Polska emerytura dla ukraińców po przepracowaniu miesiąca w Polsce.

S

serwor

Guest
Polacy aby otrzymać minimalną emeryturą muszą pracować w Polsce wiele lat, ale okazuje się że ukraińcy nie muszą, wystarczy miesiąc legalnej pracy w Polsce aby mogli dostawać Polską emeryturę.
Wygląda że my Polacy będziemy dla ukraińców niewolnikami którzy będą na nich pracować. Nasze dzieci nie będą pracować na emerytura dla swoich rodziców tylko na potomków tych którzy mordowali Polaków na Wołyniu!
Obywatele Ukrainy, którzy przepracowali choćby tylko pół roku w naszym kraju mogą liczyć na polską minimalną emeryturę. To dzięki umowie międzynarodowej podpisanej w 2012 r. Polski i Ukraiński system emerytalny uznają wzajemnie czas pracy (okresy składkowe) zaliczony w tym drugim państwie. Wystarczy więc kilka miesięcy pracy w Polsce by mieli 1000 zł emerytury, a nie 270.
http://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/polska-emerytura-minimalna-dla-ukraincow/87fy90y

Uprawnienia te ukraińcy dostali od polskiego rządu za czasów PO.
Jak widać PiS nie ma nic przeciw aby trwało to dalej.
Za kilkanascie, kilkadziesiąt lat bedzie kilka milionów ukraińców na Polskim garnuszku.
Co na to ZUS?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych opublikował oświadczenie, w którym odnosi się do doniesień portalu kresy.pl.

"Umowa między Polską a Ukrainą o zabezpieczeniu społecznym z 18 maja 2012 r. mówi o tym, że osoba, która pracowała i podlegała ubezpieczeniom społecznym w Polsce i na Ukrainie, emeryturę może uzyskać zarówno z Polski, jak i z Ukrainy. Oczywistym jest, że osoba ta musi spełnić warunki wymagane do nabycia prawa do świadczenia w tych państwach. Jeśli do nabycia prawa do emerytury lub renty przepisy danego państwa wymagają posiadania określonej długości okresów ubezpieczenia, instytucja ustalająca uprawnienia do świadczeń w danym państwie uwzględnia również okresy przebyte w drugim państwie - stronie umowy. Co ważne okresy te nie mogą się pokrywać".
"Warto zaznaczyć, że koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego w UE na podobnych zasadach pozwala Polakom na korzystanie z sumowania okresów przepracowanych w Polsce i w Unii Europejskiej.


