podczas wysilku boli mnie prawy bok

ituciemam

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
88
Punkty reakcji
0
Hej. Cwiczac na wfie bardzo czesto łapie mnie tak jakby kolka. Bol ten jest widoczny tylko podczas biegania ;( CO mam robic ? pomocy. na wikipedii wyczytalem ze sa rozne rodzaje kolek miedzyinnymi kolka watrobowa

Kolka wątrobowa - potoczna nazwa na ostre, napadowe bóle głównie w okolicy prawego podżebrza, pojawiające się zwykle po błędach dietetycznych, np. po spożyciu tłustych pokarmów lub alkoholu.

Ból taki powstaje wskutek nadmiernych skurczów pęcherzyka żółciowego pobudzonego do wydzielania żółci, gdy trwa jego zapalenie lub przy kamicy żółciowej.

Charakterystycznym dla zapalenia pęcherzyka żółciowego jest dodatni objaw Chełmońskiego.

z gory dzieki za pomoc
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
Mnie się zdaje, że jest to spowodowane tym, iż źle oddychasz podczas biegania. Osoby, które nie mają dobrze wyrobionej kondycji bardzo szybko dostają kolki. Pamiętaj, że podczas biegania powinieneś oddychać głęboko, pracować przy tym brzuchem. Nie chodzi o to, żeby biec i dyszeć, szybko oddychać wraz z krokiem. Wszystko ma być spokojnie i głęęęboko.
Wiele osób ma ten problem, bo prawie każdy źle oddycha podczas szybszego ruchu. :p
 

ituciemam

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
88
Punkty reakcji
0
No wlasnie ;/ BIeganie nie jest moją ulubioną dyscypliną. Wiec jak mam biegac? Aha a powiedzcie mi dlaczego wczesniej nie mialem takich problemow? No i tej kondycji to ja wyrobionej nie mam.
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
ituciemam napisał:
Wiec jak mam biegac?
Oddychając głęboko, spokojnie, bez szarpania. Brzuch ma wykonywać głębokie wybrzuszenia i wciągnięcia. Jeśli będziesz tak biegał nie będzie skurczy i nie będziesz czuł kolki.
I najlepiej utrzymuj tempo biegu.
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
włąsnie moze to przez złe oddychanie :) moze tez brak prawidłowej rozgrzewki :) kiedys mi sie robiło podobnie etraz juz nie :)
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
Może kondycji nie masz? Poćwicz trochę ćwiczenia oddechowe, oddychanie nosem podczas biegu. Przed biegiem rozgrzewka obowiązkowo.
 
Do góry