M

MacaN

Guest
AaronH napisał:
Za pieniądze z budżetu + z podatków w paliwie, a mimo to najdroższe w europie, bo w pewnym sensie prywatne :D



AaronH napisał:
No, no... Pochwal się, ile stoi zamkniętych, a ile na zamknięcie czeka, bo nie ma na nich ruchu.



AaronH napisał:
Tak. Najlepsza polityka na swiecie - zamykajmy szkoły, bo jest niż demograficzny, ale wykorzystajmy unijne pieniądze na budowę kolejnych szkół, bo inaczej pieniądze się zmarnują.



AaronH napisał:
Niemcy 78 % PKB
Ja tam chciałbym się zamienić z niemcami na wszystko, od długu zaczynając na samochodzie kończąc. No właśnie takie liczby pokazują, jak bardzo są złudne ! Co z tego, że Niemcy, czy Francuzi mają dług, oni są tak bogaci, że nam to nie grozi...



AaronH napisał:
Gierek to ulubieniec Jarosłąwa Kaczyńskiego, który wychwalał pierwszego sekretarza w czasie kampanii Prezydenckiej w 2010 roku
Gierek wybudował pół tego kraju ;) Spróbuj pojechac na sląsk i powiedzieć o nim złe słowo :) Lepiej, żebyś wtedy umiał szybko biegać.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
serwor napisał:
No tak czlonkowie PO i ich rodziny.Ale p;od warunkiem że dadzą łapówkę komu trzeba.
Ale Ty jesteś wałek. w jakiej dziurze Ty musisz żyć, że masz takie zaściankowe poglądy? Pewnie Tobie w życiu się nie powiodło i siedzisz na tapczanie i zrzedzisz, że to na pewno wina rządu, żydów, masonów i kosmitów z marsa. Mamy świetnie rozwinięte małe i średnie przedsiębiorstwa i całe rzesze ich właścicieli, mangerów czy pracowników na specjalistycznych stanowiskach zarabia tyle co w Europie. I nikt z nich nie zna nikogo z PO.



MacaN napisał:
Za pieniądze z budżetu + z podatków w paliwie, a mimo to najdroższe w europie, bo w pewnym sensie prywatne
Już czwarty raz powtarzam, sa najtańsze w Europie. Przejedź sie do Francji czy Włoch zobaczy jakie są tam ceny i pisz bzdur. We Francji autostrady wybudowały firmy prywatne i zbankrutowały. następnie musiało to wykupic państwo. Gdyby takie coś miało miejsce w Polsce to PiS dostałby dopiero piany. w Hiszpanii obok autostrady płatnej jest bardzo czesto identyczna autostrada za darmo. To jest dopiero marnotrastwo!!! U nas tak nie ma. W Portugalii pomiędzy Porto a Lizbona są dwie autostrady obok siebie. Obie prywatne i konkurencyjne. Ludzie przestańcie pisać, że nasze autostrady to porażka. To ogromny sukces i jeździ się bardzo dobrze. Piszę jeszcze raz! Kaczor otworzył 7 km autostrady. To był najbardziej koszmarny i nieudolny rząd od 25 lat!!!



MacaN napisał:
No, no... Pochwal się, ile stoi zamkniętych, a ile na zamknięcie czeka, bo nie ma na nich ruchu.
Widzę, że cieszy Cie kiedy znajdziesz wreszcie coś złego o Polsce. Co za mentalność? Lotniska w Polsce świetnie zarabiają z wyjątkiem kilku zbudowanych na zadupiach. Problem powtórzony po Hiszpanii. Własnie tam wybudowane za 1 mld euro lotnisko Ciudad Real pod Madrytem sprzedano Chińczykom za 10 tyś Euro. Zdarzaja sie nietrafione lokalizacje, ale błędów nie robi ten co nic nie robi.



MacaN napisał:
Ja tam chciałbym się zamienić z niemcami na wszystko, od długu zaczynając na samochodzie kończąc. No właśnie takie liczby pokazują, jak bardzo są złudne ! Co z tego, że Niemcy, czy Francuzi mają dług, oni są tak bogaci, że nam to nie grozi...
Też bym sie z Niemcami na wiele rzeczy zamienił bo to świetny kraj i świetni ludzie na poziomie. Ale chyba tam też rządzą zdrajcy a Pani Merkel jest matołem bo w Berlinie w parkach pełno jest obsranych, napitych żuli z Polski którzy jakos sobie nie poradzili w tym bogatym kraju. Jakos pensji wysokich nie mają. Więc to w końcu z nami jest cos nie tak czy z Polską?



MacaN napisał:
Gierek wybudował pół tego kraju Spróbuj pojechac na sląsk i powiedzieć o nim złe słowo Lepiej, żebyś wtedy umiał szybko biegać
Urodził sie w Sosnowcu więc sentyment pozostał. No ale w temacie nic to nie zmienia.



serwor napisał:
No tak stara spiewka Bienkowskiej z PO, za 6 tys pracują tylko złodzieje? Typowe dla uczciwych inaczej z z PO.
Tekst zmanipulowany z podsłuchanej prywatnej rozmowy. Ona wtedy mówiła w kontekście pracowników ministerstwa. Doskonale o tym wiesz i walisz głupa. PiS uchwycił kawałki zdania. Mogę to samo zaraz zrobić z Twoimi wypowiedziami na forum. Powycinam fragmenty i będe głosił co napisałeś. Rozmów prywatnych sie nie podsłuchuje i nie komentuje, a wiesz dlaczego? Bo są prywatne!!!!



