
Rok 2018 0,2 % do PKB
Rok 2019 0,7 % do PKB
Rok 2023 53,3 % do PKB

Dlatego sorry ale wsadź sobie w buty swoje licznie po europejsku wsadź się na taczkę i razem z całym Pisem możecie już wyjeżdżać ;)
Sorry, ale to co piszesz akurat wyjątkowo kiepsko świadczy o putinowskiej Rosji.
,,USA walczy cudzymi rękami'' a więc Rosja swoimi rękami i stratami w ludziach, ubija amerykański biznes.:] Dała się wciągnąć w natowskie prowokacje, jak dziecko.
Ukraina nie jest równana z ziemią. Jakiekolwiek walki toczone tam są wyłącznie na wschodzie, który i tak był biedny i zniszczony. Reszta kraju ma względny spokój. Dodatkowo dostają nowy sprzęt i fundusze.
Putin zaś goni własny ogon. Wpakował się w sytuację, gdzie nie ma ruchu i musi dalej brnąć w błędną decyzję. Licząc, że spadnie mu ,,gwiazdka z nieba'' w postaci propozycji zawieszenia broni, które go oszczędzi.

Ten cały dług, to dla mnie w ogóle jakaś śmieszna sprawa. Pokaż mi jakieś niezadłużone państwo. Jest chociaż jedno?
Były też państwa, które zbankrutowały i co? Funkcjonują dalej i to chyba nie najgorzej.
Wspominam tutaj Grecję i Islandię.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Sorry, ale to co piszesz akurat wyjątkowo kiepsko świadczy o putinowskiej Rosji.
,,USA walczy cudzymi rękami'' a więc Rosja swoimi rękami i stratami w ludziach, ubija amerykański biznes.:] Dała się wciągnąć w natowskie prowokacje, jak dziecko.
Ukraina nie jest równana z ziemią. Jakiekolwiek walki toczone tam są wyłącznie na wschodzie, który i tak był biedny i zniszczony. Reszta kraju ma względny spokój. Dodatkowo dostają nowy sprzęt i fundusze.
Putin zaś goni własny ogon. Wpakował się w sytuację, gdzie nie ma ruchu i musi dalej brnąć w błędną decyzję. Licząc, że spadnie mu ,,gwiazdka z nieba'' w postaci propozycji zawieszenia broni, które go oszczędzi.

Ten cały dług, to dla mnie w ogóle jakaś śmieszna sprawa. Pokaż mi jakieś niezadłużone państwo. Jest chociaż jedno?
Były też państwa, które zbankrutowały i co? Funkcjonują dalej i to chyba nie najgorzej.
Wspominam tutaj Grecję i Islandię.
No tak Putin wyszedł na idiotę to prawda, otoczył sie ludzmi którzy go okłamywali i dalej to robią. Ale nie masz racji, Putin nie może teraz już się wycofać, gra już idzie o wszystko. Albo Rosja przetrwa i jakoś wygra ta wojnę albo stanie się wasalem USA lub Chin.
Putin wię też że jesli on się wycofa to straci władzę a może i życie, ty,m bardziej że zachód grozi mu sądem.

