Polska jako kraj "doganiający" uprzemysłowione kraje UE

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
z tym doganianiem to jest chyba troche tak jak z (nie)sławną zieloną wyspą - fajne cyferki na papierku oderwanym od kontekstu

A rzeczywistość..

tymczasem_20.jpg
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Ala znalazła węża, który zjada własny ogonek. A my w tym ogonku ...
Cieszyć się z tego, że wąż może nie zdąży do nas swoim pyskiem dotrzeć?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Piękna nasza Polska cała,
piękna, żyzna i niemała ...
Może wąż się udławi i Polska przetrwa?
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Dzisiaj widzę jak bardzo się myliłem. Europa się stacza, ten konglomerat państw, z których każde ciągnie w swoją stronę niedługo się rozpadnie.
Europa umiera. Stare dziadki wydają dyrektywy nt. bananów i ślimaków. A już wkrótce wyjdzie nowa super dyrektywa NO. 1 - "Jak Żyć".

Myślałem swego czasu o wyjeździe do Rosji, najlepiej gdzieś za Ural, tam gdzieś może istnieje jeszcze normalny świat.
Tutaj już nawet fajki nie odpalisz bez dyrektywy unijnej.

Kogo my chcemy dogonić?

Jesteś niepoprawny politycznie - zobacz wszyscy tu są szczęśliwi z tego powodu wszyscy chcą tak żyć chcą aby deyrektyy mówiły jakie g...no mają jeść kiedy iść do lekarza - jak tylko zanegujesz system natychmiast zaczną Ci tutaj udowadniać , że nie masz racji.

Kogo dogonić pytasz - źle zadane pytanie nie kogo a co - głupotę :) Głupota jest indywidualnym osiągnięciem na skalę międzynarodową i dodajmy, że głupota jest motorem postępu....
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Nasze wojska posuwają się wciąż do przodu, a nieprzyjaciel jest tuż-tuż za nimi.
Takie to jest gonienie. Tylko patrzeć jak nas zaczną doganiać po zdublowaniu
 
G

Genevor

Guest
Polska nie będzie w stanie dobiec to czołówki państw industrialistycznych. Dlaczego? Brak pieniędzy.
 

Skyfall

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2012
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wykresy, analizy, procenty...To tylko liczby...spójrzmy jak to wygląda w rzeczywistości. Jaki z tego zysk będzie miał obywatel?

Polecam obejrzenie filmu (można znaleźć na youtube) "Zaróbmy jeszcze więcej"
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Polecam obejrzenie filmu (można znaleźć na youtube) "Zaróbmy jeszcze więcej"

Wiekszosc forumowiczow nie ma pojecia co sie dookola nich dzieje , dalej wierza w "demokracje, ciezka prace,nieokielznana konsumpcje i kapitalizm" podczas gdy elita zagarnia wiekszosc bogactw pochodzacych z postepu technologicznego zostawiajac reszcie ochlapy o ktore musza ciezko walczyc
Przy ciagle rosnacej populacji i nadszarpanych zasobach ziemskich, ochlapy te beda coraz mniejsze.

Polski rzad jest po prostu nieudolny w tej walce dlatego tu jest bieda, wez np USA ktore najezdza kraje zeby ropa dalej plynela, oni swietnie sobie zdaje sprawe o jaka stawke toczy sie gra.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Statystyki ogólne (pozapolskie) podały, że w latach 1908,9,10 i 11 dystans miedzy gospodarką Polski a gospodarkami wysoko rozwinietych krajów UE wzrósł o jedenaście procent.
Nie wiem czy to dużo, czy mało, ale na doganianie to nie wyglada...
 

