Płeć mózgu-test.

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Odczucia w temacie mam mieszane. Kiedyś robiłem taki test, wyszło, że mózg mam męski, ale co najlepsze, żonie wyszło, że ma męski jeszcze bardziej :)
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
sewanna napisał:
-każdy z nas ma w sobie przeciwny pierwiastek i można to sprawdzić za pomocą testu.
Każdy z nas ma cechy jednej i drugiej płci z tym, że jedne po prostu przeważają. Podobnie jak nasza budowa biologiczna, a konkretnie hormonalna. Mamy zarówno hormony żeńskie jak i męskie, które muszą ze sobą współgrać, by nasz organizm dobrze pracował.






Twój wynik:
45 punktów





Niezależnie od twojej płci, twój mózg ma więcej cech żeńskich niż męskich. Dobrze odnajdujesz się w sytuacjach społecznych, cechuje cię spryt, dobra pamięć, umiejętność wyczuwania ludzkich intencji. Gorzej radzisz sobie z zadaniami logicznymi i orientacją w przestrzeni.
Nie do końca się zgodzę, szczególnie z sytuacjami społecznymi, ale niech będzie.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Mój wynik:
Twój wynik:45 punktów
Niezależnie od twojej płci, twój mózg ma więcej cech żeńskich niż męskich. Dobrze odnajdujesz się w sytuacjach społecznych, cechuje cię spryt, dobra pamięć, umiejętność wyczuwania ludzkich intencji. Gorzej radzisz sobie z zadaniami logicznymi i orientacją w przestrzeni.
O proszę ;)

Na szczęście nie daję wiary testom przeprowadzanych przez internet. Jednak sam w sobie jest on ciekawy, pomijając fakt iż ma kilka niedociągnięć, na przykład w jednym pytaniu taka sama odpowiedź była w dwóch podpunktach tylko nieco inaczej sformułowano zdanie.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Za drugim razem wyszło mi 25 punktów-co i tak wiele nie zmienia.Nie jestem jednak pewna czy zgodzę się z opisem do końca-nie potrafię myśleć logicznie?-wiele osób na forum tak twierdzi-o rety!
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
45 :p bardziej damski, ale przyznam że 95% się zgadza z tego co w opisie.

"Dobrze odnajdujesz się w sytuacjach społecznych, cechuje cię spryt, dobra pamięć, umiejętność wyczuwania ludzkich intencji"

Ale tu tak raczej 50% tylko się zgadza "Gorzej radzisz sobie z zadaniami logicznymi i orientacją w przestrzeni"
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
zdrowy organizm nie zastanawia sie nad soba (czy testuje) tylko funkcjonuje,

zdrowka zycze,
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Twój wynik:
55 punktów

Niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną czy kobietą, twój mózg ma więcej cech męskich. Dzięki temu lepiej radzisz sobie z konkretnymi zadaniami, skupiasz się na całości, nie na szczegółach, potrafisz wyciągać trafne wnioski z danych. Całkiem nieźle radzisz sobie z orientacja w przestrzeni, gorzej z odgadywaniem intencji osób, ich nastrojów i zapamiętywaniem szczegółów.
W zasadzie pamiętam to co chcę pamiętać , również jeśli chodzi o szczegóły , z intencjami jest gorzej , to fakt.
 
Q

Quest 281249

Guest
Twój wynik: 75 punktów

Niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną czy kobietą, twój mózg ma więcej cech męskich. Dzięki temu lepiej radzisz sobie z konkretnymi zadaniami, skupiasz się na całości, nie na szczegółach, potrafisz wyciągać trafne wnioski z danych. Całkiem nieźle radzisz sobie z orientacja w przestrzeni, gorzej z odgadywaniem intencji osób, ich nastrojów i zapamiętywaniem szczegółów.






Nie do końca się z tym zgadzam ale ok, może być :D
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Różnego rodzaju testy, badające "duszę" (psyche) wypowiadają się jedynie o CZĘŚCI (np. o jakichś okolicach mózgu). Dlatego test Ravena nie określa w pełni inteligencji człowieka. Podobnie, a nawet bardziej jest z tym testem, o którym tu mowa.
Wynika to z możliwości zastępowania albo uzupełniania procesów w jakiejś okolicy mózgu przez inne powiązania niekoniecznie bez przerwy wykorzystywane.

Powiedzmy, że kobieta wierzy w metempsychozę (wędrówkę dusz po śmierci ciała). Ma wiedzę o tej hipotezie, teorii czy twierdzeniu, więc głupia nie jest. Potem zaciekawiła się Napoleonem Buonaparte.
Ale nigdy nie pomyśli, że dusza Napoleona umiejscowiła się w jej ciele. To mózg kobiecy jej nie pozwala czy tylko wiedza o tym, iż Napoleon był mężczyzną, a ona ma drugorzędne albo i pierwszorzędne cechy płciowe kobiece?

Ale dziś... Powiedzmy, że Zbigniew B. jest przekonany o tym, iż jest kobietą...
Nie ma mądrych, by dowieść, iż Zbigniew B kłamie, bo to mu daje szansę na zrobienie kariery.
A jaki on (ona?) ma mózg? Drzewiej zajmowaliby się takim przypadkiem psychiatrzy. A teraz chcą ludziska, by swoją płeć określał (a) sama zainteresowana osoba, a nie jakiś tam test.

Trudno, jestem przeciwnikiem testów, ale wobec tych nowych komplikacji określania "kto jest kim" będę popierać doskonalenie testów. Mój wynik oscyluje wokół męskiego szowinizmu. Bym się sprzeciwiał tej opinii testu, gdyby nie porzekadło: nie można być sędzią we własnej sprawie
 
Do góry