Polska wyda na pomoc Ukrainie do 22% swojego rocznego budżetu.

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
 

kaziuziuta

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2011
Posty
95
Punkty reakcji
2
To ja mam placic im bo ich Putin zbombardował? To może niech cały swiat przyjedzie, wszyscy którym żle? Mnie to całkowicie nie obchodzi.
I kto ci głupoty włożył do tej główki że oni pozostaną? Oni zostaną do tej pory gdy im będzie dobrze w Polsce.

Bo tylko Polska jest taka głupia aby dawac im takie prawa jak swoim obywatelom i większe.
Pracuje mniej niż 10% ukrainek z tych które przyjechały w czasie wojny i nie cieszy mnie że pracują na kasach.
To ja mam jako Polak uczyc się Rosyjskiergo i ukrainskiego? Bo przeciez te kasjerki nie mogą dogadac się z klientami.
Ogólnie piszesz androny[głupoty] nie poparte żadnymi faktami, nie masz żadnych podstaw aby tak pisac, wiesz co będzie za kilkanasciev lat?
Naczytałeś się głupot z Gazety Wyborczej i naoglądałes propagandy z TVP i TVNu.

Mierzyłes sobie może kiedyś IQ, może da się isc na rente? Podobno dają tym ponizej 70.
Jesteś odrealniony i mentalnie żyjesz w latach 90. Nie będę ci tłumaczył jak wygląda życie w wolnej Europie bez granic, bo i tak tego nie zrozumiesz, gdyz tyłka nie ruszasz poza własną wieś lub miasteczko. Proces przystosowania uchodźców do nowego systemu pracy, nowego kraju musi potrwać, gdzie początkowa faza to lecznie traum oraz wszystkich zaburzeń, które wiążą się z przebywaniem na obszarze objętym wojną.
Mnie to zawsze smieszy, gdy ludzie mówią, że oni na Ukrainców nie będą płacić, bo takie jednostki albo są notorycznymi bezrobotnymi albo zarabiają tak niewiele, że to co wpłacają do budżetu jest poniżej normy. Ci którzy wpłacają najmniej zawsze mają najwięcej do powiedzenia.
Ludzie znaleźli się na obszarze działań wojenny, ruskie zbombardowali im domy, fabryki, miejsca pracy i trzeba im pomóc, tak jak kiedyś nam pomogały Niemcy, USA itd.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Jesteś odrealniony i mentalnie żyjesz w latach 90. Nie będę ci tłumaczył jak wygląda życie w wolnej Europie bez granic, bo i tak tego nie zrozumiesz, gdyz tyłka nie ruszasz poza własną wieś lub miasteczko. Proces przystosowania uchodźców do nowego systemu pracy, nowego kraju musi potrwać, gdzie początkowa faza to lecznie traum oraz wszystkich zaburzeń, które wiążą się z przebywaniem na obszarze objętym wojną.
Mnie to zawsze smieszy, gdy ludzie mówią, że oni na Ukrainców nie będą płacić, bo takie jednostki albo są notorycznymi bezrobotnymi albo zarabiają tak niewiele, że to co wpłacają do budżetu jest poniżej normy. Ci którzy wpłacają najmniej zawsze mają najwięcej do powiedzenia.
Ludzie znaleźli się na obszarze działań wojenny, ruskie zbombardowali im domy, fabryki, miejsca pracy i trzeba im pomóc, tak jak kiedyś nam pomogały Niemcy, USA itd.
Biedny mało inteligentny Kaziu.... w zasadzie dzisiaj jestes on czy ona?
Mam 2 obywatelstwa Polski i Niemiec. Mogę mieszkac gdzie chce. Ale jestem Polakiem. Moja matka Polka mieszkała w Niemczech i miała obywatelstwo Niemieckie więc mam 2 obywatelstwa.
Mieszkam w małym miescie w Polsce.... to dla ciebie problem? Jestem tym gorszym?
Nie chcę placic na banderowską ukrainę.... to problem dla ciebie istoto? Pisze istoto bo nie wiem czym dzisiaj się czujesz.... kobietą, mężczyzną, czyms innym?
Rok 2022 na ukrainie jest ogłoszony rokiem Stephana Bandery, cieszy cię to? Mnie nie i dla mnbie niech ukraincy giną.
Dla mnie to nie problem.
Czym więcej ich zginie tym lepiej dla Polski. Niech giną ukraincy i Rosjanie. To dobra wojna dla Polski pod warunkiem że Polska nie będzie jej uczestnikiem.
Trzeba pomagac uciekinierom ale tak jak przewiduje ONZ. A więc zgodnie z prawem międzynarodowym.
Obozy dla uchodzców za pieniądze z ONZ. Żywność, miejsce do spania i podstawowa opiek lekarska, to należy się ukraincom w Polsce i w krajach sąsiednich z ukrainą. W posostałych krajach ukraincy to nie uciekinierz wojenni ale ekonomiczni.
Radzę jednak zbadac IQ i myślę że renta z powodu niskiego IQ całkiem możliwa.
Zyczę zdrowia.... fizycznego chociaż.
Aha zarabiam powyżej sredniej krajowej, też bys chciał? Trzeba miec dobry zawód lub żyłkę biznesmena.
 