No i moim zdaniem czas działa na korzyść Rosji a nie ukrainy. Zachodowi kończy się sprzęt który może dawać ukrainie, amunicji też NATO już nie ma dla ukrainy, dlatego wszyscy czekają na ukrainski atak, może on coś pomoże. Do tego po wyborach w USA demokraci stracili większośc i następne transze pomocy dla ukrainy mogą być o wiele mniejsze.
A europa tylko czeka aby zostawic ukrainę, Niemcy, Francja jeżdza do Chin aby jakoś to załatwić, politycy z UE mają już doś agresywnego żebraka Zeleńskiego który im mówi co mają robić. Muszą go słuchac bo USA każe..... ale ......
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 443
Punkty reakcji
83
Zachód jest bogatszy i lepiej rozwinięty technicznie, nic mu się nie kończy. Do tej pory walczono przestarzałym sprzętem z opróżnianych magazynów i i tak dawały radę ruskim wojskom.
Europa ma swoje plany biznesowe względem Ukrainy, więc jej nie zostawi z czystego wyrachowania.
Rosja te kilkanaście lat temu szła w dobrym kierunku i dała się lubić. Teraz strzeliła sobie w kolano. Rosjanie jeszcze mocno nie odczuwają sankcji, ale to kwestia czasu.
Jak to się skończy? Sama jestem ciekawa, ale moim zdaniem pozycja Rosji osłabnie.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Zachód jest bogatszy i lepiej rozwinięty technicznie, nic mu się nie kończy. Do tej pory walczono przestarzałym sprzętem z opróżnianych magazynów i i tak dawały radę ruskim wojskom.
To wiesz więcej niż politycy z NATO? No i jakoś to Rosjanie są na ukrainie a nie odwrotnie. Ostatnio w USA jeden z ważnych polityków powiedział że ukraina straciła już ponad 300 tysiecy żołnierzy.
No i weż pod uwage że na zachodzie amunicję, broń , produkują prywatne firmy i one nie będą budowac nowych zakładów dla ukrainy gdy w każdym momencie wojna się skończy i co te firmy zrobią z wybudowanymi fabrykami?
A w Rosji państwo każde i amunicja będzie produkowana w każdej ilosci.
NATO nie ma już amunicji dla ukrainy. Ostatnie rezerwy ukraina dostała na ofensywę. Firmy w NATO produkują rocznie tyle amunicji ile ukraina zużywa w kwartał. Polska oddała ukrainie nawet swoje rezerwy na wypadek wojny i już NIC NIE MAMY w RAZIE W.
Ale inne panstwa z NATO tego nie zrobiły i nie zrobią, nie będą ginąć za Kijów.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
A na jakiej podstawie to zakładasz? Kto pójdzie do pracy? Kobiety z dziecmi? No i dlaczego ukraincy którzy nie płacą podatków dostają socjal?
Przecież żaden ukrainiec w Polsce nie placi podatków chyba że jest już dłużej w Polsce niż 4 lata. To znaczy że to inna lepsza kasta?
Ja mam placic na ukrainców?! Co zmieni nawet że ktoś pójdzie do pracy, przecież według nowych przepisów podatku nie będzie płacił.
Polak pracujący na takim samym stanowisku i z tą samą pensją zasadniczą i tak będzie mniej zarabiał od ukrainca bo będzie placił podatki.
To jest rasizm i oszustwo.
Wygląda ze Polacy to frajerzy którzy pracują na swoich panów z ukrainy.
Racja.
To teraz ludzie z Ukrainy mają lepiej od Polaków w kraju Polaków.
Polak, na swojej ziemi i we własnym kraju ma żyć biednie i ma płacić za wszystko, a ludzie z Ukrainy ( to są głównie kobiecy, dzieci i osoby starsze ) mają przywileje i nie płacą za niektóre rzeczy.

Polska naprawdę stała się krajem frajserskim i niektórzy się w Polsce na to godzą.

Przykre...
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
285
Punkty reakcji
52
Miasto
Los Angeles
Sorry ale takich bzdur to się po Twoim komentarzu nie spodziewałem. Domyślam się że Twój mąż dopadł się do Twojego konta i chciał tutaj zabłysnąć. No inaczej tego nie widzę.

