Podkłady, bazy, korektory, fluidy

Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
37
Wszystko o kosmetykach poprawiających wygląd twarzy i służących jako podkład pod makijaż.​
Wasze polecenia, typy.​
Czego używacie? Co jest godne polecenia?​
Co poprawi wygląd skóry a co nie?​
 

joolia

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Gdynia
Może wypowiem się na temat tego, co poprawi. Na pewno będzie to Revlon colorstay, który od lat jest moim wiernym przyjacielem i na który absolutnie nie jest mi szkoda pieniędzy. W tym przypadku akurat wiem za co płacę.
 

taka-ja-92

"Ms. irrepressible romantic."
Dołączył
7 Sierpień 2012
Posty
557
Punkty reakcji
23
Wiek
31
Miasto
Gdańsk
Na pewno będzie to Revlon colorstay

A cóż to takiego? :) Opowiedz o tym coś więcej bo zainteresowało mnie. :)


Jest chodzi o podkład to najbardziej lubię Loreal True Match. ;) Przez wakacje cera mi się jakoś poprawiła i używam go raczej rzadko. :)
Od kilku tygodni używam kremu BB Graniera, jestem zadowolona. :)
Nakładam go rano po umyciu twarzy, cera wygląda w nim bardzo fajnie, tylko trochę za bardzo się świeci. :) Ale to w końcu krem i ma też nawilżać, więc to normalne, że się świeci. ;)
Na to nakładam korektor - ten najtańszy z Rossmanna, jest świetny. Delikatnie go wklepuję. ;)

Jest to korektor antybakteryjny dlatego nie mam po nim problemów z cerą. :) A kosztuje chyba koło 8 zł. :)


Jeśli chodzi ogólnie o poprawę cery to polecam do demakijażu płyny micelarne, najbardziej lubię ten z Soray`i ;) Płyny micelarne są lepsze od zwykłych płynów do demakijażu z tego powodu, że oprócz oczyszczenia także nawilżają. I to jest fajne. :)
 

joolia

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Gdynia
Podkład, bardzo dobrej jakości. Używam do cery mieszanej i w pełni spełnia swoje zadania i do tego długo trzyma się na buzi :) Cena to ok. 60-70 zł, ale często są na niego promocje. Zresztą słyszałam że na allegro można kupić za pół ceny, oryginalny

ScreenHunter_1-5.jpg
 

wszystkojasne

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2012
Posty
39
Punkty reakcji
0
Ja kupiłam za 40 zł z przesyłką, różni się tym od tego sklepowego, że ma naklejkę przyklejoną, a nie fabrycznie napisane literki. Jutro kumpela przyniesie ten ze sklepu i porównamy jakość :)
 

taka-ja-92

"Ms. irrepressible romantic."
Dołączył
7 Sierpień 2012
Posty
557
Punkty reakcji
23
Wiek
31
Miasto
Gdańsk
Podkład, bardzo dobrej jakości. Używam do cery mieszanej i w pełni spełnia swoje zadania i do tego długo trzyma się na buzi Cena to ok. 60-70 zł, ale często są na niego promocje. Zresztą słyszałam że na allegro można kupić za pół ceny, oryginalny

No no. ;) Zaciekawiło mnie to. :)
Jest matujący czy bardziej rozświetlający? :)

Mnie w niektórych podkładach denerwuje to, że czasami po np. 6,7 h buzia strasznie się świeci.
 

wszystkojasne

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2012
Posty
39
Punkty reakcji
0
Porównałysmy i jak się okazało niczym się nie różnią, mają nawet tak samo wytłoczone cyferki w szkle na odwrocie butelki. Moja kumpela kupiła go w sklepie i też ma przyklejoną naklejkę!!!!!! Utwierdziłam się w przekonaniu, że ten podkład jest super. I jest bardzo matowy. Moja skóra na czole jest dość tłusta, a po nałożeniu Revlonu staje się matowa i taka "tępa".Polecam z czystego serca :)
 

taka-ja-92

"Ms. irrepressible romantic."
Dołączył
7 Sierpień 2012
Posty
557
Punkty reakcji
23
Wiek
31
Miasto
Gdańsk
Porównałysmy i jak się okazało niczym się nie różnią, mają nawet tak samo wytłoczone cyferki w szkle na odwrocie butelki. Moja kumpela kupiła go w sklepie i też ma przyklejoną naklejkę!!!!!! Utwierdziłam się w przekonaniu, że ten podkład jest super. I jest bardzo matowy. Moja skóra na czole jest dość tłusta, a po nałożeniu Revlonu staje się matowa i taka "tępa".Polecam z czystego serca :)

