Polska wyda na pomoc Ukrainie do 22% swojego rocznego budżetu.

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Fajnie by było jakby PIS przestał rządzić , ale mimo kryzysu nadal mają swoich zwolenników , często winiących Putina za inflacje , mówiących , że wszędzie jest kryzys , że to nie PIS itp. A co do wyborów to jakby miały być przedterminowe to bardziej myśle zima/wiosna 2023 , bo PIS nie ma większości , więc moze stracić władzę , więc się boi , poza tym nie wiem czy opozycji jest to na rękę teraz . NIe wiem czy nie czekają na wykrwawienie się PIS'u poprzez kryzys , może też jest problem z porozumieniem na opozycji.
Tej przepychanki PIS PO to ja nawet nie komentuje i mnie ona śmieszy . Obie partie to złodzieje , chociaż PIS i tak pobił PO w aferach wybory kopertowe , fundusz sprawiedliwosci czyli 280 mln zł uzytych w nie odpowiedni sposób , respiratory , CPK i najdroższe pilnowanie działki , gdzie nic nie ma , spółka na CPK ma średnią pensje 11000 zł , więcej tego jest.....

A co do nowego ładu to jak się słucha trochę radców prawnych ludzi od podatków to wygląda , że ten bubel prawny nie powstał dlatego , że PIS tak źle chce dla Polski , ale z braku kompetencji , braku zrozumienia prawa. Na początku sami sobie pdnieśli poadatki hehe . Mimo , że kwota wolna od podatku była ok. , poprawienie wymogów do citu estońskiego , poprawienie działania spółek komandytowych to całą reszta była bublem. Teraz pewne zmiany czyli obniżka podatku do 12 % jest nie jako powrotem do stanu przed nowego łądu ale tutaj jest finalnie wyższy nie jako pit bo 12+9 czyli 21 % , ale kwota wolna od podatku jest wyższa.
Powiem Ci tak.
My nie wiemy, jakie "kombinacje" PiS robił przez 7 lat i ile zmarnował środków publicznych, ale "poza budżetem" na pewno kradli i sobie finansowali, z miliardów różne rzeczy, nie konstytucyjnie oczywiście, za co już powinni karnie odpowiadać, a są bezkarni.
Zwykły złodziej, przestępca idzie do "paki", jak ukradnie i go złapią i odsiaduje wyrok, iluś lat.
Tutaj, ludzie w PiS robią tak samo źle, też kradną, łamią prawo i Konstytucję i inne rzeczy, a mogą czuć się bezkarni i za to nie odpowiadać.
Już za samo to Polska nie powinna być krajem unijnym, bo w krajach unijnych takie rzeczy nie mogą mieć miejsca i to nie jest tolerowane w Unii.
Natomiast, za PO nie było takich rzeczy, jak za PiS, bo jakoś Polska otrzymywała środki unijne i była jako taka praworządność w kraju.
Oczywiście, PO to też nie był, czasami rząd w pełni uczciwy i w pełni dobry, bo i w tym rządzie byli: cwaniacy, złodzieje, tylko pytanie czy takie rzeczy i zachowanie jest w rządzie tolerowane i jest na takie rzeczy przyzwolenie?
W normalnym kraju, jeżeli jakiś polityk się tak by zachował i robił takie rzeczy, to nikt by na to nie przyzwalał i taki "polityk" już by karnie odpowiadał i nie byłby już w rządzie za karę, bo nikt by takiego w rządzie już nie chciał.
Tak jest w normalnych, uczciwych krajach.
Ale w Polsce tak nie jest, bo taka jest mentalność Narodu i polityków.
Chciałbym, żeby choć jeden rząd jakiś był uczciwy w Polsce, z uczciwymi politykami. Być może tak jest w przypadku kilku partii opozycyjnych, szczególnie tych które w Polsce jeszcze nigdy nie rządziły, a szansę też nalezy dać jakiejś partii, która nie rządziła nigdy.
Gdyby takie przekonanie mieli wszyscy, wyborcy w Polsce, to było dobrze.
Ja również bym nie głosował na PO, ponieważ ten rząd już w Polsce rządził i wystarczy.
Tylko inne partie, które nie rządziły jeszcze w Polsce, a szansę należy dać od wyborców. No i Lewica też rządziła, jako: SLD.