Do tej pory walczono przestarzałym sprzętem ??? Z magazynów które niby zachód opróżniał ? Dawał rade ruskim wojskom ? Bzdura. Rosjanie zaatakowali wojskami które ilością nie były w stanie przekonać choćby ekspertów z Ameryki o tym że do ataku dojdzie. Te ponad 100 tyś wojska wyposażonego poniżej standardów nie miało prawa wejść na odległość kilku kilometrów w głąb Ukrainy. Jeśli by weszło to całe ponad 100 tyś powinno zostać zniszczone w maksymalnie 12 godzin. Mimo tego doszli dosyć daleko i do dziś o wyjściu nie myślą. Więc jakie dawał radę ? Sprzęt jakim dysponowała Ukraina nie należał do jakoś specjalnie przestarzałego. Powiesz mi że czołg T 84 czy T 80 jest przestarzały ? A Abrams przestarzały nie jest ? Leopard przestarzały nie jest ? Zachodni sprzęt dokładnie tak samo przestarzały jak ten wschodni. Abramsa zaczęli klepać ponad 40 lat temu T 80 rozpoczęto klepać jakoś w latach 70... Wszystkie dzisiejsze konstrukcje są opierane na konstrukcjach sprzed połowy wieku i wszystkie są przestarzałe. Ich "zajebistość" to nic innego jak modernizacje i poprawianie wszystkich bolączek tego sprzętu. Więc przestarzałe to pojęcie dwojakie.

Zachód ma się właśnie przez wspomniane bogactwo na tyle pewnie że wprowadzając do uzbrojenia coraz to nowsze konstrukcje większośći pozbywa się sprzętu który zastępują. Albo sprzedają ten starszy sprzęt takim plackom jak Polska albo jeśli nikt nie chce kupic tną go na żyletki. Pozostawia się mały % sprzętu w konserwacji lub jako dawców części. Wschód natomiast (np Rosja) oddaje maluteńki % jakimś tam mało znaczącym państwom, trochę sprzeda, trochę przeznaczy na części a w największym stopniu konserwują i trzymają na wypadek potrzeby. Stąd tak duże ilości sprzętu wojskowego w różnym wieku. Zachód ze swoimi możliwościami przemysłowymi jest tu czymś co nie daje rady. A nie daje rady pracować i wytwarzać sprzętu dla Ukrainy i własnego państwa. W pierwszej kolejności produkuje się dla siebie. Co ciekwsze to zachód nie jest w stanie produkować odpowiedniej ilości amunicji by zaopatrzyć siebie i Ukrainę. Ukry wykorzystują każdego dnia tysiące pocisków. Co by się nie działo owszem Rosja osłabnie i trochę potrwa odbudowanie straconych już sił. Ale Rosja nie jest jedyna i sama w tym słabnięciu. Słabną wszyscy. I wszyscy płacimy za tą wojnę. Skoro Rosja jest taka biedna i wypstrykana to jak odpowiesz na fakt takowy : Wiesz że aktualnie Rosjanie strzelają amunicją którą wyprodukowali w latach 80 tych ? Rok i pół codziennego walenia rakietami w ilości od kilkuset do kilku tysięcy SIC! dziennie a oni jadą rakietami sprzed ponad 20 lat... Gdzie Ukraina się wypstrykała już dawno. Zachód się wypstrykał a Rosjanie nie.

Nic nie jest zrównane z ziemią ? No ale jak to. Przecież zbrodnie popełnione przez Rosjan w Bachmucie z niczego się nie wzięły ??? Przecież nie tak dawno mówiło się że Bachmut został zrównany z ziemią. Mariupol, Charków i cała reszta większych miast ponoć została doszczętnie zniszczona.

Teraz z kolei piszesz o tym że nic nie zostało z ziemią zrównane. Proponuje Ci mocniejsze zagłębienie się w tym temacie. To były te mordy i niszczenie miast przez Rosjan czy nie ? Bo się trochę zaczyna większość gubić ;D

