Polityka Donalda Trumpa zagrożeniem czy szansą dla Europy?

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a wiesz przyjacielu że te zachwyty prawicy nad Trumpem trochę mi przypominają zachwyty aktywu PZPR na "przedstawicielem zaprzyjaźnionego narodu zza Buga" tak ze 30-40 lat temu
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
A zachwyty lewicy nad Obamą co ci przypominały? Co ci wtedy przypominali ludzie stojący i machający flagami na trasie Mariott - Stadion Narodowy?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to samo, tak samo to traktowałem, dla mnie obiecanki Obamy czy Trumpa to takie samo puste gadanie
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
z całą pewnością dużo makarony nam podarował Trump, jeszcze w odpowiednim sosie, czym jednak innym niż makaron, jest jego wniosek i zgoda kongresu na eksport gazu do Polski (jak wylicza Szcześniak będzie droższy niż rosyjski)
podobnie jak 3 generacja patriotów, jakiej nie sprzedali jeszcze nikomu, która jako pierwsza jest zdolna do strącania rakiet manewrujących (przyznam, że na geopolityce śmiałem się z tych patriotów i zostałem skarcony, nie spodziewałem, się, że takie patrioty już istnieją)
oczywiście Polska ma stanowić formę klina między Rosją i Niemcami, to czytelne, odnoszę wrażenie, że Trump wypuszcza "Merkel", której ludzie prą do nowego Euro i jeszcze twardszego jądra UE, jeżeli tak się stanie, to szybka aprecjacja nowego Euro rozwali przemysł maszynowy i samochodowy Niemiec (kilkadziesiąt % PKB z eksportu wyparuje) i wg wczorajszych doniesień, Merkel się chyba połapała co w co gra Trump i coś bąknęła o przemyśle i eksporcie
ciekawe wygra czy ideologia i rojenia Altiero Spinelliego czy Merkel jednak da się wpuścić w kanał, bo jak wspomniałem, chyba wczoraj coś do niej dotarło
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Polska klinem ? chyba w znaczeniu drinka

już w 1939r mieliśmy być sojusznikiem w opozycji do Niemiec i skończyło się szybko, też były gwarancje bezpieczeństwa tylko co z nich wyszło to każdy wie.

co do patriotów to chyba memorandum podpisano, czyli puste pogadanki, że coś kiedyś być może
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Transseksualiści którzy są chorzy psychicznie i nie potrafią określić kim są pomimo
że mają odpowiednie organy nie będą służy armii Amerykańskiej.
Tylko osoby zdrowe psychicznie mogą służyć w armii.
Obama skażony poprawnością pozwolił by takie osoby służyły w armii i ten sposób zniszczył by armię np
Holandii ich żołnierze mieli bronić na Bałkanach ludność Islamską a zadania nie wykonali i bez
walki poddali się i trudno oczekiwać że armia która składa się gejów i transseksualistów będzie zdolna do walki
z armią która składa się zdrowych i normalnych osób.
Uzdrowił armię od poprawności i historii nie było armii która przyjmowała by wynaturzenia i żadna nie przyjęła
by osoby która nie potrafi określić swojej płci i pomimo że jest facetem uroił sobie że jest kobietą i nosi kobiece ubrania .
Te decyzję pomagają usuwaniu wynaturzeń skrajnej poprawności i zostaje też zakaz służby w
armii dla gejów których też żadna armia nie przyjmowała by nigdy do siebie .
Udało mu się przywrócić wolność gospodarczą i sumienia firmą nie muszą płacić
za aborcję a za protest bo narusza ich sumienie groziła im grzywna i
nie muszą pod groźbą grzywny budować dla transów osobnych toalet .
Powodu ich urojeń ponoszą koszty a nie spełnienie ich urojeń oznaczało grzywnę .
Nie ważne było że narusza to ich wolność sumienia i wolność gospodarczą.
Narusza prawa natury i istnieją tylko dwie płcie .
Biologia je określa.
Nie sponsoruje się wynaturzeń gejowskich szkołach bo wcześniej za Obamy szkołach sponsorowano
materiały propagandowe tych organizacji i każdy bez swojej zgody je sponsorował.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
transseksualnych czy gejowskich bo już nie łapię ?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Herbatniczek napisał:
transseksualnych czy gejowskich bo już nie łapię ?
Transseksualistów .
Nie znanych powodów Obama pozwolił służyć w armii.
Powodu choroby psychicznej nie powinny trafić do armii.
Pozwolono osobą które nie wiedzą kim są służyć w armii.
Osoby którym nagle po wielu latach bycia normalnym obiło
i nagle czują się kobietą powinni być wydaleni ze służby i nie ważne jaką pełnią funkcję.
Ta reforma jest pozytywna i to samo powinno być prowadzone
naszym kraju plus dla całej armii twarde zasady moralne
które obowiązują tej armii.
Zakaz zdrad małżeńskich i nie ważny przebieg kariery i za zdradę
małżeńską jest wydalana z armii bo ta osoba udowodniła że obca jest wierność małżeńska
i tak samo obca wierność państwu. .
Do pełnego wyzdrowienia armii zostaje wydalenie i zakaz służby gejów.
Osoby o mentalności kobiety nie powinny służyć w armii.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
zakaz zdrad małżeńskich ? większość amerykanów tak robi i skąd weźmiesz kandydatów do wojska ?

z jednej strony mówisz że gejowi się wydaje i jest chory psychicznie a z drugiej że ma taką mentalność, zdecyduj się w końcu na jedną diagnozę
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Przyjaciel Putina Trump, w celu podsycenia łączących ich więzi, podpisał ustawę... o nowych sankcjach dla Rosji.



Kto ogarnie tą rosyjską agenturę.... : ]
 

Staszke

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2017
Posty
3
Punkty reakcji
0
musi być zgodny z polityką Europy, jesteśmy przecie jego sojusznikami (pytanie na jak długo).
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Trump podpisał te sankcje płacząc jednocześnie na twitterze jak kontakty z Rosją się psują przez zły Kongres, że to wszystko wina kongresmenów a on chce inaczej

biedactwo, nic mu nie wychodzi bo wszyscy utrącają jego pomysły, ale fakt jest faktem że republikanie w Kongresie kasują jego pomysły, i może sobie facet ponarzekać i tyle jego
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Pomimo kończa kadencji
Zrobił jedną odważną rzecz.
Przywrócił na terenie całego
Kraju karę śmierci i
Mordercy pomimo jawnej
Winny mieli zawieszoną
Karę śmierci.
Nie ważne że te osoby
Są winne całkowicie ale
Są Specjalnych grup.
Indianin morderstwo i kradzież
Takie oburzenie i nawet
Jego grupie nie opowiada ta kara.
Kobieta zamordowała kobietę
W ciąży a później wyciąga
Jej dziecko z brzucha i
Pomimo tego przeżyło.
Nawet ta zbrodnia pomimo
Patologii wywołuje protesty
Że ma karę śmierci.
Gdyby nie koronawirus
To nadal pełnił by swoje
stanowisko bo czarni powodu
Kryminalisty dewastują miasta.
 
Do góry