PO traci w sondażach

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Zamiast tracić czas na reklamy lepiej szukać opracowań i zestawień - jaki jest udział SP w firmach półprywatnych.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przecież każda firma jest w KRS, wystarczy sprawdzić kto jest udziałowcem. Dalej nie przedstawiłeś dowodów, które firmy z udziałem SP tak się reklamują
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Czy car albo kanclerz żądaliby ode mnie, bym ich podkształcał? Herbatniczek to jest ktoś jeszcze wyżej postawiony?
Nie masz internnetu i nie możesz znaleźć dowodów, że SP nie zasila reklamami mediów, za co media się odwdzięczają popieraniem tządu?
No, to dobrze - znaczy tak jest.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
trzeba faktów to proszę

Wchodzę na stronę internetową czołowego media "tuskowego" czyli Gazeta Wyborcza i jakie reklamy widzę :
- nissan
- portal 6win (sprzedaż win)
- media markt
- lidl
- sklep edziecko

Wybacz ale żadna z tych firm nie ma nic wspólnego ze SP - każdy to może sprawdzić
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Rozumiem, twierdzisz, że prywatne media wyłącznie z pobudek ideologicznych popierają zawsze aktualny rząd, oprócz tych rządów, które utrudniają przekręty.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie zmieniaj tematu, nie pisaliśmy o ideologi ale o nagich faktach: reklamują się czy nie ?
 
Dołączył
17 Luty 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
29
W Polsce od lat wybierane jest mniejsze zło. Obecnie na scenie politycznej nie ma nikogo kto mógł by godnie poprowadzić ten kraj. Taka jest prawda. Prędzej Unia Europejska stworzy swój rząd i wybierze swojego prezydenta do zarządzania dystryktami. Jednym z tych dystryktów będzie Polska.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Gazeta Wyborcza od dawna jest Tuskowi przeciwna, czego nie zauważasz.
Sam Tusk, osobiście a wzruszająco wcale nie tak dawno wystąpił w telewizjach, czego nie dało się nie zauważyć.
Zapraszanie do rozmów np przez TVN jest zapłatą dla rządu za m.in. reklamy, bo nie ze wzgledów ideologicznych.

Ostatnio media prywatne przeczuwają to samo, co szczury na okręcie i Tuska coraz mniej cenią, co jest spowodowane m.in. słupkami w w sondażach. :kwasny: :cry_smile:
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
rozumiem. Teraz GW jest dobra bo nie popiera Tuska a złe jest TVN bo popiera. Teraz muszę wziąć na tapetę reklamy w TVN
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Nie mam pojęcia dlaczego GW miałaby być dobra - jest wstrętna. nielogiczna i kłamliwa.
APO traci w spndażach zasłużenie. :eek:k2:
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
poświęciłem się dla ciebie strasznie i obejrzałem bloki reklamowe dookoła faktów TVN. Same komercyjne reklamy podmiotów prywatnych, zero reklamodawców związanych ze Skarbem Państwa. Podpowiedz które to jeszcze medialne koncerny służą rządowi to przeanalizuje tam pasma reklamowe
 

Martusia35

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
Ja tam chciałabym żeby PiS mógł rządzić 4 lata. Wtedy przyszłaby kolej na ocenę ich rządów. Nie wiem dlaczego ludzie są tak przeciwni PiS? Bo cheili zaostzrenia kodeksu karnego za najcięższe zbrodnie? Bo chcieli rozliczyć niektórych polityków którzy zagarnęli Państwowe firmy? To chyba dobrze nie ?:). Przynajmniej za krótkich rządów PiS kończac prawo mogłam się dostać na aplikację nie mając żadnego wujka sędziego, wystarczyło, że będę wśród najlepszych na roku. Czy to było złe?
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
. Przynajmniej za krótkich rządów PiS kończac prawo mogłam się dostać na aplikację nie mając żadnego wujka sędziego, wystarczyło, że będę wśród najlepszych na roku. Czy to było złe?
Gratuluję bycia wśród najlepszych! PIS raczej do tego ręki nie przyłożył, chyba że o czymś nie wiemy.

