PO traci w sondażach

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Herbatniczek napisał:
a to już jest choroba rządzących, którzy wygrali wiele wyborów. Zaczyna się wtedy myślenie że się jest kimś wyjątkowym, a rozsądek ginie gdzieś. To jest równia pochyła i oddanie władzy zbliża się nieuchronnie. Chyba że Tusk wykaże się takim samym sprytem jak Jarosław Kaczyński i odda władzę już teraz, gdy jeszcze ma w miarę duże poparcie. PIS w 2007r oddał władzę i zachował stabilne poparcie w wyborach i nie czekał jeszcze 2 lata tworząc rząd mniejszościowy, który by był kopany z każdej strony. Jak Tusk tego nie zrozumie to skończy jak SLD w 2005r.
PIS chciał rządzić dalej i wyborach samorządowych mieli dobry wynik . .Zabrakło większości . Bo LPR i Samoobrona wierzyła że obalą rząd Kaczyńskiego i razem z Tuskiem będą rządzili . LPR całkowicie przegrała wybory samorządowe i zdobyli mniej niż jeden procent . Powinni przyłączyć się do PIS lub zawrzeć koalicję wyborczą . Giertych nie był zainteresowany przetrwaniem własnej partii . Poświęcił własną partię dla współpracy z Tuskiem . Dzięki temu reprezentuje Premiera i jego syna . Lepper odkryto że brał łapówki i wierzył że będzie rządził . Zrozumiał że został wykorzystany do obalenia rządu . Po kilku latach zdradził kto ostrzegł go przed CBA ale za to zapłacił życiem . Musiał zakończyć rządy .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale przenikliwość i dalekowzroczność Giertycha, już w 2006r wiedział że będzie afera Amber Gold i będzie trzeba bronić młodego Tuska.
 

Lou_Cash_2013

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2013
Posty
12
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Niestety ale wszyscy politycy patrzą chyba tylko w perspektywie "kandencji wlasnego portfela" ;/
 

quisquei

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2012
Posty
194
Punkty reakcji
10
pan k napisał:
PIS chciał rządzić dalej i wyborach samorządowych mieli dobry wynik . .Zabrakło większości . Bo LPR i Samoobrona wierzyła że obalą rząd Kaczyńskiego i razem z Tuskiem będą rządzili . LPR całkowicie przegrała wybory samorządowe i zdobyli mniej niż jeden procent . Powinni przyłączyć się do PIS lub zawrzeć koalicję wyborczą . Giertych nie był zainteresowany przetrwaniem własnej partii . Poświęcił własną partię dla współpracy z Tuskiem . Dzięki temu reprezentuje Premiera i jego syna . Lepper odkryto że brał łapówki i wierzył że będzie rządził . Zrozumiał że został wykorzystany do obalenia rządu . Po kilku latach zdradził kto ostrzegł go przed CBA ale za to zapłacił życiem . Musiał zakończyć rządy .
Fajna Bajka ja teraz napisze swoją

PIS chciał rządzić dalej i wyborach samorządowych mieli dobry wynik . .Zabrakło większości . Bo Kaczyński ciągle awanturował się ze swoimi koalicjantami LPR i Samoobrona którzy chcieli razem z nim stworzyć dyktaturę w Polsce, ale Kaczyński pokazał im kto jedynie ją mógłby stworzyć . LPR całkowicie przegrała wybory samorządowe i zdobyli mniej niż jeden procent . Giertych nie był zainteresowany przetrwaniem własnej partii . Poświęcił własną partię dla pracy w kancelarii prawnej, gdzie w życiu zawodowym reprezentuje Premiera i jego syna . Lepper odkryto że brał łapówki i wierzył że będzie rządził. Po kilku latach chciał zdradzić kulisy rządów Jarosława Kaczyńskiego w których sam był wce-premierem, ale nie zdążył... za to zapłacił życiem .
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Nie wiem czy to prawda, że w ostatnim sondażu w TNS wzięto pod uwagę jedynie tych wyborców, którzy w poprzednich wyborach głosowali na PO.
Wynik jest dla PO bardzo niepomyślny.
41% nadal głosowałoby na PO​
32% przerzuciłoby swoje głosy na PiS!​
Z niewiadomych przyczyn media prorządowe uznały to za sukces PO.
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Wilk_LancaSter napisał:
Nie wiem czy to prawda, że w ostatnim sondażu w TNS wzięto pod uwagę jedynie tych wyborców, którzy w poprzednich wyborach głosowali na PO.
Wynik jest dla PO bardzo niepomyślny.
41% nadal głosowałoby na PO​
32% przerzuciłoby swoje głosy na PiS!​
Z niewiadomych przyczyn media prorządowe uznały to za sukces PO.
Nie lubię PO. Dla mnie to takie leśne dziadki łase na publiczny pieniądz.
 
