Polska wyda na pomoc Ukrainie do 22% swojego rocznego budżetu.

Przyimek

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2022
Posty
126
Punkty reakcji
1
Dlaczego, Ukrainiec\Ukrainka w Polsce ma mieć lepsze przywileje od Polaka/Polki, w nie swoim kraju?

Podzielam twoje zdanie - też mi się to nie podoba.

P o Z d R a W i A m
S e R d E c Z n I e

A prezydent ukraiński ma gdzieś polskie problemy, bo Polska to nie jego kraj.
Jego to nie interesuje, że w Polsce jest wysoka inflacja, że samym Polakom jest często ciężko.
Tak, jak nie interesuje to większości ludzi ukraińskich, którzy przybyli do Polski, bo Polska to też nie jest ich kraj, a są w Polsce tylko, gośćmi.
Oni się jeszcze cieszą, że inny kraj im daje przywileje, bo co im zależy? Czy ich kraj kiedyś dał tym ludziom takie "przywileje", jak Polska? Na Ukrainie był wyzysk na biednych, a do tego wszechobecna korupcja.
Tam często nie było przyszłości dla młodych ludzi, i to nawet po dobrej szkole.
Dlatego niektórzy, ci co mogli już wyjeżdżali z Ukrainy, nie tylko do Polski, za lepszym życiem i lepszą pracą.
Tak już było od początku niepodległości Ukrainy.

Podzielam twoje zdanie.

P o Z d R a W i A m
S e R d E c Z n I e

Ja mam placic na ukrainców?! Co zmieni nawet że ktoś pójdzie do pracy, przecież według nowych przepisów podatku nie będzie płacił.
Polak pracujący na takim samym stanowisku i z tą samą pensją zasadniczą i tak będzie mniej zarabiał od ukrainca bo będzie placił podatki.
To jest rasizm i oszustwo.
Wygląda ze Polacy to frajerzy którzy pracują na swoich panów z ukrainy.


Grubo grasz Kolego.
"To jest rasizm i oszustwo"
- najwyraźniej lubisz twarde, dosadne określenia!

Saymon- cytuję i odpowiadam.

"Myślę że dla kogoś kto ma średni wynik IQ wystarczy pojechac na ukrainę do dowolnego miasta i zobaczyc pomniki w tym miescie. W każdym miescie jest pomnik Bandery, są ulice bohaterów z UPA itd."
"Do tego ukraincy jako całść to bardzo prymitywny naród.
W zasadzie naród podobny do narodu USA. Mieszanka róznych ras, narodów , sam język ukrainski został stworzony sztucznie przez Austriaków"

Proszę o jakieś dowody, konkrety a nie jakieś naciągane teorie, pustosłowie i pomówienia!

Saymon- cytuję i odpowiadam.

"Nie chcę placic na banderowską ukrainę...."
Obraza obywateli innego kraju - na to są paragrafy !

"Niech giną ukraincy i Rosjanie"
Słowo "Ukraina" pisze się z DUŻEJ LITERY !
Panuj nad swoją agresją i emocjami !
Apeluję do Ciebie o elementarny szacunek do obywateli innego narodu!



"Rok 2022 na ukrainie jest ogłoszony rokiem Stephana Bandery"
"To dobra wojna dla Polski pod warunkiem że Polska nie będzie jej uczestnikiem."
"W posostałych krajach ukraincy to nie uciekinierz wojenni ale ekonomiczni".
Proszę o jakieś dowody, konkrety a nie jakieś naciągane teorie, pustosłowie i pomówienia!

Saymon- cytuję i odpowiadam.

"Ani UE ani ONZ nie dadzą pieniędzy na 500+ ani na 300+ ani na 12.000 od urodzenia drugiego dziecka dla ukraińców z jednego powodu.
UE i ONZ traktuje ukrainców jak uchodzców wojennych i tylko tak.
Im należy sie łóżko w obozie dla uchodzców, wyżywienie i podstawowa pomoc medyczna. A Polska nie traktuje ich jako uchodzców tylko jako swoich obywateli. Tak że UE i ONZ nic do tego nie ma co robi Polska ze swoimi obywatelami.
Nikt w UE nie będzie płacił za wymysły neo-banderowców z PiSu.
UE powiedziało rządowi PiSu, jak chcecie wydawać miliardy na ukraińców to wasz problem"
Proszę o jakieś dowody, konkrety a nie jakieś naciągane teorie, pustosłowie i pomówienia!


"Nikt w UE nie będzie płacił za wymysły neo-banderowców z PiSu"
Rozważam zgłoszenie tego wpisu do Prokuratury.