Uwierz że na Ukrainie jest więcej miejsc zrównanych z ziemią niż Ci się wydaje. A im dłużej to będzie trwać tym więcej takich miejsc powstanie. I co z tego że Ukraina dostaje fundusze i sprzęt ? Większość sprzętu jaka została wysłana na Ukrainę dziwnie zaginęła słuch o tym sprzęcie zaginął i nie można go zlokalizować... Oczywiście nie wszystko ale sporo tego było. Skąd się wzięły zachodnie sprzęty w Rosyjskiej armii walczącej na Ukrainie ? Pożyczyli sobie ? Ano wzięli bo Ukraińcy również porzucają sprzęt wojskowy i nie patrzą czy jest to sprzęt zachodni czy ich własny. Bardzo dużo sprzętu została zniszczona. A ostatnio poleciał w kosmos magazyn z amunicją jaką zachód przekazał Ukrainie. Pod Kijowem przeprowadzono nalot właśnie przy użyciu pocisku Kindżał na magazyn amunicji Ukrainy. Tak się Ukry chwaliły strąceniem Kindzała a tu proszę. Może tych pocisków Rosjanie mają kilka ale jeśli już go użyją to efekt jest natychmiastowy. Miliardy dolarów poleciały z dymem. I teraz trzeba wysłać nową amunicje a tej ani w Europie ani na zachodzie niestety nie ma.

USA walczy cudzymi rękami. No a nie ? Kiedy Jankesi walczyli swoimi rękami ? Wyłącznie własnymi w dodatku w słusznej sprawie ? Pomogę z odpowiedzią. Otóż NIGDY. Zawsze rozpoczęcie konfliktu jest w momencie odezwania się Stanów. Którego ze swoich sojuszników Ameryka nigdy nie wydymała ? Kogo nie wplątali w wojnę w imię niczego ? NIE MA NIKOGO TAKIEGO. Amerykanie nie maja przyjaciół nie mają sojuszników takich z prawdziwego zdarzenia. Nie traktują nikogo jak przyjaciela. Najbliższym sojusznikom nie udostępniają sprzętu najnowocześniejszego nikomu nie pomagają bez większego patrzenia na swój własny zysk. Ameryka to największe zło tego świata które jest przekonane że wszystko się im należy. Wycisną każdego jak pomarańczę a następnie wypną się na każdego nawet na tych których wczoraj nazywali najbliższymi sojusznikami. Najbardziej zakłamany dwulicowy region świata. Przyjdzie co do czego to pokażą Polakom środkowy palec. I owszem walczą rękami Ukraińców bo sami się boją. Nie mają jaj pocisnąć po Rosji i jej osłabić więc robią to daleko od siebie przy pomocy Ukraińców i Europy. Jeszcze to do nikogo nie dotarło ? USA sojusznik NATO wypierdzielił Europie czyli poniekąd większości członków NATO czyli swoim sojusznikom gazociąg. Sami się przyznali do zniszczenia Nord Streamu. Sojusznicy ? ;) Nie oni go budowali nie oni z niego korzystali nie oni za niego płacili. Więc jakim prawem zniszczyli ? I nikt słowa nie powiedział. Tylko besztać Rosję zaczęli. Gówno im do tego gazociągu było i gówno im do tego kto i skąd co kupuje. Teraz należałoby odpowiedzieć podobnie i wysadzić coś co należy do nich.

Rosjanie bynajmniej nikogo o nic nie prosili i od kilku lat głośno mówili o NATO i granicach których NATO nie powinno przekraczać. To Amerykanie ustalili pewne zasady w momencie rozpadu Związku Radzieckiego i to Amerykanie wymyślili następnie sami się pod tym podpisali i dotyczyło to gwarancji bezpieczeństwa oraz ustalało tą granicę. Wszystkie wytyczne odnośnie utworzenia państwa Ukraina oraz o nieingerowaniu w żaden sposób w przyszłości w przypadku jakiegokolwiek konfliktu pomiędzy Rosją a Ukraina jak i innymi państwami powstałymi w skutek rozpadu ZSRR... Podpisywali to wszyscy Ukraina, USA jako gwarant i Rosja. W żadnym wypadku Ukraina nie mogą wstąpić w sojusz militarny z państwami zachodnimi a o NATO to już w ogóle. USA zobowiązała się totalnie nie wtrącać i nie ingerować w sprawy Ukrainy lub Ukraińsko Rosyjskie. Słowa nie dotrzymali złamali wszelkie ustalenia które bodajże Regan określił. Ukry zaczęły świrować z NATO a NATO w to świrowanie weszło. Putin nie mógł postąpić inaczej. On nie jest głupi. Choć jest skurwysynem. Putin to świetny strateg i dobry dzban. Na swoje otoczenie i ich postępowanie większego wpływu nie ma. Zupełnie mogło wyglądać to inaczej w czasie pokoju. I nie koniecznie był świadomy tego jak bardzo jest okłamywany.
Wszystko na pewno przekalkulował przemyślał i ten wlot na Ukrainę nie był jakimś impulsem. Fakt przeliczył się trochę ale jak miał się nie przeliczyć skoro opierał się na gównie jakim go karmiono. Teraz na zmianę otoczenia nie ma czasu. I mówiąc A następnie powiedział B to kolejnym krokiem będzie wypowiedzenie C a nie cofanie się do A... Rosja jest w stanie tłuc tą ukraine do ostatniego kamienia. Jeśli będzie trzeba to i będą tłuc Polaków w Polsce. I żaden zachód tego nie powstrzyma ;) Gdyby miał powstrzymać już dawno by to zrobił.

