Połóg

Status
Zamknięty.

justysiaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2006
Posty
29
Punkty reakcji
0
mam pytanko do wszystkich kobiet ktore juz maja okres pologu za soba to znaczy interesuje mnie jak sie goja szwy rozpuszczalne i ile to trwa? bo niewiem czy z moimi szwami wszystko okibo jestem 3 tydzien po ciazy a krocze mnie nadal boli i mam jeszcze rane czy to normalne bo jak nie to jak najszybciej sie wybieram do ginekologa dziekuje wszystkim z gory za odp ps jesli macie jakies dobre metody przeciwko bolu krocza to chetnie sie poradze
 

ankita2

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2006
Posty
85
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Wrosław
wszystko zalezy od tego kto i jak cie pozszywał!
moje rany bolały jakies 2,5 tygodnia, lecz intensywnosć bólu zmniejszała sie i pod koniec odczuwałam tylko iż mam ranę w tym miejscu i niemozna mówic tu o jakims bólu !
rana poporodowa również goi sie tak jak sama o nią zadbasz, chodzi i higienę!
Ja z własnego doświadczenia polecam Szare mydło !!
jesli po 4 tygodniach nadal bedziesz czuła ból sprawdz czy na ranie nie ma jakiegoś obrzeku!! i koniecznie skontaktuj sie z lekarzem!
Dobrze by było aby siostra środowiskowa ( położna) która odwiedza twoje maleństwo oglądneła także ciebie.. to nalezy do jej obowiązków !
szwy rozpuszcalne po 3 tygodniach teoretycznie nie powinny juz byc widoczne na ranie .. poprostu nie powinno ich juz tam byc.

To wszytko co wiem na ten temat :)
Gratuluje Dzidziusia !!!
Pozdrawiam
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
mnie uczyli, że połóg trwa ok.6 tygodni
No to dobrze Cię uczyli :) Takie są zalecenia, że przez ten okres wszystko powinno wrócic do stanu normalnego, podczas tych 6 tyg nie powinno uprawiać się sexu. Ale tak szczerze mówiąc to nie powinno się tak uogólniać bo to zalerzy od każdej kobiety osobno.
 

ankita2

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2006
Posty
85
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Wrosław
mnie uczyli, że połóg trwa ok.6 tygodni :p
Jasne !! Połóg trwa 6 tygodni ale to wcale nie znaczy ze rana po nacieciu krocza ma także bolec i wygajac sie aż 6 tygodni !! napewno nie !!!

a na Połóg składa sie wiele czynników własnie mających na celu powrót organizmu do stanu z przed ciąży !!!
czyli obkurczanie macicy i co za tym idzie krwawienie !
Ale nie rana poporodowa !!!
Moim zdaniem jeśli boli dłużej niż 3 tygodnie po porodzie to jest cos nie tak, warto sprawdzić czy nie ma obrezku na ranie ! i oczywiscie zkonsultowac sie z lekarzem
 

justysiaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2006
Posty
29
Punkty reakcji
0
bylam u lekarza i powiedzial ze wszytstko oki a rana nawet moze sie goic do 7-8tygodnie zalezy to od kobiety i jej skory i organizmu mnie na szczescie te bole przeszly a rana jest juz malutka i na wykonczeniu a krwawienie juz praktycznie ustalo i macica wrocila na swoje miejsce :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry