Polityka Donalda Trumpa zagrożeniem czy szansą dla Europy?

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ciekawe podejście, tyle tylko że jak możesz bez przyczyn oceniać skutki ?
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Barack Obama mówił kiedyś o "polskich obozach śmierci" (polish death camps). Ktoś z Hollywood wtedy protestował? Czy po innych wtopach Obamy? Było ich trochę, na różnych frontach. Nikt nie przerywał wówczas rozdań jakichś nagród by wygłosić płomienne manifesty przy głośnym aplauzie publiczności. Św. Barack i cała jego opcja polityczna była nietykalna, przynajmniej jeśli chodzi o tak spektakularny i ordynarny sposób. Chodzi o to, kto jest nasz a kto nie nasz. Trump, z różnych względów jest ewidentnie "nie nasz" (przede wszystkim jeśli chodzi o "sort" wyborców, którzy na niego głosowali, bo to tych ludzi salon amerykański, jego elity, marginalizuje). Dlatego dewiza jest jasna: w "nie naszych" walimy bez oporów i przy każdej dobrej okazji. Uderzymy w niego, to jednocześnie uderzamy w jego wyborców. Jest to dalsze piętnowanie środowisk niezadowolonych, które zgarnął Trump. Ok, nawet na tak bezwzględną walkę jest miejsce, ale w środowisku POLITYCZNYM (polityka jest brudna i brutalna, wygrywa ten, kto lepiej zagra, kto lepiej zmanipuluje lub kto manipulacje wykaże i nagłośni), natomiast nie powinno być na to miejsca w sztuce, tym bardziej tej, która nie jest zaangażowana politycznie.

A jeśli chodzi o owego dziennikarza, to Serge Kovaleski i jest niepełnosprawny. To fakt. Natomiast Trump na jednym z wieców odniósł się do jego publikacji z 18 września 2001 roku w Washington Post, którą popełnił wraz Fredrickiem Kunkle'm, gdzie pisał o "muzułmanach świętujących na dachach w New Jersey upadek wież WTC, który był widziany po drugiej stronie rzeki". Zaś zapytany o to po 14 latach, zaprzeczał temu. O tym mówił Trump. A zatem była to krytyka merytoryczna. Zrobił to oczywiście w swoim stylu i na pewno można dyskutować nad tym czy miał rację czy nie, ale na pewno nie był to atak na niepełnosprawność tego człowieka. Tak czy inaczej, pierdoły urastają tutaj do rangi zbrodni, bo ktoś opiniotwórczy w ten a nie inny sposób zinterpretował czyjąś wypowiedź.

Mnie się wydaje, że nawet gdyby Trump był agentem Sorosa (może jest... :szuka: ), to Streep, De Niro i ta cała reszta (wiedząc o tym) dalej by go torpedowała i wyzywała od faszystów. To jest po prostu automatyczne. To coś jak warunkowanie w eksperymencie Pawłowa. Trump wstrzelił się w nastroje społeczne i robi za vox populi. Elita robiąc z niego wariata - pokazuje gdzie ten vox populi ma.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Herbatniczku, jestem nieco mniej typowo skonstruowany, jak pisałem mechanizmy, co z czego wynika, a nie kto jak komu splunął i jak bardzo soczyście w zupę
skąd się wzięło splunięcie, samo plucie, to coś co podnieca masy, a mnie nie interesuje w najmniejszym stopniu, mam na twitterze trochę znajomych pisowców, u nich nie ma dnia bez podniecania się jakimś lapsusem Lisa, lub jak ktoś go ośmieszył (już nie wspominając o Wilelowiejskiej, ta potrafi i 10 razy dziennie stać się obiektem twitterowcych screenów, fakt że w porównaniu z Lisem równie fanatyczna, ale mniej rozgarnięta)

