Plany odnośnie studiów, moje obawy i kilka pytań.

Excentrico

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam:D
Jestem obecnie w klasie maturalnej, swą przyszłość wiążę z kierunkiem humanistycznym, prawdopodobnie filologia polska lub też dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Na maturze będę zdawać polski rozszerzony i podstawowy WOS. Papiery będę składać na UAM Poznań;)
Zastanawia mnie, jaka jest szansa, że dostanę się na którykolwiek z wymarzonych kierunków? Dodam, że wybrałabym raczej studia niestacjonarne, ze względu, że chciałabym podjąć pracę. Ile osób w zeszłorocznej rekrutacji przypadało na jedno miejsce na polonistyce i dziennikarstwie? Studiuje ktoś z Was na którymkolwiek z powyższych kierunków? ;)
Pozdrawiam :D
 

daxunia

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2008
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Leszno
Witaj, nie studiuję na żadnym z wymienionych przez Ciebie kierunków, ale mogę Ci parę rzeczy wyjaśnić. Otóż jeśli chcesz zacząć studia niestacjonarne, to o tym, czy się dostaniesz decyduje tylko kolejność zgłoszeń, aż do wyczerpania limitu. Natomiast gdybyś chciała pójść na studia dzienne, to polecałbym jednak zdawanie rozszerzonego wos-u, bo z podstawą raczej nie ma szans. W ogóle dziennikarstwo (nie wiem jak to się ma w przypadku polonistyki) to jeden z najbardziej obleganych kierunków, więc pewni dostania mogą być jedynie ci, którzy dobrze zdadzą zarówno polski, angielski, jak i wos na poziomie rozszerzonym. Mam nadzieję, że trochę pomogłem, osobiście polecam Ci studia dzienne, z pewnością nie będziesz żałować tego czasu.
 
Do góry