Nadzieja jest jeszcze w Trumpie. Tylko on jest w stanie przekonać Putina do przerwania tego całego syfu. Ale do tego potrzebuje fotela prezydenta USA. A na to się szybko nie zanosi.

Przyjdzie czas w którym powiem "a nie mówiłem" muszę tylko na ten czas poczekać ;) Możecie się śmiać z Rosji ciągnąc berło całemu zachodowi dawać dupy Ameryce a w ostatecznym rozrachunku w potrzebie pierwszym państwem które Polsce udzieli pomocy będzie Rosja.

Co na zachód od Polski i do czego Polska tak mocno prze mimo NATO UE itd nazywa Polskę wschodem. Zalicza nas do wschodu. A wschód to dokładnie to co my rozumiemy. Wschód to Rosja.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
A ostatnio poleciał w kosmos magazyn z amunicją jaką zachód przekazał Ukrainie.
P{iszesz o magazynach w Chmielnickim? Najgorsze dla ukrainców że tam były duże ilosci amunicji przciwpancernej z zubożonym uranem.
Promieniowanie gamma skoczyło tam dosyc wysoko. Kilka tysiecy pocisków wybuchło i jest trochę....... promieniscie w okolicy.
No i takie były wspaniałe te pociski.... hamerykańskie.
Widziałem film jak to wybuchało, wyglądało to prawie jak wybuch jądrowy, widziałem też zdjecia satelitarne przed i po wybuchu, wszystko zniszczone. Było tam mnóstwo amunicji, zachód będzie musiał jakoś znależć nową amunicje dla ukrainców bo ofensywy ukrainskiej może nie być.
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
285
Punkty reakcji
52
Miasto
Los Angeles
Z racji ciągłego podawania przez stronę Ukraińską ilości strąconych Rosyjskich "Kindżałów" postanowiłem poszperać we wszystkich dostępnych (i mniej dostępnych) źródłach by poniekąd spróbować zweryfikować te informacje. Poszperałem i znalazłem kilka fotografii części zestrzelonych przez stronę Ukraińską pocisków.

Tak jak przypuszczałem propaganda robi swoje i Ukraińcy myślą że wszyscy się nabiorą na te ich twierdzenia. Poniekąd zestrzelenie pocisku typu Ch-47M2 Kindżał nie jest czymś NIEWYKONALNYM i nie wiem skąd się wzięła narracja o braku takiej możliwości. Owszem nie jest to tak łatwe jak w przypadku innych pocisków ale wykonalne. Ale... Odnośnie strącenia Kindżałów...

