Podłoga drewniana w kuchni?

XXqwertyXX

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam. Niedługo będziemy mieli wymianę podłogi w domu. Jesteśmy zdecydowani na drewno, jeszcze nie mamy 100% pewności, jaki gatunek. W tej chwili zastaanwiamy się jednak nad jeszcze jedną rzeczą. Czy warto kłaść w kuchni też podłogę drewnianą. Ma ktoś? Sprawdza się? A może jakiś konkretny gatunek wypada tu lepiej?
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Ja mam w kuchni płytki. Myślę, że to jest dobre rozwiązanie, bo kuchnia to miejsce gdzie zawsze coś kapnie, wyleje się, wypadnie, umaże... Odkąd pamiętam miałam w kuchni tylko płytki. Teraz posiadam takie, które zaraz po umyciu mają widoczne smugi, ale im więcej się chodzi po nich, "wyciera" skarpetkami tym czystsze się robią :D Jak coś się wyleje, rozmaże, łatwo można to zetrzeć, no i wydaje mi się, że w kuchni płytki lepiej wyglądają niż panele. Jasne płytki, ciemne raczej nie.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Obecnie można kupić płytki imitujące drewnianą podłogę-ja właśnie takie mam w kuchni.
 

natu26

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
Dla mnie w kuchni to tylko podłoga z płytek. Według mnie jakoś najbardziej "sterylnie" w sensie utrzymania porząku. Choć nie mówię, jakbym miała dom z bali i wybór mega drewnianej podłogi to bym zrezygnowała nawet z najdroższej płytki :)
 

Trivex

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
A może dobrze byłoby poradzić się jakichś specjalistów w tej sprawie? Sądząc po własnych przykładzie, to myślę, że powinni pomóc :)
 
F

flavian

Guest
XXqwertyXX napisał:
Witam. Niedługo będziemy mieli wymianę podłogi w domu. Jesteśmy zdecydowani na drewno, jeszcze nie mamy 100% pewności, jaki gatunek. W tej chwili zastaanwiamy się jednak nad jeszcze jedną rzeczą. Czy warto kłaść w kuchni też podłogę drewnianą. Ma ktoś? Sprawdza się? A może jakiś konkretny gatunek wypada tu lepiej?
Ja mam w kuchni panele więc wiesz ;) dają radę, nie narzekam w sumie już trzy lata. Zobaczymy co będzie po 10... :] A drewno możesz wycyklinować więc tym bardziej... Weź też pod uwagę, że będziecie musieli potem pielęgnować to drewno olejować lub lakierować co jakiś czas. Flugger ma dobrej jakości produkty do pielęgnacji to tak na przyszłość ;)
pozdrawiam
 
Do góry