Polska wyda na pomoc Ukrainie do 22% swojego rocznego budżetu.

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 446
Punkty reakcji
83
Kaczyński chce się mścić na Rosji za ZSRR. Cały aparat propagandowy ma temu służyć, by tę Rosje pokazać od jak najgorszej strony. Tak było z konfliktem w Gruzji, tak było z pokazywaniem wojny w Czeczeni, tak zapewne jest i teraz.
Rosja ma swoje za uszami, ale Ukraina także. Tego jednak nasza telewizja nie pokaże. Żadna!
A więc nie jest to tylko kwestia PiSu. Choć PiS wychodzi tu przed szereg chcąc przebić swojego suwerena, który nie rzuci w zamian nawet ochłapów.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Kaczyński chce się mścić na Rosji za ZSRR. Cały aparat propagandowy ma temu służyć, by tę Rosje pokazać od jak najgorszej strony. Tak było z konfliktem w Gruzji, tak było z pokazywaniem wojny w Czeczeni, tak zapewne jest i teraz.
Rosja ma swoje za uszami, ale Ukraina także. Tego jednak nasza telewizja nie pokaże. Żadna!
A więc nie jest to tylko kwestia PiSu. Choć PiS wychodzi tu przed szereg chcąc przebić swojego suwerena, który nie rzuci w zamian nawet ochłapów.
Nawet, jeżeli Rosja coś ma przeskrobane, to jest sprawa tego kraju i Polsce nic do tego, ani żadnemu innemu krajowi.
Niech każdy spojrzy na siebie i na swoje problemy, a nie na cudze. Mnie bardziej interesuje, co się dzieje w moim kraju, bo w tym kraju mieszkam i żyję. A nawet, gdybym żył i mieszkał w innym kraju, który też ma swoje problemy i jakieś, złe rzeczy, to co mnie to by obchodziło w obcym kraju? Ja tam byłbym "gościem", w nie swoim kraju.
To nie byłyby moje problemy, ani żadnego innego obcokrajowca.
Wiele krajów na świecie ma gorsze rzeczy i problemy niż na Ukrainie i w Rosji. Także, nie dotyczy to tylko samej Ukrainy i Rosji.
Pewne sprawy Nas nie powinny interesować i tyle. I tego się ludzie powinni trzymać.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
JUż wiadomo dlaczego Polska w odróżnieniu do innych państw oddaje wszystko ukrainie za darmo. Wszystkie inne państwa sprzedają ukrainie sprzęt wojskowy na kredyt ale mówią o pomocy. Pomocą jest sprzedaż na kredyt.
Jedynie Polska oddaje ukrainie cały swój sprzęt wojskowy za darmo i oddaje sprzęt nie z magazynów ale z koszar, PiS zabiera czołgi, karabiny, samoloty, armaty polskim żołnierzom i oddaje na ukrainę.... za darmo.
Dlaczego to robi i czy jest jakaś granica po przekroczeniu której już nie można dalej rozbrajać Polskiego Wojska..... nie ma tej granicy.
PiS będzie rozbrajał Polskę do zera i to legalnie.

Okazuje się że w 2016 roku Polska i ukraina podpisała umowę na podstawie której......
Polska się zobowiązała do nieodpłatnego świadczenia tej pomocy, zarówno w środkach bojowych, jak i niebojowych, wojskowych i cywilnych. Mówiąc krótko, Polska na podstawie tego artykułu 12. Umowy otworzyła, udostępniła Ukrainie wszystkie swoje zasoby, zasoby całego państwa i to – co jest expressis verbis zaznaczone – nieodpłatnie – wskazał.
Myślę, że tą sprawą powinien się ktoś zająć, dlatego że w dodatku nie ma żadnej górnej granicy poświęcenia Polski dla Ukrainy. Dopiero na tym tle lepiej rozumiemy to, co miał na myśli rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych pan Łukasz Jasina, kiedy mówił, że Polska jest sługą narodu ukraińskiego – ocenił publicyst
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
No tak i inne kraje w Europie, które sprzedają pojazdy wojskowe i wyposażenie wojskowe Ukrainie, zarabiają na tym.
Czyli to jest nic innego, jak zysk na wojnie w jakimś kraju.
Wykorzystują jakiś konflikt zbrojny, w jakimś kraju dla zysku. Nie ma nic bezinteresownie, nawet na wojnie.
Natomiast, Ukraina była zawsze biednym gospodarczo krajem i z czego ten kraj płaci albo zapłaci innym krajom za sprzęty i pojazdy wojskowe? To kosztuje budżet ogromne środki, żeby uzbroić i wyposażyć kraj w sprzęt i pojazdy wojskowe i wszystko, co jest z tym związane.
I to jeszcze też zależy, ile tego sprzętu, broni i pojazdów wojskowych kraj chce zakupić i jakiej jakości.
Bo nowoczesne uzbrojenie i wyposażenie wojskowe jest bardzo drogie i kraju musi być na to zwyczajnie stać.
Ale to jest sprawa Ukrainy. Ja mieszkam i żyję w Polsce i mnie interesują sprawy bardziej mojego kraju.
Jeśli rząd nieodpowiedzialny zabiera uzbrojenie, sprzęt i pojazdy wojskowe i to przekazuje dla innego kraju za darmo, to jest to dla mnie... szaleństwo wręcz...
Bo po pierwsze dlatego, że kraj taki jest rozbrajany i staje się słaby, bo nie ma odpowiedniej ilości broni i sprzętów wojskowych albo nie ma prawie wcale.
Po drugie, biedny kraj nie ma za co zakupić nowej broni i pojazdów dla armii, bo to są drogie rzeczy.
No chyba że kraj zakupi byle co, taniej i używane, to wtedy będzie taniej.