Natomiast, żaden rząd wcześniejszy w Polsce nie prowadził żadnych programów, rozdających kasę i to nie obciążało budżetu.
To, że rządy wcześniejsze też nie były takie, jakie powinny być, to jest druga rzecz i tego się już nie zmieni.
Ale nie robiły takich rzeczy, jakie robi PiS.
Zresztą, PiS już przez rok albo dwa lata w Polsce rządził, od 2005 roku.
Na zmianę z PO rządzili i wtedy też się ze sobą "żarli" i obrażali, bo to pamiętam.
Jakoś wtedy PiS, z Kaczyńskim nie wprowadzili żadnych programów z kasą i nie wiem dlaczego.
W każdym razie ten rząd naprawdę szkodzi Polsce i polskiej gospodarce, bo rozdaje naprawdę duże środki, których już nie ma.
Widzą, że jest duży deficyt budżetowy, że budżet się uszczupla, więc boją się, że stracą "koryto", najlepsze przywileje, że nie będa mogli dalej kraść bezkarnie ( a od tego mozna się uzależnić psychicznie ), dlatego posuwają się do dalszego załdużania kraju, zamiast zatrzymać zadłużanie. Do drukowania nadmiernej ilości kasy, co podwyższa tylko inflację. A nawet mogą się posuwać do wysprzedaży jakichś, państwowych majątków, żeby te środki wpływały do budżetu ( ponieważ każdy rząd może tak robić ) i środki też przeznaczyć na: rozdanie, na społeczeństwo.
PiS jest zdolny do różnych rzeczy i mogą robić takie rzeczy, a wpływy do budżetu pochodzą nie tylko z podatków, chociaż głównie z podatków.
Wyprzedawać jakieś majątki państwowe po to, żeby te środki z tego po prostu rozdawać w programach i robić za "dobrego mikołaja".
A oni, NA SIŁĘ jeszcze rozdają i wprowadzają kolejne programy, bo boją się utraty władzy i "stołka". Uzależnili się od tego i teraz trudno zrezygnować.
Ale, rząd to nie jest ich własność, a każdy polityk nie jest prywatny, a państwowy.
Więc żaden rząd nie ma prawa traktować rządu, jak swoją własność, bo byłoby to sprzeczne z Konstytucją i prawem.
I PiS jest chyba jedynym takim rządem, który tak to traktuje.

No i powiem też, że ja jednak jestem za tym, by ten rząd już teraz z rządu wyrzucić, bo każdy dzień z tym rządem w Polsce jest zmarnowany i każdy dzień, to jakieś szkody.
Jak najszybciej pozbyć się tych ludzi z rządu, bo jeszcze przez ponad rok rządów, to można narobić jeszcze więcej szkód, a po co?
Wyborcy, w większości PiS to myślę, ze mają gdzieś sobie, że taki rząd robi takie rzeczy. Bo to też nie jest w Polsce normalne, że "wyborca" pozwala sobie na takie rządy.
Jeżeli sobie pozwala, to potem będzie narzekał i płakał: "wysokie podatki, złe przepisy, złe prawo. "
To to niech już nie popiera takiego rządu i niech to zmieni.
A jeżeli dalej chce popierać, bo widzi parę złotych w programach i to jest ważniejsze dla wyborcy, to jest jego wybór, ale potem będzie za to płacił cenę i to uderzy w tego wyborcę i dopiero potem sobie może zda z tego sprawę.

Każdy, kto wierzy w Polsce, że zła sytuacja i wysoka inflacja jest winą Rosji i Putina, to jest głupi i naiwny po prostu i jest tak samo głupi, jak cały PiS.
Nie chcę obrażać, ale tak to wygląda.

Tylko że w Polsce już nie było dobrze dużo przed wojną i też była wyższa inflacja.
To nie Putin w Polsce jest prezydentem i to nie Putin w Polsce rządzi, a prezydentem jest polski prezydent i polski rząd PiS.
Rosja nie miała i nie ma, ani trochę nic wspólnego z sytuacją w Polsce.

Jak można uwierzyć w takie rzeczy, bo jakiś, zakłamany premier z PiS wmawia to społeczeństwu i jego ludzie?

To jakich w Polsce mamy wyborców i społeczeństwo, że wierzą w takie rzeczy? Nie mówię, że wszyscy, ale niektórzy.

Paranoja po prostu!
 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Myślę też, że PiS specjalnie ściąga do Polski najwięcej ludzi i rodzin ukraińskich, wykorzystując PRETEKST wojny na Ukrainie po to, by przyznawać tym rodzinom zasiłki, 500 plus i zwolnienia z podatków dla pracujących ludzi z Ukrainy w Polsce, by rodziny te głosowały na PiS w wyborach.
Ponieważ, nie wystarczają już głosy Polaków na ten rząd, więc niech też głosują obcokrajowcy, za korzyści.

No bo ten rząd "przyciąga" do siebie wyborców... KASĄ...

Żaden inny, poprzedni rząd tego nie robił, a wygrywał wybory. Tylko znalazł się taki PiS, który to robi.