Na dziś to ok. 2 milionów emerytur... - tak sprawę skomentował Paweł Kukiz na swoim profilu na Facebooku.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Przecież musieli wycmokać im dupska, nie wiesz jak to jest? Gdyby nie Ukraińce to 80% robót budowlanych w takiej ot by Warszawfffce by nie istniało.
Osobiście nie mam nic do ludzi z Ukrainy bo często okazują się bardziej przyjacielscy i przede wszystkim jeszcze normalni w porównaniu z zdewastowanym technologicznie rodakiem no ale...
te stawki mogły by być wspólne dla wszystkich, prawda?
Kiedyś wspomniałem na forum o stawkach minimalnych netto PLN/h określanych według stołka i zawodu i tutaj sprawdziło by się to rewelacyjnie bo... jeśli przez najbliższe lata nic sie nie zmieni to nie dziw sie że Ukraińcom emerytury szykują.
Nie dziw się bo tylko Ukrainiec wynajmujący z 10-cioma innymi chatę za 2500zł i nie wydający kasy w Polsce da radę żyć w tym kraju.
Stawki w prawdzie rosną ale musi minąć jeszcze wiele wiele lat by to był poziom EU zach. Ceny w sklepach mamy juz takie same, ceny za media wyższe, kiedyś przyjdzie i pora na pensyjki. Tymczasem jeszcze baaaardzo długo 4€/h będzie normą a za te kasę robić będzie tylko Ukrainiec. Czekaj, czekaj Panie, Ukraińce wizy dostają na zachód i kiedyś się skończą. Wtedy Polska weźmie sobie innych roboli. Emeryturki powiadasz.... no czymś ich przyciągnąć muszą, prawda?
I jeszcze jedno. Jak matoły u koryta nie pomyślą już dziś nad stawkami minimalnymi tak by Polak miał szansę z Ukraińcem :) to za 20lat Wasze dzieci będą robić w Polsce w Ukraińskim zakładzie za te same stawki za które Ukrainiec dzisiaj hula. Piłeczka się odbije, odbije... zatem niech dają OBCYM więcej jak swoim - będą wyć później to znaczy ONI nie, my będziemy a raczej WY bo ja już pewnie zdechnę nim to wszystko sie wypirtoli na maksa.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
polski rząd błogosławi Ukraińców, bo gdyby nie te miliony pracowników to nie byłoby czym się chwalić w odniesieniu do gospodarki,
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Dlatego od xxx czasu powtarzam że trzeba wprowadzić minimalna krajową ale na normalnym poziomie i to z wyszczególnieniem zawodów tak by Polak mógł konkurować z Ukraińcem.
W Anglii niczym dziwnym jest fakt że Angol zarabia 14GBP i polak dostaje 14GBP a u nas jest tak że Ukraińcowi daje się 12-13 i chce się by Polak za te sama kase hulał.
Ale to sie zmieni bo albo zaczną płacić albo pójdą z torbami. Już dziś kwiczą że nie ma łap do roboty...
łapy są ale nie za ukraińskie stawki.
Wziął bym sobie robotke jakąs na zimę przy wykończeniówkach itp. no ale jak?? Oferty 18-20zł?? Wy...dalać! Za 180 dniówki wolę pilota masować i piwko popijać. Skończyło się dorabianie cwaniaczków.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale wtedy polscy przedsiębiorcy mieliby mniej zysku i stali by się mniej konkurencyjni, i co wtedy z wpływami z podatków ?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
To samo co 100000 dodatkowych firm i ujadanka cenowa na rynku bo... wszyscy idą na swoje bo... u kogoś się nie opłaca.
To samo masz teraz ot by w garach w Warszawce, zerknij ino za łokno i zobacz że wszędzie żarciodajnie, restauracyjki i bary. Z ulicy fajowo wygląda ale jak już wejdziesz głębiej w temat to wychodzi na to że 70% tego pseudobiznesu z torbami idzie (przykładowa Saska). Głównym powodem tego że idą z torbami jest fakt iż żarcie do pupy. Powodem żarcia do pupy jest brak rąk do roboty - rąk które coś umieją. Brak rąk natomiast to sprawa kasy.
Przygłupom nie wytłumaczysz iż robiąc komuś źle - źle czynisz i sobie. Będą kisić na laickich stanowiskach ludzi bez papierów, kisić po 15zł/h a interes bokiem idzie. Przyjdzie dobry kucharz, krzyknie 24zł/h to mu drzwi pokazują.
No i kucharz ... w końcu idzie na swoje, prawda? I tak jest ze wszystkim. Pracodawcy myślą że PŁACIĆ MAŁO działa w jedną stronę bo to głąby i tyle.
No i teraz tak...
-gdyby wszystkim płacili 25zł/h na rączkę ... to już przy 160h pracy nie opłacało by sie odchodzić i kombinować na swoim... (160h x 24zł = 3840zł)...
-normą w garach jest 10h dziennie i 22 dni robocze czyli 220h /// czyli 5280zł...
-wtedy byś nie miał za oknem 30 restauracji na jednej ulicy tylko 5... bo szczerze mówiąc gdy żona kucharka przyniesie 5000 i mąż kucharz drugie tyle to ... własny interes ... szczerze mówiąc się nie opłaca...
-i wtedy byś mógł sprzedać schaba + jakiś zestawik za 30zł a nie 19zł... bo kurfaaa gospodarstwom domowym zarabiającym 10000zł nie opłacało by się kuchenki w chacie odpalać...
i byli by wszyscy szczęśliwi...

Myśli Pan Panie starszy że dłubał bym rozrząd pod chałupą gdybym chodził do normalnej roboty i tulił normalną kasę??
Że nie dłubał bym własnej firmy??????
Że zarabiając 6-7 tys. u jakiegoś normalnego pracodawcy męczył bym się pod domem próbując oszczędzić 1300zł??
Że nie podjechał bym do warsztatu i dał zarobić??

Ale Wie Pan co?
Za uja nie dam! A czemu? Bo jak kiedyś szukałem roboty w mechanice to mi dawali 150-200zł dnióweczki a ja wtedy zapitalałem i robiłem po 5 rozrządów dziennie za które tulili po 5000 w suchym i du-pska żal im ściskał gdy pracownik o więcej kasy krzyknął... Powiedz Panie, co to jest 400zł dniówki dla dobrego mechanika w chwili w której jego praca przynosi warsztatowi kwoty od 4000 do nawet 7000zł dziennie?
To samo jest w garach!
Żona przez calusieńki dzień zrobi ponad 300 de volaill'i z których (a wiemy dokładnie) ponad 9,25zł jest na czyściocho dla szefunia). Ile to 300 x 9,25 ? 2775 zł????? i on nie ma 200zł by utrzymać dobrego kucharza???????
A w budowlance jak jest?
Jedziesz na robotę - w robocie do zrobienia dach od podstaw. Szefy kasowały ludzi 22000zł brutto za dach (robocizna) + 11500zł brutto za materiał.
Na robocie jest 5 chłopa. 5 chłopa dostaje 280zł dniówki brutto (180zł na łapę). 5 x 280zł = 1400zł. Paliwko 100zł. VAT od roboty 5060zł.
22000 - 5060 - 1400 - 100 - ZUS podzielony na 30dni 43zł = 15397zł
Gdyby od tej kwoty zdjęto drugie 1400zł czyli pracownik miał by nie 180zł dniówki tylko 320zł to szef dostał by 13997zł
Mało??
Ale niech robią jak chcą. Im więcej głąbów za 13zł będą zatrudniać tym więcej konkurencji na rynku przybędzie. Wtedy będą robić dachy po 5000zł.
 
Dołączył
20 Maj 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
" przepisy danego państwa wymagają posiadania określonej długości okresów ubezpieczenia, instytucja ustalająca uprawnienia do świadczeń w danym państwie uwzględnia również okresy przebyte w drugim państwie - stronie umowy."

Na pewno wystarczy tylko miesiąc? Mogę prosić o jakiś cytat, chętnie przeczytam.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
autor pierwszego postu nasz wspaniały miłośnik Ukraińców nie przedstawił wszystkich szczegółów

po pierwsze skąd ten przepis ? a stąd że polski rząd chciał wspomóc repatriantów polskich ze wschodu, żeby ich katastrofalne hipotetyczne świadczenie np. z Ukrainy nie spowodowało niezgodności z prawem tego świadczenia z polskimi przepisami. Taki repatriant dostawałby np. 250 zł miesięcznie a najniższa polska emerytura to 1000 zł. Dlatego różnicę bierze na siebie nasz ZUS

po drugie i najważniejsze : świadczeniobiorca musi mieć stały pobyt w Polsce a to już wyklucza te wyimaginowane tabuny Ukraińców,
 

prejstnerka

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2018
Posty
23
Punkty reakcji
10
Wiek
44
Miasto
Śląsk
I tak nas dymają Ukraińce ile mogą. Ja też mam w pracy aż kilka osób. Żyją jak my w Anglii przed 2005r.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a kto tych Ukraińców wpuszcza o kto zatrudnia ? sami ?

spójrz prawdzie w oczy: to Polacy u władzy ich wpuszczają i polscy przedsiębiorcy ich zatrudniają. I wiń tych właśnie Polaków
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Kolega jeżdził na autobusach w 2008 i 2009 roku po Warszawie. Poszedł jeździc do PKS Grodzisk Mazowiecki który miał w Wawie kilkadziesiąt Scanii na autobusach miejskich. Popracował tam pół roku i dał na luz. Powody?

