Polska reprezentacja nie zagra z Rosją w barażach

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Prezes PZPN Cezary Kulesza poinformował na Twitterze, że nasza reprezentacja nie zagra z Rosją w barażach do MŚ. Jego decyzję poparli m.in. Robert Lewandowski, Andrzej Duda, Kamil Glik czy Mateusz Borek.Screenshot_2022-02-26-10-04-04-19_0b2fce7a16bf2b728d6ffa28c8d60efb.jpg
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 308
Punkty reakcji
199
Jak przekazał na Twitterze Wojciech Frączek, jeśli FIFA ostatecznie wyrzuci Rosję z rozgrywek, jej miejsce na 99 procent zajmie reprezentacja Węgier i to ona będzie rywalem Roberta Lewandowskiego i spółki. To w oparciu o ranking zwycięzców grup Ligi Narodów.

 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Sądząc po tym, że FIFA nie podjęła żadnych znaczących decyzji względem Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej nie spodziewałbym się zbyt wiele po nich. Chyba, że fala krytyki jaka na nich spadla sprawi, że się ugną.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Faktycznie, nie zauważyłem ;)
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
Po tym wszystkim nie wyobrażam sobie żeby nasza reprezentacja zagrała z Rosją
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 308
Punkty reakcji
199
Wygląda na to że Polska dostanie "wolny los" i trafi do finału baraży.
FIFA ma duży problem, by po wyrzuceniu Rosji znaleźć dla Polski nowego rywala w barażach MŚ 2022. Wszystko wskazuje na to, że biało-czerwoni po prostu nie rozegrają tego meczu i dostaną tzw. wolny los.


Tak Szwedów jak i Czechów da się ograć ale trzeba niemal na głowie stanąć a z tym jest ciężko.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Szwecja nam dokopie. Z tych 2 meczów o wynik z Rosją byłem spokojny.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Szwecja nam dokopie. Z tych 2 meczów o wynik z Rosją byłem spokojny.

Nie byłbym taki pewny. Ostatni raz jak graliśmy ze Szwecją w grupie na mistrzostwach Europy to nie mieliśmy problemu ze strzelaniem im bramek a graliśmy ustawieniem kompletnie nie pasującym do stylu gry naszej reprezentacji i z selekcjonerem nieudacznikiem i ignorantem. Michniewicz według mnie pod względem znajomości możliwości naszych piłkarzy jest wg. mnie klasę wyżej od Sousy.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Lewandowski nie miał problemu ze strzelaniem Szwecji bramek*

Ten mecz był porażką, Polska reprezentacja była wyśmiana za ten występ, Lewy uratował wtedy honor drużyny zachowując się jak maszyna do strzelania goli.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Ktoś musiał Lewandowskiemu te piłki podawać albo wypracowywać wolne pole. Najlepszym ustawieniem dla reprezentacji Polski jest gra jednym lub max dwoma napastnikami oraz minimum 4 obrońcami. Zobaczysz jakim ustawieniem wyjdzie Michniewicz. Mogę sobie dać rękę uciąć, że nie będzie to taka taktyka jak u Sousy.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Gressil, trzymam kciuki za to, byś Ty miał rację, a ja się mylił i byśmy mogli podyskutować po meczu ze Szwecją o szansach Polaków na pokonanie rywali podczas Mundialu.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 308
Punkty reakcji
199
Ktoś musiał Lewandowskiemu te piłki podawać albo wypracowywać wolne pole. Najlepszym ustawieniem dla reprezentacji Polski jest gra jednym lub max dwoma napastnikami oraz minimum 4 obrońcami.
Jest trzech środkowych Glik Bednarek Bielik oraz dwóch wahadłowych Bereszyński i Cash.
Nie Masz zatem racji.
Przed Euro stawiałem że Szwecja jest do ogrania a jednak wygrała więc nie oglądałem nawet wczoraj meczu.
Polska ostatni raz w meczu o punkty wygrała ze Szwecją na mundialu w RFN.
Teraz nie ma drużyny na medal.
A jednak ta wygrana daje nadzieję na więcej niż trzy mecze w Katarze.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Jest trzech środkowych Glik Bednarek Bielik oraz dwóch wahadłowych Bereszyński i Cash.
Nie Masz zatem racji.
Napisałem, że powinniśmy zagrać minimum czterema obrońcami, zagraliśmy pięcioma. W którym miejscu nie miałem racji?
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 308
Punkty reakcji
199
Fakt
oraz minimum 4 obrońcami.
Nie dostrzegłem słowa "minimum".
Zresztą uważam że gra czterema obrońcami wydaje się czymś normalnym.
Jeśli coś czarować to bardziej z przodu.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
No i pięknie. Byłem w barze, kibicowałem, fajne emocje, a tuż przed meczem w gronie znajomych obstawiłem 2:0 dla Polski właśnie i wygrałem jako jedyny :D

Generalnie mecz bardzo ładny. Fajnie by było w koszyku na Katar trafić.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 308
Punkty reakcji
199
Fajnie by było w koszyku na Katar trafić.
Raczej trzy mecze i do domu.
Na gospodarza trafiliśmy w 2002 roku i jak to się skończyło?
Ostatni raz z drużyną z Afryki na mundialu wygraliśmy z Tunezją w 1978 roku.
Potem był Kamerun Maroko i łomot od Senegalu.
Generalnie w XXI wieku pierwsze mecze na turniejach były rozgrywane z :
Koreą, Ekwadorem, Niemcami, Grecją, Irlandią i Senegalem.
Czyli wygrana i remis z drużyną europejską i cztery porażki w tym trzy z drużynami z innego kontynentu.
Gdzie tu miejsce na optymizm?
Teoretycznie jest bo Korea Ekwador, Grecja czy Senegal żadnymi potentatami nie byli.
Ale tym razem trzeba podejść inaczej niż poprzednio.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Wiadomo, że nie pogramy o MŚ, ale będą 3 mecze do kibicowania, to jest zawsze in plus.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 308
Punkty reakcji
199
To znaczy sam udział w mistrzostwach jest już sukcesem.
Polska piłkarską potęgą nie jest.
Ponieważ ma być losowana z trzeciego koszyka więc teoretycznie dwóch przeciwników będzie silniejszych i jeden słabszy.
Więc chcąc mieć więcej meczów niż trzy trzeba pierwszy wygrać.
Tylko weź i tu wygraj jeśli pierwszy będzie z potentatem.
Na Katar bym uważał ale nie dlatego bo jest silny ale dlatego że Polacy nie potrafią grać z drużynami z innych kontynentów na takim turnieju.
Chyba że Czesiu na otwarcie jakieś Wunderwaffe wymyśli.
 
Do góry