Po prostu: kupowanie sobie ludzi, wyborców za jakieś tam parę złotych, co jest kosztem czegoś ( bo z nieba przecież nie spadają te pieniądze, tylko sa od innych ludzi ) i w taki sposób, za korzyść marną ( no bo to nie są żadne, duże kwoty dla rodzin polskich i teraz ukraińskich i z samych takich kwot to by żadna rodzina w Polsce nie wyżyła, ani rodzina ukraińska ), przyciąganie wyborców, by popierali zły i szkodliwy rząd.
A ja się tak zastanawiam dlaczego nie utrzymuje ludzi z Ukrainy rząd ukraiński w Polsce, tylko to ma podatnik polski płacić na zasiłki i na 500 plus dla ludzi i rodzin ukraińskich w Polsce?
Przecież, to jest logiczne: Polska wpuszcza na swój teren ileś milionów ludzi z Ukrainy, ale to niech rząd ukraiński ponosi koszty finansowania własnych ludzi w Polsce.
Z jakiej racji ma polski rząd i budżet polski ponosić koszty na nie swoich obywateli?
A rząd ukraiński tym się nie będzie przejmował? Tego też nie pojmuję.
I poza tym, niektórzy ludzie z Ukrainy mają swoje pieniądze, bo mieli oszczędności jakieś na Ukrainie i być może sprzedali jakieś nieruchomości, samochody i te pieniądze przywieźli do Polski. Mają za co żyć w Polsce, przez jakiś czas.
I takim ludziom jeszcze płacić zasiłki, za nic?
Naprawdę, to już jest kpina w tym kraju.
No ale cóż, pewnie PiS chce pokazać ludziom ukraińskim: "Jakim to jesteśmy wspaniałym krajem i stać Polskę na utrzymywanie ludzi z Ukrainy".
Żeby ci ludzie zobaczyli, jaka Polska jest wspaniała, jaki "hojny" rząd, bo daje za nic pieniądze i Polakom i żeby ludzie z Ukrainy tak myśleli.
A to jest fałszywa narracja tego rządu, bo prawda jest inna.
Polski nie było i nie jest stać na "rozdawanie" miliardów, na społeczeństwo, bo to się odbija na wysokiej inflacji i na wysokich kosztach życia.
I to też dotknie każdego, kto z Ukrainy do Polski przyjechał, bo będzie tak samo za wszystko płacił drogo, jak i sami Polacy płącą za wszystko drogo.
Zresztą, która, ukraińska rodzina wyżyje w Polsce za samo 500 plus? Która, polska rodzina wyżuje za samo 500 plus?
I tak ludzie z Ukrainy będą musieli gdzieś pracować, żeby wyżyli w drogiej Polsce.
To, jak będą pracowali, na jakich warunkach, to już inna sprawa.
Nie nie każdy dostanie pracę na umowie, a są pracodawcy w Polsce, którzy raczej nie będą chętni zatrudniać ludzi z Ukrainy na umowie i będzie to praca tylko, dorywcza i z ryzykiem, czy jakiś pracodawca będzie uczciwy i będzie płacił pensję uczciwie.


To już bywa różnie w miejscach pracy w Polsce.

A jak w Polsce PiS zrobi naprawdę biedę, to ona dotknie nie tylko Polaków, ale i ludzi z Ukrainy. I przypuszczam, że już będzie tak drogo i ceny będą naprawdę wysokie w sklepach i usługach, że większość rodzin i ludzi ukraińskich wyjadą z Polski i się przeniosą do bogatszych krajów, np. w Niemczech, w Austrii i dalej, bo tam jest waluta-euro i jest dobra jakość życia. Nie ma tam takiej inflacji jak w Polsce i nie jest tak drogo, jak w Polsce.
Zresztą są dużo lepsze zarobki i na wysokim poziomie pomoc socjalna, a nie tak jak w Polsce.

I tam nie ma takich rządów, jak PiS.

Są odpowiedzialni i normalni politycy, którzy nie szkodzą własnym krajom i mieszkańcom.

Także "eldorado" w Polsce długo nie potrwa. To się skończy, a Polska będzie "tonęła w długach" i w biedzie.

Myślę też, że wiecznie rodziny ukraińskie nie będą miały w Polsce darmowych przejazdów i komunikacją miejską, i koleją, bo nikt cały czas nie będzie "dobrym wujkiem".
Bo to też by rodziło: nierówności społeczne, a z jakiej racji polskie rodziny i Polacy mają płacić, normalnie za wszystkie przejazdy, we własnym kraju, a obcokrajowcy płacić nie muszą?
Bo to jest: pretekst wojny? Ale są: cali i zdrowi w Polsce i tu już im nic nie zagraża, a na Ukrainie konflikt się prędzej czy później zakończy.
Jeżeli jest pracujący Ukrainiec i Ukrainka w Polsce, to dlaczego ma nie płacić za przejazdy Transportem Publicznym, skoro zarabia i ma pieniądze?

Nikt, normalnie myślący by się na to nie godził.
 
Ostatnia edycja:

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 274
Punkty reakcji
196
Przeczytajcie pierwsze trzy wersy wpisu stalowego.
Wychodzi mi na to że ktoś Ukraińcom przyznał prawo wyborcze.
Kiedy?

Czy można napisać w tym temacie coś bardziej bezsensownego?
 

