AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
Zacznijmy od tego, że od 23 lat gospodarka polska, praktycznie nie zaznała recesji. W ciągu ostatnich 10 lat dochód narodowy na mieszkańca podskoczył z 22 do 42 tys. Zł. W bankach trzymamy już łącznie ponad 1,5 biliona zł trzy razy więcej niż kiedy wchodziliśmy do UE!

Bezrobocie z blisko 21 % spadło do 10% i to wcale nie tylko dzięki emigracji (choć w tej kwestii nie oszukujmy się, wyjechali najwięksi nieudacznicy i oczyścili nasz kraj kosztem UK, Niemiec i Irlandii) ale również wzrósł odsetek ludzi pracujących z 52 do 60%.

Sieć dróg i autostrad wzrosła w ciągu dekady prawie pięciokrotnie – z 632 kilometrów do ponad 3 tysięcy!!!! Budowaliśmy je dosyć tanio bo średnio po 9,6 mln euro za kilometr podczas gdy w takiej Holandii każdy kilometr kosztował 50 mln euro. Nowe drogi zwiększyły bezpieczeństwo bo 10 lat temu na 100 tys. wypadków ginęło w Polsce 15 Polaków podczas gdy dzisiaj tylko 9.

Według najnowszego raportu Boston Consulting Group właśnie Polska najlepiej zachowuje równowagę pomiędzy szybkim rozwojem gospodarki a wzrostem jakości życia. Według ich analizy na podstawie badań wielu dziedzin jakości życia takich jak stabilność rynku pracy, wysokości zarobków, rozwarstwienia społecznego, edukacja, czy opieki medycznej Polska z nieco ponad 20 tys. Dolarów PKB ma taką samą jakość życia jak mieszkańcy Włoch i niewiele mniejsza niż USA, które PKB na mieszkańca ma o wiele wyższe. Nic dziwnego, że Prezydent Barak Obama wysłał list do ustępującego Prezydenta Komorowskiego z podziękowaniami i aprobatą dla dokonań dla rozwoju Polski.
UE do tej pory dofinansowała nam ponad 185 tys. Różnych projektów kwotą 332 mld zł. Niemal 80% poszło na budynki, drogi i mosty, remonty istniejących obiektów. Zgodnie z Unijna zasadą musieliśmy do tego dołożyć 260 mld zł wkładu własnego. Wcześniej bez dokładania i będąc według niektórych „niepodległym” krajem jakoś autostrad, lotnisk i uczelni nie budowaliśmy.

Gospodarka się rozwija, eksport rośnie, również rośnie produkcja przemysłowa. Finanse państwa mamy na stabilnym poziomie, firmy ratingowe sukcesywnie podnoszą nam ocenę. Na ulicach dobre samochody, centra handlowe pełne, ośrodki wczasowe latem wykupione wszystkie.

Powiedzcie, jak udało się Kaczyńskiemu przekonać dobre kilka milionów Polaków, że nie tylko nie odnieśliśmy sukcesu, ale Polska jest w ruinie i trzeba podpalać kraj?
 

Marcin Komraus

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2015
Posty
40
Punkty reakcji
7
Wiek
45
Miasto
Śląsk
AaronH napisał:
Na ulicach dobre samochody,
Za kredyt, który będzie spłacany do końca życia.

Zapomniałeś dodać, że ta wspaniale rozwijająca się gospodarka w żaden sposób nie przekłada się na poziom życia obywateli. Poza tym skup się nie na gospodarce, a tym co ważne dla ludzi.
Prosty przykład: W krajach zachodnich wyleczalność raka sięga 90%. W Polsce 10%... Mamy jeden z najwyższych w Europie poziom obywateli, którzy żyją poniżej progu ubóstwa czyli nie stać ich na zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych. Na prawdę skaczę z radości, że mamy 3 tyś kilometrów autostrad.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
krukilis napisał:
W krajach zachodnich wyleczalność raka sięga 90%. W Polsce 10%..
Nigdzie wyleczalność raka nie wynosi 90% a w Polsce nie jest to 10%. Coś ci sie pomyliło. W Polsce mamy całkiem niezłe wydziały onkologiczne. Problemem jest co najwyżej zbyt późna wykrywalność.



krukilis napisał:
Mamy jeden z najwyższych w Europie poziom obywateli, którzy żyją poniżej progu ubóstwa czyli nie stać ich na zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych.
Wcale nie taki wysoki. w 2005 roku odsetek Polaków skrajnie ubogich t.j poniżej 456 zł na głowę w rodzinie sięgał 12,3% dzisiaj odsetek ten wynosi 7.4%. Poza tym notowane sa tylko te przychody oficjalne, a ogromna liczba ludzi w szczególności na wsiach, pracuje na czarno, nic nie zgłasza i mają dorywcze fuchy. To jest jawne oszukiwanie Państwa i Polaków. W Kościele modlą się gorliwie, a na co dzień rżną polskich podatników.