Ja nie wiem, co siedzi w głowach tych ludzi w PiS...

No ale że w armii polskiej sobie pozwalają tej "bandzie" odbierać sprzęt i pojazdy wojskowe, to nie potrafię tego logicznie zrozumieć...
To gdzie ja mieszkam i żyję?
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Kto miał wypomiec, PO to też partia kontrolowana przez mniejszość ukrainską, połowa baronów PO to z pochodzenia ukraincy.
Braun z Konfederacji mówił o tym w sejmie ale mu wyłączyli mikrofon i wysmiali go że oszołom.
Wszystkie głowne media to media pro-ukrainskie przecież.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 446
Punkty reakcji
83
Braun to naprawdę oszołom. Nie jest to dla mnie wiarygodna postać. Aczkolwiek polska polityka to jedno wielkie bagno. Dlatego ludzie na wybory nie chodzą, albo chodzą głosować przeciw.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Braun to naprawdę oszołom. Nie jest to dla mnie wiarygodna postać. Aczkolwiek polska polityka to jedno wielkie bagno. Dlatego ludzie na wybory nie chodzą, albo chodzą głosować przeciw.
Nie musi byc wiarygodny, ale Monitor Polski jest wiarygodny? To co opublikowane w MP jest prawem w Polsce. Nie ma bardziej wiarygodnych informacji.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
No przecież Polska już się prawie ukrainizuję... Jakaś stacja telewizyjna zmieniła się na stację ukraińską albo tylko mówią teraz po ukraińsku. I może nie jedna stacja w telewizji.
To pokazuje, że PiS, razem ze swoimi "Banderowcami" zmieniają Polskę w drugą Ukrainę, gdzie nie każdy sobie tego życzy w Polsce.
No ale jak się chciało wybrać do rządów egoistów i "fanatyków", w 2015 roku, to teraz niech Polska ma za swoje.
Za co mam teraz współczuć Polsce, a przede wszystkim ich wyborcom?
 