Saymon- cytuję i odpowiadam.

"Myślę że dla kogoś kto ma średni wynik IQ wystarczy pojechac na ukrainę do dowolnego miasta i zobaczyc pomniki w tym miescie. W każdym miescie jest pomnik Bandery, są ulice bohaterów z UPA itd"

Proszę o jakieś dowody, konkrety a nie jakieś naciągane teorie, pustosłowie i pomówienia!
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 408
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Proszę o jakieś dowody, konkrety a nie jakieś naciągane teorie, pustosłowie i pomówienia!
Prosze poczytac temat, wczesniejsze posty. Nikt dla ciebie nie bedzie dawał nowych.
Ogólnie rok 2022 na ukrainie to oficjalnie ogłoszony rok Stephana Bandery.
Widzę że srodowiska LGBT popierają to w końcu S Bandera był homoseksualistą.
 
Ostatnia edycja:

Przyimek

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2022
Posty
126
Punkty reakcji
1
Możesz mnie pocałowac tam gdzie lubisz, ale przez papierek bo jestes obrzydliwy.
Stary satyr.

Bardzo cenię sobie kulturę twoich wpisów !

Ich niezaprzeczalna merytoryczna wartość
"Możesz mnie pocałowac" jest dalece porażająca !

A ja dalej proszę Szanownego Pana o jakieś dowody, konkrety a nie jakieś naciągane teorie, pustosłowie i pomówienia!

Spróbuj Pan raz w życiu być merytoryczny a nie wulgarny !
Język marginesu społecznego raczej nie powinien występować na forach!

Może kiedyś się Panu uda!

Bardzo trzymam za to kciuki !
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 408
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Bardzo cenię sobie kulturę twoich wpisów !
Jestem wzruszony, będę dalej starał się trzymać poziom. Ale co zrobię że nie lubię poprawnosci politycznej? Jestem szczery nie lubisz szczerosci?
Jestes starym satyrem, widac to po twoich postach w niektórych tematach, żona wie że szukasz przygód grupowych?
Też ją zaprosisz?
Saymon- cytuję i odpowiadam.

"Ani UE ani ONZ nie dadzą pieniędzy na 500+ ani na 300+ ani na 12.000 od urodzenia drugiego dziecka dla ukraińców z jednego powodu.
UE i ONZ traktuje ukrainców jak uchodzców wojennych i tylko tak.
Im należy sie łóżko w obozie dla uchodzców, wyżywienie i podstawowa pomoc medyczna. A Polska nie traktuje ich jako uchodzców tylko jako swoich obywateli. Tak że UE i ONZ nic do tego nie ma co robi Polska ze swoimi obywatelami.
Nikt w UE nie będzie płacił za wymysły neo-banderowców z PiSu.
UE powiedziało rządowi PiSu, jak chcecie wydawać miliardy na ukraińców to wasz problem"
Proszę o jakieś dowody, konkrety a nie jakieś naciągane teorie, pustosłowie i pomówienia!
Swoją drogą o jaki dowód chodzi? Co mam udowodnic? Że uchodzcom wojennym należy się wyżywienie, miejsce do spania i podstawowa opieka lekarska? Zobacz obozy dla Syryjczyków organizowane przez ONZ . Tam jest wszystko zgodnie z prawem międzynarodowym.
 

Przyimek

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2022
Posty
126
Punkty reakcji
1
Saymon- cytuję i odpowiadam.

"Ale co zrobię że nie lubię poprawnosci politycznej? Jestem szczery nie lubisz szczerosci?"
Lubię szczerość. Jak najbardziej!
Nie cierpie natomiast gości takich jak Ty, którzy swoje chore wizje przedstawiają w kategoriach faktów!
Tego i owszem nie cierpie!

"Jestes starym satyrem, widac to po twoich postach w niektórych tematach, "
Proszę o jakieś dowody, konkrety a nie jakieś naciągane teorie, pustosłowie i pomówienia!
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 408
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Nie cierpie natomiast gości takich jak Ty, którzy swoje chore wizje przedstawiają w kategoriach faktów!
Róznica między tobą a mną że ja swoje wizje potrafię udokumentować , podac dane, dać linki itd.
A ty nic, zero. Typowy lewak.
Pieszę lewak bo dla mnie starego socjalisty tacy lewacy to chwasty. Rózowa,zdegenerowana pseudolewica.