Dodatkowa kwestia sa całe armie mieszkańców takich wsi regularnie jeżdżących na roboty za granicę. Nie robią tego z biedy, bo nie są uchodźcami z Syrii. robią bo po prostu za granica są o wiele wyższe wynagrodzenia i robiąc to samo można po prostu więcej dostać w łapkę. Inna sprawa, że 99% z nich od razu przejada to co zarobi. Nic na to nie poradzisz


krukilis napisał:
Za kredyt, który będzie spłacany do końca życia.
Tak, Polacy często żyja ponad stan. Chcą sie pokazać, wszystko wydają na samochód albo dom a potem jak pieniędzy brakuje to wina Tuska
 
M

MacaN

Guest
AaronH napisał:
Wcale nie taki wysoki. w 2005 roku odsetek Polaków skrajnie ubogich t.j poniżej 456 zł na głowę w rodzinie sięgał 12,3% dzisiaj odsetek ten wynosi 7.4%.
Aha, fajnie. Policzyłeś też wzrost cen, inflację? 450 zł. 10 lat temu, a teraz to zupełnie inna wartość nabywcza pieniądza, dlatego pensja minimalna ciągle rośnie, a ludzie za nią żyjący żyją na tym samym poziomie.



AaronH napisał:
Poza tym notowane sa tylko te przychody oficjalne, a ogromna liczba ludzi w szczególności na wsiach, pracuje na czarno, nic nie zgłasza i mają dorywcze fuchy.
Człowieku... Spróbuj na wsi utrzymać dom i 4 osobową rodzinę ze te Twoje niecale 500 zł. na glowe. Nie dasz rady, bo wyjdziesz na minus. No i ... tak, mi też się zdarzyło pracować na czarno.



AaronH napisał:
To jest jawne oszukiwanie Państwa i Polaków.
Oszukiwanie państwa ? To państwo oszukuje ludzi ! Spójrz na cenę benzyny. Na rynkach światowych przez ostenie miesiące spadała, a w Polsce rosła ! No bo jak jest zbyt tania, to trzeba wprowadzić kolejny, złodziejski podatek . Na całe szczęście teraz istnieje prawdopodobieństwo, że wprowadzą te 8 tyś. kwoty wolnej od podatku, bo 3 tyś. to zarobił każdy głupi w ramach prac wakacyjnych. Chociaż tyle się zaoszczędzi, ale 8 tyś. w skali roku to nadal za mało.



AaronH napisał:
Dodatkowa kwestia sa całe armie mieszkańców takich wsi regularnie jeżdżących na roboty za granicę. Nie robią tego z biedy, bo nie są uchodźcami z Syrii. robią bo po prostu za granica są o wiele wyższe wynagrodzenia i robiąc to samo można po prostu więcej dostać w łapkę.
No jeżdżą, jeżdżą. Ja też byłem, ale dlatego, że przez 2 lata nie widziałem szansy na podobne zarobki w tym " kraju sukcesu ". Robiłem za murzyńską pensję, a mimo to po 2 miesiącach przywoziłem 5-6 tyś. ( zaznaczam słowo przywoziłem oznaczające " na czysto i po odjęciu kosztów wyżywienia i mieszkania ").



AaronH napisał:
Tak, Polacy często żyja ponad stan. Chcą sie pokazać, wszystko wydają na samochód albo dom a potem jak pieniędzy brakuje to wina Tuska
Ponad stan... Człowieku, Polacy jeżdżą samochodami używanymi, kupionymi od niemców, albo innych zachodnich " panów ". Moi rodzice całe życie pracują w pocie czoła na to co mają, własna firma, praca w innej firmie na wysokim stanowisku, umiejętności, których możesz ze świecą szukać. Nie zarabiają minimalnej, ani średniej krajowej, a mimo to nie stać nas i nigdy nie będzie stać na to, na co stać zwykłego pracownika fabryki w Niemczech, czy we Francji.