To, że PO traci mniej mnie dziwi niż to, że PIS ma aż 25% stałego elektoratu.
Próbowałam to zrozumieć, ale nie potrafię.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Nie da się niekiedy ogarnąć czegoś rozumem - część spraw jest rozpatrywana na czucie.

Np tępienie korupcji inaczej odbiera zwyczajny, niebogaty człowiek, który cieszył się, że lekarze boją się brać koperty z dowodami wdzięczności nawet PO wyleczeniu.
a całkiem inaczej odbierał Plichta - właściciel Amber Gold, któremu długo udawało się oszukiwać wielu Polaków, a kiedy wreszcie PO musiało go wziąć w obroty okazało się, że większość ukradzionych milionów wyparowała w nieznane miejsce. Biedny Polak pyta: - Czy to rządzą porządni i mądrzy ludzie, jeśli Plichta po odbyciu kary jednak przypomni sobie miejsce ukrycia zasobów złota i urządzi sobie żtcie gdzieś na wyspach Pacyfiku?

Np całkiem inaczej widzi PiS, które reklamuje się patriotyzmem i koniecznością istnienia Polski suwerennej, młody człowiek wychowany patriotycznie (ideowiec),
a inaczej patrzy na Polskę ktoś, dla kogo najważniejsza jest micha pełna ulubionych delicji, jeśli tylko umie stosować serwilizm.

Martusia zauważyła możliwość aplikacji dla dobrego absolwenta studiów prawniczych, a wielu wygów - adwokatów, sędziów, prokuratorów, a nawet radców prawnych woli mieć miejsce dla swoich krewniaków, znajomków czy potomków bogaczy (pecunia non olet)

A jak widzi PiS ktoś po "studiowaniu" historii w podstawówce czy na Uniwersytecie im A. Mickiewicza, kto dowiedział się z czasopism antyrządowych, iż "Boże coś Polskę" (tekst p[atrioty polskiego) było po raz pierwszy wykonane podczas koronacji Aleksandra I na polskiego króla (na Kongresie Wiedeńskim utworzono Królestwo Polskie) i miało słowa "polskiego. króla pobłogosław Panie"?
Idąc tym tropem - dowiadujemy się, że namiestnikiem cara w tym jego nowym królestwie był napoleoński żołnierz, Generał Zajączek, że temu polskiemu królowi służył Józef Wybicki, a wodzem polskiej armii na usługach cara był generał od legionów - Dąbrowski. Poznawszy dalszy ciąg "kultywowania polskości" przez Moskali wiemy. z droga wspomnianych Wielkich Polaków nie była słuszna.

Czesi po odzyskaniu swego państwa po I wojnie światowej musieli odtwarzać swój język, bo prawie wszyscy mówili po niemiecku, a tylko resztki ciemniaków i oszołomów zachowały gwarę czesko-niemiecką. Polska wtedy na 100% wcale by nie powstała, gdyby nie powstania, a szczególnie Powstanie Styczniowe, które przypomniało Polakom typu patriotów Aleksandra I oraz innym narodom, że istnieją Polacy, mający własny język, stosowany w wielkim państwie, zlikwidowanym przez rozbiory. PiS proponował uczynić bieżący rok - rokiem Powstania Styczniowego. Czy jeszcze jakaś partia poparła w tym względzie PiS? Na marginesie zapytam - czy ktokolwiek w naszym kraju znałby w roku 1918 polski język, gdyby nie powstania?

