Polska mocarstwem

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
Trochę zmienię temat na chwilę :) Oglądał ktoś z was ten program BBC o rasizmie w Polsce i na Ukrainie?
 

Kosak14

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2012
Posty
73
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Dolny Śląsk
Chrześcijaństwo jest naszą tradycją. Świta i zwyczaje Chrześcijańskie zakorzeniły się w naszym kraju i w większości obywateli i nie wmówicie mi, że nie. A niby dlaczego od Czwartku macie dlugi weekend, geniusze ? Bo to TRADYCJA. Dlaczego w Boże narodzeni od pokoleń większość, zdecydowana większość Polaków chodzi n Pasterkę i dzieli się opłatkiem, przy Choince ? Dlaczego stuka sie jajkami w Wielkanoc ? Bo to TRADYCJA.
Tyle, że ubieranie choinki, palenie/topienie marzanny i jajka na wielkanoc itp. to faktycznie nasza tradycja, ale wywodzi się ona nie od chrześcijaństwa, a od pogaństwa. Chrześcijaństwo te obrządki nie mogło wyplenić, to je lekko zmieniło na swoje potrzeby i przyjęło.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
messi dlaczego gloryfikujesz proces brzeski ? Czy popierasz Kostkę-Biernackiego i jego metody śledcze
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Z tym, że niektórzy ateiści też ubierają choinkę bo to tradycja. Jak napisał Kosak14, ateizm, czy nie praktykowanie obrządków kościelnych nie wyklucza patriotyzmu. I to, że ktoś, ma poglądy inne niż Kościół, nie czyni go gorszym Polakiem, może wreszcie fanatycy katoliccy w tym kraju przestaną różnicować ludzi na lepszych i gorszych, bo po prostu szkodzą Polsce.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Hmm... Kler jest kosmopolityczny - jak PO. Dla obu tych grup narodowość nie ma znaczenia.
A jeśli się odrzuca wartość narodowości, to o mocarstwowości jakiegoś kraju nie ma co mówić.
Bo wtedy w mocarstwie bedą żyć np Polacy, Niemcy i Rosjanie i w kraju słabym a od mocarstwa oddalonym bedą żyć w gorszych warunkach Polacy, Niemcy i Rosjanie ...
To by dopiero było różnicowanie ludzi na gorszych i lepszych.
Bo jak ktoś tylko mówi, że niektórzy Polacy są lepsi, a niektórzy kosmopolici są gorsi, to tylko mówi, a nie musi tak być we wszystkim. Ale dla potęgi Polski kosmopolityzm, klerykalizm, internacjonalizm proletariacki są szkodliwe.
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
Ja popieram ogarnianie państwa. Oczywiście boli mnie to że czasami trzeba zamknąć kogoś jednak ślepa wiara w coś i ciągłe powodowanie kłótni, które nie pozwalają państwu rosnąć w siłę i marnowanie w tym czasie ciężkiej pracy polaków boli mnie bardziej.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tyle że proces brzeski to było ordynarne wycinanie opozycji w trakcie kampanii wyborczej. bez znaczenia winny czy nie elitę opozycji do pierdla.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Proces Brzeski był próbą ogarnięcia bałaganu na scenie politycznej, aby uchronić Polskę przed osłabiem jej pozycji w ciężkich czasach. Oczywiście nie był demokratyczny i był nagięciem prawa. Gorzej, że Piłsudzki zlecił to sadyście Kosce-Biernackiemu. Co gorzej, że prawdopodobnie ze świadomością, że to sadysta. Jednoznacznie tego nie da się ocenić. Na tle Europy, w tych czasach tak źle nie wypadaliśmy, nasz zamach stanu, liksiwdujący demokracje, był stosunkowo łagodny. Niektorzy jednak nie uznali tego faktu i trzeba było im przypomnieć, że politykierstwo się skończyło. Prawdziwe patologie miały miejsce po śmierci Piłsudzkiego, na przykład Bereza Kartuska.
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
Na temat historii nie będę się sprzeczał ponieważ zbyt mało książek jeszcze przeczytałem. Dziwi mnie tylko dlaczego opozycja zawsze musi być w opozycji. Przed 12 maja namawiano Piłsudskiego do przewrotu, a po zdobyciu władzy nazywano jego zdrajcą. No sorry ale coś mi tu śmierdzi zawiedzeniem że nie dano władzy komuś.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
do 12 maja to tak naprawdę był wyścig kto pierwszy zrobi zamach. Endecja marzyła wzorem Włoch, odłamy b. Legionistów też patrzyli tęsknym okiem na marszałka. Wygrał Piłsudski. Wiesz Lobo porównywanie, że u innych było gorzej to jest troszkę nie na miejscu. To tak jakby być dumnym, że u nas tylko kradną bo i innych kradną i biją
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Racja. Argument marny. Problem, czy bez Brześcia, w ogóle zamach miałby sens, czy nie było by powrotu statusu quo? Przecież po zamachu Piłsudzki nic nie zrobił? Pownien rozpoędzić parlament ogłosić się dyktatorem. Myślał, że ktoś to może doceni. Nie docenili i dlatego byl Brześć.
Ja całkiem tego nie usprawiedliwiam co się wtedy działo. Najgorsze było to pośmiewisko z prawa jakie miało miejsce.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Piłsudski nie rozpędził w 1926r parlamentu bo miał nosa politycznego. Ówczesny parlament był zastraszony, mimo większości chjeno-piasta mógł realizować swoją politykę. Sam marszałek przecież nie posiadał swojej formacji politycznej i nie miałby kto realizować jego zaleceń po wyborach. A z drugiej strony nowe wybory, gdyby sklecił w naprędce jakąś partyjkę, nie dałyby mu większości. Pamiętać należy że PPS po pierwszym zachwycie zaczął mieć obiekcje. Wybory w 1928r, pokazały że BBWR-owi daleko do większościowego rządu.
A tak miał przestraszony sejm, nowelę sierpniową i swojego, wzmocnionego prezydenta
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Co bylo to bylo. Aby skorzystac z doswiadczen przeszlosci trzeba dobrze znac procesy historyczne wlaczajec te z gospodarka zwiazane, psychike ludzi i motywy ich dzialania a to dla chcacego nie jest znowu takie trudne bo troche fachowej literatury na ten temat jest. Bedac przy historii to zamach Pilsudskiego rozczarowal wszystkich z wyjatkiem jego najblizszych kolegow ktorzy intratne posadki dostali. Pilsudski z kolesiami jest calkowicie odpowiedzialny za slimacze tempo rozwoju gospodarczego i kleske wrzesniowa. Napewno dla Polski i Polakow byloby lepiej gdyby Pilsudski prosto z Magdeburga udal sie na emeryture na podwilenska wies.