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
Żeby mieć prawa wyborcze to trzeba posiadać polskie obywatelstwo. Żeby dostać obywatelstwo to trzeba też, przynajmniej teoretycznie, zdać państwowy egzamin ze znajomości języka polskiego. Z tego co czytałem to ponoć przepisy co do tego egzaminu nie są sprecyzowane (lub kiedyś nie były).

Ciekaw jestem czy polskie obywatelstwo posiada jegomość Jonny Daniels. To taki gościu co urodził się w Angli w rodzinie żydowskiej. Służył w izraelskiej armii a od lat widywany jest na polskich salonach. Organizował szabasowe kolacje w swoim mieszkaniu, na które zapraszał polskich polityków i uzraelskich ministrów. Nie wiem czy nauczył się już języka polskiego bo nigdy nie słyszałem aby mówił po polsku a jedynie po angielsku.

Jest też taki https://pl.wikipedia.org/wiki/Slava_Melnyk był zaproszony do programu dzień dobry tvn czy coś takiego jako osoba należąca do ludzi typu LGBT. Jeśli dobrze pamiętam to należał do ŻOOM (Żydowska Ogólnopolska Organizacja Młodzieżowa). Ostatnio zauważyłem, że różne artykuły dla wprost.pl pisze jakiś inny Melnyk (więc pewnie też Ukrainiec) - jeden artykuł to tak zajeżdżał wazelniną z tego co pamiętam..... Możliwe, że Lech Kaczyński czy jego brat Jarosław też byli/są żydami (być może ukraińskimi z pochodzenia... chociaż oni wywodzą się z Kalksteinów tylko ich przodek zmienił nazwisko - tak czytałem). Śp. filosemita Lech był takim znawcą prawa, że dał się oszukać i zabronił w Polsce ekshumacji w Jedwabnem... zreszta on był tylko wykonawcą dyrektyw płynących od żydów z USA (opowiadał o tym śp. prof. Wolniewicz). Możnaby powiedzieć, że taki był mądry a teraz nie żyje...

Nie wiem, który temat byłby najwłaściwszy do umieszczenia nastepujących informacji. Sprzed kilku lat sprawa:
 
Ostatnia edycja:

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 274
Punkty reakcji
196
Ciekaw jestem czy polskie obywatelstwo posiada jegomość Jonny Daniels.
A ja jestem ciekaw czy posiada je forumowicz piszący DWUCH a nie DWÓCH.
Nie wiem, który temat byłby najwłaściwszy do umieszczenia nastepujących informacji. Sprzed kilku lat sprawa:
No nie jest ponieważ jak forumowicz zauważył "sprzed kilku lat" a przybysze z Ukrainy to temat dzisiejszy.
Gratuluje spostrzegawczości.
 

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
Ukraińcy napływają od lat do Polski a nie od tego roku.
 

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
Ukraińcy napływają do Polski od lat, a nie od tego roku.
No nie jest ponieważ jak forumowicz zauważył "sprzed kilku lat" a przybysze z Ukrainy to temat dzisiejszy.
Gratuluje spostrzegawczości.
W tym przypadku zasady interpunkcji są bardzo proste, gdyż przed „ponieważ" zawsze stawiamy przecinek, np.: Nie mam ochoty iść do kina, ponieważ jestem zmęczony.

Polecam zajrzeć jeszcze tu: https://www.ortograf.pl/zasady-pisowni/przecinek-przed-a Nigdy nie byłem orłem z takich tematów ale jeszcze trochę pamiętam mimo upływu lat i różnych dolegliwościm, z którymi się zmagam...

Przyganiał kocioł garnkowi ;-)

Pochwalę się (choć nie lubię tego robić) i powiem Tobie (Ci?), że zdarzyło mi (mnie?) się mieć w liceum czerwony pasek i bynajmniej nie na dupie ale na świadectwie szkolnym.

Nie będę też bawił się i sprawdzał Twoich wczesniejszych postów pod kątem poprawności gramatycznej, stylistycznej czy ortograficznej itp. Napewno wprawny polonista znalazł by sporo błędów w Twoich postach. Ja nieraz nie jestem pewien jak się pisze poprawni... a niechce mi się szukać bo nie przyszedłem tu pisać wypracowań ;-)
 
Ostatnia edycja:

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 274
Punkty reakcji
196
Kocioł nie zna się na ortografii?
Autor założył temat aby dziś dyskutować o zdarzeniu sprzed kilku lat?
Gdzie taką sugestię zawarł?
Czy logika tego nie przypomina forumowicza który już prawo wyborcze Ukraińcom nadał?
 

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
Już kilka lat temu zauważyłem, że niektóre banki w Polsce mają panel logowania do bankowości internetowej także w języku ukraińskim - nie tylko polskim. O czymś to świadczy.
Gratuluje spostrzegawczości.
;-)
 
Ostatnia edycja:

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Myślę też, że PiS specjalnie ściąga do Polski najwięcej ludzi i rodzin ukraińskich, wykorzystując PRETEKST wojny na Ukrainie po to, by przyznawać tym rodzinom zasiłki, 500 plus i zwolnienia z podatków dla pracujących ludzi z Ukrainy w Polsce, by rodziny te głosowały na PiS w wyborach.
Ponieważ, nie wystarczają już głosy Polaków na ten rząd, więc niech też głosują obcokrajowcy, za korzyści.
Ukraińcy nie mają Polskiego obywwatelstwa , więc głosowac nie mogą . Jest pewna opcja jak paszport ONZ dla imigranta/uchodźcy , ale nie wiem czy to tak łatwo go dostać , wtedy owszem by mógł dostac ukrainiec obywatelstwo ,czasem ukraińcy mają polskie korzenie , więc tak dostają obywatelstwo . Ale tak standardowo to musi mieć karte tymczasowego pobytu ze 3 lata potem stałego pobytu i potem oże aplikowac o obywatelstwo na ten proces trzeba liczyć te 5 lat pobytu. Ale moze PIS grać pomocą ,że tak dba o ludzi , poprzez empatie może próbowac wywołac sympatie u wyborców.

A jak w Polsce PiS zrobi naprawdę biedę, to ona dotknie nie tylko Polaków, ale i ludzi z Ukrainy. I przypuszczam, że już będzie tak drogo i ceny będą naprawdę wysokie w sklepach i usługach, że większość rodzin i ludzi ukraińskich wyjadą z Polski i się przeniosą do bogatszych krajów, np. w Niemczech, w Austrii i dalej, bo tam jest waluta-euro i jest dobra jakość życia. Nie ma tam takiej inflacji jak w Polsce i nie jest tak drogo, jak w Polsce.
Zresztą są dużo lepsze zarobki i na wysokim poziomie pomoc socjalna, a nie tak jak w Polsce.
Prawda jest taka , że nawet obecnie masa polaków emigruje do NIemiec , Holandii , Danii , kiedyś do UK. Obecnie w Niemczech też jest większa ilośc Ukraińców niż kiedyś.
Zdrugiej strony takie NIemcy to też się zmagają z inflacją , ale jednak jest ona i tak znacznei niższa niż w Polsce bo prawie o połowe , z 7,5 procenta.
Ale fakty są takie , ze obecnie europa zachodnia dla polaka nie jest już tym co kiedyś . Słyszałem o ludziach co mówili że za 1-2 pensje niemieckie albo Holenderskie to kiedyś by mogli żyć cały rok , a obecnie to co najwyzej jest jakaś lepsza pensja niż w Polsce , że zamiast 3000 zł netto w PL zarobisz 1600 euro np. w NIemczech z czego np. cena pokoju /mieszkania to bedzie minimum 600 euro , a czasem ceny moga dobijac nawet do 1000 euro. Generalnie to Polska dość mocno nadgoniła zachód.Ale wciąż jednak róznica jest spora.

Fajnie bybyło jakby zarobki w polsce dobiły do takiego płapu , że minimalna pensja netto w Polsce to równowartość 1000 euro.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Ciekawy film na temat kosztów pomocy ukraińcom.
Oczywiscie to punkt widzenia ruskich onuc którzy za mało kochają swoich panów z ukrainy.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
To wygląda tak, że jeszcze ponad rok rządów złego PiS i to jest dużo czasu do tego, żeby ten rząd zepsuł wiele rzeczy w Polsce i zadłużał dalej Polskę.
Z każdym dniem ten rząd szkodzi Polsce i każdy dzień będzie stracony.
Mimo tego wszystkiego niektórzy nie widzą, co taki rząd wyprawia i wolą zamykać cały czas na to oczy i dalej popierają rządy, które też szkodzą wyborcom.

Polski nie jest stać na utrzymywanie obcokrajowców i Polska nie może sobie na to pozwolić.
Ale PiS nie liczy się z tym i do tego rządu takie rzeczy nie docierają, bo oni są ODERWANI OD RZECZYWISTOŚCI.

