Polemika ze Świadkami Jehowy...

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Nie wiem co mu odbiło z tym Nazaretem.
Byłem tam osobiście w 2013 roku, miasto jest dziś dużo większe niż za czasów Jezusa i nadal położone w Galilei.
Miasto jak miasto, może wielkości naszej Częstochowy z fajnym położeniem bo wokół są góry, sporo turystów, restauracji itd.
Vengo może wytłumacz o co chodzi?
 

prejstnerka

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2018
Posty
23
Punkty reakcji
10
Wiek
44
Miasto
Śląsk
Pierwsze masowe odkrycia "życia" z ok. Nazaretu pochodzą w którego wieku? Chodzi o dowody masowej cywilizacji.
- Brak śladów osadnictwa z okresów asyryjskiego, babilońskiego lub perskiego
- Wykopaliska przeprowadzone przed 1931 nie ukazały także „żadnych śladów osadnictwa greckiego lub rzymskiego
Franciszkanin i archeolog Bellarmino Bagatti, który prowadził dalsze wykopaliska, odkrył rzymskie i bizantyjskie artefakty, które pozwoliły jednoznacznie stwierdzić istnienie osadnictwa od II wieku
- We wczesnych żydowskich źródłach brak informacji o Nazarecie
- Nie wzmiankuje o nim Stary Testament, Talmud ani żydowski historyk Józef Flawius

Czym był zatem Nazaret skoro nikt o nim nie pisał? Naprawdę był aż tak ważny?
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
pan k napisał:
Świadkowie Jehowy a Demoniczna Lalka - Swoje książce wykorzystują opętane lalki . Dziwnym trafem ta Lalka ma wygląd opętanej lalki. Ta lalka przetrwa koniec świata

..
176.2L.jpg


sitelazarskaa05.jpg


[YouTube]https://www.youtube.com/watch?v=jX-KMsiIGN0[/YouTube]
===
Te lalki miały początek zaraz po IWŚ....
poczytaj sobi jakie "demoniczne" miały intencje :huh: .http://schodamidoretro.blogspot.com/2017/11/polska-lalka-sprawa-polska-opublikowano.html
 

Regis_II

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2017
Posty
102
Punkty reakcji
4
Miasto
Banks od Eden
danielr9 napisał:
Nie wiem co mu odbiło z tym Nazaretem.
To taka erystyczna sztuczka. Vengo broni czegoś, czego nie da się obronić - ŚJ. Ucieka się do odwrócenia uwagi i kontraktu. Jednocześnie wysuwa kontrowersyjną i budzącą zażenowanie kwestię Nazaretu, by zmylić trop, odwrócić uwage, a przede wszystkim nie musieć wyjaśniać kwestii, które po prostu nie dają się obronić.
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
danielr9 napisał:
Nie wiem co mu odbiło z tym Nazaretem.
Byłem tam osobiście w 2013 roku, miasto jest dziś dużo większe niż za czasów Jezusa i nadal położone w Galilei.
Miasto jak miasto, może wielkości naszej Częstochowy z fajnym położeniem bo wokół są góry, sporo turystów, restauracji itd.
Vengo może wytłumacz o co chodzi?
Sam nie wiem co o tym mysleć?....co z tym Nazaretem ??

