Polska najmniej ważnym wasalem USA ?

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 305
Punkty reakcji
199
serwor napisał:
Można zobaczyć podobne zdjęcia z czasów Clintona i Obamy?! Pobiłeś własny rekord
To było w Gabinecie Owalnym. Tam przy biurku tylko ich prezydent może siedzieć i tylko ich flaga może powiewać. Nie wiem jednak czy jest to jedynie zwyczaj czy tez ma to oparcie w paragrafach. Rzekomo jednak istnienia zdjęcia zaprzeczające tej wersji.


serwor napisał:
Makulatura i długopis który Duda miał zaszczyt dostać od Trumpa. No i jak się uda 2 miliardy dolarów rocznie mniej dla Polski. To tak mniej więcej po 200 dolarów na każdego pracującego Polaka rocznie.
Ja to widzę inaczej. Duda leci do USA właściwie nie bardzo wiadomo po co. Na miejscu okazuje się że będzie podpisywał "jakies porozumienie". To jest "bardzo ważne porozumienie" bo po jego podpisaniu ogłasza się sukces. Podsumujmy więc: Duda leci do USA i nie wie jeszcze że bedzie "cos podpisywał", na miejscu robi to na stojąco bez polskiej flagi bez negocjatorów(w tle zdjęcia) bez toastu po podpisaniu. Dlaczego wiec mam wierzyć że podpisał coś znaczącego?



Kibic Polski napisał:
Rzekomo jednak istnienia zdjęcia zaprzeczające tej wersji.
...istnieją zdjęcia zaprzeczające tej wersji.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
serwor napisał:
Nigdy ich nie widziałem.
Nie widziałeś żołnierza Radzieckiego na terenie Polski? No cóż... okej, może i nie, ale nie zaprzeczysz chyba, że tu byli? Mało tego - posiadali nawet bazy w nieistniejących miastach, a zatem zawłaszczali całe miasta. Posiadali też na naszym terenie broń jądrową, którą chcieli zaatakować zachód. Nie Polska miała to zrobić, tylko ZSRR, nam by się tylko oberwało.

Tak więc ponawiam pytanie, miałeś coś przeciwko okupacyjnym wojskom ZSRR na terenie PRL-u?
 
S

serwor

Guest
glowonog napisał:
Z tym, z kim walkę zakłada doktryna NATO, do którego należymy. Doktryna Układu Warszawskiego, w którym służyłeś zakładała walkę z NATO. Teraz zakładamy, że będziemy walczyć z tym, kto w NATO nie jest, a zatem ze wschodem, to chyba dość logiczne, nie? Tak swoją drogą - te pokojowo nastawione wojska Rosyjskie nie tak dawno w swoich ćwiczeniach zakładały taktyczny atak nuklearny na Warszawę. No serio, zero zagrożenia.
No to możesz mi pokazać tę doktyryny które mówią o walce z NATO a nawet walce z Układem Warszawskim? Nie ma takich kolego. Nigdy nie mówi się z kim się chce walczyć. Bo to przecież też agresja, tylko pisana.
A co do tych ćwiczen z atakowaniem Warszawy? Możesz mi pokazać jakieś na to dowody?! Bo sorry piszesz straszne głupoty!
Widzisz na ćwiczeniach obojętnie jakich nie podaje się realnych celów. Tam walczą na przykład niebiescy przeciw czerwonym.
Albo zmyślone państwa Burandia przecie Cyrani itd. Nigdy nie podaje się nazw istniejących państw lub miast ! Pewnie jakiś dziennikarzyna TVN, GW lubTVP coś sobie wymyslił i poszłoooo.
A naiwniacy tacy jak ty łykają.
Jedyne sprawdzone i wiarygodne dane o atakowaniu bronią jądrową to odtajnione dokumenty amerykańskie o których zresztą już na tym forum pisaliśmy.
To dokumenty jesli pamiętam z lat 50-60 XX wieku i tam własnie pisano że USA planowało zamienić Polskę w pustynie atomową w celu zrobienia strefy nie do przebycia dla wojsk radzieckich.
Gdyby wybuchła wojna między NATO i Układem Warszawkim Polska by znikneła od uderzeń jądrowych z USA..
Na każde Polskie miasto były tam wymienione między innymi Warszawa, Łodz, Poznań, Gdańsk, Kraków , Katowice i dziesiątki innym nawet małych polskich miast miały spaść amerykańskie pociski jądrowe. Na niektóre miasteczka jedna, na inne kilka , róznie, wszystko było opisane bardzo dokładnie. Dokumenty zostały odtajnione po chyba 50 latach.
To jedyne prawdziwe fakty o atakach jądrowych na Polskę, reszta to wróżenie z fusów.

