Polska emerytura dla ukraińców po przepracowaniu miesiąca w Polsce.

prejstnerka

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2018
Posty
23
Punkty reakcji
10
Wiek
44
Miasto
Śląsk
Koledzy myślą że tylko Polska kręci z emeryturami. Mam dziadka rodowitego Szwajcara, tam rodzony ale wychowany w polsce i dopiero po czterdziestce wrócił do Szwajcarii. Przemieszkał tam 20 lat i wrócił do Polski.
Myślicie że dostał w Polsce tyle ile dostawał w Szwajcarii?
 
S

serwor

Guest
satanicopandemonium napisał:
Na pewno wystarczy tylko miesiąc? Mogę prosić o jakiś cytat, chętnie przeczytam
No to trzeba było kliknąć w link który podałem. Tam jest mowa o kilku miesiącach ale praktycznie wystarczy miesiąc składkowy..... i ukrainiec ma Polską emeryturę minimalną.

Herbatniczek napisał:
to niemożliwe, całkiem inne kraje,
Dostał szwajcarską emeryturę a mieszka w Polsce, przeciez to norma , na przykład angielscy emeryci mieszkają w Hiszpanii, jest ich tam tysiące, całe wioski angielskich emerytów.


_____________________ napisał:
Dlatego od xxx czasu powtarzam że trzeba wprowadzić minimalna krajową ale na normalnym poziomie i to z wyszczególnieniem zawodów tak by Polak mógł konkurować z Ukraińcem
Martwisz się że ukraincy będą mieli za małe emerytury? Tylko skad na początek wezmiesz nawet na te terażniejsze emerytury dla ukraińców?
To po dzisiejszych emeryturach minimalnych coś okolo 2 miliardów złotych miesiecznie. Tylko dla ukraińców.
Tak że zakasuj rękawy i szykuj się na podwyższkę podatków przyjaciele z ukrainy potrzebują twoich pieniędzy. Na początek 24 miliardy rocznie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
serworze a pamiętasz co napisałem o tym że muszą mieć stały pobyt w Polsce, ilu Ukraińców ma takie papiery ?
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
serworze a pamiętasz co napisałem o tym że muszą mieć stały pobyt w Polsce, ilu Ukraińców ma takie papiery ?
A jaki to problem załatwic sobie meldunek w Polsce?Czy to coś kosztuje? Związek ukraińców w Polsce załatwi to hurtowo.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przyjacielu mylisz zameldowanie z kartą stałego pobytu

zameldować się może cudzoziemiec bez problemu, tylko że nic z tego nie wynika jeśli chodzi o stały pobyt

ponieważ stały pobyt to decyzja administracyjna, która stwarza sporo formalności

poczytaj zanim piszesz bzdury
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
ponieważ stały pobyt to decyzja administracyjna, która stwarza sporo formalności
Taak sporo formalnosci, tylko jakoś te 2 miliony ukraińców nie miało z tym problemu.
A ukrainiec któremu należy sie Polska emerytura będzie miał podstawy aby dostac taki pobyt.
W razie niedostania będą składali skargi do Strasburga. Związek ukraińców w Polsce będzie to wspierał za pieniądze które dostaje od rządu Polskiego.
Wiesz że Polska płaci za książk szkolne wychwalające UPA i Banderę? z takich książek uczą się polscy ukraińcy w swoich szkołach na przykład na Mazurach.
Polska opłaca szkoły z językiem ukrainskim w Polsce. I placi za takie książki.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jakie dwa miliony ?

wg Urzędu ds. Cudzoziemców Ukraińców, którzy mają kartę stałego pobytu jest 140 tys.
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
jakie dwa miliony ?

wg Urzędu ds. Cudzoziemców Ukraińców, którzy mają kartę stałego pobytu jest 140 tys.
No to ktoś słabo pracuje, bo według ZUS w Polsce pracowało w 2017 roku około 2 miliony ukrainców.
Do końca roku w Polsce legalnie pracować będzie 2 mln Ukraińców. W przyszłym roku liczba ta sięgnie 3 mln. Równocześnie pensje pracowników ze Wschodu rosną szybciej niż przeciętne wynagrodzenie w przedsiębiorstwach
To tekst z 2017 roku.
https://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/ukraincy-pracujacy-w-polsce-pensja-liczba,118,0,2381430.html
Do końca października wydano 1,5 mln oświadczeń dla pracowników ze Wschodu. 1 mln 458 tys. dotyczyło Ukraińców. To kolejny rekord, który pokazuje, że przybysze zza wschodniej granicy nie zwalniają tempa w staraniach o możliwość pracy w Polsce. W całym zeszłym roku zarejestrowano 1,3 mln oświadczeń (1,26 mln dla Ukraińców).
http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1092894,polityka-migracyjna-w-polsce-zatrudnianie-ukraincow-dobre-dla-gospodarki.html
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Dzwonię dzisiaj na nr. z ogłoszenia (poszukujemy specjalistów do poszyć dachowych oraz cieśli, jeden dach, duża kasa). Odebrał Ukrainiec łamaną polszczyzną.
Gadku szmatku i gdy przyszła pora gadki na temat $$$€€€ usłyszałem że 5000zł do ręki za szkielet, deski, poszycie i ocieplenie.
Ma ktoś kałacha i ze 4 magazynki odsprzedać po taniości??
Przez wiele lat zatrudnialismy Ukrainę za 10zł/h, teraz Ukraina będzie zatrudniac nas i to urna u nas!!!! za trzy razy MNIEJ!
Ale nie skaczcie z radochy pod sufit!
Dachy wcale nie będą tańsze!
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
serworze kolejny raz błądzisz, pozwolenie na pracę to nie to samo co karta stałego pobytu, przecież w danych które przedstawiasz chodzi o zatrudnienie cudzoziemca który nie ma stałego pobytu, po prostu aby zatrudnić takiego człowieka też musisz mieć papier na to, że nie zatrudniasz Polaka


