"Polska chce być potęgą w handlu bronią"

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oczywiście że chodzi o tą książkę
tak na marginesie to warto byłoby uściślić kto jest autorem tego komentarza o książce, który cytujesz ?

wypowiadają się generałowie o takiej pozycji zawodowej, że obalić ich tezy mogą przynajmniej im równi wojskowi, a o ile wiem to brak takich, dziwne że cała nasza wyższa generalicja ma o Macierewiczu złe zdanie, przypadek ?

nie wiem czy czytałeś tą książkę bo ja tak i wyraźnie każdy z tych generałów krytykował lata przed 2015r. bardzo wyraźnie więc nie wiem po co ta uwaga że oni pomijają te lata,

dziwnym trafem generałowie ci są bardzo wysoko chwaleni przez generalicję USA i innych partnerów NATO,
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 312
Punkty reakcji
199
Czy gdybym po dojściu do władzy w firmie wywalił Herbatnika "na zbity pysk" to w udzielanych wywiadach Herbatnik by mnie chwalił czy potępiał? Wyolbrzymiał moje sukcesy czy porazki? Czy Herbatnik w wywiadach zachowałby obiektywizm czy też by przeważał zal niechęć żądza zemsty. Bardzo chętnie wraz z Herbatnikiem bede kopał poniżej pleców Macierewicza ale wcześniej chce mieć pewność co do swojej racji i że to tyłek Macierewicza.
 
S

serwor

Guest
Kibic Polski napisał:
Prawdopodobnie chodzi o Grad o którym w innym miejscu bardziej błyskotliwie pisalem.
Nie wierzę że chodzi o Grad, Grad to rosyjska nazwa na bm-21, a to po prostu katiusza , służyłem w dywizjonie rakiet BM-21.
To najprostsze z rakiet.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 312
Punkty reakcji
199
serwor napisał:
Nie wierzę że chodzi o Grad, Grad to rosyjska nazwa na bm-21, a to po prostu katiusza , służyłem w dywizjonie rakiet BM-21.
"To chyba w tej książce jest kapitalna opowieść o rakietach będących modernizacją poczciwych "Gradów", z którymi to wyrzutni nie chciał już przyjmować żaden poligon. Bo miały taką przypadłość, że leciały wszędzie, tylko nie do celu".
Zatem o co innego może chodzić autorowi tych słów ? Wspomniana książka to Generałowie......czyli ta na która powołuje sie Herbatnik.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dokładnie serworze o to chodzi, nie zawiodłem się na twojej znajomości tematu, oczywiście że chodzi o tzw katiusze, nasi mędrcy testowali nową wersję

słowo Grad sam dodałeś Kibicu, ja wspominałem tylko o rakiecie z czasów PRL - to tak dla porządku
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 312
Punkty reakcji
199
Herbatniczek napisał:
słowo Grad sam dodałeś Kibicu, ja wspominałem tylko o rakiecie z czasów PRL - to tak dla porządku
Ja się o to nie spieram. Zgadywałem czy to nie o nie chodzi.
Chyba zaliczyłem wtopę. Rząd Nigerii podobno zakupił 6 tys Beryli a nie jak napisałem 500 sztuk. Jednak nie wiem gdzie na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych odszukać raporty dotyczące sprzedaży broni.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ą ja przecie już pisał że lepszy bym interes odpirolił gdybym do Nigerii wysyłał taniusieńkie konserwy hehhehee
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 312
Punkty reakcji
199
serwor napisał:
A jaka to róznica czy 500 czy 2.500 czy 6.000 ? To ma byc ta potęga przemysłu obronnego
Serwor niech weźmie coś na uspokojenie bo jak tak częściej będziemy mieli odmienne zdanie to ja nie chce od serwora po gębie dostać :D . A tak poważnie to nigdzie nie użyłem :


serwor napisał:
potęga przemysłu obronnego
Proponuje zwracać na takie "drobiazgi" uwagę.


serwor napisał:
Sprzedaż do Afryki? To najmniej wymagający klient świata.
A czy tego klienta pieniądze to śmierdzą? A inne kraje Arabom czy Murzynom broni nie sprzedają? Jak sie przez lata rynki traciło to dobry jest każdy klient co ma walizkę dolarów. Widząc swój błąd po prostu liczbe poprawiłem
wygląda to lep[iej niż gdyby serwor np miał to ujawnić prawda?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Kibicu, od czasu do czasu masz sporo racji lecz zrozum. By odbić się od dna potrzebna jest mega siła. Nie 20000 karabinków do Afryki lecz 250000 średniej klasy ot by samochodów. Polacy produkują już vw, merca, fiata, opla, mana i masę innych. Swoimi rączkami na naszym podwórku robimy kasę dla obcych udając mądrych i ambitnych. Prawie że produkujemy wszystkie marki telewizorów na całą Unię. Własnymi rączkami na nędznych stawkach składamy sprzęt oem i naklejamy czyjeś logo. Właściciel logo cieszy mordą. A pralki whirpool, amica i reszta? A bosch???? W tym też miejscu powinieneś zrozumieć moje wkuurfienie, prostolinijność, szczekaczkę i całkowity brak szacunku do tumanów i lewusów. Poskładać w Polsce telewizorek dla LG z matrycy samsunga na płycie głównej Toshiby i zapłacić za to Koreańcom to potrafimy ale otworzyć fabrykę, importować od chinoli bebechy i gonić tak samo dobre sprzęty pod własną marką to już nie umiemy?? Nie stać nas na hale i linie dla składaczy i na zatrudnienie 200 inżynierów i programistów?? Mam nadzieję że kiedyś zakminisz o jakich polskich tumanoniedoyebach ciągle mówię.
Za półtora dekady Ukraińce będą pasać w leasingu nasze krowy na naszych łąkach i gonić nam nasze mleko.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
o to chodzi, nie sprzedajemy towarów wysoko przetworzonych pod własną marką, jesteśmy albo montownią zachodnich koncernów albo produkujemy jakieś proste rzeczy pod własną marką

a przecież Chiny zaczynały w tym samym punkcie, kiedyś montownia a teraz potęga
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 312
Punkty reakcji
199
Serwor a czy to nie jest czasem tak że państwo gospodarz członek Nato nie płaci za stacjonujące na jego terenie w formie baz
siły Nato a wynika to z odpowiedniego artykułu przepisów w ramach których funkcjonuje sojusz? Jeśli mam rację to dziwnym jest np że właściciel Ciechana o tym nie wie i chętnie podarowałby 2 mld Amerykanom aby była tu baza.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 312
Punkty reakcji
199
Herbatnik dorwałem wspomniana książkę ale tam dotychczas(65 strona) tylko po Macierewiczu "jadą". A i po "ministrze" Misiewiczu.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a jakoś Macierewicz dalej dzielnie działa w PIS,
 
Do góry