Tak że sorry daj na luz bo jesteś strasznie naiwny i powtarzasz legendy z TVP.https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/plany-bombardowan-atomowych-w-polsce-odtajniony-dokument-sac,605767.html


glowonog napisał:
Tak więc ponawiam pytanie, miałeś coś przeciwko okupacyjnym wojskom ZSRR na terenie PRL-u?
Myślisz że ludzie wtedy myleli tylko o wojskach rosyjskich w Polsce? Sorry ogromna większość ludzi nie myślała o tym wcale.
Jesli czegoś sie nie widzi to dlaczego o tym myśleć. A więc informuje cie że w ogóle o tym nie myślałem, nie interesowało mnie to.
Ogólnie polityką żyje ułamek procenta społeczenstwa i to raczej ci na emeryturze.
Tak samo z solidarnoscią. Tylko ułamek procenta Polaków działało w niej po stanie wojennym. Ludzie mieli to w d....
Teraz oczywiscie jest wielu ktorzy mowią że byli przeciw. Ale wtedy siedzieli cicho i martwili się tylko o swoje sprawy.
A więc odpowiadam po raz drugi, nie myślałem o tym miałem swoje ważniejsze sprawy. Aha i przypomniało mi się, widziałem jednak żołnierzy radzieckich.
W Łowiczu była mała jednostka rosyjska koło torów kolejowych, chyba z raz czy dwa razy w życiu widziałem tą jednostkę i być może widziałem jakiegoś żolnierza. dokładnie nie pamiętam ale budynki na pewno widziałem.
Ogólnie wtedy nie było internetu, w TV nie mówiło się o tym i tak naprawde nikt o tym nie myslił, żołnierze radzieccy żyli też w swoich garnizonach i nie wychodzili na zewnątrz, żyli za murami, nikt ich nie widział i oni nikogo nie widzieli z Polski.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
serwor napisał:
No to możesz mi pokazać tę doktyryny które mówią o walce z NATO a nawet walce z Układem Warszawskim? Nie ma takich kolego. Nigdy nie mówi się z kim się chce walczyć. Bo to przecież też agresja, tylko pisana. A co do tych ćwiczen z atakowaniem Warszawy? Możesz mi pokazać jakieś na to dowody?! Bo sorry piszesz straszne głupoty!

Serwor, nie bądźmy dziećmi, oczywiście, że na potrzeby ćwiczeń wymyśla się nazwy nieistniejących państw. Problem w tym, że te nieistniejące państwa znajdują się z miejscu istniejących ( w tym Polski ). Nie trzeba mieć IQ na poziomie mensy, żeby zrozumieć, że generał układający ćwiczenie miał na myśli Polskę, a nie Nibylandię. Nibylandia nie istnieje i tym samym nie ma sensu ćwiczyć na manewrach walki z nią.



serwor napisał:
Jedyne sprawdzone i wiarygodne dane o atakowaniu bronią jądrową to odtajnione dokumenty amerykańskie o których zresztą już na tym forum pisaliśmy. To dokumenty jesli pamiętam z lat 50-60 XX wieku i tam własnie pisano że USA planowało zamienić Polskę w pustynie atomową w celu zrobienia strefy nie do przebycia dla wojsk radzieckich.
Były też plany drugiej strony, czyli atak ZSRR na zachód.

