PO traci w sondażach

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Skąd takie mocno zdeterminowane przekonanie? Na pewno nie z analizy wydarzeń przeszłych i nie z zapamiętania danych liczbowych z czasów 2005 - 2007. Zatem czysto subiektywne biadolenie.
Ostrożność uczy:- Na zimne dmuchaj. Przysłowsie uczy: - Jedna jaskółka nie czyni wiosny. A tu j e d e n sondaż i już przerażenie lemingów ...
Pożyjemy - zobaczymy komu kura jaje zniesie
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Ja to się dziwię, że wciąż w tym kraju jest tylu lemingów głosujących na PO, mimo, że 3/4 z nich zarabia 1500 zł...

PiS ? Też się śmiałem z pisu. Ba, jak PO obejmowało stery to mimo, że na nich nie glosowałem, to powiedziałem sobie: "ok, niech teraz rządzą liberały". Po latach widać, że o zgrozo najbardziej liberalne było SLD. Z PIS'u można się śmiać, ale proste pytanie - ile w przeliczeniu na EUR zarabiał Polak za pisu (i jakie były ceny w Polsce), a ile zarabia teraz (i jakie są teraz ceny - średnio 30-40 % wyższe).

Z dwojga złego wolę PiS, choć nie należę do pokolenia ciemnogrodu (pracuje w technologiach, dzień w dzień komunikuję się z obcojęzycznym klientem, codziennie w pracy używam j. polskiego, angielskiego, niemieckiego), zagorzałych katolików (nie pamietam kiedy ostatni raz byłem w kościele), nieudaczników (dobrze zarabiam). w PO najbardziej mnie irytuje to, że mają ze sobą media, w związku z tym codzienna rzeczywistość to jeden wielki matrix i wzajemne kółko adoracji. Taki PiS czy SLD przynajmniej jak były u władzy to media im patrzały na ręce. Tak jest w normalnej demokracji. Niezależnie od opcji politycznej media patrzą im na ręce. U nas nie ma normalnej demokracji. To wygląda bardziej jak: "no nie mamy pana plaszcza i co nam pan zrobi ? "


 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
greeg chyba z tymi mediami to trochę przesadziłeś. Tak SLD jak i PIS miały ogromne doświadczenie w przejęciu mediów publicznych i robieniu z nich tuby swojej polityki.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Miałeś, Herbatniczku, temat na Forumowisku "PiS vs PO." Nie zajrzałeś nawet ...
Media w latach 2005-2007 ani ćwierci osiągnięć PiS nie podawały, choć - rzeczywiście - przejmowało je PiS.
Teraz media posługują się używaniem tematów zastępczych, stanowiących zasłonę obsuw PO.
Staje się to coraz mniej skuteczne.
Kaczor Jarek wciąż musiał wyjaśniać Karnowskiemu cele swojej polityki. I ta polityka była rzeczywiście taka, jak mówił Jarek
Kaczor Donald wciąż stosuje komunistyczną (i hitlerowską) metodę zapewniania, że rząd robi wszystko w interesie ogółu. Chodzi o ulżenie ciężaru z kieszeni Polaków?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale ja pisałem również o SLD i pamiętnym kreowaniu Kwaśniewskiego na zbawiciela Polski, jak i nie Świata, ukrywaniu jego filipińskich przeziębień itp
 

masterinho

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2012
Posty
28
Punkty reakcji
0
Nawet jeśli PiS by wygrało to z kim koalicja? 50%+1 ciężko zdobyć. Pozostaje PSL (SP raczej małe szanse na wejście) to dalej pozostaje około 45% do zdobycia dla PiS.
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
greeg chyba z tymi mediami to trochę przesadziłeś. Tak SLD jak i PIS miały ogromne doświadczenie w przejęciu mediów publicznych i robieniu z nich tuby swojej polityki.

Jeżeli mowa o PiS i mediach, cóż - TVN nigdy nie przejęto, zaś TVP z umiarem. W tle panowała typowa już PRowska gadka o przejmowani mediów przez rządzących - była skuteczna. Niemniej jednak to nie są sprawy tak ważne jak same rządy i ich efekty.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Szkoda, Renter, że podajesz - jak LEMINGI - wyniki sondażu tylko j e d n e j firmy sondażowej. Za głównymi mediami.
Uzyskałeś poparcie trzech lemingów i to wątlutkie - czy PO, czy PiS to na jedno wychodzi.
Jakby było wszystko jedno, to by się nie całowało w usta.
 

kroxer

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Szkoda, Renter, że podajesz - jak LEMINGI - wyniki sondażu tylko j e d n e j firmy sondażowej. Za głównymi mediami.
Uzyskałeś poparcie trzech lemingów i to wątlutkie - czy PO, czy PiS to na jedno wychodzi.
Jakby było wszystko jedno, to by się nie całowało w usta.