W

wiki9969

Guest
Moja Droga, a kto dziś pchający się do władzy, nie jest łasy na publiczny pieniądz?
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
Kaja Metrowska napisał:
Dla mnie to takie leśne dziadki łase na publiczny pieniądz.
Typowa partia władzy. Chcą się wszystkim przypodobać i tym z prawa i tym z lewa, lansują proste hasła a i tak nie mają pomysłu jak się wywiązać z obietnic i są zmuszeni do trudnych reform. Nie odbiegają od normy do tego mają koalicjanta, któremu słoma z butów wychodzi - idealna parka. Ale skoro PO to leśne dziadki to PiS-owcy to jaskiniowcy. Skład Sejmu jest bardzo słaby i nie zanosi się na poprawę. Znowu będą cztery partie, dwie które się będą wzajemnie nakręcać i tło w postaci SLD i PSL-u.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Jestem rad, że PO traci w sondażach. Czy jest to partia wyłącznie władzy i nicnierobienia (dolce far niente)?
Z różnych wypowiedzi szych z PO oni nie lubią Polaków i sądzą, że jesteśmy nieudacznikami, więc powinni za nas urządzać kraj mędrcy z zewnątrz.
Niestety - ten pogląd podziela duża część partyj pozarządowych.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a kiedy to mówili, że powinni nami rządzić obcokrajowcy. Wilku rozumiem że nie cierpisz PO i to szanuję. Ale nie postępuj wobec jej polityków tak jak lewicowe oszołomy wobec PIS. Nie zauważasz że to ta sama broń i te same niepotrzebne domysły ?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Czyżbym nie rozumiał. że wodza PO polskość mierzi, dławi, krztusi i z ledwością tę konieczność przez siebie niezawinioną i nielubianą musi znosić?
Czyżbym źle odczytywał żądanie ministra od zagranicy, by jak najprędzej zrobić federację 10 państw UE (w tym Polski)?
Czyżby Palikot inaczej niż wszyscy pojmował to. co mówi, że Polska jest zbędna?
Czyżby internacjonaliści proletariaccy (przedstawiani przez Mikllera) już przestali przedkładać klasę robotniczą i partię komunistyczną nad Polskę?
Czyżby PSL (epigon ZSL z roku 1947) już przestał być partią sojuszniczą lewicy antynarodowej?

Prosty, szeregowy Polak nie musi uznawać "argumentu" PO, że trzeba na tę partię głosować, bo zagraża kaczyzm, pobudka o szóstej i zakaz kręcenia lodów (nawiasem mówiąc, czasem przesadny) Faktycznie zaghraża nepotyzm, klientelizm wielopiętrowy. obiecanki-cacanki i zamiatanie afer pod sekułowy dywan.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to że ktoś kiedyś coś powiedział nie oznacza że to wyznaje dziś. Owszem Tusk kiedyś mówił niezbyt przychylnie o polskości, dziś to jednak kompletnie oderwany pogląd od rzeczywistości i aktualnych poglądów.
To tak samo jak byś miał pretensje do Jarosława Kaczyńskiego że jest wrogiem Radia Maryja. Kiedyś oskarżał te media o realizowanie rosyjskich interesów a dziś idzie ramię w ramię. Sam widzisz że polityk to ktoś kto zmienia poglądy zależnie od sytuacji. Zrozum nareszcie ze polityk to nie jest ktoś kto z tym samym poglądem się urodził i z tym samym umiera. Polityk to sprzedawca poglądów i nabywca etatów. Jak trzeba zdobyć władzę udając patriotę to będzie tego patriotę udawał. Jak trzeba udawać liberała to będzie tego liberała udawał. Tak samo jest z duetem Tusk-Kaczyński. To są aktorzy odgrywający swoje doskonałe role. I mają nadzieję że ludzie się skuszą i będą powtarzać - idę za Europą (wybieram Tuska) ; po pierwsze patriotyzm (wybieram Kaczyńskiego). Wyborcy stale są mamieni, trwa mieszanie w głowach i szukanie nowych wyznawców oraz pilnowanie aby dotychczasowym wyznawcom nie przeszła miłość do konkretnego lidera.

Wilku nie dawaj się robić w konia
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Dobra, nie daję się robić w bamnuko i nie wierzę PO, PSL, SLD, partii Tfuj Ruch i w ogóle lewicy.
Kaczyński jest nadal krytyczny wobec redemptorysty z Torunia. Sakiewicz jest nadal krytyczny wobec PiS.
Ja też mam krytyczne uwagi wobec Rydzyka, PiS i Sakiewicza oraz innych Lisieckich czy JKM.
Rzecz w tym, że my tego przed nikim nie kryjemy i przyznajemy, że w pewnych sprawach jesteśmy razem, a w innych - NIE. Żadnemu z nas nie przychodzi do głowy dążyć do likwidacji Polski i nigdy to przeddtem do głowy nie przychodziło, by tak mówić, bo zmieniać, poprawiać Poolskę można t y l k o wtedy, kiedy Ona istnieje.
 
Do góry