Owszem strącono jakieś pociski ale w żadnym wypadku nie są to pociski "Kindżał"
Żeby było prościej czas nalotów Rosyjskich z wykorzystaniem rakiet (nie Kindżał) pokrywa się ze wszystkimi podanymi przez Ukraińców strąceniami. Pytanie skąd Ukraińcy wzięli info że Rosja korzystała z rakiet typu Kindżał ??? Bo nie korzystała lol... Poniekąd można nie wierzyć w niekorzystanie z tego typu rakiet i założyć że jednak użyli Kindżałów. Problem w tym że początkowo narracja Ukraińców była zupełnie inna. Gdy w świat poszła informacja o zestrzeleniu Kindżała szybko została ona zdementowana przez samego Jurija Ignatiuka który oświadczył że w ataku podczas którego rzekomo Kindżał został zestrzelony, nie użyto pocisków balistycznych... Z upływem czasu ponownie zdanie zmieniono by po trzech dniach ogłosić że w nocnym ataku przeprowadzonym przez Rosję strącono 6 pocisków typu Kindżał... Już samo motanie informacjami daje do myślenia. To w końcu jak było ? No ale idźmy dalej.

Rosja przed rozpoczęciem wojny z Ukrainą posiadała tych pocisków (Ch47M2 Kindżał) nie więcej jak 30 szt. i nie sądzę by naprodukowali ich jakieś większe ilości. Z resztą to co Ukraińcy strącili niekoniecznie jest pociskiem Kindżał. Elementem który pozostał w miarę całym jest głowica pocisku. Po jej kształcie oraz wyglądzie można przypuszczać że jest to głowica pocisku Kindżał ale... Taka głowica występuje jeszcze w pocisku Iskander. Może to być również bardzo podobny pocisk betAB-500 SzP... Żeby było śmieszniej to właśnie zdjęcia tych 6 strąconych pocisków (niby Kindżałów) składając w jeden pocisk z różnych części wygląda właśnie jak ten ostatni z wymienionych a nie Ch-47M2 czy choćby Iskander. Iskanderów Rosjanie jakichś wielkich ilości nie mają. Kindżałów prawie wcale. Jednak pocisków betAB-500SzP mają w opór i na 90% to właśnie te pociski zostały zestrzelone przez Ukraińskie Patrioty i w świat poszło info o zestrzeleniu pocisku Ch-47M2 Kindżał.

Samo użycie pocisku betAB-500SzP w ataku na Kijów było by logiczne. Jest to bowiem lotnicza bomba przeciw betonowa. Budowa tego pocisku pozwala mu na zakrzywienie toru lotu (podobnie jak Kindżał) tylko z mniejszą prędkością oczywiście. Pocisków tych używa się do niszczenia punktów umocnionych, stanowisk dowodzenia, podziemnych magazynów czy składów amunicji tudzież bunkrów, pasów startowych czy autostrad.

Rosjanie z resztą bardzo często sięgali po tego typu pociski. Choćby w Syrii.
Żeby było ciekawiej to jeszcze bardziej zbliżona wyglądem do Ch-47M2 Kindżał jest zmodernizowana wersja tego pocisku i nosi nazwę betAB-500U

Teraz trochę wypocę o samym pocisku Kindżał oraz o złym rozumieniu działania tego pocisku co wiąże się z powstawaniem jakichś mitów, baśni a następnie podniecania się tym czy co lepsze nabijanie się z "techniki Rosyjskiej". Pierwszym mitem jest twierdzenie że pocisków hipersonicznych poza Rosją nie posiada nikt. Prościej mówiąc mitem jest twierdzenie że pocisk Ch47M2 Kindżał nie ma na świecie analogów. Żeby to zrozumieć należy ogarnąć co to jest bron hipersoniczna oraz balistyczna. Niby to samo ale jednak nie do końca.

I teraz tak. Łopatologicznie.

Każdy pocisk balistyczny jest pociskiem hipersonicznym i odwrotnie. Najważniejszy jest sposób wystrzeliwania danego pocisku. Każdy pocisk ICBM (interkontynentalny pocisk balistyczny) przenoszący głowicę nuklearną jest bronią hipersoniczną. ICBM osiąga prędkość maksymalną rzędu 24140 km/h czyli aż 6,4 km/s !!! Broń hipersoniczna jednak różni się trochę od pocisków ICBM posiadając przy tym wspólną cechę... I teraz tak. Ch-47M2 Kindżał jest pociskiem AREOBALISTYCZNYM.