A na dzis to pierwszym krokiem jest zalozenie stowarzyszenia patriotycznego. Mnie akurat podoba sie Zwiazek albo Zrzeszenie Orla Bialego bo to symbol patriotow naszego kraju. Oczywiscie Bialy Orzel ma jeszcze ciekawa symbolike ponadnarodowa wlaczajac duchowa. Dla Indian Bialy Orzel byl lacznikeim miedzy ludzmi a Wielkim Duchem jak i rowniez symbolem nauczyciela. Jest rowniez symbolem Nowej Ery. Podobno Bialy orzel symbolizowal tez Sw Jana ale ten marnie skonczyl. Bialy Orzel to rowniez orzel legionow rzymskich (dokladnie srebrny ale wygladal bialo) i jest taka hipoteza, ze jakis legion serbski/slowianski przywedrowal wlasnie na nasze tereny i stad mamy tego orla bialego i kilka legend z tamtych balkansko-italskich stron.

A wiec pierwszy krok to zrzeszenie, organizacja o prawidlowym statucie przyciagajaca prawdziwych patriotow CHCACYCH DZIALAC a wykluczajaca wszystkich majacych grzechy antynarodowe na swym sumieniu (bardzo duzo takich). Zwiazek musi promowac rozwoj intelektualny i sportowy czlonkow. Gdy bedzie dostatecznie duzy musi wylonic partie polityczna i stanac do walki o wladze w Polsce ale nie tylko spelniajac interes czlonkow zwiazku ale wszystkich Polakow chcacych pracowac dla wspolnego dobra narodowego i przez taka prace pracowac na siebie. Patriotyzm to wspolnota interesu. Patriotyzm to czyn wsparty uczuciem.

Dlaczego taka ogromna przewaga cwanych mend i przyglupow wsrod rzadzacych swiatem? Bo potrafia sie organizowac aby zdobyc wladze i dostep do koryta!!! Trzeba byc lepszym.

pozdrawiam,
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
No a co Polacy takiego zrobili że to przez nich państwo Polskie musiało zniknąć? Piłsudski ostrzegał przed hitlerem ale nikt go nie słuchał.