...dlatego pytam na waszym forum!!....oczekuję info od BRAVE...wiem, że jest obiektywny i w miarę zna źródła starożytne.Mnie nie udało sie natrafić nawet na najmniejszą wzmiankę o mieście NAZARET z przełomu ERY...Jedyne info mam z przekazów historyków opisujących podróż/pielgrzymkę matki Konstantyna- Heleny matki ....żadnego miasta /osady/wsi -Nazaret nie odnalazła..... a i z tymi "odnalezionymi " relikwiami krzyża, sprawa do granic absurdu naciągana.
=
– Józef Flawiusz
W swych historiach, Józef Flawiusz ma wiele do powiedzenia o Galilei ( obszarze o powierzchni zaledwie 900 mil kwadratowych). Podczas pierwszej wojny żydowskiej ok. roku 60 AD, Józef przewodził militarnej kampanii wzdłuż i wszerz tej maleńkiej prowincji.
Wymienia on 45 miast i wiosek Galilei – a jednak nie wspomina w ogóle Nazaretu.
Regis_II napisał:
Nie wiem co mu odbiło z tym Nazaretem.
To taka erystyczna sztuczka. Vengo broni czegoś, czego nie da się obronić - ŚJ. Ucieka się do odwrócenia uwagi i kontraktu. Jednocześnie wysuwa kontrowersyjną i budzącą zażenowanie kwestię Nazaretu, by zmylić trop, odwrócić uwage, a przede wszystkim nie musieć wyjaśniać kwestii, które po prostu nie dają się obronić.
Nie przesadzaj !..nie jesteśmy w Sejmie RP. ...nie chcesz poszperać o Nazarecie Twoja spawa ja lubię wiedzieć więcej niz mi pozwolono.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Chyba 2 wieki p.n.e. wykopali jakieś szczątki 20-30 ludków blisko obecnego Nazaretu z tego co pamiętam. Ponoć w skałach czy betonie byli... a potem znaleźli jakieś garnki i inne fanty i na tym zaczęli budować historie Nazaretu. A pamiętacie mity związane z Yuzasafem, tego z Kaszmiru... ?? Ponoć to był Jezus który przeżył KRZYŻ i zwiał do Azji.
No bo tak naprawdę to kto by nie przeżył wbicia gwoździ w dłonie i stopy? Namęczył by sie człowieczek ile wlazło no ale raczej by nie umarł.
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
prejstnerka napisał:
Pierwsze masowe odkrycia "życia" z ok. Nazaretu pochodzą w którego wieku? Chodzi o dowody masowej cywilizacji.
- Brak śladów osadnictwa z okresów asyryjskiego, babilońskiego lub perskiego
- Wykopaliska przeprowadzone przed 1931 nie ukazały także „żadnych śladów osadnictwa greckiego lub rzymskiego
Franciszkanin i archeolog Bellarmino Bagatti, który prowadził dalsze wykopaliska, odkrył rzymskie i bizantyjskie artefakty, które pozwoliły jednoznacznie stwierdzić istnienie osadnictwa od II wieku
- We wczesnych żydowskich źródłach brak informacji o Nazarecie
- Nie wzmiankuje o nim Stary Testament, Talmud ani żydowski historyk Józef Flawius

Czym był zatem Nazaret skoro nikt o nim nie pisał? Naprawdę był aż tak ważny?
Odnośnie Nazaretu-też tylko to tych wiadomości dotarłem........nikt nie słyszał o Nazaret.
_____________________ napisał:
Chyba 2 wieki p.n.e. wykopali jakieś szczątki 20-30 ludków blisko obecnego Nazaretu z tego co pamiętam. Ponoć w skałach czy betonie byli... a potem znaleźli jakieś garnki i inne fanty i na tym zaczęli budować historie Nazaretu.
w/g przekazu Flawiusz muszą to być pozostałości po mieście Yafa =
"Józef Flawiusz ma natomiast coś do powiedzenia o miejscowości Jafa (Yafa, Japhia) wiosce odległej jedynie o jedną milę na południowy zachód od Nazaretu, gdzie on sam zamieszkiwał czasowo ( Życie, 52).Przed wojną żydowską Jafa była rozsądnych rozmiarów. Wiemy, że posiadała wczesną synagogę, zniszczoną przez Rzymian w 67 r. AD ( Przegląd Biblijny 1921, 434f)."
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
prejstnerka napisał:
Pierwsze masowe odkrycia "życia" z ok. Nazaretu pochodzą w którego wieku? Chodzi o dowody masowej cywilizacji.
- Brak śladów osadnictwa z okresów asyryjskiego, babilońskiego lub perskiego
- Wykopaliska przeprowadzone przed 1931 nie ukazały także „żadnych śladów osadnictwa greckiego lub rzymskiego
Franciszkanin i archeolog Bellarmino Bagatti, który prowadził dalsze wykopaliska, odkrył rzymskie i bizantyjskie artefakty, które pozwoliły jednoznacznie stwierdzić istnienie osadnictwa od II wieku
- We wczesnych żydowskich źródłach brak informacji o Nazarecie
- Nie wzmiankuje o nim Stary Testament, Talmud ani żydowski historyk Józef Flawius

Czym był zatem Nazaret skoro nikt o nim nie pisał? Naprawdę był aż tak ważny?
Dlaczego Stary Testament miałby wspominać o Nazarecie skoro historia Jezusa jest w Nowym?
To że Stary Testament nie mówi o Łukaszu nie oznacza że on nie istniał.

