Polska grafenem stoi?

goldyjo

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Cześć!

Ostatnio się dowiedziałem, że Polska jest pionierem w procesie wytwarzania grafenu. Szczerze mówiąc jako studenta polibudy temat mnie bardzo zaciekawił. Szczególnie horrendalne ceny takiego płatka grafenowego :mruga:... Czy wiecie może jakie są możliwe zastosowania grafenu? Rozmawiałem ze znajomymi i dowiedziałem się, że tworzy się między innymi grafenowe superkondensatory czy nawet chcą wykorzystać grafen do leczenia no nowotworów. Jeżeli są jacyś eksperci w dziedzinie grafenu lub znacie jakieś inne zastosowania to zapraszam do podzielenia się wiedzą.
 

janek23ci

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2015
Posty
36
Punkty reakcji
4
goldyjo napisał:
Cześć!

Ostatnio się dowiedziałem, że Polska jest pionierem w procesie wytwarzania grafenu. Szczerze mówiąc jako studenta polibudy temat mnie bardzo zaciekawił. Szczególnie horrendalne ceny takiego płatka grafenowego :mruga:... Czy wiecie może jakie są możliwe zastosowania grafenu? Rozmawiałem ze znajomymi i dowiedziałem się, że tworzy się między innymi grafenowe superkondensatory czy nawet chcą wykorzystać grafen do leczenia no nowotworów. Jeżeli są jacyś eksperci w dziedzinie grafenu lub znacie jakieś inne zastosowania to zapraszam do podzielenia się wiedzą.
"Największy polski wynalazek ostatniego półwiecza - grafen - trafił w rosyjskie ręce. Sam potencjał patentowy wart jest miliardy dolarów. Polski rząd zrzekł się zatem na rzecz Rosjan największej perły polskiej gospodarki - według nieoficjalnych informacji Acron ma już 40 proc. akcji Grupy Azoty w rozproszonym akcjonariacie." Polska pozdrawia...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a wydawało mi się że pracują nad tym w Manchesterze na tamtejszym uniwersytecie
 
Do góry