Pogrzeb czy kremacja?

tatiana667

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2022
Posty
2
Punkty reakcji
1
jak w tytule jakie jest wasze zdanie?
Osobiście jestem za spopieleniem się - ze względów praktycznych i higienicznych żadnych patogenó po mnie nie zostanie a urna mniej kłopotliwa niż trumna
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Kremacja pierwszy powód
Niskie koszty i dodatkowo
Mniejsze koszty budowy
Pomnika i można dołożyć
Urne do trumny albo wyrzucić proch
Jak nie ma miejsca i to pozwala
Szanować miejsce na cmentarzu
I zmniejsza potrzebę budowy nowych .
Drugi powód ciało nie dotykają
Robaki i tego powodu można
Się zastanowić kto chce by
Jego ciało dotykały robaki i
Ulegało rozkładowi.
 

MariaMarkowa

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2022
Posty
39
Punkty reakcji
1
jak w tytule jakie jest wasze zdanie?
Osobiście jestem za spopieleniem się - ze względów praktycznych i higienicznych żadnych patogenó po mnie nie zostanie a urna mniej kłopotliwa niż trumna
A ja jestem za normalnym pogrzebem ;) Nikt przynajmniej mnie nie będzie zeskrobywał z pieca :) Poza tym będzie pewność, ze rodzina pochowa mnie, a nie jakiegoś innego członka rodziny ;) Przypomnę tylko aferę, która już była związana z kremacją. Piece nie nadążały :D
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Kremacja dodatkowy powód
To symboliczne zwycięstwo
Nad chorobą która przez
Pewien czas może żywić
Się ciałem a spalenie
Niszczy to i można to
Tratować jak zemsta na
Chorobie.
 

tatiana667

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2022
Posty
2
Punkty reakcji
1
Kremacja a potem pogrzeb. Tylko że prochów.
nie ma innej opcji obecnie - rozsypywanie prochów jest nielegalne tak samo jak przechowywanie w domu - jedyne opcje to pochówek na cmentarzu lub umieszczenie w kolumbarium na cmentarzu ewentualnie w katakumbach ale te są rzadkością https://rememberme-forever.pl/przepisy-prawa-w-polsce-i-za-granica/ mam nadzieję że się zmienią bo osobiście wolałabym być gdzieś rozsypana -nie musiała by moja rodzina się męczyć z troszczeniem się o mój grób są lepsze sposoby upamiętnienia ludzi
 

MariaMarkowa

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2022
Posty
39
Punkty reakcji
1
nie ma innej opcji obecnie - rozsypywanie prochów jest nielegalne tak samo jak przechowywanie w domu - jedyne opcje to pochówek na cmentarzu lub umieszczenie w kolumbarium na cmentarzu ewentualnie w katakumbach ale te są rzadkością https://rememberme-forever.pl/przepisy-prawa-w-polsce-i-za-granica/ mam nadzieję że się zmienią bo osobiście wolałabym być gdzieś rozsypana -nie musiała by moja rodzina się męczyć z troszczeniem się o mój grób są lepsze sposoby upamiętnienia ludzi
tatiana667- po co ten link tutaj ? nikt nie pytał o przepisy prawa , jakby zapytał wtedy byś mogła cokolwiek tutaj wkleić jako przydatna informacje. A ja jednak wolę być upamiętniana ;) I tak, wolę by ktoś przychodził na mój grób, zapalić mi znicz ;)
 

wieslawa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
111
Punkty reakcji
23
nikt nie pytał o przepisy prawa
No i co z tego, że nie pytał?
Bardzo dobrze, że wypowiedź jest podparta taką informacją.
Ja też mam życzenie kremacji. Dzieci już wiedzą.
Niskie koszty i dodatkowo
Mniejsze koszty budowy
Pomnika i można dołożyć
Urne do trumny albo wyrzucić proch
Jak nie ma miejsca i to pozwala
Szanować miejsce na cmentarzu
I zmniejsza potrzebę budowy nowych .
Drugi powód ciało nie dotykają
Robaki i tego powodu można
Się zastanowić kto chce by
Jego ciało dotykały robaki i
Ulegało rozkładowi.
Dokładnie te same uzasadnienia mogłabym napisać.
Jeśli to możliwe nie chcę żadnego pogrzebu, a już na pewno nie życzę sobie księdza.
 