I Ty tutaj wypisujesz bzdury o kraju sukcesu ? Zastanów się 2 razy, bo jak patrzę po przeciętnych obywatelach, to oni nie mają nawet kasy, żeby pojechać nad Polskie morze, albo nad jezioro.

Tylko murzyn europy po roku odkładania kasy nie pojedzie na tygodniowe wakacje ! Tylko murzyn europy będzie odkładał po 100-200 zł. miesięcznie, albo i mniej. Niemcy - spójrz na nich. Oni co miesiąc odłożą 500 euro, w miesiąc odłożą tyle, co murzyn europy w cały rok, to oni są krajem sukcesu, nie my.
 
S

serwor

Guest
AaronH napisał:
Zacznijmy od tego, że od 23 lat gospodarka polska, praktycznie nie zaznała recesji. W ciągu ostatnich 10 lat dochód narodowy na mieszkańca podskoczył z 22 do 42 tys. Zł. W bankach trzymamy już łącznie ponad 1,5 biliona zł trzy razy więcej niż kiedy wchodziliśmy do UE!
No i nie zapomnij że mamy ponad 300 miliardów euro długu za granicą i długach krajowych nie wspomnę nawet.
dlug%20-%20gierek%20tusk.jpg

AaronH napisał:
Sieć dróg i autostrad wzrosła w ciągu dekady prawie pięciokrotnie – z 632 kilometrów do ponad 3 tysięcy!!!!
Zapomiałes dopisac że to płatne autostrady zbudowane przez prywatne firmy które teraz mają z tego dotacje od panstwa?
Nie dosc że te firmy dostają pieniadze od panstwa to jeszcze te autostrady są najdroższe w europie!
W Niemczech tez wprowadzają odplatnosc za ich autostrady jeden dzien korzystania z tych autostrad bedzie kosztowal tyle ile w Polsce kosztuje przejaz 30 km autostradą.
W niemczech za tą sumę bedziesz mógł jechac 24 godziny po ich autostradach!



AaronH napisał:
Według najnowszego raportu Boston Consulting Group właśnie Polska najlepiej zachowuje równowagę pomiędzy szybkim rozwojem gospodarki a wzrostem jakości życia
No oczywiscie bo przeciez inaczej od dobrobytu Polacy by zwariwali?
Powiedz to dzieciom które z glodu mdleją na lekcjach w tym wspaniałym kraju.

Ogólnie ArroN proponuje wizytę u dobrego psychiatry, stac cię?
Bo na NFZ poczekasz sobie pewnie z rok.
 
E

Elen

Guest
krukilis napisał:
Zapomniałeś dodać, że ta wspaniale rozwijająca się gospodarka w żaden sposób nie przekłada się na poziom życia obywateli. Poza tym skup się nie na gospodarce, a tym co ważne dla ludzi.
Prosty przykład: W krajach zachodnich wyleczalność raka sięga 90%. W Polsce 10%... Mamy jeden z najwyższych w Europie poziom obywateli, którzy żyją poniżej progu ubóstwa czyli nie stać ich na zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych. Na prawdę skaczę z radości, że mamy 3 tyś kilometrów autostrad.
Nie da sie ukryc. Tak jest. Zycie nie toczy sie tylko w wielkich miastach jak Warszawa czy Poznan. Czasem trzeba zdjac rozowe okulary i spojrzac poza prog wlasnego mieszkania.
 
S

serwor

Guest
AaronH napisał:
Wcale nie taki wysoki. w 2005 roku odsetek Polaków skrajnie ubogich t.j poniżej 456 zł na głowę w rodzinie sięgał 12,3% dzisiaj odsetek ten wynosi 7.4%.
No własnie tylko że podczas rzadów PiSu ten odsetek spadł z 12.3 procent do 5,6 procent .
Po ponownym dojsciu do władzy PO jak sam piszesz odsetek ludzi w skrajnym ubóstwie znów skoczył do góry i na 2014 wzrósł do 7.4 %/
Sam to przyznałes.
A tutaj masz dane GUS, czarno na białym, zresztą ty sam to napisales.
Od 2008 roku wzrasta sektor skrajnego ubóstwa, w 2008 roku było to 5.6%.
https://www.google.pl/#q=ubostwo+ekonomiczne+w+Polsce+2014+GUS

Drugi od góry adres do klikniecia.

