Polska mocarstwem

M

MacaN

Guest
Katolicyzm nas nie dzieli ! dzielą nas wielcy Ateiści pokroju Palikota, którzy z niewiadomych powodów wywołują Kociołowi wojnę. Jak nie wierzysz w Boga, to sobie nie wierz ale nie dziel Polski bo Katolicyzm to tradycja a od tradycji się nie odstępuje od tak. Szanuj krzyż i szanuj księży i ludzi wierzących z jednego powodu - to są PATRIOCI
 
M

MacaN

Guest
nie o to chodzi. Po prostu dlaczego mamy odchodzić od tradycji i budować mury, skoro można iść ramię w ramię. Po co kłócić się i buntować przeciwko większości ludzi w Polsce. jak ktoś jesst ateistą to niiech będzie ale niech nie będze anty - Katolicki.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
A co to znaczy "antykatolicki" wg. Ciebie? Zawsze trzeba się zgadzać na wszystko co robi KK w Polsce?
 

Bynio

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2012
Posty
58
Punkty reakcji
3
Nie trzeba, ale czasami można zrezygnować z bezsensownej walki o drobiazgi między Polakami w wyższym celu. Do tego potrzeba trochę dystansu, porządnej wiedzy i powiedzenia samemu sobie co jest najważniejsze.
 
M

MacaN

Guest
nie " zgadzać ", nikt Ci się nie każe zgadzać ale nie odwalać szopek ze zdejmowaniem krzyży w klasach, w miejscach publicznych. Czym innym jest bycie obojętnym na wiarę a czym innym nagonka na KK. Jak jeden ksiądz na 1000 jest pedofilem to nie znaczy, że cały kościół to zło, etc. rozumiesz ?
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Kościół sam jest sobie winien w wielu przypadkach. Skoro hierarchowie kościelni zajmują pozycję "anty" wobec jakiś poglądów, postaw, wyrażają swoje poglądy polityczne w sposób otwarty, to nic dziwnego, że następuje reakcja ludzi, którzy się z nimi nie zgadzają. W katolickich szkołach niech sobie wiszą krzyże, ale w publicznych, tam, gdzie rodzice wyrażą chęć ich zdjęcia, powinny być zdjęte. To tak na przykład. Zresztą Kościół instytucjonalny, lansuje dość agresywną opcję światopoglądową i nie chodzi mi tu o same poglądy religijne, a raczej o to, że w walce politycznej opowiada się za konkretnymi osobami. Skoro umoczył się w gównie jakim jest polska polityka nie dziwne, że obrywa odłamkami. :D
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
Chciałbym zobaczyć jak Polska by wyglądała gdyby do władzy doszedł Ruch Palikota. Dla mnie byłoby to kataklizmem społecznym. Bezideowe rządy i robienie z ludzi istoty sztuczne. Co jak co ale katolicyzm i inne prawdziwe religie pozwalają na w miarę bezpieczne życie. Wyobraźcie sobie kraj ateistów. Dla mnie to jest masakra.
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
Chciałbym zobaczyć jak Polska by wyglądała gdyby do władzy doszedł Ruch Palikota
Nic by się nie zmieniło, może polemika mediana używała by nowych sformułowani tyle
 

Kettger

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
177
Punkty reakcji
1
Wiek
35
To że PO LSD PiS i Palikot są szkodnikami nikt nie ma wątpliwości...

Chciałbym natomiast nawiązać do tekstu Macana o tradycji. Zgadzam się, że jeśli panuje już katolicyzm, to powinno się zachować kolektyw i nie szkodzić. Pytanie tylko czy katolicyzm i w ogóle chrześcijaństwo są naszą tradycją? Według mnie nie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
na wskroś katolicka była Polska w XVIII wieku a skończyła się rozbiorami. Trzeba bardziej budować państwo, od podstaw, każdy z nas. Nie stać i narzekać że politycy kradną i oszukują. Każdy z nas szeregowych ludzi niech zacznie od siebie. Każdy z nas od dziś niech zacznie skrupulatnie przestrzegać 10 przykazać oraz przykazania miłości. Niech przestanie oszukiwać drugiego człowieka, pracuje uczciwie itp. To może stanowić lawinę która wyłoni elity. Ale to potwornie trudne bo lubimy się rozgrzeszać narzekając i pokazywać że to wszystko innych wina
 

Kettger

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
177
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Tyle że aby obalić rząd trzeba się skolektywizować, bo tylko jedna wielka siła może tego dokonać. A u nas każda opozycja idzie swoją drogą. ;)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tak, naszą cechą narodową jest : Każdy jest najmądrzejszy, kompromis to grzech
A jeśli już obalimy system to co dalej ? Kolejna cecha narodowa : umiemy wygrać rewolucję ale nie umiemy tego zagospodarować. Obalimy system po to aby nas za mordę wziął kolejny
 

Kettger

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
177
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Gdy są wolne wybory to widać co się dzieje... 120 partii i jedna gorsza od drugiej. ;)
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
No a po rewolucji jak się nie zrobi wolnych wyborów to też będzie " wielkie ale". Zawsze w takich momentach przypomina się Wincenty Witos. Przed 12 maja 1926r. nawoływał Piłsudskiego do tego żeby zrobił przewrót i ogarnął kraj. A po przewrocie nazywał marszałka zdrajcą. Dzisiaj też żeby kraj stał się silny trzeba by było zrobić coś na miarę procesu Brzeskiego bo innego wyjścia nie widzę. No chyba że pojedyncze aspiracje każdego z przywódców partii i stowarzyszeń zamienią się na ciężką pracę w cieniu wielkiej polityki.
 

Kosak14

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2012
Posty
73
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Dolny Śląsk
Szanuj krzyż i szanuj księży i ludzi wierzących z jednego powodu - to są PATRIOCI
To, że ktoś wierzy w boga osobowego nie czyni jeszcze z niego patrioty. A ateizm nie przekreśla patriotyzmu, czy nacjonalizmu.

Wyobraźcie sobie kraj ateistów. Dla mnie to jest masakra.
Dlaczego tak twierdzisz?

Pytanie tylko czy katolicyzm i w ogóle chrześcijaństwo są naszą tradycją? Według mnie nie.
Według mnie również nie.
 
M

MacaN

Guest
To, że ktoś wierzy w boga osobowego nie czyni jeszcze z niego patrioty. A ateizm nie przekreśla patriotyzmu, czy nacjonalizmu.

Nie rozumiesz. Katolicyzm sam w sobie promuje patriotyzm i choćby z tego względu należy z tą religię nie walczyć. Chcesz być ateistą ? Bądź ! Ale nie walcz z kościołem, bo on wspiera to, co wspierać powinieneś i ty - Patriotyzm i Ojczyznę !

Chrześcijaństwo jest naszą tradycją. Świta i zwyczaje Chrześcijańskie zakorzeniły się w naszym kraju i w większości obywateli i nie wmówicie mi, że nie. A niby dlaczego od Czwartku macie dlugi weekend, geniusze ? Bo to TRADYCJA. Dlaczego w Boże narodzeni od pokoleń większość, zdecydowana większość Polaków chodzi n Pasterkę i dzieli się opłatkiem, przy Choince ? Dlaczego stuka sie jajkami w Wielkanoc ? Bo to TRADYCJA.
 
Do góry