podkładka chłodząca

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
czy myślcie, że jeśli komputer się przegrzewa to dobrym rozwiązaniem byłaby podkładka chłodząca??
Tylko też pojawia się pytanie jaka konkretnie i czy one się różnią bardzo między sobą różnią oprócz ceny??
Kiedyś czytałam bardzo fajny artykuł o podkładce chłodzącej tracer , która nie tylko chroni komputer przed przegrzaniem ale też bardzo cenne męskie części ciała.
jakie jest wasze zdanie na temat takich podkładek ??
 

dzwiedz

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
moim zdaniem to jest najlepsze rozwiązanie zaraz po wyczyszczeniu laptopa z kurzu który osłabia jego chłodzenie, nie warto kupować byle główna fajnie jak wiatraki są na łożyskach żeby to w miarę chodziło i spełniało swoją rolę za podkładkę musisz liczyć powyżej 150zł. Posiadam podkład tracer'a wiem że na pewno chroni przed przegrzaniem mojego laptopa a co do reszty to się nad tym nie zastanawiałem.
 

xtreme

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
109
Punkty reakcji
0
No i to jest najważniejsze, grunt żeby chroniła przed przegrzewaniem się. Dzwiedz mi się wydaje, że taka tania podkładka jak najbardziej ci wystarczy i tak szczerze, to wydaje mi się, że za podkładkę tej marki zapłacisz chyba mniej, bo maja dość tani sprzęt - jakiś czas na pewno ci posłuży.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Gdzieś już chyba o tym pisałem. Znaczy o podkładkach chłodzących. Ja w końcu też taką mam, choć na początku nie byłem do tego przekonany to jednak buszując po necie i czytając o tym sprzęciku, szybko się do niego przekonałem. A co do ceny. To ja za podkładkę tracera dałem lekko ponad 50 złotych, więc wcale nie trzeba wydawać 150.
Pozdro.
 

luklas94

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2010
Posty
54
Punkty reakcji
0
nie wiele one się rużnią. ja mam za 30zł i jest super... nie warto przepłacać
 

kocham_piwo

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
198
Punkty reakcji
2
Nie używałem osobiście na dłuższą metę, aczkolwiek mój dobry kumpel zakupił jakąś jedną z tańszych na allegro i niestety nie spełnia swego zadania, prawie że żadnej różnicy. Także radzę uważać przy wyborze.
 

Forrest

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2006
Posty
235
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Wrocław
Zwróć uwagę na wymiary. Istotne jest, żeby nie była zbyt mała bo wtedy na pewno nie spełni swojej funkcji. Dodatkowo musi być wykonana z dość sztywnego materiału, żeby się nie "rozjechała" jak postawisz na nią lapka i dociśniesz rękami w trakcie pisania lub np. grania. Jak masz możliwość to sprawdź też czy nie chodzi zbyt głośno bo to zdecydowanie obniża komfort korzystania z kompa. Jak Ci się trafi, to możesz wziąć z dodatkami (o ile oczywiście Ci się przydadzą). Osobiście polecam hub USB bo tego nigdy za mało. Ja posiadam podstawkę zdecydowanie tańszą niż 150zł, a temperatura wewnątrz kompa obniżyła się o około 10 stopni w trakcie normalnego użytkowania (przedtem dochodziła do 55, teraz ok. 45). Wygodniej też pisze mi się na klawiaturze.
 

Rozdos

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2009
Posty
474
Punkty reakcji
5
Wiek
37
Miasto
Polska
Powiem szczerze mówiąc, że posiadam i jestem zadowolony.
 
Do góry