Co do sprawy: ludzi z Ukrainy, przecież jeżeli z Ukrainy będą ubywali ludzie, bo będą przybywali, w milionach grup do Polski, ale i do innych krajów, sąsiednich, to kto będzie tworzył przyszłość Ukrainy i kto tam będzie pracował dla tego kraju, jak większość młodych ludzi ucieknie?
No to gospodarka Ukrainy padnie, bo nie będzie ludzi do pracy i tam nie będzie miał kto pracować.
Wojna tam się kiedyś zakończy, USA i Unia Europejska pewnie sfinansują, z "potężnych" środków straty w gospodarce Ukrainy, bo już są takie deklaracje, aby, za darmo przekazano olbrzymie miliardy dolarów i euro dla gospodarki Ukrainy i z czasem się odbuduje tam gospodarka.
Będą musieli niektórzy Ukraińcy wrócić do swojego kraju, aby pracować dla tego kraju.
A czy to się uda, przy biedzie i wyzysku, jaki zawsze był w tym kraju, to też trudno powiedzieć.
Kraj musiałby się realnie zmienić na lepsze, chociaż trochę, bo tu nie chodzi tylko o wsparcie finansowe dla samej gospodarki tego kraju, ale też o zmianę rządów na lepsze, o zwalczenie skuteczne powszechnej korupcji i o naprawienie wielu, złych rzeczy.
Żeby jakąś przyszłość i w miarę dobre perspektywy mieli ludzie młodzi w tym kraju.
Przypuszczam ( chociaż mogę się też mylić ), że połowa jak nie większość ludzi i rodzin ukraińskich z Polski powróci na Ukrainę, bo będa też tęsknili za krajem, za miastami, a trzeba też pracować i robić coś dla swojego kraju.
W Polsce ci ludzie nie są u siebie. Są gośćmi.
I również z innych krajów będą niektórzy chcieli powrócić na Ukrainę.
No bo jeżeli się wyludni Ukraina, i to głównie z młodych ludzi, to jaka czeka przyszłość gospodarcza tego kraju?
Na pewno, ani Polacy, ani inni obcokrajowcy, masowo nie pojadą na Ukrainę, by tam pracować dla gospodarki Ukrainy, bo to jest kraj biedniejszy od Polski, a dużo biedniejszy od krajów Europy Zachodniej.
Także, mało kto by z "obcokrajowców" chciał pojechać do biednego gospodarczo kraju i tam pracować za marne pieniądze, w gorszych warunkach pracy.
Bo to, że ten kraj podniesie się do takiego poziomu, jak kraje Europy Zachodniej, to raczej tak się nie stanie.
Zresztą, wprowadzenie Stanu Wojennego na Ukrainie tylko pogorszyło gospodarkę i nawet sfinansowanie strat w gospodarce, dzięki pieniądzom z USA i z Unii Europejskiej, to i tak nie wystarczy na to, by taki kraj się podniósł na wyższy albo na lepszy poziom.
Zresztą, za darmo USA i Zachód Europy, wiecznie by nie finansował tego kraju, bo też kosztowałoby te kraje, nie mało.
Np. Niemcy są przeciwne, by za dużo nie przekazywano środków unijnych, w euro dla Ukrainy, bo przypuszczam, że każdy kraj unijny musiałby przekazywać jakieś, swoje środki dla tego kraju, a każdy kraj też musi dbać o swoją gospodarkę i o swoje społeczeństwo.
Ukraina, jak każdy kraj musi sama na siebie zarabiać, bo żaden kraj nie byłby w stanie, nawet bogaty kraj, wiecznie, z własnych środków finansować Ukrainy.

I tutaj przykład biednej Polski, której, mimo że nie jeste stać na utrzymywanie rodzin ukraińskich, bo budżet jest za bardzo obciążany finansowo, to jednak PiS nie patrzy na to i sobie będzie wypłacał, co miesiąc dla każdej rodziny ukraińskiej po 500 zł.
To kraj, taki jak Polska zaprowadzi z czasem do biedy, przez nieodpowiedzialne rządy.
Żaden, rozsądny rząd i polityk nie zrobiłby czegoś takiego własnemu Narodowi.

A w Polsce rządzi "atrapa" rządu i to się jeszcze podoba niektórym ludziom i wyborcom.

No i tak to wygląda.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Wygląda że PiS i nasz wielki prezydent Duda chcą wziąć na utrzymanie nie tylko uciekinierów z ukrainy ale całą ukrainę.
Tylko że ukraina to bankrut finansowy i najbardziej skorumpowany kraj w europie a pewnie i na świecie.
Czyżby Duda chciał być utrzymankiem jakiegoś ukrainskiego oligarchy tak jak Zelenski?

No to rosyjska propaganda będzie miała pożywkę. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta, w rozmowie z „Gazetą Pomorską”, wprost mówi o idei powstania „unii polsko-ukraińskiej” na kształt „Rzeczypospolitej wielu narodów”.