co do tych cen to przecież z uporem wskazuję że gospodarka się przegrzewa, presja płacowa zbija konkurencyjność, do tego narasta inflacja

kończy się bonanza panie Morawiecki, ale on dalej w skowronkach
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Pozamiatane mamy i tyle a bonanza wcale się nie kończy tylko dopiero zaczyna. teraz to dopiero będzie "western" jazda. Widział pan ceny w sklepach? Znam osobiście jak już kiedyś wspomniałem ludzi którzy bawią się
w hodowlę drobiu. Przy okazji mają też jajka. Jajka w sklepach poszły w górę o minimum 50% bo teraz kupic 10szt. za mniej jak 6,49zł graniczy z cudem a pensyjki na kurnikach 1300-1350zeta jak stały tak stoją.
I czym wytłumaczyć wzrost cen i to o 50%? Przecież jeszcze przed świętami jaja kosztowały średnio od 3,49 do 3,99 a za 4,49 do 4,99 to były już te największe.
I tak s...yny robią ze wszystkim! Ceny produktów w górę, ceny gazu, prądu, wody w górę, ceny wszystkiego w górę a pensje najniższe jak stały tak stoją w miejscu.
Kolejna sprawa to Ukraińce. Zniszczyli rynek w Polsce i nie ma co się oszukiwać. Czy k..wa!! w Czechach, na Słowacji, na Litwie czy Słowenii nabrali Ukraińców bo Czesi czy Litwini nie chcieli za darmochę zapirtalać??
Nie! tylko CHORA NA ŁEB poleczka Mamusia Tereska ... się kurva znalazła! Rozdać wszystko innym ale nie sobie! Gdzie nie pójdziesz to Ukrainiec siedzi a polaczek mordką cieszy że debil za 13zł pracuje.
Wiecie dlaczego jestem aż tak wk...ny?? Żona moja dostała w robocie ultimatum i propozycję roku. 3000zł do ręki i praca w takim samym systemie jak Ukraińce albo won!
A wiecie jak pracują te świry ze wschodu? Przychodzą na 6, 6:30 i wychodzą po 18:30,19. Średnia 12,5h na dobę! Łatwo to policzyć. 12,5h x 24 dni robocze = 300h!!!!!!!!!!!!!!
3000zł / 300 = 10zł netto na rękę! Mam ochotę choć by zaraz jechać i pierwszy raz w życiu dostać w zawiachy za pobicie! Naprawdę! Jeszcze kilka h stresu i nerwów i normalnie wsiadam w furę i jade lać sk...syna!
To własnie po...by robią z Polską dlatego od lat gadam że minimalna na rękę ma być 2,3x wyższa. Takie k...a szmaty nie rozumieją że kasa dla Ukraińca nie wróci do polskiej gospodarki.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Ceny jajek są efektem spekulacji Holandii która wykupila polskie jajka bo u siebie mieli duża aferę i musieli wszystkie niemal wycofać że sprzedaży.
Dlatego zwrócili się do naszych rolników, zakontraktowali ceny i teraz mamy co mamy.
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
co do tych cen to przecież z uporem wskazuję że gospodarka się przegrzewa, presja płacowa zbija konkurencyjność, do tego narasta inflacja
No to szkoda że geniusz Karpat Balcerowicz teraz nie rządzi, zaraz by chłodzil gospodarkę.
Ten sam geniusz w latach 90 XX wieku twierdził że Chiny lada moment padną bo ich gospodarkę się przegrzewa.
No ale Chiny na złość Balcerowicza i jak widzę tobie przez nastepne prawie 30 lat rozwijały się ze wzrostem ponad 10% rocznie.
Tak że nasze pożal się Boże 4 procent to pikuś. A co do inflacji, muszę cię zmartwić, taka inflacja to norma na świecie, myślę nawet że jeszcze trochę poniżej średniej.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ważna jest tendencja inflacyjna i wysokość stóp procentowych

co do Chin to tak my do nich pasujemy jak pięść do oka, tam najpierw zachodnie koncerny zainwestowały miliardy dolarów, potem oni sami zaczęli inwestować. Tam konsumpcja wewnętrzna nie jest motorem rozwoju, my konsumujemy a oni się rozwijają
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
. Tam konsumpcja wewnętrzna nie jest motorem rozwoju, my konsumujemy a oni się rozwijają
No to masz jakies stare dane pewnie od Balcerowicza, w Chinach konsumcja wewnętrzna jest motorem rozwoju, oni mają ponad miliard konsumentów.
Tam jest ogromna ilosc firm, marek o których nie mamy nawet pojecia i ktore są tam bardzo znane a obroty mają ogromne.



Herbatniczek napisał:
ważna jest tendencja inflacyjna i wysokość stóp procentowych
Taak, no dobra co ci będe pisał przykrości.
Mniej nadzieję że będzie żle , ciesz się z tego. Jak na razie to nic o tym nie swiadczy, wszystkie instytucje krajowe i zagraniczne mają inne zdanie niż ty i inni desperaci z forów GW.
Ale mamy szczescie geniusz Balcerowicz nie rządzi i schładzania gospodarki nie będzie. Oczywiscie pisząc mamy nie miałem na mysli ciebie tylko zwykłych Polaków.
Dla ciebie oczywiscie to zła wiadomość.
 
Do góry