Oczywiście widziałem plany Amerykańców, najbardziej oberwałby Dolny Śląsk z tego co pamiętam.
serwor napisał:
Myślisz że ludzie wtedy myleli tylko o wojskach rosyjskich w Polsce? Sorry ogromna większość ludzi nie myślała o tym wcale. Jesli czegoś sie nie widzi to dlaczego o tym myśleć. A więc informuje cie że w ogóle o tym nie myślałem, nie interesowało mnie to. Ogólnie polityką żyje ułamek procenta społeczenstwa i to raczej ci na emeryturze. Tak samo z solidarnoscią. Tylko ułamek procenta Polaków działało w niej po stanie wojennym. Ludzie mieli to w d.... Teraz oczywiscie jest wielu ktorzy mowią że byli przeciw. Ale wtedy siedzieli cicho i martwili się tylko o swoje sprawy. A więc odpowiadam po raz drugi, nie myślałem o tym miałem swoje ważniejsze sprawy. Aha i przypomniało mi się, widziałem jednak żołnierzy radzieckich. W Łowiczu była mała jednostka rosyjska koło torów kolejowych, chyba z raz czy dwa razy w życiu widziałem tą jednostkę i być może widziałem jakiegoś żolnierza. dokładnie nie pamiętam ale budynki na pewno widziałem. Ogólnie wtedy nie było internetu, w TV nie mówiło się o tym i tak naprawde nikt o tym nie myslił, żołnierze radzieccy żyli też w swoich garnizonach i nie wychodzili na zewnątrz, żyli za murami, nikt ich nie widział i oni nikogo nie widzieli z Polski.
Dzięki za odpowiedź. Wtedy o tym nie myślałeś, to dlaczego myślisz teraz? Czym różnią się wojska USA na terenie Polski od wojsk ZSRR na terenie PRL-u?

Moim zdaniem tylko jednym - PRL nie miał nic do gadania, więc wojska ZSRR były wojskami okupacyjnymi, które miały trzymać nas za mordę, a III RP zabiega o obecność wojsk USA na swoim terytorium.
 
S

serwor

Guest
glowonog napisał:
Były też plany drugiej strony, czyli atak ZSRR na zachód. Oczywiście widziałem plany Amerykańców, najbardziej oberwałby Dolny Śląsk z tego co pamiętam.
To pokaż te plany ataku ZSRR na Polskę?!



glowonog napisał:
Dzięki za odpowiedź. Wtedy o tym nie myślałeś, to dlaczego myślisz teraz? Czym różnią się wojska USA na terenie Polski od wojsk ZSRR na terenie PRL-u?
No i widzisz inaczej zadane pytanie i masz konkretną odpowiedz. W zasadzie niczym sie nie rózni oprócz tego że teraz musimy jeszcze za to płacić. Więc po to walczyliśmy z bazami ZSRR aby teraz znów sobie ograniczać suwerenność? Po po co nam była ta cała wolność? Po to aby teraz prosić nowego pana o jej ograniczenie?
Zobacz sobie mapę amerykańskich baz w europie.
Są tylko w byłych państwach okupowanych przez USA no i Wielka Brytania ale ona jest już kolonią USA. Bazy USA to Niemcy i Włochy państwa osi okupowane przez USA po II wojnie światowej.
Niemcy od lat próbują pozbyć się tych baz z miernym skutkiem. A my jeszcze chcemy płacić za okupację. Mentalność niewolnicza.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
serwor napisał:
To pokaż te plany ataku ZSRR na Polskę?!
Tobie już starość mózg wypala. Napisałem wyraźnie, nawet Ci wytłuszczę, żebyś okularów nie potrzebował:

PLANY ATAKU ZSRR NA ZACHÓD. Jak PRL należał do ZACHODU, to ja zostanę prezydentem tego kraju.
 
S

serwor

Guest
glowonog napisał:
PLANY ATAKU ZSRR NA ZACHÓD. Jak PRL należał do ZACHODU, to ja zostanę prezydentem tego kraju.
No to sorry co mnie obchodzą plany ZSRR ataku na zachód? Ja jestem Polakiem. Mnie interesuje Polska.
Uważasz że USA dobre bo chciało mordować Polaków a ZSRR zły bo chciał mordować Niemców? A mi to wisi.
Polska nie miała planów ataku nuklearnego na USA a USA miał plan ataku nuklearnego na Polskę.
To mnie interesuje. Polacy nigdy nie chcieli zniszczyć USA a USA chciało zniszczyć Polskę.
A nasz bohater narodowy Kukliński pomagał w tym USA.
Takich mamy bohaterów po odzyskaniu [podobno] wolności.
Znowu sukces, teraz premier Izraela nie wpuscił naszego Andrzeja na spotkanie i kazał mu czekać pod drzwiami.
Nasz Andrzej dzielnie się odwrócił schylił głowe i odszedł. Po minucie Izraelczyk kazał zawołać prezydenta Polski.
Wszystko na filmie w TVN.
https://www.tvn24.pl/spotkanie-duda-netanjahu-przed-rozmowami-nieporozumienie,871495,s.html
Zydzi zobaczyli co robi Trump z naszym dzielnym Andrzejem i spodobało im się? Też chcą?
 