MacaN napisał:
Węgry to nasz jedyny sojusznik, taki naprawdę. Takich sojuszników nie zostawia się dla pieniędzy, nie sprzedaje.
Żaden sojusznik, kraj jak każdy inny w UE tylko ostatnio szargany przez populistę Orbana. Oddłużył Wegry w EBC po to by zadłużyć się u Władymira Putina, z któym ma świetne relacje. ciekaw jestem co na to Jaruś? Najbardziej przyjaznym nam krajem są Niemcy i powinniśmy sie cieszyć, ze mamy takiego potężnego sąsiada, który traktuje nas po macoszemu
 
M

MacaN

Guest
AaronH napisał:
Urodził sie w Sosnowcu więc sentyment pozostał. No ale w temacie nic to nie zmienia.
Więc tym bardziej to dziwi, bo za bycie z Sosnowca możesz na śląsku niezły łomot dostać. Jak nie zmienia, jeśl isam o tym wspominałeś ?



AaronH napisał:
Już czwarty raz powtarzam, sa najtańsze w Europie.
Wiesz, w czym jest problem ? Że w Austrii, na Słowenii, itd. kupujesz sobie winietkę na tydzień i jeździsz do woli, a u nas płacisz za 30 km.



AaronH napisał:
Obie prywatne i konkurencyjne.
Ale prywatne za pieniądze prywatne to nic złego. Problem zaczyna się wtedy, gdy obywatele płacą podwójnie za budowę autostrady, a ta nadal jest prywatna.



AaronH napisał:
Lotniska w Polsce świetnie zarabiają z wyjątkiem kilku
Chyba na odwrót. Zarabiają ? Gdzie ? Wrocław, Kraków, Warszawa, Gdańsk, Poznań Katowice. Kropka, reszta jest nieopłacalna.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
MacaN napisał:
Co PO zrobiło przez te 7 lat rządów ? Nic, nakradli się, najedli ośmiorniczek. PiS nie zrobi już nic gorszego z tym krajem
Jak to zrobiło? Przeczytaj jeszcze raz główny temat i zobaczysz co zrobiło. Powiem krótko bo widzę, że wiele osób jest tu omamionych propagandą "Polska w ruinie". Nigdy, w całej naszej historii Poslka nie była tak rozwinięta jak teraz, nie żyło sie tak dobrze i tak na wysokim poziomie. Najwiekszy skok cywilizacyjny Polska przeżyła w ostatnie 7 lat i właśnie jest to zasługa Platformy Obywatelskiej! Osmiorniczki sa niczym w porównaniu z osiągniętym rozwojem kraju i np. potężnym budzetem z UE jaki wywalczył dla Polski Donald Tusk. To kwota 105 mld euro! Kaczyński nawet w ogóle nie zainteresował sie tym tematem.



MacaN napisał:
PiS nie zrobi już nic gorszego z tym krajem
Oj zrobi, zrobi. Zaślepiony jesteś. Będą prześladowania, zemsty, pokazowe procesy, komisje śledcze i zerowe zaintereswanie gospodarką. Tak jak to było w 2005 roku. Różnica tylko bedzie taka, że władzy dobrowolnie już nie oddadzą. Zapamiętajcie moje słowa.



MacaN napisał:
Nie jestem za budową pomników, nie mam też przy okazji świra na punkcie Kaczyńskiego. Jestem za wyższą kwotą wolna od podatków, za mniejszymi podatkami i za niższym wiekiem emerytalnym, a nawet pójdę dalej - za obowiązku płacenia składek emerytalnych, bo ja i tak tej emerytury nie dostanę ! PO nie daje mi tych mozliwości, PiS je wykłada na tacę. Ogólnie jestem za Korwinem i jego wolnorynkowymi poglądami, ale on do władzy nie dochodzi, tylko gada, a PiS chce nagle wprowadzić część jego postulatów, no to wybór jest oczywisty !
Ja wole płacic podatki byle tylko Państwo rosadnie je rozdysponowywało i inwestowało oraz przyciagało inwestorów. Oni przywożą kasę, a my na tym zarabiamy. Proste! Aby inwestorzy inwestowali, musi być stabilny kraj, a Kaczyński stabilny nie jest. Poza tym, jak mozna być za lekko trzepniętym ale liberalnym Korwinem i głosowac na socjalistyczne Prawo i Sprawiedliwośc, które chce tutaj wprowadzic na ulice związki zawodowe? Cos ci sie chyba pomyliło. Korwin to liberał (choć nierwónoważony), PiS to pół PRL.



MacaN napisał:
Jak nie zmienia, jeśl isam o tym wspominałeś
Komentowałem wpisane tu w na forum przez Serwora porównanie Tuska do Gierka. Stąd jedna wypowiedź do niego nawiązywała



MacaN napisał:
Wiesz, w czym jest problem ? Że w Austrii, na Słowenii, itd. kupujesz sobie winietkę na tydzień i jeździsz do woli, a u nas płacisz za 30 km.
Jednia mają tak a inni tak. My akurat przyjelismy system francuski. Tyle
 