Tatiana134

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2023
Posty
7
Punkty reakcji
1
Solidarna Polska postuluje, by rząd wystąpił do Unii Europejskiej o zawieszenie składki członkowskiej Polski do unijnego budżetu. Uzasadniając ten postulat minister Michał Wójcik powołał się na szokujące wyliczenia mówiące o tym, że pomoc Ukrainie będzie kosztowała 10-22 proc. tegorocznego budżetu polskiego państwa.
Czy jest na świecie jakiś kraj gdzie dla obcych robi się więcej niż dla swoich obywateli? Tak taki kraj nazywa się Polska i rządząca partia PiS robi wszystko aby kraj stał się niewypłacalnym bankrutem.
Dlatego rząd stworzony przez PiS wydaje na pomoc ukrainie około 20% budzetu kraju. Za takie pieniądze można być mieć najlepszą służbę zdrowia w Europie. Można by uzbroić swoją armię ale PiS uzbraja obcą armię i daje specjalne prawa w Polsce ukraińcom. Ukraińcy w Polsce to lepsza nacja, nie muszą pracować aby mieć ubezpieczenie, kobiety z całej ukrainy przyjeżdzają rodzić do za darmo bo u siebie musiały by płacić za poród a bogata Polska jeszcze im płaci 12 tysięcy za urodzenie dziecka plus 500+.
Czy jest taki inny kraj na ziemi który obcym daje pieniądze za urodzenie dziecka?
wyda 20% swojego budżetu na Ukrainców, reszte kasy wpłaci w wille 40mln zł tak jak zrobil to Czarnek a polska gospodaka sie nie podniesie, doprowadza do zniszczenia tego kraju
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Solidarna Polska i PiS to są "fanatycy" i szkodnicy.
Wyborcy takich chcieli, to teraz mają i niech sobie żyją z takimi osobami. Ja nie współczuję wyborcom takiego rządu i nie będę współczuł.
Ja nie dałem nawet połowę głosu na rządy PiS-owskie, nigdy. Nie biorę od nich żadnej kasy z programów. Nie będę zabierał więcej kasy podatników, bo przecież wiadomo, że to nie oni rozdają dla wybranych grup ludzi, a podatnicy, którzy wypracowują te pieniądze i to się podanikom więcej zabiera.
Oni nie rozdają własnej, prywatnej kasy, bo nie mają własnej kasy na rozdawanie. Zresztą, gdyby nawet mieli to by złotówki nikomu nie rozdawali, z prywatnych, własnych pieniędzy, bo z jakiej racji? Ale państwowa kasa z budżetu to co innego, więc...
Oni nie mają tak naprawdę z czego już rozdawać, bo przez ponad 7 lat osłabili budżet polski, a rozdają na siłę, więc co robią?
Zadłużają jeszcze bardziej kraj. Zlecają drukowanie ogromnej ilości pieniędzy i wpuszczają to w rynek. I zabierają jeszcze więcej podatków od pracujących.
Przecież oni tak "trwonią" środki, miliardowe, że skąd na to by brali, gdyby nie podnosili podatków, nie drukowali kasy i nie zadłużali kraju? Z nieba by nie spadło.
Natomiast, Polski nie jest stać na finansowanie Ukrainy, ale to wiedzą ludzie mądrzy i myślący. W PiS też to wiedzą dobrze, tyle że olewają to, bo oni dbają tylko o siebie.
To jest najbardziej egoistyczny rząd w Polsce, gdzie nigdy nie było takich rządów wcześniej.
Ja nienawidzę egoistów i od takich się trzymam z daleka.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Mało kto wie ale ukraincy mają nawet swój własny symbol na receptach w aptekach i inaczej płacą za leki, większość mają za darmo.
Ogólnie ukraincy to teraz w Polsce rasa Panów a Polacy to drugi sort.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 446
Punkty reakcji
83
Mam w rodzinie farmaceutkę. Ukraińcy zrobili kiedyś awanturę w jej aptece żądając leków za darmo. Na własne oczy widziałam Ukrainki wyzywające Polaków od debili nie mogąc zrozumieć bardzo grzecznej pani z okienka, która usiłowała im pomóc. Ale poznałąm też Ukraińców bardzo w porządku. Ludzie są różni. W każdym narodzie.
Nie mam pretensji do ludzi, że wyjechali z syfu grożącego wojenną pożogą.
Mam pretensję do polskiego rządu, że pakuje nas w tę wojnę, choćby niebezpośrednio. Żenująco wychodzac przed szereg i pokazując sytuację w bardzo przekłamany sposób.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Ja myślę, ludzie Drodzy, że PiS chce coś "ugrać" dla siebie, przekazując Ukrainie banderowskiej pojazdy wojskowe i kasę.
Przecież nie wierzę, że oni tak współczują tej Ukrainie biednej i współczują, że tam trwa wojna.
To jest pozorne...
Widzą tam dla siebie korzyści, bo nic oni nie robią nigdy bezinteresownie. Egoista nigdy niczego nie zrobi bezinteresownie.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Ja myślę, ludzie Drodzy, że PiS chce coś "ugrać" dla siebie, przekazując Ukrainie banderowskiej pojazdy wojskowe i kasę.
Przecież nie wierzę, że oni tak współczują tej Ukrainie biednej i współczują, że tam trwa wojna.
To jest pozorne...
Widzą tam dla siebie korzyści, bo nic oni nie robią nigdy bezinteresownie. Egoista nigdy niczego nie zrobi bezinteresownie.
Ukraincy przez lata nagrywali w ukrainskich agencjach towarzyskich w Polsce róznych waznych baronów z PiSu. Były tan osoby nieletnie róznej płci.
Było już o tym w internecie, na przykład o Kuchcinskim. Co by było gdyby ci swieci i religijni politycy okazali się ludzmi związanymi z LGBT?
Albo nawet bardziej,,,,,hmm.......
Przecież to by był koniec PiSu.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Ukraincy przez lata nagrywali w ukrainskich agencjach towarzyskich w Polsce róznych waznych baronów z PiSu. Były tan osoby nieletnie róznej płci.
Było już o tym w internecie, na przykład o Kuchcinskim. Co by było gdyby ci swieci i religijni politycy okazali się ludzmi związanymi z LGBT?
Albo nawet bardziej,,,,,hmm.......
Przecież to by był koniec PiSu
No tak.
I teraz dla PiS, rząd ukraiński i ich prezydent to... przyjaciel...
Razem są siebie warci.
Natomiast, politycy unijni też w tym widzą korzyść polityczną, dlatego tak się interesują tą, skorumpowaną Ukrainą.
Ale kto im na to pozwolił? Ukraiński prezydent. Bez jego zgody żaden kraj by się nie mieszał do Ukrainy, również i Polska i takie jest moje zdanie.
A dał na to pozwolenie za dobre korzyści finansowe, jakie mu daje Unia Europejska i USA.

To nie jest bezinteresowne.

Musi tam być jakiś "interes polityczny".
 
Do góry