Czolgista12

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2018
Posty
186
Punkty reakcji
1
serwor napisał:
PLANY ATAKU ZSRR NA ZACHÓD. Jak PRL należał do ZACHODU, to ja zostanę prezydentem tego kraju.
No to sorry co mnie obchodzą plany ZSRR ataku na zachód? Ja jestem Polakiem. Mnie interesuje Polska.
Uważasz że USA dobre bo chciało mordować Polaków a ZSRR zły bo chciał mordować Niemców? A mi to wisi.
Polska nie miała planów ataku nuklearnego na USA a USA miał plan ataku nuklearnego na Polskę.
To mnie interesuje. Polacy nigdy nie chcieli zniszczyć USA a USA chciało zniszczyć Polskę.
A nasz bohater narodowy Kukliński pomagał w tym USA.
Takich mamy bohaterów po odzyskaniu [podobno] wolności.

Znowu sukces, teraz premier Izraela nie wpuscił naszego Andrzeja na spotkanie i kazał mu czekać pod drzwiami.
Nasz Andrzej dzielnie się odwrócił schylił głowe i odszedł. Po minucie Izraelczyk kazał zawołać prezydenta Polski.
Wszystko na filmie w TVN.
https://www.tvn24.pl/spotkanie-duda-netanjahu-przed-rozmowami-nieporozumienie,871495,s.html
Zydzi zobaczyli co robi Trump z naszym dzielnym Andrzejem i spodobało im się? Też chcą?
Polska leżała na lini frontu I była potencjalnym agresorem wraz ze ZSRR,a USA jako lider NATO musiało mieć takie plany. Polska nie posiadała swoich zasobów broni nuklearnej.
PRL to była praktycznie "republika radziecka", poziom zależności polski był taki że nie miała nic do gadania.
glowonog napisał:
No to możesz mi pokazać tę doktyryny które mówią o walce z NATO a nawet walce z Układem Warszawskim? Nie ma takich kolego. Nigdy nie mówi się z kim się chce walczyć. Bo to przecież też agresja, tylko pisana. A co do tych ćwiczen z atakowaniem Warszawy? Możesz mi pokazać jakieś na to dowody?! Bo sorry piszesz straszne głupoty!

Serwor, nie bądźmy dziećmi, oczywiście, że na potrzeby ćwiczeń wymyśla się nazwy nieistniejących państw. Problem w tym, że te nieistniejące państwa znajdują się z miejscu istniejących ( w tym Polski ). Nie trzeba mieć IQ na poziomie mensy, żeby zrozumieć, że generał układający ćwiczenie miał na myśli Polskę, a nie Nibylandię. Nibylandia nie istnieje i tym samym nie ma sensu ćwiczyć na manewrach walki z nią.
serwor napisał:
Jedyne sprawdzone i wiarygodne dane o atakowaniu bronią jądrową to odtajnione dokumenty amerykańskie o których zresztą już na tym forum pisaliśmy. To dokumenty jesli pamiętam z lat 50-60 XX wieku i tam własnie pisano że USA planowało zamienić Polskę w pustynie atomową w celu zrobienia strefy nie do przebycia dla wojsk radzieckich.
Były też plany drugiej strony, czyli atak ZSRR na zachód.

Oczywiście widziałem plany Amerykańców, najbardziej oberwałby Dolny Śląsk z tego co pamiętam.
serwor napisał:
Myślisz że ludzie wtedy myleli tylko o wojskach rosyjskich w Polsce? Sorry ogromna większość ludzi nie myślała o tym wcale. Jesli czegoś sie nie widzi to dlaczego o tym myśleć. A więc informuje cie że w ogóle o tym nie myślałem, nie interesowało mnie to. Ogólnie polityką żyje ułamek procenta społeczenstwa i to raczej ci na emeryturze. Tak samo z solidarnoscią. Tylko ułamek procenta Polaków działało w niej po stanie wojennym. Ludzie mieli to w d.... Teraz oczywiscie jest wielu ktorzy mowią że byli przeciw. Ale wtedy siedzieli cicho i martwili się tylko o swoje sprawy. A więc odpowiadam po raz drugi, nie myślałem o tym miałem swoje ważniejsze sprawy. Aha i przypomniało mi się, widziałem jednak żołnierzy radzieckich. W Łowiczu była mała jednostka rosyjska koło torów kolejowych, chyba z raz czy dwa razy w życiu widziałem tą jednostkę i być może widziałem jakiegoś żolnierza. dokładnie nie pamiętam ale budynki na pewno widziałem. Ogólnie wtedy nie było internetu, w TV nie mówiło się o tym i tak naprawde nikt o tym nie myslił, żołnierze radzieccy żyli też w swoich garnizonach i nie wychodzili na zewnątrz, żyli za murami, nikt ich nie widział i oni nikogo nie widzieli z Polski.
Dzięki za odpowiedź. Wtedy o tym nie myślałeś, to dlaczego myślisz teraz? Czym różnią się wojska USA na terenie Polski od wojsk ZSRR na terenie PRL-u?