No to fajnie, że udało Ci się go dostać w Internecie i do tego oryginał. :)

A nie wysusza? :) Mam dość wrażliwą cerę. Ale naprawdę chyba go wypróbuję, tak go tu chwalicie. ;)
 

joolia

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Gdynia
Jest bardzej matujący niż rozświetlający. Nie wyszusza, choć ciężko go zmyć nawet z dłoni po zrobieniu makijażu, o ile malujesz się palcami ;) Jest naprawdę bardzo trwały. Minusem jest to, że nie ma dozownika i trzeba być bardzo ostrożną przy dozowaniu
 

Stylistgirl

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2012
Posty
24
Punkty reakcji
0
ja polubiłam podkład sceniczny Soraya naturalny 03, ładnie sie wchłania i ma wygodne opakowanie z dozowniczkiem, przy tym jest w sumie ogólnie dostępny i nie drogi. Lepszy nawet niz próbki które testowałam,z Sephory różnych droższych marek
 
J

jessi_ca

Guest
uzywalam bardzo wielu podkladow, poniewaz mialam cere tradzikowa i staralam sie znalezc cos, co odpowiednio pokryje wypryski
-revlon colorstay- rzeczywiscie daje perfekcyjne wykonczenie i krycie, ale jest dosc ciezki, nie polecam do stosowania latem lub codziennie, po dlugim czasie skora jest wysuszona
-vichy dermablend- tez idealnie wykancza kryje itd. ale bardzo ciezki, tylko na wielkie wyjscia polecam:)
-loreal true match puder mineralny- zostal wycofany, ale byl naprawde swietny, moglam jezdzic pedzlem po twarzy bez obaw ze bede miala smugi ze naloze za duzo, bardzo ladnie kryl i twarz wygladala po prostu ladnie :)
-max factor flawless 3 in 1- skora jest matowa pokryta, ale mat byl bardzo suchy i mialam podkreslone skorki
- korektor maybelline pure cos tam, korektor mineralny- tez zostal wycofany, a swietnie kryl cienie pod oczami i wypryski, wydajny i swietny!
-krem cc bielendy- aktualnie go uzywam, cere juz mam wyleczona, wiec staram sie uzywac lekkich kosmetykow, delikatnie kryje male blizny, skora wyglada swiezo i czysto
-puder art deco transparentny- ladnie matuje, moze troche wybielac osoby ze sniada karnacja

Prawdopodobnie te podklady, ktore nie sprawdzily sie na mojej cerze zadzialaly tak, poniewaz mialam problemowa cere, ale moze przyda sie to komus, kto ma wypryski i szuka dobrego podkladu, pozdrawiam:)
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
A ja np. mam teraz taki problem, że mam naprawdę bardzo suchą skórę, co mi nieco uniemożliwia malowanie buzi, bo zaraz od nałożenia podkładu pojawiają mi się takie brzydkie, widoczne, wysuszone miejsca. Znacie podkłady, które kryją i jednocześnie nawilżają? :) Ale tak faktycznie nawilżają, a nie są tylko reklamowane jako takie :)
 