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
Na dole strony są komentarze.
 
Ostatnia edycja:

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Ten forumowicz złożył podanie abyś go ignorował.
Zrobisz co zechcesz.
Ja rozpatrzyłem pozytywnie.
Zresztą kto by chciał dyskutować z pieniaczem?
Ja tam cię nie ignoruje, lubię się posmiac no i czasami rzadko napiszesz coś z sensem.
Ignoruje głowonoga bo nie lubie mientkich, jako dziecko pewnie skarżył co chwilę się pani w szkole.
 

kaziuziuta

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2011
Posty
95
Punkty reakcji
2
Mieszkam w małym miescie w Polsce.... to dla ciebie problem? Jestem tym gorszym?
Nie chcę placic na banderowską ukrainę.... to problem dla ciebie istoto? Pisze istoto bo nie wiem czym dzisiaj się czujesz.... kobietą, mężczyzną, czyms innym?
Rok 2022 na ukrainie jest ogłoszony rokiem Stephana Bandery, cieszy cię to? Mnie nie i dla mnbie niech ukraincy giną.
Dla mnie to nie problem.

Aha zarabiam powyżej sredniej krajowej, też bys chciał? Trzeba miec dobry zawód lub żyłkę biznesmena.
Po prostu jesteś trywialny i nieobyty co jest zupełnie normalne dla małomiasteczkowej mentalności.
Banderowską Ukrainę? Tymczasem o Polsce w Europie mówi się, że jesteśmy ksenofobicznym, homofobicznym oraz rasistowskim krajem. Czy to jest prawda?
W Ukrainie są nacjonaliści, są banderowcy, tak samo jak u nas są rasiści oraz inni tego typu wariaci, ale czy są to osoby dominujące? Z jakiegoś powodu głosisz proruskie hasła i to nie jest już fajne. Zupełnie niepotrzebnie wkomponowujesz się w ruską propagandę.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Po prostu jesteś trywialny i nieobyty co jest zupełnie normalne dla małomiasteczkowej mentalności.
Banderowską Ukrainę? Tymczasem o Polsce w Europie mówi się, że jesteśmy ksenofobicznym, homofobicznym oraz rasistowskim krajem. Czy to jest prawda?
W Ukrainie są nacjonaliści, są banderowcy, tak samo jak u nas są rasiści oraz inni tego typu wariaci, ale czy są to osoby dominujące? Z jakiegoś powodu głosisz proruskie hasła i to nie jest już fajne. Zupełnie niepotrzebnie wkomponowujesz się w ruską propagandę.
Pokaż mi miasto na ukrainie gdzie nie ma pomnika Bandery, ulicy, szkoły imienia UPA?
Rok 2022 został ogłoszony oficjalnie na ukrainie rokiem Stepana Bandery.
Stara banderowska spiewka, kto mówi o Wołyniu, o banderowcach to jest prorosyjski?
Tak ukraina to banderowski kraj, dzieci w szkole na lekcjach spiewu spiewają o ojczulku Banderze, to mają w programie szkolnym.