Moim zdaniem tylko jednym - PRL nie miał nic do gadania, więc wojska ZSRR były wojskami okupacyjnymi, które miały trzymać nas za mordę, a III RP zabiega o obecność wojsk USA na swoim terytorium.
Zaatakowanie Polski w sytuacji, gdy są amerykańskie bazy jest równoznaczne z atakiem na USA do tego chodzi o ewentualną pomoc.
 
S

serwor

Guest
Czolgista12 napisał:
Zaatakowanie Polski w sytuacji, gdy są amerykańskie bazy jest równoznaczne z atakiem na USA do tego chodzi o ewentualną pomoc.
To twoje zdanie jakoś w Syri amerykanie uważają inaczej.
W Syri są amerykanskie bazy a Syryjczycy omijają je w odległosci kilkunastu kilometrów .... i jest OK.

A tak przy okazji, to NATO nic nie znaczy? Ważniejsze są jakies bazy amerykańskie? I to piszesz na podstawie ......? Bo tak myślisz sobie?
W szkole cię bili i zawsze marzyłeś aby jakiś silniejszy uczen cię bronił?
Tylko ci wyjaśnie jako ten silniejszy. Ci silniejsi nie lubią walczyć ze sobą. Bo to się nie opłaca.
 

Czolgista12

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2018
Posty
186
Punkty reakcji
1
serwor napisał:
Zaatakowanie Polski w sytuacji, gdy są amerykańskie bazy jest równoznaczne z atakiem na USA do tego chodzi o ewentualną pomoc.
To twoje zdanie jakoś w Syri amerykanie uważają inaczej.
W Syri są amerykanskie bazy a Syryjczycy omijają je w odległosci kilkunastu kilometrów .... i jest OK.

A tak przy okazji, to NATO nic nie znaczy? Ważniejsze są jakies bazy amerykańskie? I to piszesz na podstawie ......? Bo tak myślisz sobie?
W szkole cię bili i zawsze marzyłeś aby jakiś silniejszy uczen cię bronił?
Tylko ci wyjaśnie jako ten silniejszy. Ci silniejsi nie lubią walczyć ze sobą. Bo to się nie opłaca.
Dla ameryki europa środkowa oraz zachodnia są ważniejsze od syrii. Chodzi o kwestie gospodarcze i handlowe,technologiczne itp. Po kolejne Syria nie jest sojusznikiem ameryki. Ameryka wciela się we wspieranie swoich sojuszników obecnie sā to kurdowie, ale też nie wiadomo czy tak będzie.

Jeżeli nie jest się wstanie samemu obronić to czasem pozostaje, być w sojuszu z kimś silniejszym.

Rosja obecnie walczy z UE i USA, metodami typowo jak z kGB, czyli nie oficjalna wojna , ale rozbicie integralności sojuszy siejąc propagandę. W Polsce jest z 30 stron internetowych typu newsy ze świata będące filią rosyjskich stron propagandowych. Działają na takiej zasadzie,że duża część artykułów tam pochodzi w tłumaczeniu na polski z voice of Russia, sputnik (typowo propagandowe strony). W Polsce rosja się źle kojarzy więc większość w Polsce stron z rosyjską propagandą to strony o chatakterze prawicowo nacjonalistycznym.

Schemat rozbić UE i NATO od środka a potem przejąć wpływy. W bezpośredniej konfrontacji Rosja jest za słaba do tego ma zbyt dużo do stracenia .
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Czolgista12 napisał:
W Polsce jest z 30 stron internetowych typu newsy ze świata będące filią rosyjskich stron propagandowych.

