Pokémon

Szkarłatna

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2009
Posty
198
Punkty reakcji
3
Wiek
28
Miasto
Toruń - okolice
Chociaż swoją premierę miały już jakiś czas temu, wciąż są żywe i popularne, choć w Polsce nie aż tak jak kiedyś. Szczególnie jeśli chodzi o gry na Nintendo ( jest ich już tyle, że niedługo zbraknie im kolorów ), ale nie tylko. Sama lubię pograć w Poki, choć mam 15 lat i jestem dziewczyną. Chociaż preferuję tylko Fire Red, bo pokemonów z nowych serii po prostu nie kojarzę. Ale znam przypadki osób starszych ode mnie, a lubiących anime Pokemon . Zastanawiam się ilu takich fanów jest na forum

http://www.pokemon.vir.pl/historia.htm
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
animec jak to animiec dla małych dzieci (sądzę że generalnie targetem jest podstawówka) rozbudowaną fabułą nie grzeszy.
Powstało na podstawie kultowej gry. Sam do tej pory mam prawie tysiąc oryginalnych kart oraz gameboy color z pokemonami
 

Szkarłatna

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2009
Posty
198
Punkty reakcji
3
Wiek
28
Miasto
Toruń - okolice
heh ja też mam w domu karty, ale tylko 2 talie (chyba)
chodzi o to, że znam chłopaka, który nie tylko gra ale też ogląda nałogowo :p ( ma 17 lat ... )
A może ktoś jest wielbicielem mangi? Podobno bardzo się różni. Kiedyś miałam komiks Pokemon w domu, ale to na pewno nie była manga bo był kolorowy i normalnie się czytało, sprzedawali coś takiego w kioskach.
 

rockowa

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2010
Posty
19
Punkty reakcji
0
to byl moj nalog z dziecinstwa i nim do tej pory pozostal :)
kiedy przypadkiem trafie w tv na jakis odcinek zawsze sie zatrzymam i obejrze :)
 

-MEFISTO-

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2010
Posty
42
Punkty reakcji
0
Miasto
Włoszczowa
W mojej szkole były czasy że modne było granie w Fire reda na telefonach ale do dziś już mało kto w nie gra i jeszcze mniej o nich mówi. Ja osobiście do dziś bardzo lubię Poki ale się nie przyznam otwarcie bo ludzie nie są tolerancyjni :p
Bo kto to widział żeby nastolatek był zafascynowany pokemonami?
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Teraz to już przeszłość, jednak z pokémonami mam same dobre wspomnienia :]

Pamiętam jak wracało się do domu i około piętnastej z niecierpliwością zasiadało przed telewizorem. Walki, transformacje, zawsze pokrzyżowane niecne plany drużyny R - ach, to były czasy.... Pewnie gdybym dobrze poszukał to wygrzebałbym parę żetonów z laysów :) Człowiek cieszył się kiedy widział kawałek plastiku wystający spomiędzy kilku chipsów :]
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
W mojej szkole były czasy że modne było granie w Fire reda na telefonach ale do dziś już mało kto w nie gra i jeszcze mniej o nich mówi. Ja osobiście do dziś bardzo lubię Poki ale się nie przyznam otwarcie bo ludzie nie są tolerancyjni :p
Bo kto to widział żeby nastolatek był zafascynowany pokemonami?
Znam jednego licealistę - fana. Sam w poki gram od 10 lat. Nawet niedawno z kolegą z roku (pierwszy rok studiów)o pokemonach rozmawiałem. Tak czy siak ograniczam się do gier. Widziałem wprawdzie coś niecoś anime, ale tylko "żeby zobaczyć jak to teraz wygląda".
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Gry były proste, ale jednocześnie ciekawe i posiadały klimacik. Moim zdaniem Crystal stanowił punkt szczytowy serii, która notabene trzymała poziom jeszcze podczas wydań na GBA, ale przy DS zaczęła już zjadać własny ogon. Anime razi infantylnością i nic dziwnego, ze względów, które napomniał Yoggi. Natomiast manga była ponoć inna, ambitniejsza - Morion wspominał w innym temacie nawet. Na pewno wydawano ją kiedyś w Polsce pod szyldem JP Fantastica. Nie wiem jak jest na dzień dzisiejszy.
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Gry były proste, ale jednocześnie ciekawe i posiadały klimacik. Moim zdaniem Crystal stanowił punkt szczytowy serii, która notabene trzymała poziom jeszcze podczas wydań na GBA, ale przy DS zaczęła już zjadać własny ogon. Anime razi infantylnością i nic dziwnego, ze względów, które napomniał Yoggi. Natomiast manga była ponoć inna, ambitniejsza - Morion wspominał w innym temacie nawet. Na pewno wydawano ją kiedyś w Polsce pod szyldem JP Fantastica. Nie wiem jak jest na dzień dzisiejszy.
Prawda granie w Pearla na DSie to już nie to. Na szczęście jakiś czas temu wyszły re-make soul silver i heart gold i pokładam w tych grach duże nadzieje. Mangę w polsce chyba wciąż idzie kupić. W każdym razie widziałem ją podczas przeglądania oferty JPF. Jednak raczej jej nie sprawdzę.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
BTW O to jak powinny wyglądać filmowe Poki

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sDX1m0Y2Vkg[/youtube]
 

Szkarłatna

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2009
Posty
198
Punkty reakcji
3
Wiek
28
Miasto
Toruń - okolice
Caleb naprawdę niezłe. Mimo tego, że Poki wyglądają strasznie sztucznie, ale w końcu są sztuczne ;) To zostało stworzone przez fanów?
 

piterrrek

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
488
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
L-ca
haha xd mam 20 lat i pamietam jak bieglo sie jeszcze w nauczaniu poczatkowym(klasa 1-3) do domu na pokemony xd sam ogladalem a z 5 serji xd
i nieraz lubie sobie obejrzec jena z pierwszych odcinkow xd pozdrawiam xd
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
A teraz coś w ogóle ucichło o pokemonach no nie? Ani w TV, ani w necie;]
 
Do góry