Neo-banderowski rząd PiSu wydaje około 20% budzetu państwa na pomoc banderowskiej ukrainie podczas gdy Polska pogrąża się w kryzysie.
Spadek PKB Polski jest największy wv europie. Odwrotnie niż na Węgrzech gdzie rząd Węgierski dba o swoich obywateli a nie o ukraińców.
PKB Polski w II kwartale 2022 r. spadł o 2,3 proc. - to najgorszy wynik w całej Unii Europejskiej.

Eurostat pokazał dane. Polska wypadła najgorzej w Unii Europejskiej​


Z kolei dane Eurostatu mówią nam, że Polska zaliczyła największy kwartalny spadek PKB w całej Unii Europejskiej

Natomiast wśród krajów Grupy Wyszehradzkiej największym kwartalnym wzrostem cieszą się Węgry, które odnotowały wzrost PKB o 1,1 proc. W przypadku pozostałych krajów tej grupy - Słowacji i Czech - nastąpił niewielki wzrost PKB, odpowiednio o 0,4 proc. i 0,2 proc. "Wpływ wojny jest w Polsce silniejszy niż w bardziej odległych państwach" - wskazują eksperci PKO Banku Polskiego.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 333
Punkty reakcji
79
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Jeżeli "pajacowski", że tak brzydko to wyrażę PiS bardziej dba o nie swój Naród, a o Naród ukraiński i, pomimo że państwa polskiego nie jest stać na przekazywanie ogromnych środków dla ludzi ukraińskich i dla Ukrainy, to o czym to świadczy? Że kto w Polsce rządzi? Normalny rząd, czy debile, idioci i głupcy?
I wyborcom tego rządu to odpowiada...
To jaki my mamy Naród w Polsce i jakich wyborców, że godzą się na to? Albo naprawdę ś "ślepi" wyborcy PiS, albo są naprawdę głupi i naiwni?
Nie wiem, jak to wytłumaczyć.
A ludzi ukraińskich nie interesuje zła sytuacja Polski, bo to nie jest ich kraj. To też nie interesuje rządu ukraińskiego.
To nie jest ich problem.
Oni się cieszą, że naiwna Polska, że słaba sytuacja gospodarcza Polski im przekazuje, w prezencie pieniądze i inne rzeczy.
Kto by się nie cieszył, jeżeli inny kraj, za darmo przekazywałby duże sumy pieniędzy, z biednego budżetu dla innego kraju? Ukraińcom to leży...
Tylko, Ukraina nie pomoże Polsce, która sama jest już zbankrutowana i skorumpowana, jak w Polsce zrobi się taka sama bieda, jak na Ukrainie, od początku niepodległości tego kraju.
Po pierwsze dlatego, że ten kraj nie miałby z czego Polsce pomóc. Po drugie, na Ukrainie by się tak nie przejmowali Polską.
A jak Polska chce być naiwna, za przyzwoleniem wyborców, to na tym straci Polska i tak się stanie. To jest kwestia czasu. A inna partia, która wygra w wyborach nie zmieni od razu sytuacji w Polsce na lepsze.
Bo to, co PiS rozwalił, przez 7 lat w Polsce, to trzeba będzie to wszystko naprawiać przez kolejne 7 lat albo i więcej.
I czy rząd ukraiński tym się przejmie? Nie, nie przejmie się, bo ich sprawy Polski nie interesują.
Tak jak żadnego innego kraju.

To jest smutne dla Polski, która sama chce być... frajerem...
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 333
Punkty reakcji
79
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Węgry, w przeciwieństwie do Polski nie zrezygnowały z rosyjskich surowców, bo wolą być w przyjaźni z Rosją i to wyjdzie Węgrom na dobre.
Orban chce z Putinem współpracować, bo on nie widzi problemu wojny ukraińskiej. Bo to nie ma nic do surowców rosyjskich.
A Orban rządzi we własnym kraju, a nie w Polsce. Jego nie interesują sprawy i problemy Polski. Tak jak rządu ukraińskiego nie interesują sprawy i problemy Polski. Każdy jest politykiem i prezydentem we własnym kraju i tak jest na całym świecie. I podstawą każdego polityka i prezydenta jest dbanie o własny kraj i o własne społeczeństwo. Tak też jest na całym świecie.

Sama, Polska chce być naiwna i głupia, razem z PiS i z ich wyborcami.
 

Przyimek

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2022
Posty
126
Punkty reakcji
1
Drogi Kolego Saymon.

Cieszę się że jednak otworzyłeś się i per projekcja napiasałeś też o twoich obsescjach seksualnych.

Mam tu na myśli twój wpis na wątku (i nie tylko na tym):

Doceniam wagę twoich problemów i to, że per projekcja piszesz na temat twoich obsesji na tle posiadania bardzo małego ptaszka!