MariaMarkowa

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2022
Posty
39
Punkty reakcji
1
No i co z tego, że nie pytał?
Bardzo dobrze, że wypowiedź jest podparta taką informacją.
Ja też mam życzenie kremacji. Dzieci już wiedzą.

Dokładnie te same uzasadnienia mogłabym napisać.
Jeśli to możliwe nie chcę żadnego pogrzebu, a już na pewno nie życzę sobie księdza.
Chodziło mi o to droga wiesławo, że już któryś raz widze ten sam link przez tą samą osobę. Ma raptem dwa posty ta osoba. Jestem tez na dwóch innych forach ogrodniczych, gdzie widziałam praktycznie pod tym samym nickiem ten sam link.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 510
Punkty reakcji
87
Jest mi raczej obojętne. Przecież i tak już będę wtedy martwa. Przynajmniej mam taką nadzieję. Jeden z najgorszych koszmarów, to być pogrzebanym żywcem.
 

Zeus

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2023
Posty
178
Punkty reakcji
19
Zdecydowanie kremacja, wedle zasady "prochem jesteś, w proch się obrócisz"
A przy tym oszczędność miejsca w ziemi i żonie będzie łatwiej utrzymać niewielki nagrobek!
Same pozytywy, choć jak wiadomo po śmierci mi wszystko jedno 😈
 

wieslawa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
111
Punkty reakcji
23
Jest mi raczej obojętne. Przecież i tak już będę wtedy martwa. Przynajmniej mam taką nadzieję. Jeden z najgorszych koszmarów, to być pogrzebanym żywcem.
Podobno BARDZO często zdarza się, że ludzie budzą się w trumnie nawet po kilku dniach.
Można się tego dowiedzieć na przykład podczas przenoszenia cmentarzy. Chodzi o takie "przenoszenie" , które odbywa się na przykład podczas powodzi lub innych zdarzeń. Również wykopaliska dostarczają takich danych i nie mówię tu o pochówkach rytualnych itp.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 510
Punkty reakcji
87
Bajki, Wiesławo, miejskie legendy. Fizycznie niemożliwe. Z braku tlenu mózg uszkadza się bardzo szybko. A przez kilka dni... Nawet gdyby pochowany tylko spał, zużył by tlen wcześniej.
Mogą się zdarzać rzadkie przypadki fuszery i zbyt szybkiego pochowania, ale wtedy taki człowiek obudziłby się zaraz po pochowaniu(niemniej okropne). Być moze zdarzają sie też jakieś skurcze/drgawki pośmiertne, które zmieniają ułożenie ciała i wygląda jakby się człowiek w grobie obudził?
Ludzie lubią horrory i mają spora wyobraźnie. Nie należy we wszystko wierzyć. Normalnie grzebie się człowieka po kilku dniach. Wtedy praktycznie nie ma możliwości by nie był martwy.
 

gabionka

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2015
Posty
19
Punkty reakcji
0
Kompleksowa pomoc przy organizacji pochówku bliskiej osoby otrzymacie w domu pogrzebowym Roma w Warszawie. Mają doświadczenie. Sprawnie załatwią wszystkie formalności i wskażą, na co jeszcze zwrócić uwagę. Dzięki temu na pewno będzie nam prościej
 

ireneo

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2023
Posty
49
Punkty reakcji
2
Miasto
Wrocław, Radomsko
tatiana667- po co ten link tutaj ? nikt nie pytał o przepisy prawa , jakby zapytał wtedy byś mogła cokolwiek tutaj wkleić jako przydatna informacje. A ja jednak wolę być upamiętniana ;) I tak, wolę by ktoś przychodził na mój grób, zapalić mi znicz ;)
I racja, zawsze to raźniej.
A nie dałoby się zapalić ci znicza w chałupie, z której wynieśli zwloki? Mogliby wtedy nawet i w co "dziennicę" nieograniczani tlokiem i klimatem.
 
Do góry