 

kaziuziuta

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2011
Posty
95
Punkty reakcji
2
Nie wymyślaj. Pomnik Bandery jest tylko we Lwowie, ale to oraz inne aspekty historyczne są w tej chwili nieważne. Powtórzę jeszcze raz polską racją stanu jest to, aby Polska graniczyła z Ukraina, a nie Rosją. Jeżeli ktoś rozumie to założenie i szerzy ruską propagandę jest zdrajcą.

Historia jest bardzo ciekawym tematem do rozmowy, a więc skoro Ukraińcom zabraniamy czcić kult Bandery, to tym samym Polacy powinni przestać czcić kult żołnierzy wyklętych, którzy z Łemkami na Podkarpaciu robili dokładnie to samo, co Ukraińcy z Polakami.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Nie ma sensu z tobą dyskutować jeśli twierdzisz że pomnik Bandery jest tylko we Lwowie. Nawet na filmach które dałem jest ich kilka a ogólnie na Ukrainie jest ponad 300 pomników Bandery. Jesteś ignorantem lub Ukraińcem który kłamie. Do tego nie widzisz problemu z kultem Bandery,jesteś Ukraińcem . Normalny Polak by tak nie napisał. Kończę z tobą dyskusje bo z banderowcami nie ma rozmowy. Banderowców się niszczy,bo to bydło nie ludzie.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 275
Punkty reakcji
196
Przychodzi Putin do wróżki i pyta o swoją przyszłość.
Wróżka patrzy w szklana kulę i mówi.
Widzę ciebie w wielkiej limuzynie jadącej przez plac czerwony.
Ludzie wiwatują i machają kwiatami.
Tak? A ja też im macham ?
Nie, trumna jest zamknięta.
 

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
To jest chyba to nagranie: Grzegorz Braun o sytuacji na Ukrainie - wypowiedź 21.02.2014

9 maja 2016

Grzegorz Braun o Białorusi. Szczecin 4 maj 2015 r.

Czemu Polska domagała się (bo chyba się domagała tego sama jak się domyślam?) aby to Polsce przypadła odbudowa po wojnie Doniecka czy Ługańska. Pewnie tam jacyś Polacy maja interesy i dlatego? Jakąś farmę miał jakiś Polak w tamtym rejonie - pisały o tym media.

Od kilku miesięcy ustalony jest stały kurs hrywana-złotówka https://mybank.pl/kursy-walut/uah-hrywna-ukrainska
=====
A ostatnio w mediach mówią, że... https://wiadomosci.wp.pl/smierc-handlarza-bronia-to-nie-konczy-sprawy-6792067100498688a
-
 
Ostatnia edycja:

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1

Azerbejdżańska firma Bakcell miała odkupic od Rosji firmę MTS Ukraine (Vodafone Ukraine) w 2019 roku.

Adam Wojacki (październik 2005 - marzec 2007)
Dyrektor generalny jest odpowiedzialny za ogólny sukces jednostki biznesowej lub innej organizacji oraz za podejmowanie decyzji kierowniczych na najwyższym poziomie (A CEO, which stands for Chief Executive Officer, is the highest-ranking individual in a company or organization. The CEO is responsible for the overall success of a business entity or other organization and for making top-level managerial decisions).


