Pies. kąpać czy nie?

Joanna wiąder

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2013
Posty
165
Punkty reakcji
3
Każdego psa można kąpać najlepiej to robić raz góra dwa w msc. Najlepiej już po umyciu w nocy psa okryć kocem tak by nie było mu zimno.
 

szwiergotka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
50
Punkty reakcji
2
My nasze psiaki kąpiemy i nie ma żadnych nieporządanych skutków - no może poza tym, że jak nie przypilnujemy to po kąpieli to by się najchętniej wytarzały po naszym łózku w sypialni - już się nuaczyliśmy zamykac tam drzwi :).
 
N

nianiaSweet

Guest
psa powinno się kapać ale nie za często bo to nie jest wskazane, ja sporo ciekawych informacji na temat pielęgnacji zwierzaków znalazłam na myzoo jak macie jakieś wątpliwości to warto tam zaglądać.
 
V

Vaffik

Guest
Psa nie powinno kąpać się często bo to nie jest wskazane...
Ciekawe co za debil jest autorem tej teorii...
Dzikie psy, kojoty, wilki itp. kąpią się średnio kilka razy w tygodniu!
Myślicie że szukają mostu gdy chcą przejść przez rzekę?
:D
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Owszem, dzikie zwierzęta "kąpią się" często, ale w samej wodzie :D A tu chodzi o kąpiele z użyciem szamponu, których nie powinno się stosować zbyt często, bo zmywa się łojowa wydzielina z gruczołów łojowych.
 
V

Vaffik

Guest
No ale człowiek jest chyba na tyle kumaty by umyć psa samą wodą (kurz, piach, ziemia) kilka razy w roku a ze dwa jedynie mydłem szarym...
chyba ... jest... :huh:
 
N

nianiaSweet

Guest
wiadomo, że raz na jakiś czas można wykąpać zwierzaka, ale najważniejsze jest to, żeby nie przesadzać z takimi kąpielami, oczywiście to akurat jest banalne zapytanie, ale ja np. jak mam poważniejszy problem ze swoim psiakiem to często zaglądam na portale o zwierzętach, żeby się w pewnych kwestiach upewnić, a wy korzystacie z jakichś portali o zwierzakach?
 

Lorellai

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2015
Posty
184
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Katowice
Psa myje się jednak rzadko. Raz, dwa w miesiącu. Pies ma swój zapach i ludzi chwytać inne więc jeśli często mu je zabieramy poprzez mycie no to hm, jest nieszczęśliwy. Psy nie lubią zapachu chemikaliów i aby z powrotem mieć na sobie swój zapach, często po kąpieli tarzają się np. po dywanie.
 

basia1976

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam dwa psy - owczarki na wsi ale mieszkają normalnie w domu i chodzą na spcery. Nigdy nie były kąpane. Za to kiedy ciepło jeździmy nad wodę, żeby pływały i same na spcerach taplają się w kałużachlub strumieniach. Z sierści błoto samo schodzi pięknie a jak nie wystarczy przejechać szczotką. Szampony dla psów zawierają takie składniki, że wzrasta ilość psów z uczuleniami i chorobami skóry. Na poprzednim moim psie niestety 'testowałam' psie szampony bo uwielbiał tarzać się w padlinie ( fuj ) i dostał egzemy. Po długim okresie nie kąpania psa na szczęście zniknęła. Ostatnio trafiłam na artykuł o składnikach psich szamponów- włos na głowie się jeży ;) na blogu blogloveforpets.pl
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
Mój piesek jest kąpany kiedy tego potrzebuje :) i szczerze on to uwielbia sam chetnie wskakuje do wanny. Oczywiście do kąpieli używam specjalnego szamponu :)
 

Desdemona

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2015
Posty
59
Punkty reakcji
3
Wiek
36
Są różne rasy psów jedne wymagają częstych kąpieli inne nie. Ogólnie rzecz biorąc psy należy kąpać byle nie przesadzać. Zdecydowanie trzeba się zastanowić jakiego środka użyć ale to już jest temat rzeka...
 

1234ta

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2015
Posty
78
Punkty reakcji
2
Nie wiem ale ja na jakiś czas staram się wykapać psa moja mama tez ma i też go kąpie
 

Klara80

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2016
Posty
24
Punkty reakcji
0
Nie no wiadomo że kąpać tylko nie za często. Mój co prawda tego nie lubi no ale cóż musi ;-)
 
T

TomaszTomasz

Guest
Nigdy nie kąpałem swoich psów, czasem opłukam ciepłą wodą, gdy wytarzają się w błocie. Fakt że mam te psy na podwórzu więc zapachowo mi nie przeszkadzają.
 

Susek

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2016
Posty
5
Punkty reakcji
0
Oczywiście, że kąpać. Przecież pies też się brudzi.
 

Yogi20

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2016
Posty
40
Punkty reakcji
2
Nie wyobrażam sobie nie kąpać psa. Jest specjalny szampon dla psów, wkłada się takiego delikwenta pod prysznic i jazda ;-). Tylko właśnie oczywiście nie za często.
 
Do góry