S

serwor

Guest
AaronH napisał:
Porównywac należy z innymi krajami dzisiaj a tu Polska plasuje sie bardzo rozsądnie. Dług w wysokości 48% PKB to bardzo mało a jeszcze w tym czasie zbudowalismy autostrady, lotniska i uczelnie!
Zdaniem prof. Janusza Jabłonowskiego z departamentu statystyki NBP polski dług wynosi 3 BILIONY złotych. Tak tak 3 BILIONY !! . Daje to więcej niż 220 % PKB. Informację można nazwać szokiem. Nikt oficjalnie jej ani nie zanegował ani nikt nie podważa wyliczeń.
Jeżeli te dane są rzeczywiście prawdziwe to Polska jest faktycznie bankrutem. Wynikałoby z tego, że nasze najwyższe władze takie jak rząd, NBP, MF czy GUS stosowały do czasów wyborów kreatywną księgowość gdyż taki był nadrzędny interes ludzi władzy. Oznacza to także, że te same instytucje dokonują licznych manipulacji w oficjalnych statystykach.
Ta informacja oznacza, że nasz dług pu
http://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/calkowity-dlug-polski-moze-przekraczac-220-proc-pkb/
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
AaronH napisał:
.................................................................Tyle
Autorze
A ja wierzę w bajki braci Grimm i opowieści 1000 i jednej nocy

Ty wypowiadasz się w imieniu elit i klakierującej im bandy darmozjadów..
Kraj sukcesu to taki,w którym na przyzwoitym poziomie,żyje większość społeczeństwa{wyłączając patologie},a nie elity władzy,zaprzyjaźnieni z nimi podejrzani biznesmeni oraz wspierające te elity służby niekoniecznie mundurowe.

Jedyną drogą do nakręcenia gospodarki jest obniżenie podatków i pozwolenie ludziom na zakładanie firm wytwórczych,handlowych,usługowych
Słowem przywileje dla rodzimych przedsiębiorców ,a nie dla obcych zaprzyjaźnionych firm.
Ludzie zaczęliby produkować ,sprzedawać,świadczyć usługi,zatrudniać innych.
To proste,że gospodarka,by się nakręcała



W nielicznych zakładach pracy prezes z układami ma 80 tys, a 20 pracowników zarabia po 2 tysie.
Gdyby zabrać prezesowi połowę to i tak by miał dużo ,a pracownik miał by 4 tysiące wypłaty.Zacząłby je wydawać gospodarka ruszyłaby

Jeszcze jeden przykład prezes PZPN Lato ,zarabiał w swoim czasie 100 tysięcy,strach pomyśleć ile ciągnęli z całą świtą
Zbudowano bezmyślnie wielkie stadiony ,które teraz stoją puste i przynoszą straty.
No chyba ,że się zaprosi Madonne za pewną niewielką opłatą . A jak niewielką ? No tak z 5 milionów
Tymczasem większość klubów cienko przędzie ,a młody narybek jest szkolony za zaskórniaki swoich rodziców
No cóż wiwat Orły ,kraj sukcesu
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
MacaN napisał:
Akurat rodzina znajomego cała pochodzi ze wsi i trochę tych ludzi poznałem. Wierz mi, ci co chcą pracować i sa porządni, robotę mają i zarabiają tak by wyżyć. Za to ci, którzy chleją piwo pod sklepem i kombinują jak koń pod górę maja same problemy finansowe. Potem nikt nie chce takiego zatrudnić i koło sie zamyka, zostaje z zasiłkiem. A poza trzeba byc na prawde głąbem by miec pracę za 500 zł,
Za 500 zł. na GŁOWĘ chłopie ! 2000 zł. Utrzymasz za to dom na wsi ? No to gratuluję, bo ja za sam prąd płacę ponad 1000. To nie miasto, w którym opłacisz czynsz i masz z bańki.



AaronH napisał:
Polsce wszystkie produkty są praktycznie najtańsze w całej Europie.
Jak grochem o ścianę, ale w Europie zarabiają w euro, a my w złotówkach... <_<



AaronH napisał:
na pewno nie możemy powiedzieć, że Polska to drogi kraj. dla zwykłego Polaka to zdecydowanie zaleta.
Okej, poddaję się.
To bardzo drogi kraj! Ten sam szampon u nas około 12 zł, w UK 1,2 funta. Ten sam torcik tiramissu u nas w markecie 13 zł, w UK 1 funt. Bilet na pociąg Blackpool- Edynburg w obie strony 40 funtów ( Pendolino z przesiadką w Preston). Łódż-Gdynia w obie strony prawie 200. Porównuję tę samą klasę. Więcej przykładów? Nadal twierdzisz, że Polska to niedrogi kraj? Dołożę: spłata kredytu hipotycznego w UK po 5 latach spłaty- 400 funtów miesięcznie. Tyle co wynajęcie flatu!
viola1308 napisał:
Akurat rodzina znajomego cała pochodzi ze wsi i trochę tych ludzi poznałem. Wierz mi, ci co chcą pracować i sa porządni, robotę mają i zarabiają tak by wyżyć. Za to ci, którzy chleją piwo pod sklepem i kombinują jak koń pod górę maja same problemy finansowe. Potem nikt nie chce takiego zatrudnić i koło sie zamyka, zostaje z zasiłkiem. A poza trzeba byc na prawde głąbem by miec pracę za 500 zł,
Za 500 zł. na GŁOWĘ chłopie ! 2000 zł. Utrzymasz za to dom na wsi ? No to gratuluję, bo ja za sam prąd płacę ponad 1000. To nie miasto, w którym opłacisz czynsz i masz z bańki.



