Pizza z patelni

ZielonaWesoła

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
A'la pizza z patelni

Z podanej ilości składników na ciasto
wychodzą 3 a'la pizze

Składniki
ciasto:
- niecały 1kg mąki
- ponad pół litra mleka
, można dodać mleko z wodą
- 6 jaj
- trochę proszku do pieczenia
- trochę soli
- olej do smażenia
oraz:
- 2 duże cebule
- szynkę bądź kiełbasa
- ogórki konserwowe (prawie cały słoik)
- 1 czerwona papryka
- puszka groszku zielonego
- puszka kukurydzy
- ser żółty
- można dodać inne warzywa wg uznania,

Sposób przyrządzenia
Z podanej ilości składników na ciasto wychodzą 3 a'la pizza.

Zrobić ciasto z podanych składników, gęstsze niż na naleśniki ale lejące się. Odstawić na ok pół godziny i w tym czasie pokroić w kostkę wszystkie warzywa, a ser zetrzeć na tarce.

Rozgrzać na patelni ok 3-4 łyżki oleju, zmniejszyć ogień do minimum. Wlać na patelnię ciasto na grubość taką aby tylko pokryło cały dół patelni na grubość ok 1 cm a na ciasto rozsypywać po kolei cebulę, parówki, ogórki, paprykę, groszek i kukurydzę tak aby na brzegach nie dawać składników bo się przypalą. Docisnąć łyżką wszystkie warzywa aby weszły w ciasto. Smażyć na minimalnym ogniu ok 30-40 minut pod przykryciem do czasu aż ciasto w środku będzie dobre (sprawdzić patyczkiem do szaszłyków lub wykałaczką czy ciasto w środku nie jest mokre). Posypać serem żółtym na wierzchu, przykryć i smażyć do czasy roztopienia się sera. Gotowe zsunąć z patelni na talerz.

Podawać na gorąco lub zimno z sosami lub bez.

Przepis znalazłam tu: http://www.pizzamaster.com.pl/ właściwie przypadkiem :) Nie potrzeba grzać całego piekarnika, a ten właściwie placek jest naprawdę fajny.
 

Skórzany

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2011
Posty
4
Punkty reakcji
1
Żona na weekend wyjechała i zostawiła mnie z 2 naszych dorastających synów, ta pizza uratowała mi życie ;p Tylko zamiast szynki polecam salami :)
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Niezły pomysł.Jak wróci mi apetyt, na pewno wypróbuję :)
 
Do góry