Przede wszystkim to mamy media Niemieckie. ( ogromna większość, w tym taki onet życzący Polsce 100 lat z okazji niepodległości ( sic! ) ) A Rosja tak walczy z UE, że się dogadują Putin z Merkel.


serwor napisał:
Znowu sukces, teraz premier Izraela nie wpuscił naszego Andrzeja na spotkanie i kazał mu czekać pod drzwiami. Nasz Andrzej dzielnie się odwrócił schylił głowe i odszedł. Po minucie Izraelczyk kazał zawołać prezydenta Polski. Wszystko na filmie w TVN. https://www.tvn24.pl...e,871495,s.htmlZydzi zobaczyli co robi Trump z naszym dzielnym Andrzejem i spodobało im się? Też chcą?
Duda z tego wyszedł z podniesioną głową. Wygrał ten " pojedynek".

A dziś naczelny żydek dostał za swoje ;) https://www.wykop.pl/link/4555787/premier-izraela-netanyahu-upokorzony-przez-brytyjska-premier-czeka-pod-drzwiami/
 

Czolgista12

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2018
Posty
186
Punkty reakcji
1
glowonog napisał:
Przede wszystkim to mamy media Niemieckie. ( ogromna większość, w tym taki onet życzący Polsce 100 lat z okazji niepodległości ( sic! ) ) A Rosja tak walczy z UE, że się dogadują Putin z Merkel.
Akurat miejsce , gdzie jest zarejestrowana firma czy w Niemczech czy w Polsce czy w innym kraju ma mało do rzeczy. Rosja prowadzi wojnę informacyjną . Nie które firmy z propagandą Rosyjską zarejestrowane są w Niemczech , ale wypowiadają się negatywnie o Niemczech również. Chodzi bardziej o to , że na terenie Polski i Niemiec i innych krajów . działa propaganda Rosyjska w celu rozbicia integralności Unii Europejskiej . Nie mówię teraz o stronach pokroju onet , ale bardziej pokroaju niezalezna.pl i innych , o typowo nacjonalistycznych treściach połączonych z wychwalaniem Rosji.

A pomijając już kwestie stacji telewizyjnych , to w Niemczech jest bardzo dużo amerykańskich korporacji oraz amerykańskiego kapitału , kiedyś jak szukałem klientów zagranica w swojej pracy , to w Niemczech bardzo dużo firm miało telefony do siedzib głównych w USA. Polska ma dużo więcej małych i średnich firm niż dużych korporacji.
 
S

serwor

Guest
Czolgista12 napisał:
Polska leżała na lini frontu I była potencjalnym agresorem wraz ze ZSRR,a USA jako lider NATO musiało mieć takie plany. Polska nie posiadała swoich zasobów broni nuklearnej. PRL to była praktycznie "republika radziecka", poziom zależności polski był taki że nie miała nic do gadania.
No i...? Większy może więcej? Znaczy jak jesteś mocny to możesz mordować Polaków i czołgista to popiera.

. [/quote]

Czolgista12 napisał:
Dla ameryki europa środkowa oraz zachodnia są ważniejsze od syrii. Chodzi o kwestie gospodarcze i handlowe,technologiczne itp. Po kolejne Syria nie jest sojusznikiem ameryki. Ameryka wciela się we wspieranie swoich sojuszników obecnie sā to kurdowie, ale też nie wiadomo czy tak będzie.
Oj nie masz pojęcia o czym piszesz. W Syri nikogo tak naprawdę nie interesują Kurdowie, to mięso armatnie do wyrzucenia gdy będzie trzeba.
W Syrii chodzi o najważniejszego sojusznika USA na świecie, o Izrael. USA i Izrael chcą zniszczyć Asada bo to ostatni zagorzały wróg Izraela na dodatek sojusznik Iranu.
Syria dla USA jest nieporównalnie ważniejsza od Polski.
Ogólnie cała europa staje sie za:cenzura:em, teraz to Azja staję się najważniejszą częścią świata. Tam jest przemysł, tam są pieniądze, technologie.Europa powoli staje się muzeum, folklorem.
Jest w europie jeszcze parę państw z przemysłem ale większość to już tylko folklor.



Czolgista12 napisał:
Schemat rozbić UE i NATO od środka a potem przejąć wpływy. W bezpośredniej konfrontacji Rosja jest za słaba do tego ma zbyt dużo do stracenia .
To ty własnie jestes typowym przedstawicielem pokolenia które nie rozróżnia propagandy od prawdy. Od początku życia żyjesz w propagandzie, nauczyli cię że USA jest dobre to i Kukliński który sprzedał swój naród jest dobry.
A żyjemy w kraju który stał sie bezideowy.
W szkołach już wstydzą się dawać na początku roku hymnu Polskiego więc jest jakiś hymn szkoły. To już kuriozum. Bo uczą się dzieci imigrantów i może im to przeszkadzać.