AaronH napisał:
Polsce wszystkie produkty są praktycznie najtańsze w całej Europie.
Jak grochem o ścianę, ale w Europie zarabiają w euro, a my w złotówkach... <_<



AaronH napisał:
na pewno nie możemy powiedzieć, że Polska to drogi kraj. dla zwykłego Polaka to zdecydowanie zaleta.
Okej, poddaję się.
To bardzo drogi kraj! Ten sam szampon u nas około 12 zł, w UK 1,2 funta. Ten sam torcik tiramissu u nas w markecie 13 zł, w UK 1 funt. Bilet na pociąg Blackpool- Edynburg w obie strony 40 funtów ( Pendolino z przesiadką w Preston). Łódż-Gdynia w obie strony prawie 200. Porównuję tę samą klasę. Więcej przykładów? Nadal twierdzisz, że Polska to niedrogi kraj? Dołożę: spłata kredytu hipotycznego w UK po 5 latach spłaty- 400 funtów miesięcznie. Tyle co wynajęcie flatu!



Aha, Porównaj jeszcze pensje!!!
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
AaronH napisał:
Zacznijmy od tego, że od 23 lat gospodarka polska, praktycznie nie zaznała recesji. W ciągu ostatnich 10 lat dochód narodowy na mieszkańca podskoczył z 22 do 42 tys. Zł. W bankach trzymamy już łącznie ponad 1,5 biliona zł trzy razy więcej niż kiedy wchodziliśmy do UE!
Trudno zaznać recesję jeśli w 1989 roku Polska wyszła z komunizmu. W takim kraju nie trudno o sukces gospodarczy - w zasadzie każda decyzja inna niż socjalizm i komuna była dla Polski zbawienna. Patrząc jednak na sposób prywatyzacji - polska straciła przez te 25 lat biliony złotych. Dochód narodowy może w 10 lat podskoczył 2-krotnie, ale ja 10 lat temu kupowałem bilet komunikacji miejskiej za 2,10zł a dziś kosztuje 3,8zł. Czynsz za mieszkanie - 160zł....dziś płaci się 450zł. Tak można wymieniać długo i bez końca.



AaronH napisał:
Bezrobocie z blisko 21 % spadło do 10% i to wcale nie tylko dzięki emigracji (choć w tej kwestii nie oszukujmy się, wyjechali najwięksi nieudacznicy i oczyścili nasz kraj kosztem UK, Niemiec i Irlandii) ale również wzrósł odsetek ludzi pracujących z 52 do 60%.
Tylko dzięki imigracji spadło bezrobocie. Pozostali ludzie to etaty urzędnicze, które PO jak żadna inna partia rozszerzała.
W 1993 roku w 38 milionowej Polsce było 100 000 urzędników.
Dziś w 2015 roku w 38 milionowej Polsce mamy 900 000 urzędników. Pomimo tego, że przez te 20 lat komputeryzacja i informatyzacja poszła do przodu o epokę.



AaronH napisał:
Sieć dróg i autostrad wzrosła w ciągu dekady prawie pięciokrotnie – z 632 kilometrów do ponad 3 tysięcy!!!! Budowaliśmy je dosyć tanio bo średnio po 9,6 mln euro za kilometr podczas gdy w takiej Holandii każdy kilometr kosztował 50 mln euro. Nowe drogi zwiększyły bezpieczeństwo bo 10 lat temu na 100 tys. wypadków ginęło w Polsce 15 Polaków podczas gdy dzisiaj tylko 9.
Nie tylko nowe wypadki, ale nowsze i nowoczesne samochody. Drogi budowaliśmy bardzo wolno. Autostrada A4, która miałabyć gotowa na 2012 rok na EURO dalej jest niedokończona. Ponadto ilość dróg vs ilość samochodów w dalszym ciągu jest bardzo słaba i tutaj żaden sukces w Polsce na tle krajów Europy takich jak Czechy czy Węgry.



AaronH napisał:
Według najnowszego raportu Boston Consulting Group właśnie Polska najlepiej zachowuje równowagę pomiędzy szybkim rozwojem gospodarki a wzrostem jakości życia. Według ich analizy na podstawie badań wielu dziedzin jakości życia takich jak stabilność rynku pracy, wysokości zarobków, rozwarstwienia społecznego, edukacja, czy opieki medycznej Polska z nieco ponad 20 tys. Dolarów PKB ma taką samą jakość życia jak mieszkańcy Włoch i niewiele mniejsza niż USA, które PKB na mieszkańca ma o wiele wyższe. Nic dziwnego, że Prezydent Barak Obama wysłał list do ustępującego Prezydenta Komorowskiego z podziękowaniami i aprobatą dla dokonań dla rozwoju Polski. UE do tej pory dofinansowała nam ponad 185 tys. Różnych projektów kwotą 332 mld zł. Niemal 80% poszło na budynki, drogi i mosty, remonty istniejących obiektów. Zgodnie z Unijna zasadą musieliśmy do tego dołożyć 260 mld zł wkładu własnego. Wcześniej bez dokładania i będąc według niektórych „niepodległym” krajem jakoś autostrad, lotnisk i uczelni nie budowaliśmy.
To są projekty UE, które z jednej strony nas budują...ale z drugiej okradają i nakładają mnóstwo limitów i nakazów, które duszą polską gospodarkę.
Przykładem jest embargo na Rosję czy Białoruś - rynek eksportowy dużo większy niż cała UE a Polska ma najlepsza sytuację geograficzną do handlu z tymi krajami.



