Pieszczochy i Karwasze

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Temat głównie skierowany do metali i gotów (prawie o nich zapomniałem :D ) , bo to właśnie członkowie tej subkultury noszą takie rzeczy, bardzo rzadko, raz na ruski rok widuję pieszczochy u punków.
A więc co myślicie o pieszczochach oraz karwaszach???

Nosicie? Jak tak to jakie???

Jakie macie zdanie o pieszczochach i karwaszach z ćwiekami typu piramidki???
Dla mnie to totalny kicz. Piramidki ostatnio za bardzo mi się kojarzą z emo i "bravo girls"...

Ja osobiście jeszcze miesiąc temu nosiłem taką pieszczochę:

(sorrka za takie zdjęcie, ale tylko takie udało mi się znaleźć, bo w RMS gdzie ją kupiłem nie znalazłem jej teraz)
niestety byłem zmuszony do sprzedaży (pilne zapotrzebowanie na kasę).
teraz myślę nad zakupem pieszczochy ale gładkiej bez ćwieków, lub z wytłoczonym logiem jakiegos zespołu. Jednak do tego drugiego nie mogę przekonać się. Co myslicie o pieszczochach z wytłoczonym logiem zespołu???

//edit: niby sprawdziłem cały dział czy nie było podobnego tematu i nie znalazłem, ale wiadomo jak to czasem jest, mogło coś umknąć mojej uwadze.
Jeśli tak się stało to dajcie link na priv, a temat niech moderator umieści w koszu :)
 

Eark

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
ja posiadam kilka pieszczoch

hmm nosze czasem zalerznosci od okazji ;> (koncerty /wyapd z znajomymi i tp. )
na co dzien nienosze ;>
 

Flisu

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2008
Posty
160
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kutno
Noszenie pieszczochy, a w szczególności karwasza codziennie jest jak dla mnie niewygodne, dlatego że można o coś zahaczyć, porysować lub rozwalić coś ćwiekami. Na koncert, czy jakąś okazję to co innego.

Co do pieszczoch z logiem zespołów, to nie podoba mi się ten pomysł. Imho lamerskie i kinderowe.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
ja teraz jak będę kupował to albo gładką, bez niczego, albo z małymi ćwiekami, bo jak ostatnio przekonałem się pieszczocha z wysokimi ćwiekami nie jest praktyczna w pogo- trzeba trochę uważać z nią, aby nikomu nie przerysować mordy ćwiekami :)

Co do pieszczoch z logiem zespołów, to nie podoba mi się ten pomysł. Imho lamerskie i kinderowe.
mam podobne o tym zdanie, jednak wolę doradzić się was co o nich myślicie. Jeśli mielibyście pozytywne zdanie o nich to może i skusiłbym się :D

ja posiadam kilka pieszczoch

hmm nosze czasem zalerznosci od okazji ;> (koncerty /wyapd z znajomymi i tp. )
na co dzien nienosze ;>

ja nosiłem w szkole kilka dni. ale wychowawczyni przyczepiła się do mnie o nią i chciała mi ją skonfiskować i oddać rodzicom na wywiadówce (już zabrała mi smycz bo była ozdobiona "trawką" i ma mi oddać na koniec roku. gdyby nie zależało mi na ocenach z przedmiotów których uczy to wysłałbym na wywiadówkę ojca- on powiedziałby jej co mysli ) więc przestałem nosić...
A teraz kiedy sprzedałem dziewczyny bez niczego noszą pieszczochy z ćwiekami typu piramidki i nic im nie mówi, aż mnie szlak bierze.



A co do karwaszy jakoś bardziej kojarzy mi się jako element death i black metalowców. A wam?
 

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
Mam identyczna jak jest na zdjeciu , 3 rzedy prawdziwych cwiekow , a nie jakies piramidki czy takie cos a'la kwadrat( nie wiem jak to nazwac , mam nadzieje , ze zrozumieliscie :p ).

Co do sytuacji w szkole , zakazali mi noscic pieszczoche ( chodze do szkoly bardzo silnie nastawionej na katolicyzm). Zakazali mi nosci glany , bo im niby podloge rysuje :/ Nawet o wlosy sie czepiali , ale nie sciolem i nie mam zamiaru BB). Z kolei za pewien incydent zostalem oskarzony o obraze uczuc religijnych i dostalem nagane , i nawet rozpatrywali zeby mnie zawiesic w prawach ucznia. ;) Jak sie ciesze , ze juz ja opuszczam , zostalo tylko pare miesecy.
 

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
Mam identyczna jak jest na zdjeciu , 3 rzedy prawdziwych cwiekow , a nie jakies piramidki czy takie cos a'la kwadrat( nie wiem jak to nazwac , mam nadzieje , ze zrozumieliscie :p ).