trafnie Bianko, Trump kanalizuje kanalizuje antyelitowe parcie społeczne, ludzie zwyczajnie mają dość obłudy i niejasnych interesów elit i chyba przy okazji ta pogarda okazywana zwykłym Kowalskim (to między innymi, dzięki temu zainteresowaniu "kowalskimi" PIS zyskało kilka % poparcia)
elity są zbyt zapatrzone w siebie i swe wyobrażenia o rzeczywistości, gdy Trump wspomniał na wiecu w Pensylwanii, że 50 lat temu w tym mieście pracowały tylko te kobiety które chciały, a dzisiaj pracuja niemal wszystkie, aby utrzymać standard życia sprzed 50 lat, to rozległ się łatwo przewidywalny klangor nadętych feministek i jednocześnie uznanie miejscowych
proste, jak budowa cepa = automatyczne wsparcie w wyborach i kolejne oburzenie na lewicowe elity...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i dlatego teraz czas na realizację, propaganda i wiece to już przeszłość bo kampania się skończyła. Niech teraz Trump sprawi że wrócą stare dobre czasy jakie chcę przeciętni amerykanie
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
to znowu nie grozi, szambo zbudowane przez Clintona, Busha i Obamę będzie albo latami rozładowywane, albo będzie armagedon finansowy
ku temu drugiemu ostatnio poszły wypowiedzi 2 zarządzających największymi funduszami obligacji na świecie
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to po co go wybrali skoro nic nie nie zmieni ? dla urody ?
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Dlatego, że sprawniej powiedział o co ludzie chcieli usłyszeć? Czyli, że coś zmieni?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
czyli jak będzie następny kandydat co ładniej mówi to Trump przegra reelekcję
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
okaże się, być może amerykańscy cwaniacy zauważyli to co europejskim elitom nie mieści się w głowach, że elity się zużyły i ludzie chcą wysłać je na śmietnik historii
Trump może być wypchnięty przez tą część elit , która połapała się w zjawisku, wbrew większości, która piłowała temat skorumpowanej Clinton - Trump wygrał łatwo na prowincji, ale w miastach, gdzie ludzie spędzają życie przed telewizorem przegrał
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dlaczego elity maja wypchnąć ? a nie dopuszczasz możliwości że kolejna wersja Trumpa się pojawi ? skoro jemu wyszło to pojawi się kolejny walczący z elitami i do tych elit dopisze właśnie Trumpa, Jakie to proste
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Kto się pojawi zależy od tego jaki będzie Trump. Może być tak, że amerykanie zatęsknią za kimś statecznym, ułożonym, z uśmiechem nr 5. - takim "Obamą". Może być też tak, że jeszcze bardziej zatęsknią za kimś "prosto z mostu", twardzielem, szeryfem i wybiorą "Trumpa do potęgi".
Merytoryka raczej znaczenia mieć nie będzie bo nie pamiętam kiedy i gdzie miała. Większość kart (jak się okazało nie wszystkie) rozdają i tak media - demokraci by wygrali w cuglach gdyby nie wystawiali żenującej Clinton.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wystartuje za 4 lata żona Obamy i spokojnie wygra
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a jak się giełda odbije i ceny akcji wzrosną to dzięki Trumpowi zarobi
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Ale przynajmniej przez chwilę odpowiedzią na pytanie zadane w temacie jest "szansą" : ]
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wartość akcji ma wartość zmienną, trudno na tej podstawie oceniać czy zarobił czy stracił. Można tak robic tylko w dłuższej perspektywie
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jesli to będzie szczyt jego możliwości to tak, ale chyba ważniejsze jest to co zrobi w temacie gospodarki i dyplomacji
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Początek jest dobry.
Po potwierdzeniu władzy od razu zabrał pieniądze firmie aborcyjnej Planned Parenthood i zabrał pieniądze
organizacją promującym aborcję .
Pokazał że poważnie traktuje ludzie życie i pieniądze obywateli.
Dlaczego całe społeczeństwo ma finansować puszczające się kobiety i pomagać ich pozbywać się
problemów na koszt całego społeczeństwa ? .
Ta kobieta powinna myśleć co robi i ponosić skutki własnych decyzji a nie liczyć że całe społeczeństwo
będzie płaciło za jej decyzję .
Każdy płaci pieniądze na puszczające się na prawo i lewo Murzynki , Latynoski i Azjatki .
Najwięcej pieniędzy dostawała Afryka i każdy płacił za Murzynki
które dawały każdemu i były zachęcane do tego bo za darmo
miały aborcję .
Zachęcają to by puszczały się na prawo i lewo bo za ich zachowanie płaci społeczeństwo.
Dzięki niemu nie muszą tego robić.
Ta organizacja nie miała prawa wydawać ich na aborcję .
Pieniądze które szły na tą organizację trafią do zwykłych szpitali.
Podpiszę ustawy likwidujące nadmierną administrację i zmniejszenie podatków .
Nowicka która jest hobbystką tej firmy nie dostanie więcej pieniędzy od
Amerykanów .
Przypadku ślubów Gejowskich osobiście popiera tą decyzję
ale do Sądu Najwyższego mianuje normalne osoby.
Te osoby anulują tą decyzję .
1 Sąd nie tworzy ale bada prawo.
Konstytucja tego kraju nie przewiduje tych ślubów i
nie określa kto tworzy małżeństwo.
Jeśli prawo nie przewiduje danej sytuacji to sąd
odmawia badania prawa i rząd może uchwalić ustawę pozwalającą na to.
Anuluje ten pomysł i przekazuje decyzję rządowi.
2 Państwo nie może łamać prawa stanowego i narzucać mieszkańcom obcej
moralności i te śluby naruszają wolność religijna urzędników
a prawo nie może łamać sumień i wolności religijnej.
Każdy Stan przez głosowanie decyduje o tych ślubach .
Wracają do prawa które było .
Większość Stanów odrzuca ten pomysł a urzędnicy tych regionach mogą
swobodnie odmawiać ślubów tym parą bo wcześniej za rządów Obamy
groziły za to szykany prawne .
Jedynie Nowym Jorku , San Francisco i kilka liberalnych Stanów
uznaje te związki .
 
Do góry