 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Saymon, trzeba pomagać rodzinom ukraińskim i innym obcokrajowcom, którzy potrzebowaliby pomocy, ale...
Co innego dać pomoc jednorazową: zbiórki pieniędzy, rzeczy, darów, ubrań, a co innego jest utrzymywać przez kilka lat, płacąc, co miesiąc zasiłki dla rodzin ukraińskich.
Polski nie jest stać na utrzymywanie ludzi z Ukrainy. Niestety, w rządach PiS tego nie chcą zrozumieć i robią, co im się podoba.
Myślą, że mogą nie pytać o zdanie wyborców i społeczeństwa.
Gdyby Polska była bogatym krajem, to wtedy bym się zgodził, że Polska mogłaby za darmo utrzymywać ludzi ukraińskich, bo Polski byłoby na to stać.
Ale nie jest stać.
Dlaczego większość ludzi z Ukrainy nie pojechało do bogatszych krajów: Niemcy, Austria, Dania, Belgia, a przyjechali, w ponad trzy milionowej grupie do Polski?
To są najbogatsze kraje w Europie, z bardzo dobrą gospodarką i mogłyby te kraje sobie utrzymywać ludzi ukraińskich, bo stać tych krajów na to.
Polska jest gospodarczo krajem znacznie biedniejszym od tychże krajów w Europie.
Do tego Polska ma swoje, nie małe problemy, społeczne, ekonomiczne i Polska musi się zająć swoimi problemami i rozwiązać swoje problemy.
Rządy PiS dziesiątki miliardów złotych od 7 prawie lat "wywalają" na polskie społeczeństwo, w programach i na to już nie stać polskiego budżetu.
A gdzie jeszcze płacić na ludzi ukraińskich, gdzie na to pójdą kolejne miliardy.
Bo im wyższe wydatki z budżetu, o każdy miliard, tym robi się coraz większy deficyt budżetowy.
Wydatki zaczynają znacznie przewyższać wpływy do budżetu ( za rządów PiS tak się już dzieje, a za rządów poprzednich tego nie było ) i wtedy już brakuje na: rozdawanie.
No to, ze strachu zlecają drukowanie pieniędzy, żeby "dodrukiem" finansować społeczeństwo.
I zadłużanie kraju, co raz bardziej.
PiS zresztą zadłuża kraj nie konstytucyjnie i ma to gdzieś.
Nikt już Polsce nie udzieli żadnego pożyczania pieniędzy, bo Polska ma za ogromny dług.
I wiadomo, że tego się nie spłaci. Co najwyżej można to spłacić tylko w jakiejś części.

Natomiast, ja nie miałbym nic przeciwko temu, żeby kraje bogate sobie utrzymywały ludzi z Ukrainy.
Tylko pytanie, czy takie kraje by sobie wzięły na głowę po kilka milionów ludzi z Ukrainy, żeby za darmo płacić im zasiłki i dać inne przywileje? W takich krajach nie ma głupich rządów, tak jak w Polsce.
I mimo że to są znacznie bogatsze kraje od Polski.
A w Polsce, cóż, wyborcy wybrali i popierają głupi i idiotyczny rząd, bo widzą w tym rzadzie: rozdawanie.

To teraz, ludzie ukraińscy w Polsce mają mieć lepiej, niż Polacy we własnym kraju?

Gdzie ja żyje?

No ale, wyborca chciał takie rządy, to ma to, co sobie wybrał i teraz niech płaczę.

Jak prawdziwa bieda "wyborcom" tym zajrzy w oczy, jak i większości Polakom, wtedy może dotrze to do wyborców.
Już w Polsce jest coraz drożej i wszyscy widzą, jakie są ceny w sklepach i usługach.

Zresztą, ludzi ukraińskich w Polsce to też już dotyka, co i Polaków.
Też chodzą w Polsce po sklepach i widzą, jakie ceny są w Polsce. A żadna rodzina, ani polska, ani ukraińska nie wyżyje za samo 500 zł.
Bo kwota ta straciła na wartości przez wysoką inflację.
Kiedyś to było, 5 lat temu 500 zł. a teraz wartość tego jest poniżej 300 zł.
No i rodziny w Polsce kupują mniej za tę kwotę, a to nie jest fajne. Tak samo rodziny ukraińskie w Polsce.
Więc i tak rodzic musi gdzieś pracować, żeby mógł utrzymać swoje dzieci.
A jeżeli nie pracuje, to żyje w biedzie, za samo 500 zł.
Tylko że budżet polski na to, miesięcznie wydaje setki milionów, a rocznie to już jest liczone w potężnych miliardach.
I skąd na to PiS pozyskuje tak ogromne środki? Ano z jeszcze wyższych podatków, z jakichś "nowych" podatków, których wcześniej nie było.
Po prostu wszędzie wyciągają swoje "łapska", gdzie tylko się da, żeby komuś zabierać, z podatku, z opłat.
A za chwilę mogą wprowadzić absurdalny i bzdurny podatek, np. od powietrza, bo uznają, że brakuje nadal w budżecie, więc trzeba na różne sposoby "kosić" zwykłych ludzi.

Bo PiS to jest tak naprawdę rząd socjalistyczny, a tylko nazwę ma prawicową.
Rządy socjallistyczne rozdają na społeczeństwo pieniądze, w zasiłkach i przywilejach.
Więc, oni się nie zachowują, jak rządy prawicowe.

Po prostu, PiS jest rządem pomylonym!

Normalne rządy prawicowe nie prowadzą żadnego: rozdawania pieniędzy w kraju. Dbają o rynek pracy, o to, żeby nie było wysokich podatków, przynajmniej niektórych podatków i są gospodarnym rządem, dbającym o środki publiczne.
PiS jest tego przeciwieństwem.
To jest "atrapa" rządu. To jest "sztuczny" rząd.

I ten rząd doprowadził w Polsce do takiej inflacji, do drożyzny, a "za uszami" mają tyle rzeczy złych, że z tego by można długa listę zrobić.