Jak widzimy pod rządami PO skrajne ubóstwo wzrosło o okolo 2%.

Nie da sie ukryc. Tak jest. Zycie nie toczy sie tylko w wielkich miastach jak Warszawa czy Poznan. Czasem trzeba zdjac rozowe okulary i spojrzac poza prog wlasnego mieszkania.
Teraz nawet w Wa-wie nie jes różowo, wzrasta bieda, spadają płace, w końcu sukces PiSu ma jakś przyczynę.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
MacaN napisał:
Aha, fajnie. Policzyłeś też wzrost cen, inflację? 450 zł. 10 lat temu, a teraz to zupełnie inna wartość nabywcza pieniądza, dlatego pensja minimalna ciągle rośnie, a ludzie za nią żyjący żyją na tym samym poziomie.
Inflację mieliśmy zawsze niską a teraz nie ma jej prawie w ogóle. Zresztą wynagrodzenia rosły szybciej niż inflacja, siłę nabywczą mamy znacznie wyższą niż 10 lat temu. Nie oszukujmy się, w Polsce wszystkie produkty są praktycznie najtańsze w całej Europie. Moim zdaniem to wcale nie jest dobrze bo firmy w wielu branżach działają na znikomych marżach, ale na pewno nie możemy powiedzieć, że Polska to drogi kraj. dla zwykłego Polaka to zdecydowanie zaleta.



MacaN napisał:
Człowieku... Spróbuj na wsi utrzymać dom i 4 osobową rodzinę ze te Twoje niecale 500 zł. na glowe. Nie dasz rady, bo wyjdziesz na minus.
Akurat rodzina znajomego cała pochodzi ze wsi i trochę tych ludzi poznałem. Wierz mi, ci co chcą pracować i sa porządni, robotę mają i zarabiają tak by wyżyć. Za to ci, którzy chleją piwo pod sklepem i kombinują jak koń pod górę maja same problemy finansowe. Potem nikt nie chce takiego zatrudnić i koło sie zamyka, zostaje z zasiłkiem. A poza trzeba byc na prawde głąbem by miec pracę za 500 zł, sorry, ale ja mieszkam w Poznaiu i tu można łatwo dostac pracę za 2000-2500 tyś. Jak jestes zdolniejszy to 3000 lub 4000 zł. Znajdz mi barana co pracuje za 500 zł?



MacaN napisał:
No i ... tak, mi też się zdarzyło pracować na czarno.
to źle, oszukałeś Państwo i Polaków. Ja podatki płacę
 
S

serwor

Guest
AaronH napisał:
Potem nikt nie chce takiego zatrudnić i koło sie zamyka, zostaje z zasiłkiem
Jakim zasilkiem? Bo w Polsce zasiłek dla bezrobotnego wyplacany jest tylko 6 miesiecy?
A więc o jakim zasilku piszesz?
No i jak z tymi najbiedniejszymi w Polsce?
Za czasów PiSu było ich tylko 5.6 %, , dlaczego po dojsciu PO do władzy skrajne ubóstwo tak wzrosło w Polsce?!
Bo sam napisales że teraz jest ich okolo 7.4%.



AaronH napisał:
A poza trzeba byc na prawde głąbem by miec pracę za 500 zł, sorry, ale ja mieszkam w Poznaiu i tu można łatwo dostac pracę za 2000-2500 tyś. Jak jestes zdolniejszy to 3000 lub 4000 zł. Znajdz mi barana co pracuje za 500 zł?
No tak stara spiewka Bienkowskiej z PO, za 6 tys pracują tylko złodzieje? Typowe dla uczciwych inaczej z z PO.

Podobno nawet Tusk kupował kradzione przez Drzewieckich w USA garnitury.
 
M

MacaN

Guest
AaronH napisał:
Akurat rodzina znajomego cała pochodzi ze wsi i trochę tych ludzi poznałem. Wierz mi, ci co chcą pracować i sa porządni, robotę mają i zarabiają tak by wyżyć. Za to ci, którzy chleją piwo pod sklepem i kombinują jak koń pod górę maja same problemy finansowe. Potem nikt nie chce takiego zatrudnić i koło sie zamyka, zostaje z zasiłkiem. A poza trzeba byc na prawde głąbem by miec pracę za 500 zł,
Za 500 zł. na GŁOWĘ chłopie ! 2000 zł. Utrzymasz za to dom na wsi ? No to gratuluję, bo ja za sam prąd płacę ponad 1000. To nie miasto, w którym opłacisz czynsz i masz z bańki.