AaronH napisał:
Gospodarka się rozwija, eksport rośnie, również rośnie produkcja przemysłowa. Finanse państwa mamy na stabilnym poziomie, firmy ratingowe sukcesywnie podnoszą nam ocenę. Na ulicach dobre samochody, centra handlowe pełne, ośrodki wczasowe latem wykupione wszystkie.
Ośrodki latem wykupione to i w PRL były. Przestań uprawiać taką demagogię.
Pytam się co ma zrobić dziś 30 letnia para ludzi wykształconych, którzy pracują na stanowiskach specjalistycznych za 500 euro miesięcznie?
Nie stać ich na kredyt na własne mieszkanie. 80% ludzi między 25-30 rokiem życia mieszka z rodzicami a pozostałe 20% poszło na swoje "dzięki rodzicom".
Młodzi Polacy nie gromadzą kapitału, żyją tylko na kredytach lub wykorzystując kapitały spadkowe po rodzicach czy dziadkach. Dlatego tak trudno im zakładać firmy, gdyż nie mają kapitału startowego i biorąc pod uwagę stopień ryzyka unikają możliwości utracenia tego na co ich rodzina pracowała 50 lat.
To jest wstyd a nie państwo sukcesu.



AaronH napisał:
Powiedzcie, jak udało się Kaczyńskiemu przekonać dobre kilka milionów Polaków, że nie tylko nie odnieśliśmy sukcesu, ale Polska jest w ruinie i trzeba podpalać kraj?
Znajdź mi wypowiedź Kaczyńskiego, że polska jest w runinie? Nie kojarzę, żeby on cokolwiek takiego mówił.

To, że Polska jest w runinie dowiedzieliśmy się z taśm i podsluchów w których najwyższą rangą ministrowie "przy drogich szampanach i ośmiornicach" zdobyli się na kilka słów szczerej prawdy o stanie Polski. O tym, że Polska robi "loda" Amerykanom nie mówił Kaczyński mój drogi....o tym, że "Państwo istnieje tylko teoretycznie" też nie mówił Kaczyński. O tym, że za "6000 to tylko idiota w Polsce pracuje" to też nie mówił Kaczyński. I o tym, że "jesteśmy kupą kamieni" też nie mówił Kaczyński.
Mówili to wysoką ranga ministrowie Rządu PO.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
serwor napisał:
Zdaniem prof. Janusza Jabłonowskiego z departamentu statystyki NBP polski dług wynosi 3 BILIONY złotych. Tak tak 3 BILIONY !! . Daje to więcej niż 220 % PKB. Informację można nazwać szokiem. Nikt oficjalnie jej ani nie zanegował ani nikt nie podważa wyliczeń.
Szokujące! Wszyscy teraz powinniśmy zapomnieć o oficjalnych statystykach i bezgranicznie oddać się tej teorii.


marek70 napisał:
Kraj sukcesu to taki,w którym na przyzwoitym poziomie,żyje większość społeczeństwa{wyłączając patologie},a nie elity władzy,zaprzyjaźnieni z nimi podejrzani biznesmeni oraz wspierające te elity służby niekoniecznie mundurowe.
Kraj sukcesu to taki kraj w którym przeciętnie rozgarnięty człowiek ma szansę żyć na przyzwoitym poziomie. I Polska właśnie takim krajem jest. Szanse ma każdy. Kiedyś jej nie mieli. Tych, którym się udało jest ogromna ilość. Za to idąc w drugą stronę poznałem wiele przypadków ludzi ubogich i zadłużonych i zapewniam Ciebie, że 80% z nich sama sobie jest winna i sama sobie biedy napędziła. Większość z nich jest po prostu głupkami. Nic na to nie poradzisz.



marek70 napisał:
Jedyną drogą do nakręcenia gospodarki jest obniżenie podatków i pozwolenie ludziom na zakładanie firm wytwórczych,handlowych,usługowych Słowem przywileje dla rodzimych przedsiębiorców ,a nie dla obcych zaprzyjaźnionych firm. Ludzie zaczęliby produkować ,sprzedawać,świadczyć usługi,zatrudniać innych. To proste,że gospodarka,by się nakręcała
Alez podatki mamy jedne z niższych w Europie, a nikt nikomu nie zakazuje zakładania firm. Gdzie Ty żyjesz? W Polsce jest ogromna liczba firm wytwórczych, handlowych i usługowych, a ich polscy właściciele odnoszą sukces jeśli maja głowe na karku. Ci, którzy za pierwsze zarobione pieniadze kupuja mercedesy i buduja domy, odpadają ale to nie wina sytuacji w kraju tylko faktu, że zbyt wiele osób żyje ponad stan bo chce sie pokazać. Ja żyję z Poznaniu i tu ludzie raczej inwestują. Ale mam znajomych z Polski wschodniej to tam właściciel budki z lodami musi jeździć lexusem. Smieszne... ale to raczej nie jest wina Pani Kopacz?
 
M

MacaN

Guest
AaronH napisał:
zapewniam Ciebie, że 80% z nich sama sobie jest winna i sama sobie biedy napędziła. Większość z nich jest po prostu głupkami. Nic na to nie poradzisz.
a co z pozostałymi 20% ?

Poza tym - ludzie pracujący w zwykłej fabryce zagranicą to także głupki. Z tym, że oni żyją na zadowalającym poziomie, więc gdzie ten sukces ?

Podam głupi przykład - w tym roku idę na studia. Na wakacje gdzieś tam sobie dorabiam i jest OK ( powiedzmy ), ale wiem dobrze, że mógłbym zarabiać kilkukrotnie więcej. Jak ? No trzebaby założyc firmę, by nie czepiał się US. Istnieje tylko jeden problem... zakładając ją tracę wszelkie prawa do ewentualnych stypendiów, moja działalnośc w praktyce istniałaby tylko 3 miesiące, a składki muszę płacić cały rok no i płacę je niezależnie od zysków.