Bardzo gratuluję podjęcia tego tematu!

Wielkość ptaszka
jest niewątpliwie bardzo ważna dla twojej samooceny i samorealizacji!

Saymon - cytuję i odpowiadam.

"Róznica między tobą a mną że ja swoje wizje potrafię udokumentować , podac dane, dać linki itd."
"Swoją drogą o jaki dowód chodzi? Co mam udowodnic?...."
Poczytaj moje wpisy z dnia wczorajszego gdzie są cytaty z twoich żenujących wpisów oraz wskazanie przeze mnie gołosłowia tych twoich żenujących wypocin!

WIELOKROTNIE wskazałem
tam twoje pustosłowie i absolutny brak udokumentowania pomówień jakie wypisujesz!


"Wartość" twoich wpisów jest taka, że:
  • kierujesz się jakimiś swoimi chorymi anty-ukraińskimi fobiami i obsesjami
  • obrażasz obywateli Ukrainy
  • szerzysz nienawiść wobec obywateli Ukrainy (co jest karalne ! )
- promujesz szowinizm
- jak ktoś, tak jak ja wytknie Ci ten bełkot, gołosłowie i pomówienia to przechodzisz na obrażanie takiego użytkownika (wobec totalnego braku argumentów merytorycznych po twojej stronie agresywnie obrażasz dyskutanta)

To są wszystko skutki twojego ubóstwa umysłowego !

Najwyraźniej najszybszym urządzeniem obsługującym w systemie operacyjnym twoich zdezelowanych zwojów mózgowych jest WIATRACZEK!


POMÓWIENIA, PUSTOSŁOWIE
to twoje standardy !

słowem:

Ż E N A D A !

Innymi słówy:
"Chamstwo w Państwie" - inaczej: "chamstwu i drobomiesczaństwu trzeba przeciwstawiać się godnościOM i kulturOM osobistOM" !
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 271
Punkty reakcji
196

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 408
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Drogi Kolego Saymon.

Cieszę się że jednak otworzyłeś się i per projekcja napiasałeś też o twoich obsescjach seksualnych.
PO pierwsze nie jestem twoim kolegą, ty ich nie masz , tak sądze. Po drugie nudzisz mnie tym pisaniem cały czas o seksie.
Wiem że jestes starym satyrem, ale daj spokój. Ten pies co dużo szczeka mało mleka daje.xD
 

Przyimek

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2022
Posty
126
Punkty reakcji
1
PO pierwsze nie jestem twoim kolegą, ty ich nie masz , tak sądze. Po drugie nudzisz mnie tym pisaniem cały czas o seksie.
Wiem że jestes starym satyrem, ale daj spokój. Ten pies co dużo szczeka mało mleka daje.xD

A ja jednak PROSZĘ PANA cieszę się, że otworzył się Pan na Pana problem - malego ptaszka (PER PROJEKCJA!) !

"PO pierwsze nie jestem twoim kolegą" - to już pisał PANA SZOWINISTYCZNY IDOL Pan "Kibic_Polski".

W końcu masz Pan jednego sojusznika na tym forum (KOLEJNEGO SZOWINISTĘ ! ) - KIBICA_POLSKI !


Może jeszcze młodzież z ONR też PANA poprze?
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 408
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
to już pisał PANA SZOWINISTYCZNY IDOL Pan "Kibic_Polski"
Swoją drogą czuję się obrażony panie przymiotnik! To raczej JA jestem idolem Kobica.
On wielokrotnie kablował na mnie do admina i płakał mu na PW że piszę coś na niego.
Napisałem kablowal po to aby Kibic zrozumiał, on zna i rozumię tylko żargon więzienny.

Ja osobiście nigdy nie skarżyłem się na Kibica w PW do Admina bo Kibic nie ma zdolności honorowych aby mnie obrazić.
Ty zresztą przymiotnik też.
 

Przyimek

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2022
Posty
126
Punkty reakcji
1
Swoją drogą czuję się obrażony panie przymiotnik! To raczej JA jestem idolem Kobica.
On wielokrotnie kablował na mnie do admina i płakał mu na PW że piszę coś na niego.
Napisałem kablowal po to aby Kibic zrozumiał, on zna i rozumię tylko żargon więzienny.

Ja osobiście nigdy nie skarżyłem się na Kibica w PW do Admina bo Kibic nie ma zdolności honorowych aby mnie obrazić.
Ty zresztą przymiotnik też.