W Nazarecie jest muzeum z wykopaliskami polecam się tam przejechać a nie czytać fałszywe strony internetowe.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
vengo napisał:
Świadkowie Jehowy a Demoniczna Lalka - Swoje książce wykorzystują opętane lalki . Dziwnym trafem ta Lalka ma wygląd opętanej lalki. Ta lalka przetrwa koniec świata

..
176.2L.jpg


sitelazarskaa05.jpg


[YouTube]https://www.youtube.com/watch?v=jX-KMsiIGN0[/YouTube]
===
Te lalki miały początek zaraz po IWŚ....
poczytaj sobi jakie "demoniczne" miały intencje :huh: .http://schodamidoretro.blogspot.com/2017/11/polska-lalka-sprawa-polska-opublikowano.html
Dzisiaj kojarzy się opętaniem .
5 OPĘTANYCH LALEK KTÓRE ZOSTAŁY UCHWYCONE NA NAGRANIU + krótka historia Annabelle
https://www.youtube.com/watch?v=KQnkGGrnD90
Straszne Historie na faktach - Prawdziwa nawiedzona lalka Annabelle
https://www.youtube.com/watch?v=1119lgtIb0A
Nie możliwe jest by nie wiedzieli o
opętanej lalce i większość kojarzy ją opętaniem niż zabawką a
szczególnie Ameryce .
Tej lalki nie powinni dawać publikacji
religijnej.
Uwodniło że zajmują okultyzmem.
Mając nie ograniczony wybór lalek
dziwnym trafem wybrali opętaną lalkę.
Nie powinno się posiadać lalek posiadających ludzki wygląd
bo istnieje ryzyko że jest opętana.
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
danielr9 napisał:
Dlaczego Stary Testament miałby wspominać o Nazarecie skoro historia Jezusa jest w Nowym? To że Stary Testament nie mówi o Łukaszu nie oznacza że on nie istniał. W Nazarecie jest muzeum z wykopaliskami polecam się tam przejechać a nie czytać fałszywe strony internetowe.
Podejrzewam, ze nie do końca zrozumiałeś zagadnienie:
1] Tanach i Pisma Greckie są ciągłością-zazębiają się tematycznie, geograficznie, pokoleniowo i religijnie.
2]ST wymienia wiele miast i osad zwłaszcza dotyczących przyszłych proroctw...Miriam i Józef mieli mieszkać w NAZARET?a może nie?
3] ST nie wspomina imion ani apostołów, ani kapłanów, ani nawet samego CHRYSTUSA!....Mamy paradoks ponieważ Bóg przeznaczył proroczo inne imię swojemu pomazańcowi=w/g Iz7:14
14 Dlatego IHWH sam da wam znak: Oto panna+ będzie brzemienna+ i urodzi syna,+ i nazwie go imieniem Immanuel.



pan k napisał:
Nie możliwe jest by nie wiedzieli o opętanej lalce i większość kojarzy ją opętaniem niż zabawką a szczególnie Ameryce .
Wierz mi na słowo...ta lalka jest najchętniej kupowana przez rodziców i kochana przez dzieci...Ludzie kolekcjonują je od lat 1920r... te szmaciane lalki ,zapoczątkowała Polska projektantka na emigracji po IWŚ, by uzyskać fundusze na pomoc, dla strasznej sytuacji Polskich rodzin zwłaszcza wielodzietnych!! ==poparła ją madam Paderewska i tak poooszło w świat z wielkim sukcesem....


pan k napisał:
Tej lalki nie powinni dawać publikacji religijnej. Uwodniło że zajmują okultyzmem. Mając nie ograniczony wybór lalek dziwnym trafem wybrali opętaną lalkę.
Z tym opętaniem, chodziło o zupełnie inną przyziemna sprawę..ale o tym poszukaj sobie sam.....
Podana przez Ciebie lalka nosi imię Ann.... Natomiast lalka Annabelle wyglądała tak!!!
----------------\I/------------------------II--------------------------\I/---------------------
gallery_1468061645_275242.jpg
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Błędnie zacytowałeś fragment z Biblii i teraz sam masz kłopot że zrozumieniem tego co napisałeś.
Jest napisane "Nazwą go Immunael" i nie chodzi o matkę ani ojca ani liberalne imię. A kto go nazwie? Wierzący lud.
Czytaj uważnie
 