Dokładnie. Te partie kompletnie niczym się nie różnią. Mają praktycznie ten sam tok myślenia związany z kierowaniem państwa.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Kroxer, przypisałeś mi pogląd, którego nie wyznaję.
Uważam, że zwiekszenie liczebnośći opozycjonistów wobec PO.PSL,SLD iRP jest ważne i może zapobiec zmianie konstytucji na jeszcze gorszą niż obecna.
Zatem nie jest tak, że PO i PiS mają taki sam pogląd na wszystkie sprawy.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Nawet jeśli PiS by wygrało to z kim koalicja? 50%+1 ciężko zdobyć. Pozostaje PSL (SP raczej małe szanse na wejście) to dalej pozostaje około 45% do zdobycia dla PiS.
Może wygrać i może dostać większość . Powstał Ruch Błękitna Polska ma bronić Polski i Chrześcijaństwa . Ten ruch może zawrzeć koalicje z PIS i powstanie Polski odpowiednik CDU i CSU . Prawdopodobnie Marsz Niepodległości stworzy własną partie i partia może wejść do sejmu .

Dokładnie. Te partie kompletnie niczym się nie różnią. Mają praktycznie ten sam tok myślenia związany z kierowaniem państwa.

Pomysły PIS są bardziej korzystne dla zwykłych ludzi. Będzie możliwość wyboru między OFE a ZUS. Rzeczywistości oznacza to likwidacje OFE . Dzięki temu społeczeństwo nie będzie okradane przez Bankierów i nie będzie dotować Banków . Każdy zyska i pieniądze te przeznaczy na oszczędzanie a jeśli wyda to zwiększy konsumpcje i jeśli to zrobi to firmy zarobią więcej i to zwiększy zatrudnienie lub pracownicy dostaną podwyżkę . Likwidacja NFZ który marnuje pieniądze . Budżet państwa powinien przekazywać pieniądze na leczenie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
miły kolego popełniasz zasadniczy błąd: wierzysz w to co mówią. Przecież to giełda samochodowa, stoi kilku sprzedawców i każdy zachwala swój pojazd : prawie nówka, mały przebieg, pierwszy właściciel. A w rzeczywistości to starzy handlarze, który zawodowo trudnią się wciskaniem kitu i są zadowoleni że jeszcze kilku naiwnych kupujących się znajdzie
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
A ja chociaż na polityce się za bardzo nie znam najchętniej wytłukła bym cały ten rząd i te wszystkie pożal się boże partie. Cały czas ma być lepiej a jest tylko gorzej.
Nie wiem czy było by lepiej czy nie, ale wolała bym zaryzykować i oddać trochę władzy młodszym, ze świeżym spojrzeniem i może trochę bardziej na czasie.

Bo politykom to się obecnie w tyłkach poprzewracało.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Pawlak, Tusk Ikonowicz byli młodzi.
Ty jesteś młoda. Chcesz do polityki?
Warto znaleźćgdzieś w zaułkach temat PO vs PIS i przeczytać o sukcesach PIS i sukcesach PO.
Dane są prawdziwe.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Ja się na polityka nie nadaję. Nie ciągnie mnie do polityki. I tu nie chodzi o PO PiS i innych. Może chodzi bardziej o to, że oni nie słuchają "głosu ludu".
Takie jest moje zdanie...
A jeśli słuchają to podejmują złe decyzje.

Generalnie to smutne jest to, że jeśli czegoś dana partia dokona to i tak jest na ten temat cisza.
Rozgłos robi się kiedy politycy głosują na nową ustawą o aborcji (której to ustawy notabene zwolenniczką nie jestem).
Generalnie jak wiedzieć co w trawie piszczy kiedy zwykły zjadacz chleba najczęściej informacje bierze z telewizji i prasy która jak wiadomo mówi i pisze o rzeczach chwytliwych?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
A kto tu jest politykiem?
Za to każdy jest wyborcą. Głosować na chybił trafił? Wcale nie głosować?
Od tego, kogo wybierzemy może zależeć nasza sytuacja życiowa,
Można wertować rocznik statystyczny GUS, ale to trudniejsze niż wspomiane przeze mnie opracowanie na Forumowisku.
Można wyrywkowo sprawdzić czy GUS potwierdza liczby i już się wie na kogo NIE należy głosować.
Wcale nie chodzisz na wybory, czy tylko podpowiada Ci ktoś - gdzie postawić krzyżyk?
 

Nikczemnik

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2012
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Chce podziękować wszystkim którzy glosowali na ta bardzo POmocna partie.....
 

Mściciel

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
29
Punkty reakcji
2
W kwietniu tego roku otrzymałem prawo wyborcze wraz z ukończeniem 18 roku życia...
Co dalej? Społeczeństwo podzielone na 3, góra 4 dominujące opcje polityczne; po każdej stronie dochodzi do absurdów, "afer", "skandali" i oszustw.
Żadne programy, ani obietnice nie pomagają mi w wybraniu mojego kandydata, kłamstwa polityków odstraszają mnie od udziału w życiu obywatelskim.
Żyję krótko, a już wykształciłem w sobie skrajnie apolityczne poglądy
 
Do góry