AaronH napisał:
Polsce wszystkie produkty są praktycznie najtańsze w całej Europie.
Jak grochem o ścianę, ale w Europie zarabiają w euro, a my w złotówkach... <_<



AaronH napisał:
na pewno nie możemy powiedzieć, że Polska to drogi kraj. dla zwykłego Polaka to zdecydowanie zaleta.
Okej, poddaję się.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
MacaN napisał:
Oszukiwanie państwa ? To państwo oszukuje ludzi ! Spójrz na cenę benzyny. Na rynkach światowych przez ostenie miesiące spadała, a w Polsce rosła ! No bo jak jest zbyt tania, to trzeba wprowadzić kolejny, złodziejski podatek . Na całe szczęście teraz istnieje prawdopodobieństwo, że wprowadzą te 8 tyś. kwoty wolnej od podatku, bo 3 tyś. to zarobił każdy głupi w ramach prac wakacyjnych. Chociaż tyle się zaoszczędzi, ale 8 tyś. w skali roku to nadal za mało.
Ceny pali na stacjach nie spadały proporcjonalnie do spadków na giełdach nie tylko w Polsce ale i całej Europie. Miej pretensje do korporacji pośredniczacych a nie do Polskiego rzadu. Paliwo było niedawno tanie, a na pewno tańsze niż w Niemczech, Włoszech czy Francji. O UK i Skandynawii nie wspomnę bo tam bardzo drogo.

Tylko do 8 tys zł? Mało! Czemu nie wprowadzić od razu do 100 tys. zł?! Nie podniecaj się, jak PiS przejmie władzę 8 tyś zł bedzie równowartością 100 Euro. Nie szanuje sie waluty kraju rządzonego przez socjalistycznych radykałów. Zreszta rynki już oceniły Pana Dudę, w pierwszy dzień jego prezydentury WIG20 poleciał na -3% a złotówka pikowała do 4,19 zł za Euro
 
S

serwor

Guest
To jak kupował Tusk te kradzione garnitury i koszule od Drzewieckich czy nie?
Tutaj fajne zdjecie pani ministrowej Drzewiecjiej z archiwum policji w USA.

fot.Broward Sheriff’s Office/ Janina Drzewiecka i Monika Głodek zostały aresztowane na Florydzie pod zarzutem kradzieży futer ze sklepu Neiman Marcus
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
MacaN napisał:
No jeżdżą, jeżdżą. Ja też byłem, ale dlatego, że przez 2 lata nie widziałem szansy na podobne zarobki w tym " kraju sukcesu ". Robiłem za murzyńską pensję, a mimo to po 2 miesiącach przywoziłem 5-6 tyś. ( zaznaczam słowo przywoziłem oznaczające " na czysto i po odjęciu kosztów wyżywienia i mieszkania ").
No ale z tego co czytałem to chcesz głosować na PiS! Więc nie interesuje Ciebie budowanie gospodarki w Polsce i podnoszenie zarobków. Głosując na PiS interesuje Ciebie tylko stawianie krzyży smoleńskich, komisje śledcze, ściganie "złodziei" z PO i rozliczanie prokuratorów o których Jarus pisze w swojej książce. To sa własnie założenia Pana Dudy i PiSowców. Poza tym PiS chce oddalenia Polski od bogatych Niemiec i Francji a przybliżenia to zmarginalizowanych i uzależnionych od Władymira Putina Węgier, oraz od stojących w tylnych rzędach ławek brukselskich Czech i Słowacji. Więc spodziewaj się, ze zarobki będą niższe a nie wyższe. Polska nie jest w stanie w 25 lat wygenerować takich płac jak wiele krajów UE, które od 300 lat rozwijają gospodarkę.