J

jessi_ca

Guest
Blanche napisał:
A ja np. mam teraz taki problem, że mam naprawdę bardzo suchą skórę, co mi nieco uniemożliwia malowanie buzi, bo zaraz od nałożenia podkładu pojawiają mi się takie brzydkie, widoczne, wysuszone miejsca. Znacie podkłady, które kryją i jednocześnie nawilżają? :) Ale tak faktycznie nawilżają, a nie są tylko reklamowane jako takie :)
wiesz co, mysle ze nie powinnas szukac podkladu nawilzajacego, poniewaz on Ci nie pomoze w zwalczeniu Twojego problemu. Powinnas zainwestowac w naprawde dobrze nawilzajacy krem do twarzy. Polecam Nivea ( do ktorego sama sie ostatnio przekonalam) lub Cetaphil- dostaniesz go tylko w aptece, jest dosc drogi ale spory i wydajny. Tez mialam takie skorki i mi bardzo pomogla maseczka z alg robiona u kosmetyczki. Naprawde juz po jednym zabiegu cera wyglada o wiele lepiej, jest nawilzona i rozswietlona, a wiadomo ze na takiej skorze makijaz wyglada o wiele lepiej. Ciezko znalezc podklad, ktory kryje i nawilza. Wiem, ze Bourjois miala taka serie Healthy Mix- te podklady mialy wlasciwosci nawilzajace, ale ja nie czulam jakiejs ogromnej roznicy. Mysle, ze kremy bb lub cc maja wiecej wlasciwosci regenerujacych dla skory, ja mam wlasnie wyzej wspomniany z bielendy i dobrze sie sprawdza. Ale jesli zalezy Ci na podkladzie to tylko ten bourjois pamietam jako nawilzajacy. Moze przejdz sie do drogerii i popytaj :)
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Cetaphil posiadam, działa, ale tylko na chwilę... Przez Physiogel już przechodziłam, przez inne, tańsze specyfiki również. Ostatnio do leku dostałam Dermoceutica, Atopra, ale to też działa tylko na chwilę. A z makijażem to już naprawdę minimum, bo właśnie tak się dzieje. Dziękuję za rady :) I oczywiście- skoro już tyle kasy wydałam na "nawilżacze" :D- to te również wypróbuję :)
 
J

jessi_ca

Guest
Blanche napisał:
Cetaphil posiadam, działa, ale tylko na chwilę... Przez Physiogel już przechodziłam, przez inne, tańsze specyfiki również. Ostatnio do leku dostałam Dermoceutica, Atopra, ale to też działa tylko na chwilę. A z makijażem to już naprawdę minimum, bo właśnie tak się dzieje. Dziękuję za rady :) I oczywiście- skoro już tyle kasy wydałam na "nawilżacze" :D- to te również wypróbuję :)
skoro kremy nawilzajace nie dzialaja na Twojej skorze tak jak powinny to moze powinnas sie przejsc na jakis zabieg specjalistyczny do kosmetyczki, np. wlasnie an te algi. wydaje mi sie, ze po takim zabiegu skora lepiej wchlania kremy itd. :)
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Więc może i algi :D Koniec offtopu lalka, bo nas pokrzyczą :D
Tak generalnie to np. mi się z Astora podoba Stay Matte, gdyby nie moja cera to nawet mógłby być jednym z naj w mojej kosmetyczce :)
 
D

Dobrawa

Guest
Najbardziej sprawdzona seria do makijażu to dla mnie Casmere i mam baze, podkład i baze pod cienie. Korektor też sie fajnie sprawdza. Mam też suchą skórę jak tu któraś z was wspomniała o tym problemie i też nie wysuszają jej i nie podrażniają.
 

basiaO

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Ja bardzo rubię Meybeline , stosuje od lat i zawsze gdy próbowałam zmienić to była porażka.
 

amarantowa

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2010
Posty
130
Punkty reakcji
2
Zgadzam się z przedmówczynią.
Maybelline Affinitone 24h - godny polecenia :) W rosmanie czasami są promocje typu -40% na kosmetyki do twarzy więc można go za fajną cenę nabyć.
Kryje bardzo fajnie a zarazem jest delikatny (o ile nie wali się tapety rzecz jasna). Dobrze się dopasowuje do twarzy i wygląda naturalnie.
 

basiaO

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
amarantowa napisał:
Zgadzam się z przedmówczynią.
Maybelline Affinitone 24h - godny polecenia :) W rosmanie czasami są promocje typu -40% na kosmetyki do twarzy więc można go za fajną cenę nabyć.
Kryje bardzo fajnie a zarazem jest delikatny (o ile nie wali się tapety rzecz jasna). Dobrze się dopasowuje do twarzy i wygląda naturalnie.

Dokadnie tego uzywam i rzeczywicie swietnie sie wchlania oraz kryje a jest bardzo lekki. Tez zawsze poluje na ta promocje:) Choc on stosunkowo do innych podkladow ma dosc dobra cene wiec tym bardziej warto
 
Do góry