Nie wiem czemu, kilka lat temu usunięto z angielskiej wikipedi informacje o tej firmie
22.07. 2022
zdjęcie ze strony: https://mojeflagi.blogspot.com/2014/03/plan-podrozy-2014-kwiecien.html
Kwiecień+plan+lotów+mapa.png


mapa-polityczna-azji.png
 
Ostatnia edycja:

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Banderowski rząd PiSu oficjalnie przyznał się że oddał za darmo ukrainie wszystkie czołgi PT-91 Twardy.
PiS rozbroił Polskę i oddał praktycznie większość Polskiej broni ukrainie, wszystko za darmo.

Oddalismy 500 czołgów i zostało nam około 200 Leopardów 2 których nie możemy oddac bez zgody Niemiec. Bo i te byśmy oddali inaczej.
Oddalismy już około 40 najnowoczesniejszej Polskiej broni armatohaubice Krab kaliber 155 zostały nam około 30 sztuk ale ukraincy na Polskich poligonach już na nich cwiczą i będą też oddane. Zresztą amunicji do nich już nie mamy bo PiS oddał całą amunicję którą mielismy.

Polscy czołgisci przez kilka lat będą ćwiczyć jazdę na rowerach bo wczesniej czołgów nie będzie. Polska artylerie przestała istniec.
Wszystko dla ukrainy!

Rząd PiSu codziennie wysyła na ukrainę pociągi z paliwem ,żywnoscią , bronią i amunicją, wszystko oczywiscie za darmo/
A co w kraju? Cukier po 7 złotych, makaron po 8 złotych i nie ma.

Podobno już nawet sól trudno kupic bo idzie na ukrainę, rosjanie przejeli jedyną kopalnię soli na ukrainie.
Paliwo po 8 złotych bo ktoś za pociągi z paliwem na ukrainę musi zaplacic a przecież nie ukraincy.
PiS traktuje Polaków jak niewolników ukrainskich.
 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Jeżeli Polska będzie finansowała Ukrainę i Ukraińców, to sama zbankrutuje.
Ten rząd do tego prowadzi.
Nie dość, że we własnym kraju zepsuli wiele rzeczy i pogorszyli i mają DŁUGĄ LISTĘ złych rzeczy, to jeszcze zepsują bardziej, dając Ukrainie kasę i jakieś inne rzeczy, gdzie Polski zwyczajnie nie stać na to.
Ale kto sie z tym liczy w Polsce?
Społeczeństwo polskie woli być naiwne ( oczywiście nie wszyscy, ale gównie chodzi o wyborców PiS ) i wolą się godzić na takie rządy.
Ja myślę, że dopiero jak prawdziwa bieda i nędza dotknie Polskę, wtedy będzie płacz i lament... Bo czasami trzeba dna dotknąć, żeby zrozumieć w swojej głowie. Bo są ludzie, którzy tak mają i są tacy z charakteru też.
Musi kogoś mocno zaboleć, żeby dotarło.

A nie bez powodu się mówi "Polak mądry po szkodzie".

W jakim My kraju żyjemy i jakie My mamy społeczeństwo?
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
W Polsce ukraincy mogą robic co chcą a policja.... policja nie będzie działać przeciw ludziom którzy są pierwszym sortem w Polsce.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Film o Polsce która pomagała ukraincom i ci ukraincy potem złożyli na nią skargę na policję bo nie chciała płacić na ich leczenie zębów, nie chciała zapłacic za implant zęba dla ukrainki i nie zapłaciła kilku tysięcy złotych za operację ich psa.
Bo Polacy mają obowiązek płacenia na ukrainców.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Banderowcy z rządu PiSu znów chcą wydawac polskie pieniądze na ukrainców i ci ukraincy nawet nie muszą przyjezdzac do Polski .
Jak widac Polska ma za dużo pieniędzy i trzeba gdzies je wydać.