Czolgista12 napisał:
Akurat miejsce , gdzie jest zarejestrowana firma czy w Niemczech czy w Polsce czy w innym kraju ma mało do rzeczy. Rosja prowadzi wojnę informacyjną
No widzisz, jaka ta Rosja potężna, wybiera prezydentów w USA , rządzi w mediach na całym świecie. Ma potężną armię za 5% tego co wydaje USA na swoją. Będzie atakować cały swiat chociaż ma największe terytorialnie państwo świata i tylko niecałe 800 tys żołnierzy z czego tylko połowę zawodowych.
Tylko mam pytanie, po co? Po co Rosja ma atakować Polskę, w jakim celu? Ile wojska trzeba na okupację Polski? Jakie konsenkwencję za to poniesie?
Jak słyszę takie bzdury to lituję się nad takimi ludzmi, tyle lat w szkole a myślenia samodzielnego nie nauczyli.
Rosja nie ma nawet tylu sił aby okupować ukrainę. Ma siły aby ją zdobyć, to nie problem, ale okupować?! To olbrzymie koszty ludzkie i finansowe.
A Polska, kraj w NATO i UE ?! Sorry trzeba być......... aby poważnie myśleć coś takiego.
Nawet USA w swoich najlepszych latach 60 XX wieku nie dało rady okupować Wietnamu, A było wtedy w świetnej kondycji finansowej i militarnej.
ZSRR nie dał rady finansowo i militarnie w Afganistanie! Co wy pijecie lub palicie?



glowonog napisał:
Duda z tego wyszedł z podniesioną głową. Wygrał ten " pojedynek". A dziś naczelny żydek dostał za swoje ;) https://www.wykop.pl...-pod-drzwiami/
U nas było gorzej, jakiś urzędniczyna Izraelski wyszedł i kazał naszemu Andrzejowi czekać, Andrzej jednak pochylił głowę i odszedł.
Izraelski urzędnik zdał relację swemu premierowi który poczekał parę chwil z miną która mówiła kto tu rządzi i kazał mu zawołać naszego Prezydenta.
Wszystko nagrane , wyglądało na ustawkę, bo TV nagrywało całą akcję i przed drzwiami i w środku.
Żydzi w Izraelu mieli zobaczyć że to ich premier jest NR=1. A Polska to wasal wasala.
 

Czolgista12

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2018
Posty
186
Punkty reakcji
1
Polska leżała na lini frontu I była potencjalnym agresorem wraz ze ZSRR,a USA jako lider NATO musiało mieć takie plany. Polska nie posiadała swoich zasobów broni nuklearnej. PRL to była praktycznie "republika radziecka", poziom zależności polski był taki że nie miała nic do gadania.

No i...? Większy może więcej? Znaczy jak jesteś mocny to możesz mordować Polaków i czołgista to popiera.

.

Czolgista12 napisał:
Dla ameryki europa środkowa oraz zachodnia są ważniejsze od syrii. Chodzi o kwestie gospodarcze i handlowe,technologiczne itp. Po kolejne Syria nie jest sojusznikiem ameryki. Ameryka wciela się we wspieranie swoich sojuszników obecnie sā to kurdowie, ale też nie wiadomo czy tak będzie.
Oj nie masz pojęcia o czym piszesz. W Syri nikogo tak naprawdę nie interesują Kurdowie, to mięso armatnie do wyrzucenia gdy będzie trzeba.
W Syrii chodzi o najważniejszego sojusznika USA na świecie, o Izrael. USA i Izrael chcą zniszczyć Asada bo to ostatni zagorzały wróg Izraela na dodatek sojusznik Iranu.
Syria dla USA jest nieporównalnie ważniejsza od Polski.
Ogólnie cała europa staje sie za:cenzura:em, teraz to Azja staję się najważniejszą częścią świata. Tam jest przemysł, tam są pieniądze, technologie.Europa powoli staje się muzeum, folklorem.
Jest w europie jeszcze parę państw z przemysłem ale większość to już tylko folklor.