W kraju pozwalającym na sukces ja poprzez założenie firmy po prostu poinformowałbym państwo o tym, że będę jakoś zarabiał i za każdym razem, gdy miałbym klientów po prostu odprowadzałbym podatek - nic więcej. Pytanie - dlaczego w kraju sukcesu nie da się tego wprowadzić ?
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
marek70 napisał:
W nielicznych zakładach pracy prezes z układami ma 80 tys, a 20 pracowników zarabia po 2 tysie. Gdyby zabrać prezesowi połowę to i tak by miał dużo ,a pracownik miał by 4 tysiące wypłaty.Zacząłby je wydawać gospodarka ruszyłaby
Nielicznych? Polskich firm jest pełno i świetnie się rozwijają. Oczywiście zachodnie koncerny stanowią poważną, czasem nie do pokonania konkurencję, ale mamy wolny rynek!. Przyznam, że nie słyszałem o takiej systuacji aby Prezes 20 osobowej firmy zarabiał 40-to krotność pensji pracownika, ale wiem, że ludzie są zbyt mało inwestuja w siebie by potem domagać sie podwyżki. Ludzie powinni zarabiac więcej, ale jakość pracowników w Polsce tez jest niska. I tu sie koło zamyka.



viola1308 napisał:
Za 500 zł. na GŁOWĘ chłopie ! 2000 zł. Utrzymasz za to dom na wsi ? No to gratuluję, bo ja za sam prąd płacę ponad 1000.
1000 zł za prąd? Bogaty z Ciebie człowiek, ja płace 200 zł/m
 
S

serwor

Guest
AaronH napisał:
Ludzie powinni zarabiac więcej, ale jakość pracowników w Polsce tez jest niska
Tylko o dziwo ta jakosc polskich pracowników wzrasta z każdym kilometrem który ich odziela od kraju rządzonego przez złodzieji i nieudaczników z PO.
I tu sie koło zamyka.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
viola1308 napisał:
Okej, poddaję się.
rozumiem, że to dla Ciebie wada?



viola1308 napisał:
To bardzo drogi kraj! Ten sam szampon u nas około 12 zł, w UK 1,2 funta. Ten sam torcik tiramissu u nas w markecie 13 zł, w UK 1 funt. Bilet na pociąg Blackpool- Edynburg w obie strony 40 funtów ( Pendolino z przesiadką w Preston). Łódż-Gdynia w obie strony prawie 200. Porównuję tę samą klasę. Więcej przykładów? Nadal twierdzisz, że Polska to niedrogi kraj? Dołożę: spłata kredytu hipotycznego w UK po 5 latach spłaty- 400 funtów miesięcznie. Tyle co wynajęcie flatu!
Porównujesz produkty wybiórczo. Tirramisu torcik to u nas jest robiony na świeżo a w UK to masowa mrożona. W UK ogólnie paskudne jest jedzenie i nawet funta bym z nie nie dał. Ale skoro juz tak porównujesz do UK, to byłem w Londynie dwa lata temu i za Hotel który wyglądał bardzo kiepsko płaciłem 120 funtów za dobę, w Polsce za ta kase miałbym 5 gwiazdek. Zwykłe Fish and Chips w knajpie to min 6-8 funtów, u nas możesz ogromną pizze kupić za 12 złotych. Własnie wróciłem z Hiszpanii gdzie pomieszkuję, tam jedynie perfumy i wina sa tańsze. Reszta naturalnie droższa, dania w knajpach, drinki, paliwo, artykuły spożywcze. Włochy to juz w ogóle masakra cenowa. Zakupy, p.t. pomidory, cebula, pieczywo, arbuz i winogrona i juz nie masz 30 euro. Bez porównania.
Oczywiście siłę nabywcza maja wyższą niż w Polsce bo to w końcu zamożne kraje, ale Europa zaczyna odczuwać coraz wyższe ceny. Moja rodzina, która mieszka w od 30 lat Bawarii regularnie jeździ na zakupy do Polski. Bo tanio.



danielr9 napisał:
Dochód narodowy może w 10 lat podskoczył 2-krotnie, ale ja 10 lat temu kupowałem bilet komunikacji miejskiej za 2,10zł a dziś kosztuje 3,8zł. Czynsz za mieszkanie - 160zł....dziś płaci się 450zł. Tak można wymieniać długo i bez końca.
to sie zgadza, że bilety komunikacji podskoczyły w krótkim czasie dosyć znacznie. Ale muszę przyznać, że w niektórych miastach tabor jest na prawde imponujący. Wiem co powiesz, że pewnie Ciebie to nie interesuje.



danielr9 napisał:
Tylko dzięki imigracji spadło bezrobocie. Pozostali ludzie to etaty urzędnicze, które PO jak żadna inna partia rozszerzała.
Tu masz, to sa nasi patrioci w Londynie. Na prawdę uważasz, że Polsce brakuje tych troglodytów i półdebili? Jest mi ogromny wstyd przed Anglikami, których bardzo szanuję, że moi rodacy tak sie zachowują. Miedzy nami, dla naszej gospodarki, bardzo dobrze, ze wyjechali, dla naszego wizerunku w świecie, bardzo źle.

https://www.youtube.com/watch?v=nlfEpB0t3yY



danielr9 napisał:
Nie tylko nowe wypadki, ale nowsze i nowoczesne samochody. Drogi budowaliśmy bardzo wolno. Autostrada A4, która miałabyć gotowa na 2012 rok na EURO dalej jest niedokończona. Ponadto ilość dróg vs ilość samochodów w dalszym ciągu jest bardzo słaba i tutaj żaden sukces w Polsce na tle krajów Europy takich jak Czechy czy Węgry.
To wolisz żeby tych autostrad nie było?? Jarosław Kaczyński nie wybudował nic, bo to nieudacznik i zakompleksiona oferma. I lepiej nie budowac w ogóle?