- Gdy kierowcy (Polacy) zastrajkowali bo nie dało się żyć za 8,00zł brutto + mityczne premie to zaczeli zwalniać
- 80% kierowców w firmie to Ukraina
- bezpłatny hotel + woda + prąd
- Ukraińcom premii nie cięli bo gdy ucieli jednemu to 20 innych się od razu zwalniało
- Ukrainiec jeździł jak chciał, nei płacił kar za opóźnienia, przyspieszenia, firma na wszystko oko przymykała bo ... jak zwolnili jednego to za nim szło 20 innych...
i tak jest ponoć do dziś tyle że pod nowym logo i teraz jest MOBILIS

i tak też jest w innych zakładach. Zwalniasz jednego Ukraińca to za nim idzie reszta i teraz pozbąc się 30 osób w takiej gastronomii jednego dnia i idziesz z torbami.
Powód? Ukrainiec = 13/15zł h Polak = 22-24zł/h Polak chce umowę - Ukrainiec chce $$$

Dlaczego nie pracuje dla kogoś w budowlance??
Ano dlatego że:
- Ukrainiec nie dotarł ścian = nic się nie stało, przeciez nie widać
- Polak nie dotrał ścian = nie zapłacone bo jemu za taką robotę też nie zapłacą
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i rząd z tym nic nie robi ? zajęty swoimi stołkami a nie problemami zwykłych Polaków, zawsze powtarzałem że PO i PIS to to samo, tylko stołki im w głowie
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
1. ustawić minimalne stawki na poziomie 15zł netto na rękę...
2. ustawić minimalne stawki dodatkowe według zawodu i uprawnień np.:
- kierowca C - 18zł
- kierowca CE - 20zł
- kierowca D - 22zł
- kucharz po ZSG - 18zł
- kucharz poTG - 20zł
- kucharz po TG + licencjat - 24zł
i tak dalej, dalej i dalej...

3. lekko opodatkować zachodnie firmy typu LG
4. wycofać wizy Ukraińcom i podobnym
5. wprowadzic karę 100% rocznych dochodów firmy/spółki za brak umowy o pracę na każdego niezgłoszonego pracownika

i jesteśmy w Ameryce bo...