Czolgista12 napisał:
Schemat rozbić UE i NATO od środka a potem przejąć wpływy. W bezpośredniej konfrontacji Rosja jest za słaba do tego ma zbyt dużo do stracenia .
To ty własnie jestes typowym przedstawicielem pokolenia które nie rozróżnia propagandy od prawdy. Od początku życia żyjesz w propagandzie, nauczyli cię że USA jest dobre to i Kukliński który sprzedał swój naród jest dobry.
A żyjemy w kraju który stał sie bezideowy.
W szkołach już wstydzą się dawać na początku roku hymnu Polskiego więc jest jakiś hymn szkoły. To już kuriozum. Bo uczą się dzieci imigrantów i może im to przeszkadzać.



Czolgista12 napisał:
Akurat miejsce , gdzie jest zarejestrowana firma czy w Niemczech czy w Polsce czy w innym kraju ma mało do rzeczy. Rosja prowadzi wojnę informacyjną
No widzisz, jaka ta Rosja potężna, wybiera prezydentów w USA , rządzi w mediach na całym świecie. Ma potężną armię za 5% tego co wydaje USA na swoją. Będzie atakować cały swiat chociaż ma największe terytorialnie państwo świata i tylko niecałe 800 tys żołnierzy z czego tylko połowę zawodowych.
Tylko mam pytanie, po co? Po co Rosja ma atakować Polskę, w jakim celu? Ile wojska trzeba na okupację Polski? Jakie konsenkwencję za to poniesie?
Jak słyszę takie bzdury to lituję się nad takimi ludzmi, tyle lat w szkole a myślenia samodzielnego nie nauczyli.
Rosja nie ma nawet tylu sił aby okupować ukrainę. Ma siły aby ją zdobyć, to nie problem, ale okupować?! To olbrzymie koszty ludzkie i finansowe.
A Polska, kraj w NATO i UE ?! Sorry trzeba być......... aby poważnie myśleć coś takiego.
Nawet USA w swoich najlepszych latach 60 XX wieku nie dało rady okupować Wietnamu, A było wtedy w świetnej kondycji finansowej i militarnej.
ZSRR nie dał rady finansowo i militarnie w Afganistanie! Co wy pijecie lub palicie?



glowonog napisał:
Duda z tego wyszedł z podniesioną głową. Wygrał ten " pojedynek". A dziś naczelny żydek dostał za swoje ;) https://www.wykop.pl...-pod-drzwiami/
U nas było gorzej, jakiś urzędniczyna Izraelski wyszedł i kazał naszemu Andrzejowi czekać, Andrzej jednak pochylił głowę i odszedł.
Izraelski urzędnik zdał relację swemu premierowi który poczekał parę chwil z miną która mówiła kto tu rządzi i kazał mu zawołać naszego Prezydenta.
Wszystko nagrane , wyglądało na ustawkę, bo TV nagrywało całą akcję i przed drzwiami i w środku.
Żydzi w Izraelu mieli zobaczyć że to ich premier jest NR=1. A Polska to wasal wasala.[/quote]

To samo robił związek radziecki z polakami za II wojny światowej taki jest świat nie zmienimy tego.

Azja staje się coraz ważniejsza, ale ta daleka czyli Chiny, Korea,Tajlandia,Indie itp. Syria jest tylko miejscem do testowania uzbrojenia taki poligon. Izrael walczy z Iranem, a Syria to sojusznik iranu do tego chodzi o kwestie sporne jakimi są wzgórza golan. USA jest na doczepke w Syrii weszli tam dopiero jak rozwijało się Państwo Islamskie a lut są tylko pomaga by pozbyć się PI które było zagrożeniem. USA tak naprawdę nie walczy z Asadem bo ani razu bezpośrednio się zaangżowało w walke,bardziej Turcja i kraje półwyspu arabskiego pomagali rebeliantą w Syrii.


We wietnamie amerykanie przegrali ze względu na teren na którym musieli walczyć bagna dzungle komunistyczne bojówki. W takich warunkach to żadna armia by nie wygrała . ZSRR miał podobną wtope w Afganistanie , też wojna nie do wygrania była.

Siłe krajów można rozpatrywać w wielu aspektach , trudno też powiedzieć , czy Rosji uda się przejąć wpływy w europie by być liderem, moim zdaniem nie, bo do tego trzeba mieć konkurencyjną gospodarkę a Rosja z gdyby nie ropa to nie miałaby za dużo do zaoferowania. Ale propaganda Rosyjska jest zła bo to mamienie ludzi. Prowadzenie ich w stylu z deszczu pod rynne. A co do okupacji polski lub ukrainy to w ogóle o tym nie pisałem, więc to są twoje farmazony.
 
Do góry