MacaN napisał:
Nie zarabiają minimalnej, ani średniej krajowej, a mimo to nie stać nas i nigdy nie będzie stać na to, na co stać zwykłego pracownika fabryki w Niemczech, czy we Francji.
Nigdy nie mów nigdy. Ogromna liczba Polaków zarabia tyle co obywatele Francji czy Niemiec,
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
MacaN napisał:
Zastanów się 2 razy, bo jak patrzę po przeciętnych obywatelach, to oni nie mają nawet kasy, żeby pojechać nad Polskie morze, albo nad jezioro.
Ciekawe, hmm. Tylko co roku nadmorskie kurorty na Bałtykiem są przepełnione, ceny za wszystko jak nad morzem śródziemnym (osobiście wole morzem środziemnym, dlatego raczej tam jeżdżę) a miejsce w hotelach trudno znaleźć. Jesteś pewien, że Polaków nie stać? Dzisiaj był gorący dzień i pojechałem 100 km do takiego ośrodka nad jeziorem gdzie aby wjechać trzeba zapłacić 50 zł, (30 za samochód 20 za dwie osoby). Prywatna plaża, czysto i schludnie. Musiałem stać w kolejce bo parking był pełen i ledwo się dostałem. ale bieda.



MacaN napisał:
Tylko murzyn europy po roku odkładania kasy nie pojedzie na tygodniowe wakacje ! Tylko murzyn europy będzie odkładał po 100-200 zł. miesięcznie, albo i mniej. Niemcy - spójrz na nich. Oni co miesiąc odłożą 500 euro, w miesiąc odłożą tyle, co murzyn europy w cały rok, to oni są krajem sukcesu, nie my.
Ale Niemcy nie mają PiSu a to wielka różnica. wytłumaczyłbym ci to dokładniej co mam na myli, ale za dużo pisania, Oni są uczciwsi, bardziej przedsiębiorczy, bardziej punktualni i bardziej przestrzegają prawa. Takie cechy powodują, ze znaaaacznie łatwiej prowadzić biznes w takim kraju niż u nas. A to generuje wyższe zarobki. Oczywiście pisząc dużym skrótem



serwor napisał:
Zapomiałes dopisac że to płatne autostrady zbudowane przez prywatne firmy które teraz mają z tego dotacje od panstwa?
Pół na pół, sa prywatne i sa panstwowe



serwor napisał:
Nie dosc że te firmy dostają pieniadze od panstwa to jeszcze te autostrady są najdroższe w europie!
Wcale nie są najdroższe tylko prawie najtańsze. Tylko systemy winietowe są tańsza, a wszędzie tasm gdzie sa systemy bramkowe np. we włoszech, Francji czy Hiszpanii ceny za km sa wyższe niz w Polsce. To jeden z wielu mitów niezadowolonych Polaków
 
M

MacaN

Guest
Węgry to nasz jedyny sojusznik, taki naprawdę. Takich sojuszników nie zostawia się dla pieniędzy, nie sprzedaje.

Co PO zrobiło przez te 7 lat rządów ? Nic, nakradli się, najedli ośmiorniczek. PiS nie zrobi już nic gorszego z tym krajem, poza tym - ja za 5 lat będę miał juz wykształcenie o jakim marzę i możliwość pracy gdziekolwiek za dużą kasę + własny biznes do prowadzenia tutaj. Jak mi coś nie będzie pasowało to zmienię miejsce zamieszkania, jak zrobi sie gorąco - również. Jako cywil nie mam zamiaru topić się z rodziną w wybuchu rakiety. Tylko... ja sobie poradzę, mi jest lepiej z roku na rok, ale Polakom nie jest lepiej i ja to widzę. Może Ty nie widzisz, może jesteś zaślepiony... Nie wiem.

Nie jestem za budową pomników, nie mam też przy okazji świra na punkcie Kaczyńskiego. Jestem za wyższą kwotą wolna od podatków, za mniejszymi podatkami i za niższym wiekiem emerytalnym, a nawet pójdę dalej - za obowiązku płacenia składek emerytalnych, bo ja i tak tej emerytury nie dostanę !

PO nie daje mi tych mozliwości, PiS je wykłada na tacę. Ogólnie jestem za Korwinem i jego wolnorynkowymi poglądami, ale on do władzy nie dochodzi, tylko gada, a PiS chce nagle wprowadzić część jego postulatów, no to wybór jest oczywisty !