Mają rozmach. Dworczyk zapowiedział w Kijowie kolejne pieniądze dla obywateli Ukrainy. Kwoty podał w hrywnach​

Rusza fundusz imienia błogosławionego Klemensa Szeptyckiego, mający na celu pomoc ukraińskim sierotom wojennym i kobietom uwolnionym z niewoli – poinformował w środę w Kijowie szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że każde dziecko objęte tym programem będzie miesięcznie otrzymywało około 5 tys. hrywien (ok. 630 złotych). W ciągu roku możemy takie zapomogi przyznać do 1600 dzieciom. Każde dziecko, które będzie objęte tym programem będzie miesięcznie otrzymywało równowartość około 5 tys. hrywien – przekazał Dworczyk.


Podkreślił, że rząd polski chce też pomóc kobietom, które zostały uwolnione z rosyjskiej niewoli i które przeżyły tam traumę. – Takie kobiety zgłaszając się do tego programu będą mogły liczyć na jednorazową zapomogę w wysokości 80 tysięcy hrywien (ok. 10 tys. zł) oraz później pomoc związaną z pomocą psychologiczną i rehabilitacyjną – podkreślił szef KPRM.


Oświadczenie Dworczyka pojawiło się także na koncie twitterowym Prawa i Sprawiedliwości. Internauci nie kryli oburzenia.


„Minister w #KPRM @michaldworczyk w #Kijów: Chcemy pomóc kobietom, które zostały uwolnione z niewoli i przeżyły tam traumę. Takie kobiety otrzymają jednorazową zapomogę w kwocie 80 tys. hrywien, a także pomoc psychologiczną i rehabilitacyjną” – czytamy we wpisie.


„Słudzy narodu ukraińskiego, nie Narodu Polskiego” – skwitował Kamil Gnaś.
 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Tylko jak w Polsce naprawdę zrobi się bieda i będzie fatalnie, to może to dotrze do wyborców PiS i wtedy będzie płacz...
Ale dotyczy to też prawie całego społeczeństwa polskiego.

Czy w Polsce naprawdę musi się wydarzyć jakaś... tragedia, jakiś głód i bieda, żeby to dotarło do polskiego społeczeństwa, a przede wszystkim do wyborców złego rządu?
Bo mi się wydaje, że tak właśnie musi się stać.

A prezydent ukraiński ma gdzieś polskie problemy, bo Polska to nie jego kraj.
Jego to nie interesuje, że w Polsce jest wysoka inflacja, że samym Polakom jest często ciężko.
Tak, jak nie interesuje to większości ludzi ukraińskich, którzy przybyli do Polski, bo Polska to też nie jest ich kraj, a są w Polsce tylko, gośćmi.
Oni się jeszcze cieszą, że inny kraj im daje przywileje, bo co im zależy? Czy ich kraj kiedyś dał tym ludziom takie "przywileje", jak Polska? Na Ukrainie był wyzysk na biednych, a do tego wszechobecna korupcja.
Tam często nie było przyszłości dla młodych ludzi, i to nawet po dobrej szkole.
Dlatego niektórzy, ci co mogli już wyjeżdżali z Ukrainy, nie tylko do Polski, za lepszym życiem i lepszą pracą.
Tak już było od początku niepodległości Ukrainy.
Nic dobrego w tym kraju nie było. I ani Polska, ani kraje zachodnie się tym nie przejmowały, jeszcze wiele lat przed wojną.
I nie każdy: Ukrainiec/Ukrainka się odwdzięczy Polsce za pomoc.
Bo ludzie są różni też z Ukrainy.
 

Przyimek

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2022
Posty
126
Punkty reakcji
1
Kibic_Polski pisze:
"Jestem na stanowisku że Ukrainę trzeba popierać ponieważ sukces Rosji sprawi że zechce pójść dalej na Zachód".

A ja uważam, że Ukrainie trzeba pomagać również ze względów humanitarnych - ot tak po prostu - po ludzku - podobnie jak imigrantom z Syrii !
 
Do góry