Jest mnóstwo takich zrzeszeń lub organizacji. Problemem jest przebicie się do mediów oraz chęć wysłuchania ich przez społeczeństwo. "Zwiazek musi promowac rozwoj intelektualny i sportowy czlonkow. Gdy bedzie dostatecznie duzy musi wylonic partie polityczna i stanac do walki o wladze w Polsce ale nie tylko spelniajac interes czlonkow zwiazku ale wszystkich Polakow chcacych pracowac dla wspolnego dobra narodowego i przez taka prace pracowac na siebie. Patriotyzm to wspolnota interesu. Patriotyzm to czyn wsparty uczuciem." Problemem będzie ciągle jak kto rozumie "dobro". Dla jednego dobrem będzie sprzedanie wszystkiego co jest, a dla drugiego to będzie złe. I w ten sposób cofamy się do II RP gdzie trzeba było siłą tłumaczyć swoją racje, bo inaczej kraj by stał i się kłócił.
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
"Zwiazek musi promowac rozwoj intelektualny i sportowy czlonkow. Gdy bedzie dostatecznie duzy musi wylonic partie polityczna i stanac do walki o wladze w Polsce ale nie tylko spelniajac interes czlonkow zwiazku ale wszystkich Polakow chcacych pracowac dla wspolnego dobra narodowego i przez taka prace pracowac na siebie.
Takie inicjatywy tak w IIRP jak i w trzeciej nie mają większej możliwości na powodzenie pośród wszechobecnej władzy reżymu, co prawda nie wiem jak posiadanie mediów czy innych wpływów wpływa na pozycje ale widząc ile takich środowisk zdołało dostać się do sterów czy kart projektu statku zwanym państwem(chodzi mi o państwo polaków teraz czy narodów europy wschodniej wczoraj) nie zmieniając celów wątpię w ich powodzenie, tutaj potrzeba rozwiązań odgórnych co nie zmienia potrzeby próbowania tworzenia takich organizacji.
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Norad,

Odgornie to jest co jest i nigdy nie bedzie inaczej. Jesli chce sie cos zmienic nalezy to zrobic przez oddolne zorganizowanie sie. I nie zastanawiac sie czy wladza pozwoli czy nie tylko organizowac sie. Bez organizacji absolutnie niczego sie nie osiagnie. Owszem, w skrajnym przypadku wybuchnie rewolucja ale jako spontaniczny odruch buntu moze wyniesc nowych cwaniakow. Owszem, jesli zwyciezy bedzie postep ale znacznie mniejszy niz powinien byc.

messi,

Jak najbardziej pojecie co dobre dla Polski jest subiektywne i czesto zupelnie sprzeczne idee beda sie scieraly. Teoretycznie i praktycznie mozna na to pytanie odpowiedziec matematycznie/ekonometrycznie ale zaczac trzeba od ulozenia statusu, pozwalajacego na niedopuszczenie do organizacji niewlasciwych osob a dla zrzeszonych wiekszosciowe podejmowanie decyzji poprzez referendum-glosowanie wszystkich pelnoprawnych czlonkow (okres kandydacki zalecany), kazdy czlonek moze zglosic projekt "ustawy" pod glosowanie itp itd. Organizowac spotkania poszerzajace wiedze spoleczno-ekonomiczna etc. Szczegolow do omowienia jest mnostwo i gdyby byli chetni to mozna zalozyc osobny watek.

Co do Pilsudskiego to jako sprawujacy realna wladze w Polsce jest odpowiedzialny za wszytko co w Polsce sie dzialo a dzialo sie zle. Pilsudski poza zarliwym patriotyzmem w mlodosci i prawie patologiczna nienawiscia do Rosji byl zielony czyli na malo czym sie znal a ambicje osobiste rosly mu szybko. Byl za glupi i zbyt zazdrosny aby dobrac ekipe prawdziwych fachowcow i patriotow i zapewnic przynajmniej 15% wzrost produkcji przemyslowej kazdego roku od 1926go poczynajac. Przemysl IIRP do 1939 w wielu galeziach nie osiagnel poziomu produkcyjnego z 1913. Niemcy od 1933 mialy ogolne tempo wzrostu siegajace 25% a w wielu galeziach przemyslu wieksze. W zbrojeniowym i zwiazanych to juz byla prawie astronomia.

pozdrawiam,
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
Wgl. można na innych komunikatorach porozmawiać bo tu każdy nas widzi i nasze pomysły może wykorzystać do celów złych.
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
Odgornie to jest co jest i nigdy nie bedzie inaczej.
Chodziło mi o przejęcie władzy siłą po cichu lub nie, z zachowaniem fasady lub nie, co się nie stanie bo gdyby ktoś z wojska, służb itp chciał zmian już dawno by dokonał zamachu na demokracje przekręcając jej kark raz na zawsze.
Na rewolucje (zresztą to koszmar którego sobie i innym nie życzę) też nie liczę bo ludzie musieli by być zdesperowani a nawet braki PRLu do tego nie doprowadziły, myślę że w przeciągu paru lat polske czeka parę wystąpień ludności ale nic na taką skale.
 

Kettger

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
177
Punkty reakcji
1
Wiek
35
"Wyjść na ulicę, żeby policja mogła nas bić pałkami? Bez sensu. Pójdę pod warunkiem, że dacie mi broń." ;)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a jak już się pozabijacie w ramach rewolucji to Rosja podobnie jak w 1939r, wejdzie aby uchronić niewinne ofiary wojny i zaanektuje nasz kraik. Kiedy przestaniemy myśleć tylko o tym aby pięścią tłumaczyć swoje racje. Tyle klęsk narodowych spowodowały wojny domowe i nienawiść pomiędzy Polakami. Z tego tylko się cieszyli zewnętrzni zaborcy
 
Do góry