PIT-37 a 1% podatku

Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Zakładam temat gdyż podburza mnie pewien fakt, a mianowicie chodzi o e-deklaracje tworzone w programie Pit Format 2013 i odgórnie nałożona organizacja pożytku publicznego.
Chciałbym tą organizację zmienić ale nie da się. Jest nim:
http://www.krs-online.com.pl/akademia-liderow-innowacji-i-krs-303396.html
Oczywiście to ta organizacja jest twórcą tego programu i mamy 2 możliwości.
Mianowicie możemy wysłać pit przez internet, co wiaże się się jeszcze z elektronicznym podpisem (przy wysyłaniu należy wpisać kwotę przychodu z poprzedniego roku) i oczywiście organizacja będzie zatwierdzona jaka jest wyżej podana.
Możemy również wydrukować i pojechać do urzędu by osobiście dostarczyć papier i wtedy mozemy wpisać dowolną organizację.
Dodam jeszcze że na stronce http://www.pit.pl/program-roczne/ mamy informację że ten program pobrano 7 milionów razy.

Ale od czego są google...
Znalazłem kolejny program do rozliczania pitów, jest nim Pity 2013/2014 gdzie również 1% podatku przekazujemy na: http://www.krs-online.com.pl/fundacja-teczowy-parasol-krs-702422.html

Kolejny program wypełniany jest on-line i zwie się PITax.pl gdzie z góry narzucają jedną z 4 organizacji, no w końcu jakiś wybór...

Co to oznacza.
Myślę że od samego początku pitów przez internet była to kampania mająca na celu zwęszenia kasy z pożytku publicznego. Oczywiście radio, telewizja, gazety rozświetliły "przekaż 1% podatku" przez e-deklaracje. Pewnie dużej ilości osób udało się to wykonać, w efekcie kasę dostaje jedna organizacja która stworzyła program oraz przeprowadziła kampanię reklamową. A wszystko prawdopodobnie zgodnie z prawem... rzekomo demokracyjnym.
 
Do góry