Co do sytuacji w szkole , zakazali mi noscic pieszczoche ( chodze do szkoly bardzo silnie nastawionej na katolicyzm). Zakazali mi nosci glany , bo im niby podloge rysuje :/ Nawet o wlosy sie czepiali , ale nie sciolem i nie mam zamiaru BB). Z kolei za pewien incydent zostalem oskarzony o obraze uczuc religijnych i dostalem nagane , i nawet rozpatrywali zeby mnie zawiesic w prawach ucznia. ;) Jak sie ciesze , ze juz ja opuszczam , zostalo tylko pare miesecy.


EDIT: NIE MAM POJECIA , CZEMU DODALO SIE 2 RAZY. PROSZE O KASACJE .
 

redhotka

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
103
Punkty reakcji
0
Mam kilka pieszczoch ale ostatnio (od kiedy pieszczochy były jako dodatek do jakiejś tandetnej gazety i zaczęła je nosić połowa lasek w budzie) ich nie noszę :/
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Mam kilka pieszczoch ale ostatnio (od kiedy pieszczochy były jako dodatek do jakiejś tandetnej gazety i zaczęła je nosić połowa lasek w budzie) ich nie noszę :/

to już wiem skąd te 5 lub 6 dziewczyn z mojej szkoły ma identyczne pieszczochy różniące się tylko kolorem skóry :D
 

Abnormal

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2007
Posty
134
Punkty reakcji
0
Generalnie to szkoda mi kasy ;o Ale jak już, to kupiłbym cuś takiego: http://kropa.pl/product_info.php?cPath=810...oducts_id=22656

Kiedyś, w podstawówce miałem takie śmieszne coś...Za:cenzura:ałem koleżance która czyta brawo taką śmieszną pieszczochę z jakimiś kwadracikami czy chvvj wie co. Wyjąłem je i powbijałem pełno gwoździ, hrr. Ale sie rozpadło...
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
A mi się pieszczochy nie podobają i nosić takowych nie zamierzam.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Generalnie to szkoda mi kasy ;o Ale jak już, to kupiłbym cuś takiego: http://kropa.pl/product_info.php?cPath=810...oducts_id=22656

Kiedyś, w podstawówce miałem takie śmieszne coś...Za:cenzura:ałem koleżance która czyta brawo taką śmieszną pieszczochę z jakimiś kwadracikami czy chvvj wie co. Wyjąłem je i powbijałem pełno gwoździ, hrr. Ale sie rozpadło...

miałem taką samą pieszczochę co jest w tym linku tylko ze srebnymi ćwiekami. i zapłaciłem prawie 40zł a ta kosztuje tylko 25zł.
szok :D

A mi się pieszczochy nie podobają i nosić takowych nie zamierzam.
każdy ma swój styl :)
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Kiedyś bardzo lubiłem nosić pieszczochę (jeszcze mam) i latem, kiedy chodziłem w samych koszulkach, ewentualnie z kamizelką na wierzchu, to obowiązkowo, przy każdym wyjściu zakładałem ją na rękę. Ale już od dawna nie jest to dla mnie takie ważne. Czasem se założę.
Master 6x6 - a co to jest karwasz ?
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
ja sobie zamierzam kupić karwasz :) ale jak to zwykle, od dawna już zamierzam :p
 

Flisu

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2008
Posty
160
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kutno
@Wojownik1988
Pierwotnie była to część pancerza chroniąca przedramiona (stalowe), a u łuczników ochrona przed cięciwą (te były skórzane i gładkie). Teraz to po prostu pieszczocha na całe przedramię.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Ja karwasze miałem raz. Jak grałem Krasnoludzkim Wojownikiem w DnD ;)
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
@Wojownik1988
Pierwotnie była to część pancerza chroniąca przedramiona (stalowe), a u łuczników ochrona przed cięciwą (te były skórzane i gładkie). Teraz to po prostu pieszczocha na całe przedramię.

Aha, taka długa pieszczocha. Rekord w takich pieszczochach pobił chyba Kerry King ze Slayera, który nosi na koncerty pieszczochy do łokci, nabite 15-sto centymetrowymi gwoździami.
 

BusSsi_;*

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2007
Posty
2 253
Punkty reakcji
0
Ja mam jedną pieszczochę z małymi ćwiekami i czasem ją noszę..
Z tym, że sytuacja w szkole identyczna - już parę razy się czepiali <_<
Jednak - jako, że jestem lubiana przez nauczycieli - postękali, postękali i odczepili się :lol:
Trzeba było się jednak trochę ustatkować.. ^_^

Karwasz nie noszę ;)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
u mnie się tylko przyczepili o jedną naszywkę bo był na niej pentagram, ale to dlatego że raził uczucia religijne jakiegoś skina, a tak to o wygląd nie mogli nic zrobić poza papalaniem nad uchem jak to się okropnie wygląda.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie lubię takich rzeczy. Mogę zrozumieć jeszcze jako część imadżu jakiegoś artysty, ale nosić tak na co dzień to nie.
 
Do góry