Regis_II

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2017
Posty
102
Punkty reakcji
4
Miasto
Banks od Eden
vengo napisał:
Dlaczego Stary Testament miałby wspominać o Nazarecie skoro historia Jezusa jest w Nowym? To że Stary Testament nie mówi o Łukaszu nie oznacza że on nie istniał. W Nazarecie jest muzeum z wykopaliskami polecam się tam przejechać a nie czytać fałszywe strony internetowe.
Podejrzewam, ze nie do końca zrozumiałeś zagadnienie:
1] Tanach i Pisma Greckie są ciągłością-zazębiają się tematycznie, geograficznie, pokoleniowo i religijnie.
2]ST wymienia wiele miast i osad zwłaszcza dotyczących przyszłych proroctw...Miriam i Józef mieli mieszkać w NAZARET?a może nie?
3] ST nie wspomina imion ani apostołów, ani kapłanów, ani nawet samego CHRYSTUSA!....Mamy paradoks ponieważ Bóg przeznaczył proroczo inne imię swojemu pomazańcowi=w/g Iz7:14
14 Dlatego IHWH sam da wam znak: Oto panna+ będzie brzemienna+ i urodzi syna,+ i nazwie go imieniem Immanuel.


pan k napisał:
Nie możliwe jest by nie wiedzieli o opętanej lalce i większość kojarzy ją opętaniem niż zabawką a szczególnie Ameryce .
Wierz mi na słowo...ta lalka jest najchętniej kupowana przez rodziców i kochana przez dzieci...Ludzie kolekcjonują je od lat 1920r... te szmaciane lalki ,zapoczątkowała Polska projektantka na emigracji po IWŚ, by uzyskać fundusze na pomoc, dla strasznej sytuacji Polskich rodzin zwłaszcza wielodzietnych!! ==poparła ją madam Paderewska i tak poooszło w świat z wielkim sukcesem....

pan k napisał:
Tej lalki nie powinni dawać publikacji religijnej. Uwodniło że zajmują okultyzmem. Mając nie ograniczony wybór lalek dziwnym trafem wybrali opętaną lalkę.
Z tym opętaniem, chodziło o zupełnie inną przyziemna sprawę..ale o tym poszukaj sobie sam.....
Podana przez Ciebie lalka nosi imię Ann.... Natomiast lalka Annabelle wyglądała tak!!!
----------------\I/------------------------II--------------------------\I/---------------------
gallery_1468061645_275242.jpg
1) Z tymi lalkami,to bzdura i Danielr trochę chyba doszukuje się czegoś, czego nie ma. Wybacz Danielr, ale Vengo chyba ma rację.

2) Jeśli zaś chodzi o kwestię Immanuel czy Jezus, to sprawa jest arcy prosta.

- Po pierwsze ewangeliści sami przytaczają słowa Izajasza z tym imieniem "Immanuel", (ew. Mateusza) i po prostu najczystsza logika każe wnioskować, że rozumieli, iż chodzi o Jezusa jako Boga pośród ludzi. Nie ma tu najmniejszej wątpliwości, iż tak to rozumiano.

- Gdyby prawdziwy Mesjasz miał mieć imię własne Immanuel, to tytym bardziej falszywy takie imie by przybrał, by zwieść ludzi. Ale tu nie chodzi o imię lecz o pozycje tytuł i stan - Bog pośród ludzi. Jezus będąc na Ziemi objawił Boga. Był nazywany Bogiem przez uczniów, a nawet oskarżony za to (np. w ew. Jana kilka razy).

Jezus, Jehoszua - Jahwe jest zbawieniem.
Immanuel - Bóg posrod nas.

Mesjasz był Bogiem pośród ludzi i to oddaje cały sens i mienia Immanuel. Wiem, wiem, najpierw trzeba zaakceptować Boskość Jezusa, a to daleka droga, czasem trudna dla ŚJ.

