Pink Floyd

trent

Błąd w Matrixie
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
755
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Mezopotamia
Dla mnie najlepsza płyta to Animals (bardzo bardzo). Na drugim miejscu Wish You Were Here. Zato nie przypadł mi do gustu the Wall. Fajne są pojedyncze piosenki, ale jako całość to rozlazłe to to. A beż Watersa to zupełnie nieciekawie było już, jakby Division Bell nie nagrało Pink Floyd tj, zespół legenda to by nikt sobie nie zawracał tą płytą głowy. Oprócz jednego utworu reszta jest już cieniem tego co robili wcześniej.
 

311bastek311

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2006
Posty
592
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Śląsk
Są genialni i tyle.Choć gdyby nie Dark Side Of The Moon pewnie nikt by o nich nie słyszał.Szkoda że już nie grają.
 

Mggła

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Pink Floyd. Uwielbiam ten zespół. Jest moim najczęściej słuchanym. "The Trial", "Hey You" i "Goodbay Blue Sky" są moimi ulubionymi piosenkami.
Wspaniała muzyka i bardzo ambitne teksty. Mistrzostwo.
 

Shagrath

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
124
Punkty reakcji
0
Wiek
48
Jako typowy znawca brutalnego brzmienia i powalającego klimatu napisze...ze to genialna kapela,Gilmour,Waters wczesnej Barett przepraszam ale nie znam doladnej i poprawnej pisownii wiec za byki prosze o wybaczenie,cos było w ich muzyce...cos czego nie da się zapomniec,teraz na szczescie mamy Tiamat :)
 

chorrendalna_

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2007
Posty
503
Punkty reakcji
0
Wiek
15
Miasto
k-ce
to, co oni stworzyli to Sztuka przez duże S. jestem pod niesamowitym wrażeniem ich twórczości.
wiadomo, TDSotM, The Division Bell, Teh Wall - to chyba najlepsze płyty.

a wybiera się ktoś na Rogera Watersa the Wall Live 11 kwietnia 2011 do Łodzi?
 

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
Najlepszy zespół w historii. Uwielbiam ich, są genialni. Ich piosenek mogę słuchać non stop.
Floydów, jak i w ogóle rocka zacząłem słuchać dzięki ojcu. :)


http://www.youtube.com/watch?v=iNa551dR6Rc


<33
 

Drozdu

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2011
Posty
50
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Wrocław
Fajny zespół, znam tylko Dark Side Of The Moon. Trzeba mieć nastrój na tę płytę.
 

agatiu

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2009
Posty
466
Punkty reakcji
23
Wiek
13
Miasto
Warmińsko-Mazurskie
odkopuję <3
widzę że wszyscy tutaj wymieniają same znane piosenki, a przecież warto jeszcze poświęcić uwagę takim perełkom jak fat old sun, a pillow of winds czy a saucerful of secrets (z pompejów!) . Muzyka Pink Floyd to studnia bez dna...
 

Zwyczajny93

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2012
Posty
70
Punkty reakcji
1
Miasto
Tczew
W mojej ocenie Pink Floyd jest zespołem tworzącym niesamowity klimat, a ich ambitne teksty i oryginalne wstawki tworzą połączenie nie do przebicia w swojej kategorii. Dla mnie są po prostu legendą.
 
Dołączył
22 Czerwiec 2011
Posty
273
Punkty reakcji
38
Eruantalon napisał:
Możecie się tu pocieszyc z ich twórczości. Obiektywnie mówiąc- totalne mistrzostwo, sczzyt absolutu, lepeij grać się nie da. Geniusz gitary- Glimour, geniusze kompozycji + mistrzowskie wykonanie...

Chcecie coś dodać?
Stworzyli zupełnie nową muzykę. Pranie mózgu, psychodela, ale rownież wielka wrazliwość artystyczna, głębia,wspaniałe teksty, cudowne, malownicze aranżacje... prawdziwie progresywna, niepowtarzalna, arcymistrzowska sztuka! Po prostu Pink Floyd.

Ulubiona płyta: "Wish you were here"; "Ummagumma"; ale cała twórczość jest wspaniała.

Warto zapoznać się również z "On an Island" Davida Gilmura - jakbym słyszał Pink Floyd :)
 
Y

Yelonek

Guest
Kiedyś ich lubiłem, ale dzisiaj dla mnie ta muzyka jest zbyt zwyczajna. Waters nadęty, a Gilmour nudny. Czasami wracam tylko do pierwszych albumów, gdzie jeszcze eksperymenty i poszukiwania było słychać - coś się działo, był Syd, było trochę psychodelicznie. A potem... To strasznie przereklamowany zespół. Jedynie Rick i wspomniany Syd byli coś warci - reszta bez rewelacji, już mnie nie podniecają. Mówię to ja - zwolennik awangardy i nieszablonowych rozwiązań. :eek:k:
 

Mopit

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
Co by tu dużo nie mówić - klasyka :) Może nie trafiać w gust, ale trzeba to uznać.
 
Do góry