Autostrada A4 jest znakomita i dobrze się nią jedzie. Świetne wrażenie jest jak wjeżdża się z Niemiec od strony Drezna do Polski. Niemiecka juz lekko zmęczona, Polska świeżutka, betonowa, z nowymi stacjami benzynowymi. Az dumny jestem jak wjeżdżam do Polski... do póki na stację nie podjedzie jakiś bus pełen napitych, śmierdzących piwem penerów którzy ledwo sklecają zdanie złożone. wtedy przypominam sobie gdzie jestem.

Jechałeś niedawno autostradą w Czechach? Sa dziurawe i bardzo kiepskiej jakości. Skąd u Was takie kompleksy?? Wam sie wydaje, ze wszystko u nas gorsze! Od ok 8 lat, siec dróg mamy już całkiem niezłą.



danielr9 napisał:
To są projekty UE, które z jednej strony nas budują...ale z drugiej okradają i nakładają mnóstwo limitów i nakazów, które duszą polską gospodarkę. Przykładem jest embargo na Rosję czy Białoruś - rynek eksportowy dużo większy niż cała UE a Polska ma najlepsza sytuację geograficzną do handlu z tymi krajami.
Wszystko ma wady i zalety, trzeba je zbilansować i ostatecznie odpowiedzieć czy daje nam to korzyści, czy straty. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że nasze uczestnictwo w UE to wiecej korzyści niż strat. Nikt nas nie okrada, skończ już z ta zaściankową podejrzliwością. Korzyści z bycia w UE nie maja tylko wymiaru finansowego, sa też inne bardzo ważne aspekty, których tacy ludzie jak Ty nigdy nie zrozumieją.


Acha i Rosja nie jest rynkiem większym niż UE, to biedny kraj. PKB do niedawna mieli ledwo jak malutka Holandia, teraz pewnie mniejsze. Ludzie w Europie są omamieni welkością rynku w Rosji, a jego atrakcyjnośc polega tylko i wyłacznie, na tym, ze tamtejsi konsumenci którzy sie czegos dorobili wydaja pieniądze bez liczenia, opamiętania i na wyrost. To marzenie każdej firmy sprzedjącej. Ale to juz zupełnie inny temat.



serwor napisał:
Tylko o dziwo ta jakosc polskich pracowników wzrasta z każdym kilometrem który ich odziela od kraju rządzonego przez złodzieji i nieudaczników z PO. I tu sie koło zamyka.
Jakim prawem obrażasz nasz rząd? Może sam jesteś złodziejem?

Ta jakość nie wzrasta, Polonia która wyjechała 20, 30 lat temu, zintegrowała się ze społeczeństwami zachodnimi i sa to ludzie na poziomie. Ale wynika to z tego, że żyli z dala od naszej "PiSowskiej" mentalności, w społeczeństwach znienawidzonych przez Kaczyńskiego czyli w społeczeństwach zachodnich. Emigracja ostatnich 10 lat to niestety w dużej mierze ludzie, którzy tam wiele nie osiągają polecam obejrzenie filmiku powyżej (z całym szacunkiem dlas tych nieliczynch co osiągnęli, życzę Wam jak najlepiej). Za dużo widziałem mówiacych po Polsku obsranych żuli w Niemczech, pijanych Polaków ze Francji czy jakiegoś nieroba, który osdtatnio z uśmiechem na twarzy żebrał po polsku ode mnie kilka euro w Barcelonie.

Odpowiedz mi na pytanie Serwor: dlaczego oni w tych bogatych krajach też sobie nie radzą? Tam tez rządzi PO? Tam też są złodzieje i nieudcznicy u władzy? Jakoś większość Europejczyków żyje na poziomie, a nasi dalej sraja pod murem, trzymaja śledzia zawiniętego w gazecie i wyciągają butelki ze smietników. Odpowiedz mi na pytanie? Z czego to wynika?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Jarosław Kaczyński musiał tworzyć Rząd z lewicową "Samoobroną" i skrajnie prawicowym LPR - mieszanka wybuchowa chyba nie trzeba tego człowiekowi o przeciętnym IQ tłumaczyć co?
Przez te 1,5 roku rządów PiS - naprawdę gospodarka Polski miała się na dobrej drodze. Bądź trochę obiektywny. PiS w 1,5 roku nie miał szans na naprawdę tego co zniszczył AWS i SLD przez 4 kolejne kadencje (wymiennie). Jeśli uważasz, że Kaczyński w 1,5 roku miał stworzyć w Polsce dobrobyt i wybudować 3000km autostrad to jesteś kompletnym idiotą.
Taki poziom idiotyzmu dyskwalifikuje Cię do publicznej debaty nawet tu na forum.