Jezus(Jehoszua) - w imieniu zawarta jest informacja o tym, że Jezus przeszedł wypelnic wolę Ojca i zbawić ludzkość.


I jeszcze cytat:
" W przypadku jednak ewangelii Mateusza, gdy przytoczony zostaje fragment z Iz 7,14, musimy zwrócić uwagę zachwianie tej formuły: „oto Dziewica pocznie i porodzi syna, któremu nadadzą imię Emmanuel”. Tą, która nada imię Emmanuel, nie jest matka, ale nieokreślona grupa ludzi."

3) Nazaret. Szkoda mi czasu, by ponownie argumentować, bo w zasadzie w kilku postach odpisałem wystarczająco. Powtórzę jedynie konkluzję w formie pytania.

Po co ewangeliści mieliby ściemniać o Nazarecie? Gdyby węszyć spisek, to przecież spiskowcy, staraliby się uwiarygodnić. Np. Mesjasz byłby z Jerozolimy, miasta królów, miejsca świątyni itd. Po co mieliby zmyślać Nazaret? Poza tym nierealne jest, by w pierwszych wiekach oszuści wyszukali jakiś rzekomo nowopowstały Nazaret, by uwiarygodnić kłamstwo. Mało to realne.

To sie po prostu nie trzyma kupy. No wybcz, ale przyznaj to uczciwie.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Dlatego pisałem że Immunael to nie jest literalne imię tylko określenie na "Boga wśród nas".
Nadadzą mu imię- chodzi o lud, który tak Mesjasza będzie nazywał.

Co do Nazaretu to są archeologiczne dowody na istnienie tego miasta w czasach Jezusa nie trzeba się dopatrywać żadnych filozofii ani czytać Flawiusza i innych.
Po prostu Nazaret jest faktem.
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
danielr9 napisał:
Dlatego pisałem że Immunael to nie jest literalne imię tylko określenie na "Boga wśród nas".
Nadadzą mu imię- chodzi o lud, który tak Mesjasza będzie nazywał.

Co do Nazaretu to są archeologiczne dowody na istnienie tego miasta w czasach Jezusa nie trzeba się dopatrywać żadnych filozofii ani czytać Flawiusza i innych.
Po prostu Nazaret jest faktem.
Jeśli takie płytkie jest Twoje stanowisko w tym temacie ...to sayonara "WYŚMIENITY"Danielu :bye:
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
A jak głębokie byś chciał to stanowisko?
Chyba nie brałeś określenia Immunael jako imię?
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
=====


Regis_II napisał:
- Po pierwsze ewangeliści sami przytaczają słowa Izajasza z tym imieniem "Immanuel", (ew. Mateusza) i po prostu najczystsza logika każe wnioskować, że rozumieli, iż chodzi o Jezusa jako Boga pośród ludzi. Nie ma tu najmniejszej wątpliwości, iż tak to rozumiano.
Mówiąc szczerze...nie wiem co myślał Anioł przemawiając do Miriam.. co Ewangeliści może i zredagowali ale wiem że== nie mamy nawet skrawka papirusów pisanych ręką jakiegokolwiek ucznia Chrystusa !!
Iz.7:14 = wyrocznia IHWH-.." Dlatego Jehowa sam da wam znak: Oto panna+ będzie brzemienna+ i urodzi syna,+ i nazwie go imieniem Immanuel''[„z nami jest Bóg”.]
Mat.1:21 = przekaz Anioła-.." Urodzi ona syna, a ty masz go nazwać imieniem Jezus [ ? ]
==
Iz.14:24 = "IHWH Zastępów przysiągł,+ mówiąc: Zaiste, jak obmyśliłem, tak się stanie, i co postanowiłem, to się spełni.
== jak ta rozbieżność IMIENIA ma się do słów w Pwt.18:21,22 ??
21 Jeśli pomyślisz w swym sercu: "A w jaki sposób poznam słowo, którego Pan nie mówił?" - 22 gdy prorok przepowie coś w imieniu Pana, a słowo jego będzie bez skutku i nie spełni się, [znaczy to, że] tego Pan do niego nie mówił, lecz w swej pysze powiedział to sam prorok. Nie będziesz się go obawiał.....
hmm...
===
przechodzimy do imienia Jezus=== co ono oznacza? ==Jeszua (ישוע) (ang. Yeshua) – tak brzmi imię naszego Zbawiciela w języku hebrajskim.