quisquei

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2012
Posty
194
Punkty reakcji
10
Z tego co sie orientuję to od zeszłego roku Polska jest już w gronie Panstw rozwiniętych. Myślę, że jest to sukces. Ja osobiście widzę duże postępy w rozwoju kraju. Ciągle coś się zmienia i to na lepsze. Jest kilka dzidzin, które są jeszcze zacofane i nikomu nie udało się ich jeszcze poprawić, ale mimo wielu trudności i wielu patologi trzeba sobie to jasno powiedzieć: w Polsce żyje sie coraz lepiej i doganiamy Europę coraz szybciej. Myslę, że kryzys nam w tym nawet pomaga. Najwiekszy problem niestety leży w dużej częsci narodu. Ciągłe narzekanie, brak inwencji twórczej i zajmowanie się tymi sprawami, którtymi nie powinni sie Polacy zajmować. Złośliwość, zgryźliwość i zazdrość, która jest źródłem 90% problemów naszego kraju. Ciągłe kryrtykowanie tego co polskie, obniżanie rangi naszego kraju w świecie przez samych Polaków. Zmiany musimy wprowadzic głównie w Narodzie. A tym czasem to wszyscy jadą tylko na władze, na przełożonych, na policję, na administrację, samorządy i wszystko co jest nad nami tylko nie na siebie.
 

andre2k

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2012
Posty
41
Punkty reakcji
1
Zastanawiające co piszesz, fakt można zauważyć rozwój kraju ale nie oznacza to polepszenia się zycia obywateli... gdyby tak było tyle osób by nie wyjeżdzało a robi to coraz więcej moich znajomych. Ale dobrze piszesz za duzo zajmujemy sie sprawami którymi nie powinniśmy a które nic nie wnoszą dla nas i naszego kraju.
 
S

serwor

Guest
Z tego co sie orientuję to od zeszłego roku Polska jest już w gronie Panstw rozwiniętych. Myślę, że jest to sukces.

E-tam sukces, w czasach PRL Polska byla 10 potega przemyslowa swiata! To byl sukces, teraz doganiamy murzynow, hm, to znaczy chcialem napisac afroamerykanow...czy jakos tak.
 

bogol20122

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
No dobra, ale w czasach PRL-u poziom życia społeczeństwa polskiego był na mizernym poziomie.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Za czasów PRL to się nazywała propaganda sukcesu. Trudno było dojść czy rzeczywistego.
Teraz dojść do statystyk jest łatwiej. Czy wobec tego teraz jest propaganda kłamstwa?
 

krzysiek_go

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2009
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kraków
Dalej twierdzę że to my możemy najwięcej... stać na to nasz naród, ale oczywiście narzekanie to pierwsze co potrafimy ...

Nie napisałem że dogoniliśmy Europę, a jedynie że idzie w dobra stronę...

Jeśli liczycie na to że ktoś Wam coś da, lub należy się coś z Państwa bo tak to nie jest to za rozsądne podejście.

Nie bronię rządu, bo ten czy inny mógł z pewnością zrobić więcej niż robi i uprościć pewne kwestie, które teraz są tylko stratą Państwowej kasy. Ja pamiętam jedynie jak świetnie Polacy współpracowali w obliczu zagrożenia i ile byli wstanie zrobić dla polski. Uważam że powinniśmy po prostu działać i się nie bać ;)
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
@up
nadal żadnych konkretów, tylko takie pierdu-pierdu. To co piszesz, przypomina mi teksty z plakatów wyborczych. Razem możemy to, tamto, siamto. G*wno możemy, towarzyszu obywatelu, w takiim kraju zyjemy ;)
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Masz rację, Muzo.
Poprawa, jeśli jest, następuje bardzo powoli i jakby na kredyt.
Market zarabia nasze pieniądze, za granicą kupuje za nie towar na sprzedaż (np przecier madero w Biedronce) i u nas brakuje zbytyu dla naszych wytworów. Zaopatrzenie w sklepie jest, lecz dużo nas to kosztuje.
Podobnie jak w handlu może się dziać w innych gałęziach gospodarki. Stąd bezrobocie i niskie płace.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
co za bzdury, jestem stałym klientem biedronki i większość towarów jest polska !
 
Do góry