Dlatego że jest wystrzeliwany z samolotu, rozpędzany rakietą do prędkości hipersonicznej i porusza się on po balistycznej trajektorii. Można powiedzieć że jest to pocisk balistyczny wystrzeliwany jest nie z ziemi tylko z samolotu... Prędkość takiego pocisku wynosi średnio 10 Machów tzn. 3,4 km/s. I jest to pocisk leciwy. Zaprojektowany w latach 80 i nie do końca zaawansowana jak by się mogło wydawać z racji tego że wymaga samolotu (w tym przypadku MiG-a 31)
Rosyjski pocisk Ch-47M2 Kindżał posiada odpowiedniki i w swoim arsenale te odpowiedniki posiadają Amerykanie - pocisk GAM-87 Skybolt oraz pocisk 199B Bold Orion a także posiadają takie pociski Chiny jest to pocisk CH-AS-X-13.

Innym rodzajem broni hipersonicznej są pociski szybujące (dokładnie są to pociski HGV) Pociski te
wystrzeliwane są z ziemi przy pomocy rakiety. Pocisk HGV w początkowej fazie lotu porusza się po trajektorii balistycznej. W trakcie lotu może on zmieniać swoją trajektorię ponieważ rakieta jest odłączana... Pocisk HGV jest zdecydowanie szybszy od pocisków typu Kindżał. Jego prędkość wynosi 15 Machów tj. 5,1 km/s.

I to właśnie z pociskami HGV jest największy problem. Możliwość zmiany toru lotu w pociskach HGV stanowi ogromny problem dla obecnych systemów przechwytujących ponieważ pocisk cechuje się nieprzewidywalną trajektorią, dostosowując swój kurs w trakcie lotu. Żadne z państw na świecie nie dysponuje skutecznym systemem który bezproblemowo zwalczyłby broń tego typu.

Kto posiada w swoim arsenale pociski typu HGV ? Ano Amerykanie - Pocisk Conventional Prompt Strike, Chiny - Pocisk DF-17 oraz pocisk DF-21, oraz Rosja - Pocisk Avangard !!!

Z tego co wiem Rosja nie użyła dotychczas ani jednego pocisku typu Avangard !!! Więc zestrzelenie Ch-47M2 Kindżał przez system Patriot nie jest czymś nadzwyczajnym...


Do broni hipersonicznej należą jeszcze pociski typu Cruise czyli hipersoniczne pociski manewrujące. Te pociski przemieszczają się z prędkością poddźwiękową, dźwiękową lub naddźwiękową. Wystrzeliwany jest przy pomocy rakiet natomiast jego prędkość utrzymuje silnik scramjet. Pocisk tego typu porusza się po trajektorii niebalistycznej zdecydowanie niżej niż HGV czy pocisk areobalistyczny. Używany się go w różnych celach. Ziemia-ziemia, ziemia-woda a nawet ziemia-powietrze. Prędkość tego pocisku wynosi pięciokrotną prędkość dźwięku tj. 5 Mach i więcej.

Pociski te są w arsenale Amerykanów (Tomahawk), Indii (BrahMos-II), Rosji (3M22 Cyrkon) oraz Chin

Co ciekawsze pociski hipersoniczne są bardzo drogie w produkcji i użyciu więc nie korzysta się z nich powszechnie i z rozmachem. Niszczy się nimi wyłącznie obiekty o większym znaczeniu strategicznym. Jak np. ostatnio magazyn z zachodnią amunicją ;)

Więc może starczy tej zbędnej podniety nad tym zestrzeleniem Kindżała ? Śmiać się również nie ma co. Rosyjska technika poniekąd jest zdecydowanie przed techniką Polską. LoL. Jakie pociski produkuje się w Polsce ? Ktoś podpowie ? HeHe

Kindżał czy Iskander na pewno doskonałymi nie są. Aczkolwiek są to pociski niezłe. I na pewno bardzo groźne. Podobnie z myśliwcami. Gdyby tak Su-27 czy Su-30 wyposażyć w najnowsze amerykańskie radary wraz z elektroniką to byłyby naprawdę groźne zabawki. Podobnie z Mi-35...
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
285
Punkty reakcji
52
Miasto
Los Angeles
I coś jeszcze...