Cieszę się bardzo Pana szczęściem PANIE SAYMON , że zdobyłeś Pan takie wielkie uznanie w oczach SZOWINISTY KIBICA_POLSKIEGO !

Jeszcze napiszesz Pan o jakiś INNYCH swoich wielkich sukcesach na tym Forum?

A może wrócimy do tematu Pana małego ptaszka, o którym zacząłeś Pan dyskusje?

To bardzo ciekawe - co Pan z tym robisz? Co ŻONA NATO? Akceptuje że jest taki MAŁY PANA PTASZEK?
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 408
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Co ŻONA NATO?
NATO ? Co ma NATO na to?
Wiesz własnie tracisz ostatniego człowieka ktory jeszcze z litosci ci odpisywal przymiotnik.
Własnie cię blokuje,nudzisz stary satyrze.

Po 10 tysiecy dla ukrainek od Polskiego rządu. Neo-banderowcy z PiSu dają nie swoje.
Polska ma za dużo pieniędzy, PiS już nie wie komu dać. Ludziom w Polsce żyje się coraz lepiej, mamy świetną służbę zdrowia, ludzie nie muszą już zbierać pieniędzy w internetowym zbiórkach na operację dla chorych dzieci.
Mamy swietny system zdrowia, dentysci czekają z najlepszymi materiałami i narzędziami na ludzi którzy chcą leczyc zęby w Polsce.
KOMU BY TU JESZCZE DAC? NA UKRAINIE JUZ CHYBA WSZYSCY ZYJA z PIENIEDZY Z POLSKI?
 

Przyimek

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2022
Posty
126
Punkty reakcji
1
NATO ? Co ma NATO na to?
Wiesz własnie tracisz ostatniego człowieka ktory jeszcze z litosci ci odpisywal przymiotnik.
Własnie cię blokuje,nudzisz stary satyrze.

Dziękuje Panu bardzo - sprawdzaj Pan awizo w skrzynce - jak sie Pan nie stawisz to dostaniesz Pan zaocznie - SZOWINISTO PROMUJĄCY NIENAWIŚĆ !

Po 10 tysiecy dla ukrainek od Polskiego rządu. Neo-banderowcy z PiSu dają nie swoje.

"Neo-banderowcy z PiSu dają nie swoje" - BARDZO CIEKAWY wpis dla Prokuratora !

Zdrefiłeś Pani Saymon - jednak boisz się Pan Prokuratury za twoje wpisy nawołujące do nienawiści do Obywateli Ukrainy oraz twoje obraźliwe określenia wobec Partii Sprawującej Władzę (PIS) (PIS sprawuje władzę zgodnie z ZASADAMI DEMOKRACJI ) !

Sprawiedliwość i tak Pana dopadnie - sprawdzaj PAN awizo w swojej skrzynce pocztowej (Poczta Polska nie e-mail)!

Jesteś Pan zwykłym tchórzem, który ucieka od odpowiedzialności za KALUMNIE POD ADRESEM INNYCH, CYLI tych których obrażasz PAN?
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 408
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Najnowsze dane ile nas kosztują goscie z ukrainy.

Do tego dochodzi jeszcze to co wysyłamy na ukrainę a więc węgiel pól miliona ton w pierwszym półroczu 2022 roku , paliwo codziennie kilka pociągów każdy około 1500 ton paliwa , amunicja i broń. To się nie wlicza w te 40 miliardów.
Z raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) wynika, że koszty utrzymania uchodźców z Ukrainy w Polsce w samym tylko 2022 r. wyniosą ponad 40 mld zł. Poniosą je naturalnie polscy podatnicy. Jak się okazuje, jest to najwięcej w Europie. Doniesienia te krótko skomentował poseł Konfederacji Grzegorz Braun.


Raport „Migration Outlook 2022” jasno wskazuje, że Polska – z kieszeni podatników – wyłoży w tym roku najwięcej spośród państw OECD środków na utrzymanie uchodźców z Ukrainy. Wyliczono bowiem, że jest to 8,36 mld euro, czyli blisko jednej trzeciej wszystkich kosztów, które ponoszą ujęte w raporcie państwa (26,8 mld euro).




Drugie na tym „podium” są Niemcy, z kwotą 6,8 mld euro. Kolejne państwa to Czech – ponad 1,9 mld euro, Hiszpania – niemal 1,36 mld euro oraz Rumunia – ponad 1 mld euro. Wynika stąd, że ponad połowa wszystkich kosztów będzie pokryta łącznie z budżetu Polski i Niemiec.
 
Ostatnia edycja:
Do góry