PO traci w sondażach

1

123mamut

Guest
przydali by się młodzi ludzie a nie bez przerwy jedni i ci sami którzy jak nic nie robili tak nic nie robią a jak oglądam bez przerwy te same twarze to mi się zygać chce.
 

willi3220

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
przydali by się młodzi ludzie a nie bez przerwy jedni i ci sami którzy jak nic nie robili tak nic nie robią a jak oglądam bez przerwy te same twarze to mi się zygać chce.


kogoś proponujesz ? Bo ja osobiście nie widzę nikogo kto by się nadawał do rządzeniem kraju.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Jak się nie wie na kogo (na jaką partię) głosować, to się głosuje PRZECIWKO tym, co najgorzej kłamią i nie dbają o Polskę czy Polaków powszednich.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Sondaże stają się bliskie rzeczywistosci, kiedy do wyborów jest już blisko'
A teraz ... Kto ich tam wie.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
przydali by się młodzi ludzie a nie bez przerwy jedni i ci sami którzy jak nic nie robili tak nic nie robią a jak oglądam bez przerwy te same twarze to mi się zygać chce.

I co ty jestes na tyle naiwny wierzac ze to przypadek :>

Demokracja ?? Jaka demokracja !?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Skoro Ci wszyscy byle jacy, to jesteś za utrzymaniem stanu dzisiejszego
Zatem niech Ci PO mannę z nieba sypie
 

shmelcer

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Mnie ciekawi to, że sondaże tak często wskazują na poważne wahania ludzi. Czy to możliwe, że tak wiele osób zmienia swoje poglądy/sympatie polityczne co kilka dni?
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Papier jest obojętny i wszystko przyjmie, media elektroniczne też
Sondaże OBOP i CEBOS zawsze były kształtownikami opinii, a nie badaczami. Dopiero tuż przed wyborami ich dane zbliżały się do rzeczywistych.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Wczorajsze dane potwierdzają temat - PO straciło 6%, a PiS zyskało 6% (TV INFO)

Będą na pewno wahania, sugerujące gwałtowne zmiany opinii publicznej, co nie jest niezrozumiałe - jest fałszywe.
Nawet wielkie naruszenie, ogromny błąd nie powodował nbigdy tak gwałtownych zmian opinii przez badanych.
Niemniej tendencja jest wyraźna - PO utraciło monopol na przewagę i robi multum zabiegów propagandowych, aby spadkowy trend odwrócić
 

Bazylq

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Jakiś nieco bardziej spektakularny sukcesik "wodza" i wszystko powróci do normy :310:
oczywiście mowa o sondażach
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
Zostało jeszcze trochę czasu do wyborów -stracili, czy zyskali - tymczasem nie ma to żadnego znaczenia.

Media ścigają się w wyszukiwaniu "rewelacji", a tymczasem zaledwie 3 mln ludzi interesuje się polityką (czytają gazety, oglądają programy polityczne).
Te "rewelacje" to: zwyrodniali rodzice katujący dzieci, pijani kierowcy, napady, przekręty, kradzież np.trumien z ciałami, zdeprawowany smarkacz onanizujący się na lekcji, maltretowane zwierzęta...itp.
Tymczasem dzieje się wokół także wiele dobrego, ale o tym sza - bo po co , przecież zło lepiej się sprzedaje.
Jakoś nie wydaje mi się, aby takie media pomagały obecnej władzy - nawet jestem pewna, że robią tylko to, co im przynosi zysk.

Szkoda czasu na gaworzenie o PO i PIS, jest większy problem.
36% młodych ludzi chce wyjechać, są zagubieni, zagniewani, mają poczucie krzywdy.
Nie jest to wynik, za który odpowiada tylko ostatni rząd, to by było zbyt proste.

Wszyscy powinni uderzyć się w pierś i skończyć wreszcie tę głupią przepychankę.
To już nie sprawa politologiczna, ale socjologiczna.
 

Descent

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2009
Posty
85
Punkty reakcji
0
Ja juz dawno oduczyłam sie patrzec na sondaże. Przed wyborami to w zależnosci dla kogo kształtują się ich wyniki
 

zepsuty_telewizor

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Świętokrzyskie
Tak na prawdę tylko wybory są wiarygodnym sondażem bo wiadomym jest, że media nie są do końca publiczne i zawsze będą jawnie popierać konkretną opcję (vide tvn24). Niby powinna być różnica między mediami prywatnymi a publicznymi, ale system w Polsce sprawia, że te granice są często niewidzialne.

Zresztą nie będzie "spiskową teorią dziejów" stwierdzenie, że media mogą zamówić sondaż, który później zostanie jeszcze odpowiednio dostosowany do linii stacji (partii).

Zgadzam się z Joanną, że są ważne kwestie w Polsce z którymi nie robi się nic (ostatnio James Cameron podobno powiedział do Donalda Tuska, że "zapewnił Polakom więcej miejsc pracy niż on"). Pragnę także zauważyć że wraz z pogarszającą się sytuacją w kraju czynione są coraz staranniejsze działania żeby "przykręcić nam śrubę". Władzę chyba razi wolność słowa, bo skutecznie chcą ją ograniczyć na ulicy (utawa o zgromadzeniach) i Internecie (tzw "mowa nienawiści" będąca niczym innym jak nazywaniem rzeczy po imieniu).
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
W niedawnym sondażu PO straciła 7% poparcia i umiejscowiła się o oczko niżej niż PiS.
Ludzie bliscy Tuskowi sądzą, że lemingi chciały ukarać PO za niemoc w przegłosowaniu małżeństw bezpotomnych i odebrały swojej partii poparcie. Ma się rozumieć CHWILOWO

Hmm... Na kogóż chciałyby te karzące lemingi głosować?
- na PiS nie, bo ma takie poparcie, jak i w ostatnim sondażu
- na SLD nie, bo ma ona w tym sondażu 7% poparcia nie jest lepiej niż poprzednio)
- na Palikota nie, bo dostał poparcie 5% - nieduże

A to ci sęk. Ciekawe co teraz wymyśli PO. Sukces w budżecie UE?
Ba, w tym samym czasie, który budżet UE ma zasilić naszą spójność - zapłacimy 200 milionów składek. Bilans na razie nie wychodzi na zero, ale sukces bilansowy blado wygląda
 

linaresa

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
lolek1971

Właśnie. Szkoda tylko, że nikt głośno o tym nie mówi ile wpłacamy do Unii. Jakoś ten temat jest unikany w mediach tylko po to, żeby widzom robić papkę z mózgu na temat tego jak UE jest wspaniała.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
może ktoś przedstawi dane źródłowe: wielkości składek w budżecie
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
W interesie mediów komercyjnych jest utrzymywanie zgody z rządem, bo rząd i rządowe agendy zasilają media wieloma reklamami, a te są wysoko opłacane...
Natomiast prawdą jest, że te media nie działają w imię sprawiedliwości i dobra powszechnego - gdyby władzę przejął Palikot, mielibyśmy nedia komercyjne i publiczne dostosowane do poglądów antykatolickich itp.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wobec komercyjnego zleceniodawcy państwowe reklamy to mały procent. Zobacz byle gazetę, czy obejrzyj pasmo reklamowe, i gdzie tam te wielkie reklamy państwowe ?
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Wziąłeś pod uwagę p r y w a t n e spółki Skarbu Państwa itp firmy?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oczywiście że wziąłem pod uwagę spółki zależne SP. Słucham właśnie pasma reklam w Radio VOX FM i co słyszę: Orange PL, Wszechnica Polska. Może ty mi wskażesz jakieś konkretne reklamy
 
Do góry