Po prostu, to jest najgłupszy i najbardziej idiotyczny rząd w Polsce, gdzie nawet rządy poprzednie takie nie były, mimo że też nie w pełni były dobre i nie zawsze uczciwe.
Ale nie odstawiały takich rzeczy, jakie odstawia PiS.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Nie mają na konkretne podwyżki dla zawodów państwowych, gdzie też domagają się pracownicy "'budżetówki" godnych płac, bo są zawody, w których pracują ludzie ciężko ( tu przykład ciężkiej SŁUŻBY WIĘZIENNEJ ), a zarabiają nie adekwatnie do wykonywanej pracy ), a są słabo opłacani za swoją prace.

To jest wstyd dla Polski, żeby "wywalać" ogromne miliardy na: rozdawanie, które są z zadłużania Polski i z jeszcze wyższych podatków, ale i z drukowania pieniędzy, a nie można dać podwyżek dla uczciwie pracujących.

W Polsce społeczeństwo musi się temu sprzeciwić i muszą być takie strajki w miastach, żeby PiS uciekł z rządu.
Dlatego, że zwykłe strajki nie robią wrażenia na PiS. Były już strajki za PiS i coś to zmieniło i poprawiło na lepsze?

PiS ma gdzieś ludzi strajkujących.

Jakim cudem taki rząd, po tym wszystkim, co wyprawiał ma jeszcze takie poparcie?
Ja nie jestem w stanie tego zrozumieć... Gdzie ja żyję i z kim ja żyje obok?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Należy pomagać ofiarą wojny
Ale nie kosztem swoich
Obywateli i poparcie
By Ukraina weszła do
UE jest zdradą własnych
Obywateli którzy zostali
Wygnani własnego kraju do
Obcych i ten sposób
Okradają ich zarobków
I mogą się pożegnać
Pracą i na pewno to
Się stanie gdy pracują
Agencji pracy która
Musi kierować się kosztami
Albo narzuci gorsze warunki
Bo czeka nadmiar obych
I w kraju część tych osób
Dostało szkolenia kosztem
Własnych obywateli którzy
Muszą je robić na własny
Koszt i na pewno nie
Będzie ryzykował szkolenia
A później odpowiednim terminie
Musi zdobyć zajęcie a bez tego
Oddaje za nie pieniądze.
Wspólna parada sodomii
Krajowej i obcej jest skandalem
I tej sposób dają wrogowi wrogą
Propagandę i powinni zablokować
To wydarzenie bo te osoby
Są ofiarami wojny i tego
Powodu nie powinni pokazywać
Swoich zachowań.
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
Podobno z dniem dzisiejszym kończy się dofinansowanie na ukraińskich Obywateli, które pobierali Polacy za zapewnienie im dachu nad głową. Doszły mnie słuchy, że w związku z zakończeniem finansowania część osób z Ukrainy z dnia na dzień ląduje na ulicy, bo Polacy nie chcą ich dłużej trzymać u siebie w domach.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Powinna powstać ustawa
Która gwarantowała by
Specjalne strefy dla ofiar
Wojny i obowiązek
Jej opuszczenia po wojnie
I nie powinni mieć prawa
Do głosowania wyborach
Samorządowych i
Obecnie jeśli przebywają
Odpowiedni czas danym
Miejscu to mogą głosować
Wyborach samorządowych.
To potwierdzi władze lokalnych
Złodziei i sposób sztuczny
Zwiększy przewagę totalnej
Opozycji.
 

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
Podobno z dniem dzisiejszym kończy się dofinansowanie na ukraińskich Obywateli, które pobierali Polacy za zapewnienie im dachu nad głową. Doszły mnie słuchy, że w związku z zakończeniem finansowania część osób z Ukrainy z dnia na dzień ląduje na ulicy, bo Polacy nie chcą ich dłużej trzymać u siebie w domach.
... dachu nad głową i wyżywienia. Ile kosztuje wynajęcie pokoju w małym mieście? napewno nie 1200zł tylko conajmniej o połowę mniej. Ile wynosi najniższa emerytura/renta, z której musi wyżyć polski emeryt/rencista?


Niektórym Polakom musi wystarczyć zasiłek stały z MOPS (taki zasiłekjest należny tylko tym co mają 1-wszą lub 2-gą grupę inwalidzką) - taki zasiłek ma zapewniać tzw. minimum egzystencji według rządzących ale okazuje się, że Ukraińcom nalezy się więcej bo "maja inne żołądki?"
A co z tymi, którzy mieszkają w hotelach/hostelach itp a na których było wydawane np. ponad 3 tys złotych miesięcznie? Normalnie każdemu uchodźcy nalezy się zasiłek stały z MOPS na okres 1 roku czy w uzasadnionych przypadkach na okres dłuższy - czyli do momentu aż znajdzie sobie taki uchodźca prace, z której się utrzyma


 
Ostatnia edycja:
Do góry