Pełna wersja tego imienia to Jehoszua – czyli: JHWH (יהוה) zbawia.
Zatem imię ישוע - Jeszua ma określone znaczenie tylko w języku hebrajskim. Przetłumaczone z języka greckiego imię: Jezus nie ma żadnego specyficznego znaczenia, jest tylko zbiorem głosek.
Wypowiadając słowo: Jeszua – mówimy: ZBAWIENIE!


No cóż....pozostaje wierzenie na wiarą ==dwa testamenty, dwa odmienne polecenia i znaczenia !

danielr9 napisał:
A jak głębokie byś chciał to stanowisko?
Chyba nie brałeś określenia Immunael jako imię?
Bardzo głęboko rezonujesz z autorem wersetu z ew.Mat.2:23

Biblia Tysiąclecia:
Przybył do miasta, zwanego Nazaret, i tam osiadł. Tak miało się spełnić słowo Proroków: Nazwany będzie Nazarejczykiem.
===
Jeśli zostało Ci odrobinę obiektywizmu i znajomości wierzeń hebrajczyków- wyłapiesz o czym piszę...pozd.
==
/NAZIR/
(hebrajski, Nazirejczyk); Nezirut (hebrajski, Nazireat) – czwarty traktat trzeciego porządku Miszny (Naszim), liczący 9 rozdziałów. Dotyczy ślubów nazirejskich (nazirejczyk; ślubowanie), które zostały omówione w biblijnej Księdze Liczb (6,2-21); stanowi logiczną kontynuację poprzedzającego go traktatu Nedarim (hebrajski, Ślubowania). Zawarte w nim przepisy wskazują okoliczności, jakie mogą skłonić człowieka do złożenia takich ślubów oraz precyzują, jak długo powinny one trwać; informują też o konsekwencjach porzucenia nazireatu, bez dotrwania do końca oznaczonego czasu, a także o czynnościach zakazanych dla nazirejczyka i ofiarach, które zobowiązany jest składać, jeśli stanie się rytualnie nieczysty (czystość rytualna). Oddzielnie omówiono w nim nazireat kobiet i niewolników. Komentarze i uzupełnienia do tego traktatu znajdują się w Talmudzie Babilońskim, Talmudzie Jerozolimskim oraz w Tosefcie. ==
danielr9 napisał:
Błędnie zacytowałeś fragment z Biblii i teraz sam masz kłopot że zrozumieniem tego co napisałeś.
Jest napisane "Nazwą go Immunael" i nie chodzi o matkę ani ojca ani liberalne imię. A kto go nazwie? Wierzący lud.
Czytaj uważnie
HĘĘ??...


Biblia Warszawska:
Dlatego sam Pan da wam znak: Oto panna pocznie i porodzi syna, i nazwie go imieniem Immanuel.
Biblia Tysiąclecia:
Dlatego Pan sam da wam znak: Oto Panna pocznie i porodzi Syna, i nazwie Go imieniem Emmanuel.
Biblia Gdańska:
Przetoż wam sam Pan znak da. Oto panna pocznie i porodzi syna, a nazwie imię jego Immanuel.
 