Taka mała lekcja historii. Tyle się już napisało o Wołyniu itd... Ale ogólnie Polacy wiedzą dosłownie "gówno" o sprawie poniekąd istotnej i ważnej jaka się wydarzyła podczas wybuchu II WŚ. Czepiacie się Rosji wtedy Związku Radzieckiego o to że napadł na Polskę razem z Niemcami. A to trochę nie do końca jest prawdą. Pakt Ribbentrop Mołotow zakładał wspólny atak Niemców i Związku Radzieckiego na Polskę w dniu 1 września. Niemcy zgodnie z planem i zapisami paktu atak rozpoczęli. Jednak ZSRR nie wywiązało się z tego co zostało w tym pakcie zapisane i nie zaatakowali Polski. Na Polskę napadły Niemcy a wraz z nimi zrobili to Słowacy. Nasza armia przez pierwsze dwa tygodnie walczyła z Niemcami i Słowakami. 14 września nasz kraj pozostał bez rządu bez prezydenta i bez naczelnego dowódcy którzy z kraju uciekli. Nie ma państwowości w tym momencie. Teraz należy zwrócić wzrok w stronę Wielkiej Brytanii. Ale nie tak jak dotychczas. Trochę inaczej... Szukajcie informacji pod frazą "Dywersja OUN" w sieci jeśli ktoś nie wierzy ;)

Poza Niemcami i Słowacją na nasz kraj napadł jeszcze jeden naród. Ukraińcy. Zrobili to oczywiście za namową Niemców... Całą akcję ataku na Polskę przeprowadzał Pan Kanaris. Ukrainiec. Później okazało się że Pan Kanaris choć Ukrainiec to jednak na usługach UK. Był on agentem Wielkiej Brytanii. Posiadał on plany oraz instrukcję do przygotowania ataku na Polskę właśnie Ukraińcami.

Już na Wikipedii można doczytać że miesiąc przed atakiem Niemiec na Polskę opracowano plany ataku na nasz kraj. Zrobili to ludzie z abwery oraz OUN... Plan ten powstał po to by w razie niezrealizowania swoich zobowiązań i nie wkroczenia w wschodnie tereny Polski wojsk Związku Radzieckiego mieć plan B... Gdy 12 września armia czerwona nada nie wkroczyła na tereny Polskie, Niemcy wprowadziły w życie plan B - ten o którym mowa i zamiast Armii Czerwonej na Polskę napadli Ukraińcy. Dokładny powód oficjalnie podany światu do wiadomości mówił :
"W związku z bezczelnym zachowaniem i bezczynnością Sowietów wprowadza się w życie plan awaryjny" Niewywiązanie się ze zobowiązań z układu paktu Ribbentrop Mołotow" Hitler wydał warunkową zgodę na Ukraińskie powstanie i napaść na Polskę. Pan Kanaris potwierdził gotowość następnie rozpoczęła się cała akcja... Następnie Komunikat który podano 17 września a dokładnie : związku z agresją Sowietów - I tutaj moja mała Uwaga - Agresja ? Co to znaczy agresja ? Jeśli przykładowo jakiś tam pies szczeka bardziej stanowczo okazuje agresję. Jeśli jednak ten sam pies będzie szczekał merdając ogonem nie do końca będzie uznany za agresywnego. Czyż nie ? Podobnie z agresją armii czerwonej na Polskę. Gdy Armia Czerwona wkroczyła na wschodnie ziemie Polski Pan Kanaris wydał rozkaz do przerwania akcji Ukraińców... Jednak ci od 5 dni akcji jednak nie wykonała tego rozkazu i nadal rezali Polaków...
 
Do góry