W internecie możesz znaleźć zdjęcia polskich miast na których widać wieżowce zagranicznych korporacji z retorycznym pytaniem "gdzie ta ruina"?
Ta ruina to nie są budynki korporacji - szklane i dumne w Warszawie....ale ta ruina to jest polska rzeczywistość i pensje po 1200zł bez umowy o pracę i ubezpieczenia.
To jest polska "ruina". To, że ludzie czekają do lekarzy po 8 miesięcy w kolejkach i wcale nie dlatego, że służba zdrowia nie ma kasy tylko dlatego, że nikt przez ostatnich 10 lat nie zrobił w tej sprawie nic a pieniądze są wyrzucane w błoto przez urzędową głupotę. Polska ruina to jest fakt, że za 30 lat dzisiejsi 30 latkowie nie dostaną emerytur. Zapomnij o tym. Będą dziadami żebrającymi po ulicach jak w Mołdawii. Wtedy też im pokażesz szklane wieżowce Coca-coli?
Człowieku jesteś dla mnie idiotą - brakuje Ci obiektywizmu za grosz.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
danielr9 napisał:
Jarosław Kaczyński musiał tworzyć Rząd z lewicową "Samoobroną" i skrajnie prawicowym LPR - mieszanka wybuchowa chyba nie trzeba tego człowiekowi o przeciętnym IQ tłumaczyć co?
Jarosław Kaczyński polityk z wieloma wyrokami na karku, wygrywa wybory w 2005 stojąc na czele parti powołującej sie na Prawo i Sprawiedliwośc i pierwsze co, czyni wicepremierem pospolitego przestępcę z jeszcze większa ilościa wyroków na koncie,. Przez te 1,5 roku, gospodarka była rozpędzona hossą na rynkach światowych i dodatkowym turbo jakie dało na świeżo wejście do UE. Kaczyński przez 1,5 roku nie zrobił nic, totalnie absolutnie nic w kwestii gospodarki!!! Tworzył komisje śledcze, rozliczał księży, żarł sie z koalicjantami i odizolował nas zarówno od bogatych Niemiec jak i silnej Rosji.

Te problemy, o których napisałeś, (niskie wynagrodzenia, czy emerytury), mimo, że sa przesadzone, to powiedz mi w jaki niby sposób miałby zmienić rząd PiS? PiS który totalnie nie zna sie na rządzeniu, nie zna sie na gospodarce, nie zna sie negocjacjach? Który przep...olił 3,5 mld zł w transakcji zakupu Możejek na Litwie (Kaczyński powienien iść za to do więzienia), albo wyprowadził setki milionów zł do Luksemburga przez Biereckiego z PiS. Jak ma w kraju niby ci ten PiS pomóc kiedy oni w ogólne przez 7 lat nic nie mówia o sytuacji Polaków, nie proponuja rozwiazań, nie interesują się problemami, tylko jak nawiedzeni biadola od rana do wieczora na Platformę i organizuja marsze, pochody i celebruja rocznice. To jest cały ich program, krytykować wszystko co związane z PO, opluwac Wyborczą i szukac Belzebuba w TVN. Co Ty myślisz?, Że on ci pensje podniesie? Duda przejał władzę i juz złotówka poleciała 3% w dół. Już jesteś biedniejszy, choc jeszcze tego nie czujesz. A to jest dopiero poczatek. Dobrze sie zastanów czy czasem idiota to nie jesteś Ty, skoro uprzejmie postanowiłeś sie wyzywać.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Ja nie jestem zwolennikiem PiS. Ja tylko nie zgadzam się z manipulacją, którą nam serwujesz.
Nie chcę dyskutować o tym co lepsze bo zarówno PiS jak i PO wywodzą się z dawnego AWS a co ta banda zrobiła w latach 1997-2001 to wszyscy wiemy.
To właśnie wtedy zadłużyli państwo na grube miliardy tworząc jednocześnie dziurę budżetową i 21% bezrobocie. Jerzy Buzek na domiar złego dawał swoim ministrom premie na odchodne.
Dlatego dla mnie to banda lewicowych socjalistów, których lustracja po 1989 roku powinna powsadzać do więzienia. A w zamian tego - ci ludzie rządzą w Polsce od 25 lat te same mordy w Sejmie.
 
D

dave123

Guest
serwor napisał:

Akurat to czy dług publiczny jest 9,8% czy 48% to nie ma aż takiego znaczenia , gdyż w obecnych czasach polska jest wstanie spłacać swoje zadłużenie... inaczej bylibyśmy druga grecją , np. w japonii dług publiczny wynosi 220% a to czołowa gospodarka i jest ona wstanie spłacać swoje zobowiązania kredytowe...
 
W

wiki9969

Guest
A to ciekawe. :) Jesteśmy w stanie spłacić? To dlaczego tego nie robimy, a dług z roku na rok jest coraz większy?
 
M

MacaN

Guest
Nie jesteśmy w stanie spłacić żadnego długu. Ten dług wynosi blisko 50% PKB, ale PKB to nie dochód naszego kraju.

To po pierwsze, a po drugie... wynosi blisko 50% tylko dlatego, że ostatnio państwo nam UKRADŁO blisko 150 mld. zł i wpompowało te pieniądze w dziurę budżetową.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Dlugu nie opłaca się spłacać.
Po to Państwo emituje obligacje żeby płacić bieżące raty i dalej się zadluzac.
Żaden Rząd nie będzie spłacać długów bo to politycznie niepoprawne. Wola ta kasę wydawać dalej się zadluzac żeby pokazać swoje "ssukcesy" w budowaniu Polski. Tak robiła PO w ostatnich 8 latach właśnie. Nikt potem nie patrzy na to ze zadłużenie rośnie tylko patrzy na to ze są drogi i Przedszkola wybudowane.

To jest tak jakbym wziął kredyt na swoje dzieci...a sąsiad by mnie podziwiał za przedsiębiorczość myśląc że mowę Porsche kupiłem bo jestem mądry i bogaty.
 
Do góry