Trudno jest wytłumaczyć wszystko w jednym poście, jeśli poprzednicy PiS stworzyli wychowanie antynarodowe (internacjonalizm klasowy - proletariacki), czy też kosmopolityzm.
Przez wiele lat wynaradawiano młodych Polaków i młode Polki, więc teraz tak myślą, jak im to wpojono - nie cenią Polski ponad dotacje z UE. Sądzą, że Polacy sami nie potrafią niczego dobrze urządzić, w czym (w tym sądzie) dopomaga im aktualna władza i niekonieczniemłodzi, niekonieczniewykształceni, z niekonieczniedużychmiast (jedno z określeń tzw lemingów).
 

elskadig

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2007
Posty
249
Punkty reakcji
1
Jarosław widać nie dorobił się na polotyce. Gdzieś ciulał te złotówki u mamy na koncie, mieszkał w bloku, miał kota. Za te wszystkie lata na wiejskiej taka postawą rośnie w oczach. Donald znowu co tydzień latał czarterem do Gdańska, coż premierowi się powodzi.
Jeśli PIS wygra, a wygra, ciężko będzie o 51%głosów, ale nie takie "cuda" się u nas w kraju działy.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Jarek nie mieszkał w bloku ale w willi na Żoliborzu. Jest człowiekiem, odnośnie sfery materialnej, całkowicie kryształowy. Tylko co z tego skoro zamiast jak inni mieć pociąg do kasy to ma pociąg do władzy. I jedno i drugie to narkotyk. PIS samodzielnie nie będzie nigdy rządził, to jest po prostu niemożliwe. Zasadnicza jest możliwość wchodzenia w koalicje a ta w przypadku Jarosława jest zerowa. Jedyne co może zrobić po zdobycie pozycji nr 1 w przyszłych wyborach po zagrać jak w słynnych taśmach Begerowej: przekupić lub zastraszyć posłów innej partii i zdobyć mięso do głosowania w Sejmie.
 

elskadig

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2007
Posty
249
Punkty reakcji
1
Willa na Żolibożu i gangsterka Jarka opisana rodem z tygodnika "Hieny roku 2013" Tomasza L. Ambicje Tuska i Kaczyńskiego są równe. W książce "Rokita anatomia przypadku" wyraznie to opisuje. Co więcej można się dowiedzieć parę ciekawych szczegółów o PO i zdarzeniach za swojej pracy w platformie.
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Herbatniczek napisał:
Zasadnicza jest możliwość wchodzenia w koalicje a ta w przypadku Jarosława jest zerowa
PSL jest bardzo giętką partią i podporządkuje się byle by być w koalicji, a koalicja to jedyna możliwa opcja bo nie sądzę żeby którakolwiek z partii miała większość. Dajmy na to, że PO przegra z PISem (co serdecznie im życzę) i mimo, że PO+PSL będą mieli większość to będzie rozwód tych dwóch partii. Popatrz w przeszłość, mimo że PSL nie wygrał nigdy wyborów to z krótkimi przerwami zawsze byli blisko władzy. PSL ma tą moc, że mają za sobą rolników i to jest ich głównym atutem o czym wie Donek.
Chciałem poniżej zestawić co dokonał rząd Tuska i Kaczyńskiego dobrego dla Polski, ale pozytywów rządu Donalda znalazłem mało więc pozostawię to do wypisanie jego zwolennikom.
Zaczerpnięte z jednego z portali:


CZEGO DOKONAŁ RZĄD PIS W NIESPEŁNA DWA LATA (14.VII.2006- 5.XI.2007)
Ponieważ bezustannie słysze, że przecież PIS przez te niespełna dwa lata rządów i tak nic nie zrobił, więc zapodaję, co zrobił:
-produkt krajowy brutto w czasie rządów PIS-u przyrastał rocznie o ponad 6%, produkcja przemysłowa o ponad 10%, inwestycje o 20%, produkcja budowlana o ponad 60%.
-w okresie 2005-2007 powstało 1,2 mln miejsc pracy w kraju
- spadło bezrobocie z ponad 3 mln osób w 2005 do około 1 mln 100 tys. w 2008
- inflacja była niska ( spełniała kryteria wejścia do strefy euro), a zloty stabilny ( złoty nie przekroczył bariery 3.50 za euro).
-zmniejszono deficyt finansów publicznych z około 4 proc. PKB do w 2006 do 3 proc. PKB ( jedno z kryterium do przyjęcia waluty unijnej) ( Tu warto przypomnieć, że za rządów PIS Polska spełniała wszystkie kryteria przyjęcia do strefy euro. Jednak Kaczyński sensownie uznał, że jesteśmy za słabi gospodarczo i ekonomicznie, żeby starać się o wejście do korytarza ERM2 ( zamrożenie kursu złotego na dwa lata)
-cena benzyny spadla z ok. 4,30 zł do 3,70 zł.
-zlikwidowano podatek od spadków i darowizn
- zmniejszono podatek dochodowy od osób fizycznych
- obniżono o ponad polowe składkę rentową, dzięki czemu wzrosły pensje
- podniesiono znacząco najniższą płacę.
-w ramach funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności rząd PIS uzyskał 67,3 mld euro na lata 2007 – 2013. ( za które obecnie są budowane m.in. drogi ).
-wprowadził w ramach polityki prorodzinnej nieznane w Polsce a powszechne w Europie Zachodniej odpisy od podatku na każde dziecko
- wydłużył urlopy macierzyńskie
- wprowadził też tzw. „becikowe”, czyli zapomogę z tytułu urodzenia dziecka
- na dożywianie dzieci przeznaczył 500 mln zł rocznie.
-zainicjował politykę bezpieczeństwa energetycznego przez poszukiwanie niezależnych źródeł energii w kraju i zagranicą
- sprzeciwiał sie budowie gazociągu północnego z Niemiec do Rosji
- zainicjował budowę „gazoportu”.
-wprowadził mechanizmy konkurencji w telefonii komórkowej: spadły o prawie połowę ceny dostępu do internetu i ceny usług telefonicznych
-stworzył Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciw praktykom monopolistycznym.
-powołał Centralne Biuro Antykorupcyjne
-wprowadził sady 24-godzinne (zlikwidowane przez rząd Donalda Tuska)
- powołał Krajową Szkołę Sędziów i Prokuratorów. Po dwóch latach rządów PiS przestępczość kryminalna spadla o 18 proc.
-dokonał likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych
- powołał nowe służby specjalne
- rozpoczął restrukturyzacje polskich sil zbrojnych.
-przeprowadził ustawową lustrację zahamowaną dziś przez PO i SLD.
-wzmocnił pozycję Instytutu Pamięci Narodowej.
-nakłady na ochronę zdrowia wzrosły o ponad 10 mld zł, tj. o 26%, a niedopłacanym latami pracownikom tej branży podniesiono wynagrodzenia o blisko jedna trzecią. Żaden rząd tego nie przeprowadził do tamtej pory, a i do dziś.
Za rządów PiS 86% Polaków deklarowało, ze czują sie zadowoleni, a ponad 60% twierdziło, ze żyje sie im dostatnio.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
w czasie rozpadu rządu PIS-Samoobrona-LPR Jarosław proponował PSL wejście do rządu, ale Pawlak się nie zgodził. Tyle lat w polityce nauczyło PSL aby mądrze wchodzić do koalicji. I jest jeszcze jedna tradycja PSL - uciekania do opozycji jak tylko coś nie gra. Jedynie Tusk utrzymał PSL tak długo przy swojej nodze. Ale tu akurat Rostowski ma w rękach długi PSL z 2001r i wie co robi. PSL ma też bardzo dobrze w pamięci próby przejęcia posłów w trybie tzw "podsłuchów Begerowej" Cała Polska widziała czego się nie robi aby zdobyć trochę mięsa w Sejmie do głosowań.
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
To jest przywiązywanie koalicjanta do nogi. W tamtym roku gdy wchodziła nowa ustawa emerytalna w koalicji zgrzytało, aż krew oczami im szła. Od tego czasu poparcie dla PSLu maleje. Ciekawy jestem jak tam idzie spłata tego długu i co z tymi odsetkami.
Z ostatnich sondaży wynika, że PSL w ogóle nie dostałby się na ławy sejmowe. Tymczasem pozycja SLD się umacnia, choć prorokuję im szybką utratę głosów z uwagi na zawieszenie Ryszarda Kalisza, który był łącznikiem SLD z feministkami.
 
Do góry