AaronH napisał:
ceny za wszystko jak nad morzem śródziemnym
Ktos tu niedawno pisał, że Polska to tani kraj. Tak, ceny jak nad morzem śródziemnym, a morze jednak bałtyckie. No i kurorty nie są przepełnione co roku. Zaczęły być rok temu.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
serwor napisał:
W Niemczech tez wprowadzają odplatnosc za ich autostrady jeden dzien korzystania z tych autostrad bedzie kosztowal tyle ile w Polsce kosztuje przejaz 30 km autostradą. W niemczech za tą sumę bedziesz mógł jechac 24 godziny po ich autostradach!
Po co liczysz ile beda kosztowały, teraz sa za darmo. Ale Niemcy to jeden z najbogatszych krajów świata i autostrady za darmo (praktycznie jako jedyny w Europie) utrzymuje głównie dla promocji swojego poteznego przemysłu motoryzacyjnego. Polski system autoastra jest bardzo dobry i działa świetnie. Wolałbys aby ich nie było? Kaczyński zbudował za swoje kadencji 7 km autostrady! Na prawdę sukces!



serwor napisał:
No własnie tylko że podczas rzadów PiSu ten odsetek spadł z 12.3 procent do 5,6 procent .
5,6% wynosiło w 2008 a to rządziła PO. Ale oczywiście ten wynik nie był ani zasługa PiS anie PO. 3 lata wcześniej weszlismy do UE i Polska gospodarka miała wtedy powera z tego tytułu i pracy było dużo.



serwor napisał:
Po ponownym dojsciu do władzy PO jak sam piszesz odsetek ludzi w skrajnym ubóstwie znów skoczył do góry i na 2014 wzrósł do 7.4 %/ Sam to przyznałes. A tutaj masz dane GUS, czarno na białym, zresztą ty sam to napisales.
tak tylko pozwolę sobie przypomnieć, że PO przejęła władze z początkiem najcięższego kryzysy światowego jaki nas nawiedził od 80 lat. Taki niewielki skok to sukces, tak jak utrzymanie dodatniego wzrostu PKB podczas gdy w całej Europie była recesja. Tuskowi należy sie za to pomnik.



MacaN napisał:
Nie zarabiają minimalnej, ani średniej krajowej, a mimo to nie stać nas i nigdy nie będzie stać na to, na co stać zwykłego pracownika fabryki w Niemczech, czy we Francji.
Z całym szacunkiem dla Towich rodziców, ale to nie wina rządu tylko ich. trudno aby Premier chodził do kazdego pomagał prowadzic firmę. Wielu innych przedsiębiorców poradziło sobie znakomicie i zarabiaja krocie
 
M

MacaN

Guest
AaronH napisał:
to nie wina rządu tylko ich. trudno aby Premier chodził do kazdego pomagał prowadzic firmę. Wielu innych przedsiębiorców poradziło sobie znakomicie i zarabiaja krocie
Ty chyba nie rozumiesz słowa pisanego...
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
serwor napisał:
No i nie zapomnij że mamy ponad 300 miliardów euro długu za granicą i długach krajowych nie wspomnę nawet.
Porównanie zupełnie nie trafione. . Dwie inne epoki, inny przelicznik i inne czasy. Kiedyś kraje były mniej pozadłużane, teraz sa więcej. dotyczy to całego świata.

Porównywac należy z innymi krajami dzisiaj a tu Polska plasuje sie bardzo rozsądnie. Dług w wysokości 48% PKB to bardzo mało a jeszcze w tym czasie zbudowalismy autostrady, lotniska i uczelnie! Chyba, że chciałbys sie długiem zamienić z innymi krajami? Japonia 225% PKB, Grecja 144% PKB, Islandia 123 % (zdaje się, że nasi rodacy jeżdżą tam do roboty) PKB, Włochy 118% PKB, Belgia 98% PKB, Irlandia 94% PKB, Francja 83% PKB ( tu mamy jeszcze inna ciekawostkę: Francja nie zrównoważyła swojego budżetu od 1976 roku! Jakoś tam Premier nie jest nazywany matołem ani zdrajcą). Niemcy 78 % PKB itd.

Co mam powiedzieć... brawo Tusk!

Gierek to ulubieniec Jarosłąwa Kaczyńskiego, który wychwalał pierwszego sekretarza w czasie kampanii Prezydenckiej w 2010 roku



serwor napisał:
To jak kupował Tusk te kradzione garnitury i koszule od Drzewieckich czy nie? Tutaj fajne zdjecie pani ministrowej Drzewiecjiej z archiwum policji w USA.
Tak to obciach i aż dziw człowieka bierze, że ludzie na takim poziomie potrafią zrobić takie rzeczy. Obciach podobny do słynnej afery madryckiej Adama Hofmana z PiS.
 
Do góry