1. zacznie się zatrudnianie wyselekcjonowanych specjalistów
2. specjaliści dobrze opłaceni przełożą się na wydajność i jakość
3. ceny pójdą w górę o 20-30% ale przy wysokich zarobkach będzie nas stać to wyrównać
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
po co PIS ma to zrobić, woli 1000 + stołków dla siebie i swoich kumpli
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ależ ja nic o degradacji ze stołków nie mówiłem... Niech sobie siedzą gdzie siedzą ale siedząc niech zaczną coś robić ...
My Polacy biedni nie jesteśmy. Stać nas na takie zmiany a opinia typu że wiecznie musimy pasa zaciskać jest kitem. My musimy zacisnąć pasy ale na gardłach złodzieji i przekrętasów a polityk na stołku jak brał tak niech boerze nadal te swoje 10-15-20tys. na miecha. Nie mam nic przeciwko jeśli każdy rodak obok będzie miał te 18 netto na łapę. Ludzie muszą zacząć zarabiać by gospodarka się kręciła. Jeśli nikt w rządzie tego nie kapuje to koniec tematu.
Nie da się żyć przez kolejne dekady starym systemem w którym szefo miał mercedesy, wille, jachty, co miesiąc wyjazdy, wakacje na karaibach i kilka restauracji a ludzie z głodu zdychali. Trzeba szefowi odebrać jednego mercedesa co dwa lata by inni nie hulali z buta i o głodzie. Człowiek mający 3500zł netto miesiąc w miesiąc na umowie stałej o pracę ma przeogromne mozliwości. Ta kasa wróci do pracodwacy. Ludzie wrócą po jego usługi bo będzie ich na to stać nawet w chwili w której ceny z tego powodu (podwyżek) pójdą o 20-30% w górę. Znam osobiście właściciela pewnej fermy drobiu. Gość miał w 2012r Hummera (on), Mercedesa W204(syn lat 18), drugiego Mercedesa W220(syn lat 20), zona Mesia ML. Do tego dwie ogromne wille pod miastem obok siebie (w każdej sala bilardowa, basen, 2 łazienki), dodatkowo z drugiej strony miasta jeszcze jedna willa i dwa własnościowe M3 w mieście.
Co mieli u niego ludzie? Stawki 6zł /h bez umowy. I takich sk...wieli PIS powinien zamykać z meijsca na 10lat! Tak jak wspomniałem! 100% rocznego dochodu kary za każdą niezgłoszoną umowę tak by sie ze..rał na miejscu. Wtedy komornik na willę i jest cacy. Reszta obok dopatrzy i znajdą się legalne umowy. Odstrzelić na pokaz najwiekszych fr..jerów i będzie gucio.
Tacy bez problemu są wstanie płacić dwa, trzy razy tyle ile ludziom płacą a niepłaca bo nie muszą!
Szef żony po świętach oznajmił z uśmiechem na twarzy: no to zarobiliśmy tyle że do czerwca możemy nic nie robić i odrazu strzelił sobie urlopik w Kanadzie całą rodzinką.
Przyszedł styczeń - żona mówi: no to dawaj szef 24zł/h teraz a on jej na to że BIDA, NĘDZA, ŻE NI MA...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jeszcze raz zapytam po co mają się starać ? przecież i tak jak przyjdą wybory to nie będzie kogo wybrać i mniejsze zło ludzie wybiorą czyli PIS, to po co się starać ?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ja nie umiem "nic nie robić". Całe moje życie polegało na cięzkiej pracy. Nie znam odpowiedzi na takie pytanie. Kształciłem sie po to by dać z siebie wszystko w danym zawodzie. Byłem dumny z tego że czegoś się nauczyłem i umiem się tym posługiwać. Jestem dumny gdy jadę ulicą na której jest elewacja i dach mojej roboty i widzę swoją robotę po 10 latach, że widzę dobrą robotę, że zero zacieków z rynien, że poszycie całe, że farba nie zlazła, że elewacja kolor trzyma.
Rozumiesz? Nie jestem insektem. Cieszę się z tego że coś zrobiłem. Zrobiłem komuś i zrobiłem to dobrze, że... ludzie wybierając mnie na stanowisko budowlańca zaufali mi, że także są zadowoleni, że mogę patrzeć ludziom prosto w ślipia i że wiem że nikt a nikt złego słowa nie powie. A politycy? To takie komary latające po kraju. Gdzie siądzie tam się nahla i wieje gdy ugryzie za mocno.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
mój drogi nie bardzo rozumiesz co to znaczy być politykiem. To taki człowiek, który nie umie normalnie pracować tak jak ty. Ma rynku komercyjnym politycy by umarli z głodu bo jedyne ich kwalifikacje to: umiejętność słuchania prezesa, umiejętność wbicia na pamięć kilku zdań jakie narzuca dyscyplina partyjna, oraz bardzo zaawansowana umiejętność podgryzania konkurentów na stołkach, patrzenia kto na bieżąco jest w niełasce prezesa i ładowania się na miejsce tej osoby
 

prejstnerka

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2018
Posty
23
Punkty reakcji
10
Wiek
44
Miasto
Śląsk
Winni jesteśmy my. Wystarczy zebrać się w grupie 5.000.000 w Warszawce i pod nos Prezydenta wrzucić obywatelski projekt ustawy z 5.000.000 podpisów. Wiesz w czym tylko problem? Nie zebrał byś nawet 1000 chętnych, tyle ten kraj ludzi interesuje.
 
Do góry