Regis_II

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2017
Posty
102
Punkty reakcji
4
Miasto
Banks od Eden
vengo napisał:
=====
- Po pierwsze ewangeliści sami przytaczają słowa Izajasza z tym imieniem "Immanuel", (ew. Mateusza) i po prostu najczystsza logika każe wnioskować, że rozumieli, iż chodzi o Jezusa jako Boga pośród ludzi. Nie ma tu najmniejszej wątpliwości, iż tak to rozumiano.
Mówiąc szczerze...nie wiem co myślał Anioł przemawiając do Miriam.. co Ewangeliści może i zredagowali ale wiem że== nie mamy nawet skrawka papirusów pisanych ręką jakiegokolwiek ucznia Chrystusa !!
Iz.7:14 = wyrocznia IHWH-.." Dlatego Jehowa sam da wam znak: Oto panna+ będzie brzemienna+ i urodzi syna,+ i nazwie go imieniem Immanuel''[„z nami jest Bóg”.]
Mat.1:21 = przekaz Anioła-.." Urodzi ona syna, a ty masz go nazwać imieniem Jezus [ ? ]
==
Iz.14:24 = "IHWH Zastępów przysiągł,+ mówiąc: Zaiste, jak obmyśliłem, tak się stanie, i co postanowiłem, to się spełni.
== jak ta rozbieżność IMIENIA ma się do słów w Pwt.18:21,22 ??
21 Jeśli pomyślisz w swym sercu: "A w jaki sposób poznam słowo, którego Pan nie mówił?" - 22 gdy prorok przepowie coś w imieniu Pana, a słowo jego będzie bez skutku i nie spełni się, [znaczy to, że] tego Pan do niego nie mówił, lecz w swej pysze powiedział to sam prorok. Nie będziesz się go obawiał.....
hmm...
===
przechodzimy do imienia Jezus=== co ono oznacza? ==Jeszua (ישוע) (ang. Yeshua) – tak brzmi imię naszego Zbawiciela w języku hebrajskim.
Pełna wersja tego imienia to Jehoszua – czyli: JHWH (יהוה) zbawia.
Zatem imię ישוע - Jeszua ma określone znaczenie tylko w języku hebrajskim. Przetłumaczone z języka greckiego imię: Jezus nie ma żadnego specyficznego znaczenia, jest tylko zbiorem głosek.
Wypowiadając słowo: Jeszua – mówimy: ZBAWIENIE!


No cóż....pozostaje wierzenie na wiarą ==dwa testamenty, dwa odmienne polecenia i znaczenia !
danielr9 napisał:
A jak głębokie byś chciał to stanowisko?
Chyba nie brałeś określenia Immunael jako imię?
Bardzo głęboko rezonujesz z autorem wersetu z ew.Mat.2:23
Biblia Tysiąclecia:
Przybył do miasta, zwanego Nazaret, i tam osiadł. Tak miało się spełnić słowo Proroków: Nazwany będzie Nazarejczykiem.
===
Jeśli zostało Ci odrobinę obiektywizmu i znajomości wierzeń hebrajczyków- wyłapiesz o czym piszę...pozd.
==
/NAZIR/
(hebrajski, Nazirejczyk); Nezirut (hebrajski, Nazireat) – czwarty traktat trzeciego porządku Miszny (Naszim), liczący 9 rozdziałów. Dotyczy ślubów nazirejskich (nazirejczyk; ślubowanie), które zostały omówione w biblijnej Księdze Liczb (6,2-21); stanowi logiczną kontynuację poprzedzającego go traktatu Nedarim (hebrajski, Ślubowania). Zawarte w nim przepisy wskazują okoliczności, jakie mogą skłonić człowieka do złożenia takich ślubów oraz precyzują, jak długo powinny one trwać; informują też o konsekwencjach porzucenia nazireatu, bez dotrwania do końca oznaczonego czasu, a także o czynnościach zakazanych dla nazirejczyka i ofiarach, które zobowiązany jest składać, jeśli stanie się rytualnie nieczysty (czystość rytualna). Oddzielnie omówiono w nim nazireat kobiet i niewolników. Komentarze i uzupełnienia do tego traktatu znajdują się w Talmudzie Babilońskim, Talmudzie Jerozolimskim oraz w Tosefcie. ==
danielr9 napisał:
Błędnie zacytowałeś fragment z Biblii i teraz sam masz kłopot że zrozumieniem tego co napisałeś.
Jest napisane "Nazwą go Immunael" i nie chodzi o matkę ani ojca ani liberalne imię. A kto go nazwie? Wierzący lud.
Czytaj uważnie
HĘĘ??...

Biblia Warszawska:
Dlatego sam Pan da wam znak: Oto panna pocznie i porodzi syna, i nazwie go imieniem Immanuel.
Biblia Tysiąclecia:
Dlatego Pan sam da wam znak: Oto Panna pocznie i porodzi Syna, i nazwie Go imieniem Emmanuel.
Biblia Gdańska:
Przetoż wam sam Pan znak da. Oto panna pocznie i porodzi syna, a nazwie imię jego Immanuel.
No cóż. Wyciągam zupełnie inne wnioski, a twoje wywody wydają się mocno naciągane. Pozdrawiam.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Popełniasz zasadniczy błąd cytując wyrwane z kontekstu wersy Biblii.
Musisz patrzeć na całość przekazu.
Immanuel z Izajasza nie odnosi się do liberalnego imienia. Zresztą 90% Biblii nie odnosi się do imion liberalnych.
Tak samo jest z JHWH to nie jest imię.
Tak samo jak Adam i Ewa to też nie są imiona literalne.
Jezus w Biblii nazywany jest na wiele sposobów.
Jest Immunaelem, Jest Jezusem, jest Jeszua, jest Barankiem, jest Pomazańcem, Jest Słowem, itd itd.

