podsłuch telefonu

Jacek23

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
258
Punkty reakcji
7
Pytanie mam do Was forumowicze podsluch w komorce.

Wiemy wszyscy, ze jest mozliwe podsluchiwanie otoczenia przez komorke. Nie chodzi mi o podsluchy rozmow, ale o to , ze np. Twoja komorka lezy nieuzywana na stole , a ten kto podsluchuje slyszy wszystko co sie dzieje w pokoju.
Teraz - czy ktos moze dac mi link do jakiejs strony albo przeslac scan jakiegos artykulu, gdzie byloby wyjasnione , czy tu chodzi o normalna pluskwe (taka jak mozna zamontowac np. w kontakcie, czy gdziekowiek), czy tez nowoczesna technologia potrafi juz cos wiecej.
Moje pytanie moze sie wydac dziecinne, ale troche o tym poczytalem i wiem, ze to jest dosc popularne w inwigilacji przemyslowej np. menagerowie na waznych spotkaniach kaza wyjmowac z komorek baterie, zeby podsluch nie dzialal.
Ale ciekwi mnie, czy moja komorka musi byc wczesniej przechwycona przez fachowcow i "usprawniona", czy tez oni sie nie musza tknac samego aparatu i przechwytuja te fale z otoczenia zdalnie, wylapujac np. numer karty SIM, czy cos. Wiec, czy wystarczy przelozyc karte do innej komorki, czy to tez nic nie da.
Co sądzicie?
 

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
36
Miasto
KRK
W dzisiejszych czasach podsłuchiwanie telefonu jest dziecinnie proste, w sieci sprzedają nawet telefony z zainstalowanym oprogramowaniem szpiegowskim np tu: http://www.spy-shop.pl/podsluchy-telefonu-komorkowego-gsm-c-2.html można je kupić bez żadnego pozwolenia.
 

edyta_226

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
mam problem może ktos pomoże mi go rozwiązać, dziś wyjezdżam do niemiec i chcialabym z tamtad dzwonic do holandii na t mobila holenderskiego, czy ktos wie jak taniej dzwonic?? może kupic niemieckiego t mobila?? i dzwonic do holandii...
 

Peach

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
148
Punkty reakcji
5
W dzisiejszych czasach podsłuchiwanie telefonu jest dziecinnie proste, w sieci sprzedają nawet telefony z zainstalowanym oprogramowaniem szpiegowskim np tu: http://www.spy-shop.pl/podsluchy-telefonu-komorkowego-gsm-c-2.html można je kupić bez żadnego pozwolenia.

no nieźle, strach się bać
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Nie ma się czego bać, bo ktoś musiałby nam podłożyć telefon z podsłuchem, a soft spyphone nie jest tani.
 

kamil_macias

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Kiedyś szukałam podobnego tematu..
jest coś takiego jak spyphone dead który pozwala na podsłuch otoczenia przy wyłączonym telefonie
Jesli kogoś interesuje opis znajdziecie go tu -> http://sklep-spyphone.pl/?pages=spy_dead#opis_dead
Jednak jak napisał przedmówca oprogramowanie to nie jest najtańsze no i ktoś musiałby mieć Twój telefon fizycznie w ręku lub sprezentować Ci taki z zainstalowanym już podsłuchem.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Przecież można w niektórych telefonach ustawić autoodbieranie połączeń. Wystarczy taki telefon komuś podłożyć, wyciszyć, wyłączyć wibrację i po prostu na niego zadzwonić.
 
P

peter10

Guest
Pytanie mam do Was forumowicze podsluch w komorce.

Wiemy wszyscy, ze jest mozliwe podsluchiwanie otoczenia przez komorke. Nie chodzi mi o podsluchy rozmow, ale o to , ze np. Twoja komorka lezy nieuzywana na stole , a ten kto podsluchuje slyszy wszystko co sie dzieje w pokoju.
Teraz - czy ktos moze dac mi link do jakiejs strony albo przeslac scan jakiegos artykulu, gdzie byloby wyjasnione , czy tu chodzi o normalna pluskwe (taka jak mozna zamontowac np. w kontakcie, czy gdziekowiek), czy tez nowoczesna technologia potrafi juz cos wiecej.
Moje pytanie moze sie wydac dziecinne, ale troche o tym poczytalem i wiem, ze to jest dosc popularne w inwigilacji przemyslowej np. menagerowie na waznych spotkaniach kaza wyjmowac z komorek baterie, zeby podsluch nie dzialal.
Ale ciekwi mnie, czy moja komorka musi byc wczesniej przechwycona przez fachowcow i "usprawniona", czy tez oni sie nie musza tknac samego aparatu i przechwytuja te fale z otoczenia zdalnie, wylapujac np. numer karty SIM, czy cos. Wiec, czy wystarczy przelozyc karte do innej komorki, czy to tez nic nie da.
Co sądzicie?

Podsłuchiwanie przez komórkę jest możliwe, wystarczy telefon położyć np. na biurku, nie można go mieć w kieszeni bo źle słychać, wiem to z doświadczenia. Używałem do niedawna taki telefon.
 

kajlos1

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Teraz możesz nawet podsłuchiwać komórki. Ostatnio obczaiłem fajne urządzenie www.electrogsm.pl/product/Podsluch-GSM-na-karte-SIM-Zasieg-Caly-Swiat/?id=102 właśnie do czegoś takiego. Co prawda jeszcze nigdy nie podsłuchiwałem nikogo ale im dłużej żyję na tym świecie tym częściej mam na to ochotę...
 
Do góry