Polscy obywatele w Polsce są sądzeni w Polskich Sądach według ukraińskiego kodeksu karnego!

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
Stwierdził?
Nie!
Usunął bo wykazano że w filmie opowiada głupoty.
A inni je bezkrytycznie "kupują" tak jak autor tego tematu.
 

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
Może nie stwierdził tylko się zreflektował ;-) Ja tam wszystkiego nie wiem (ale chciałem się wypowiedzieć:) )

A jaka jest podstawa prawna wywieszania flag ukraińskich? (i czy ta podstawa prawna jest zgodna z innymi wyższymi przepisami...) Jakaśdecyzja administracyjna to była czy jak... ale urzędnik nie jest od tego aby tworzyć prawo tylko od tego jest sejm i senat... może to miało jakieś legitne umocowanie prawne ... nie wiem / nie pamiętam, zarobiony jestem ;- ) Jesli ktoś zdjął flage i zabrał ją ze sobą (to raczej jest to kradzież cudzego mienia). Nie wiem w jaki sposób znieważył symbol narodowy obcego państwa bo nie zostało to wyjasnione albo ja niedoczytałem...

Też nie przeczytałęm drugiej strony bo albo jej nie było wtedy na stronie albo mi przeglądarka niedziałała tak jak trzeba i nie udało mi się przeczytać drugiej strony... albo nie chciało mi się rozszyfrowywać co tam pisze bo rozmyte to zdjęcie takie jest... i mogłem stwierdzić że co mnie to obchodzi... niech się inni martwią np. w Pucku i pomogą temu komuś ... żeby tam nie był ewentualnie bardziej poszkodowany niż zasłużył...

6266a98188105_o_large.jpg

----------
P.S. Jest taki Polak co uciekł do Angli i szukał tam azylu:) Mocno dojrzały facet. Wiele lat temu to było. google -> "Romuald Piątek walczy z sądami" miał filmiki na swoim koncie youtube (lub na kontach osób "zaprzyjaźnionych") czy na facebooku (koleś się wkurzył o coś tam... i zaczał się zachowywać w sposób świadczący o tym że albo jest niespełna rozumu albo tak głupi że... czy nie miał mu kto pomóc by postępował innaczej... akurat kiedyś obejrzałem sporo jego działań/filmików i co robił na tych nagraniach...) Palił flagi polskie i izraelskie , pod ambasadami róznymi, czy u siebie na działce czy gdzie to było? załatwiał się na godło czy flagę polską... Pod Sejm RP raz przyszedł i tam akurat Donald Tusk do kogoś wyszedł i ten Romuald do Tuska coś gadał... W sądach jakieś rozprawy miał też. Sporo tych filmów.

Wszystko robił w ramach protestu... Bo mu tam raz mieli wysłać jakieś pismo że rzekomo polska flaga to jest tylko kawałek płótna na czymś tam... oskrżał czy wyzywał najwyższych urzędników państwowych i wszystko dokumentował na filmach które wrzucał do sieci... ktoś tam mu pewnie pomagał w tym...

Generalnie chodziło mu o to że nie dostał za coś odszkodowania ... może doznał jakiegoś uszczerbku na zdrowiu w pracy czy jak... już nie pamiętam bo...

Długi weekend nie wystarczy żeby to wszystko obejrzeć :D https://www.youtube.com/user/romualdpiatek/videos
 
Ostatnia edycja:

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
Może nie stwierdził tylko się zreflektował ;-)
A zasadzie to to samo.
Uważam że w wyjątkowych sytuacjach Polak może być sądzony o czyn z ustawy innego kraju a nie polskiego kk.

Art. 5. Ustawę karną polską stosuje się do sprawcy, który popełnił czyn zabroniony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jak również na polskim statku wodnym lub powietrznym, chyba że umowa międzynarodowa, której Rzeczpospolita Polska jest stroną, stanowi inaczej.

Jednak co do tego jakieś warunki muszą być spełnione.

W tym przypadku wystarczyło zwrócić uwagę na to że Kodeks Karny to ustawa.
Ustawy rząd nie może zmienić bo to rola Sejmu.
(Rozporządzenie jest aktem prawnym ale niższej rangi niż ustawa)
Tak youtuber jak i autor tego wątku tego nie dostrzegli.
Innymi słowy już tu można było dostrzec że teza iż Polacy są sądzeni według ukraińskiego prawa jest bzdurą.
A jednak niektórzy w tę bzdurę brnęli.
Niektórzy którym nienawiść do Ukrainy odebrała kontakt z rzeczywistością
i nawet nie wiedzą jak się w Polsce tworzy czy zmienia prawo.

A teraz wróćmy do tematu i popatrzmy ilu forumowiczów
bez mrugnięcia okiem ten wymysł "kupiło".
 
Ostatnia edycja:

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 450
Punkty reakcji
167
Miasto
Polska
A po co go miał trzymać?
Na dowód że jest nieuk i nagadał w nim głupot?
A po co autor zrobił film ? By pomóc w zbiórce pieniędzy na adwokata, pieniądze zostały zebrane a teraz trzeba być ostrożnym, ABW nęka ludzi którzy nie popierają ukrainy. Doszło do tego ze ABW skonfiskowało komputery dziennikarzom z internetowego kanału wRealu24.
Podobno działają przeciw ukrainie.
Banderyzacja państwa idzie wielkimi krokami. PiS to wróg Polski.
 
Do góry