Polscy politycy z PO pochodzenia ukrainskiego popierają UPA

S

serwor

Guest
W PO i PiSie jest sporo ludzi pochodzenia Ukrainskiego. Tacy jak Grzegorz Schetyna który twierdzi że to Ukraincy oswobodzili obóz koncentracyjny w Oswiecimiu. Nawiasem mówiąc strażnicy tego obozu to własnie byłi w dużej części Ukrainscy degeneraci wsławieni okrucieństwem wobec więżniów.
Teraz okazuję się że Grzegorz Schetyna popierał ustawę parlamentu Ukraińskiego o uznaniu morderców z UPA za bohaterów ukrainskich.
Warszawska Gazeta” dotarła do listu jaki Grzegorz Schetyna, jako minister spraw zagranicznych wysłał do swojego amerykańskiego odpowiednika Johna Kerrego 20 kwietnia 2015 r. Jego treść jest szokująca.
Szef polskiego MSZ przyznaje, że poparł uhonorowanie członków ludobójczej organizacji OUN-UPA. Doprasza się w zamian od USA ochrony i protekcji.
Dotrzymując umowy z Panem spełniłem prośbę ambasadora Mulla i poparłem ustawę Rady Najwyższej Ukrainy uznającą za bojowników o wolność członków OUN­UPA, mimo iż brali bezpośredni udział w ludobójstwie etnicznych Polaków podczas II wojny. Moja inicjatywa wywołała niebywałe oburzenie zarówno obywateli, jak i polityków w Polsce, w tym PO, której jestem członkiem. Otrzymałem pogróżki śmierci i wezwania do podania się do dymisji. Proszę o zrewanżowanie się gestem dobrej woli i użycie wszelkich wpływów Departamentu Stanu dla zmniejszenia presji na mnie i na mój zespół -­ napisał Schetyna.
http://warszawskagazeta.pl/wydarzenia/item/3652-ujawniamy-schetyna-przyznal-w-liscie-do-szefa-amerykanskiego-msz-ze-poparl-antypolska-ustawe-za-co-prosil-usa-o-ochrone
 
M

MacaN

Guest
Jeśli jest to wiarygodna informacja, to Schetyna powinien stanąć przed sądem.

W ogóle istnieje jakiekolwiek inne źródło tych rewelacji? Przecież to bardzo poważne oskarżenie.
 
S

serwor

Guest
misji.
Proszę o zrewanżowanie się gestem dobrej woli i użycie wszelkich wpływów Departamentu Stanu dla zmniejszenia presji na mnie i na mój zespół (…)
– napisał Schetyna.
Schetyny_list-do-Kerry_logo.png
https://www.google.pl/#q=Schetyna+przyzna%C5%82+w+li%C5%9Bcie+do+szefa+ameryka%C5%84skiego+MSZ%2C+%C5%BCe+popar%C5%82+antypolsk%C4%85+ustaw%C4%99+za+co+prosi%C5%82+USA+o+ochron
 
Do góry