Dlatego w ten sposób nie można czytać Biblii.
Tak samo jak inne kontekstowo znaczeniowe nazwy miast, nazwy przedmiotów czy krain.
Nie ma znaczenia czy Jezus umarł na krzyżu czy na palu. Obie formy mają wspólny przekaż. Śmierć Jezusa i ważne w Biblii jest to dlaczego umarł i za co umarł a nie narzędzie jego egzekucji.
 

Regis_II

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2017
Posty
102
Punkty reakcji
4
Miasto
Banks od Eden
danielr9 napisał:
Popełniasz zasadniczy błąd cytując wyrwane z kontekstu wersy Biblii.
Musisz patrzeć na całość przekazu.
Immanuel z Izajasza nie odnosi się do liberalnego imienia. Zresztą 90% Biblii nie odnosi się do imion liberalnych.
Tak samo jest z JHWH to nie jest imię.
Tak samo jak Adam i Ewa to też nie są imiona literalne.
Jezus w Biblii nazywany jest na wiele sposobów.
Jest Immunaelem, Jest Jezusem, jest Jeszua, jest Barankiem, jest Pomazańcem, Jest Słowem, itd itd.

Dlatego w ten sposób nie można czytać Biblii.
Tak samo jak inne kontekstowo znaczeniowe nazwy miast, nazwy przedmiotów czy krain.
Nie ma znaczenia czy Jezus umarł na krzyżu czy na palu. Obie formy mają wspólny przekaż. Śmierć Jezusa i ważne w Biblii jest to dlaczego umarł i za co umarł a nie narzędzie jego egzekucji.
Dokladnie.
To co robi Vengo, przypomina metodę tak zwanej dekonstrukcji (1960 Derrida). W skrócie, to taka metoda czytania tekstów, słów i reinterpretowania ich znaczeń, często wręcz odwracania ich sensów do góry nogami.

W wykonaniu intuicyjnego laika przejawia się to w rozbijaniu na kawałki danego pojęcia i podważanie wiarygodności poszczególnych elementów, czasem wiarygodnymi, czasem naciąganymi, a czasami wręcz nonsensownymi zarzutami.

Rozbicie pojęcia na elementy i kwestionowanie ich po kolei doprowadza do rozproszenia znaczeń, zakwestionowania pierwotnego desygnatu oraz otwarcia swobody wyboru nowego znaczenia, czyli manipulacji.

Przykładem może być np. słowo "tolerancja" Proszę zastanowić sie nad tym, co oznaczało to słowo na zachodzie do lat 70-80, a co oznacza teraz. Można prześledzić sukcesywne rozbijanie jego pirerwotnego znaczenia i zdekonstruowanie go w zupełnie nowe, które jest przełamaniem i zawiera w sobie coś obłudnego. Jednak dzięki dekonstrukcji stało sie narzędziem ideologicznym neomarksistów.

Ponownie robią ŚJ. Podobnie robi Vengo w niektórych sprawach.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
ŚJ właśnie tak motywują swoje chodzenie po domach na wzór chodzenia Jezusa i Apostołów. Tyle że oni "pukali do drzwi" tylko na zaproszenie Gospodarza.
Nie istniała bowiem forma chodzenia po obcych ludziach bez uprzedniego zaproszenia. Było to bardzo niegrzeczne.
Dziś każdy na każdym kroku narusza nasza prywatność w mediach gdzie reklamy oglądamy z przymusu (choć chcemy oglądać film a nie reklamę).
Ksiądz jak chodzi po domach to się najpierw zapowiada i pyta czy chcemy jego wizyty bo kościół akurat rozumie i kultywuje formę odwiedzin jaka istniała za czasów Jezusa.
 
Do góry