Pierwszy raz u ginekologa

stdaniel

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2018
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam. :)
Mam 20 lat i za dwa tygodnie mam umowiona pierwsza wizyte u ginekologa w Warszawie. Boje się jej ze względu na różne opinie jakie czytalam na forum oraz slyszalam, np. ze mężczyzna jest bardziej delikatniejszy niż kobieta. :niepewny: . I moje pytanie czy lepiej isc do kobiety czy mężczyzny? Czy pierwsza wizyta coś boli ? Kiedy trzeba zrobić pierwsza cytologie?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Pierwszy raz to lepiej mieć u swojego chłopaka, ewentualnie w samochodzie, ale nie ginekologa ;)

A tak poważnie, to często dziewczyny w tym wieku idą po raz pierwszy :p Nic niezwykłego, zwykły wstyd, czy może obawy... Nie wiem. Ja swoją zmusiłem, jak usłyszałem, że nie była. Jako facet preferowałem kobiety jako ginekologów xD
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ja tam dalej jestem w szoku bo żonę zapytałem i mówiła że już w podstawówce ginka odwiedziła (problemy z okresem) i z tego co wiem a wiem dobrze to obie córki już dawno "po" (jedna 14,5 a druga 16,5 roku).
Mi się zawsze wydawało by zbyt "wesołe" dzieciaki się potem nie rodziły to kobity powinny dymać do ginka już od chwili pierwszego okresu (często 13,14lat). Przecie to wszystko normalka je... ehh
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
_____________________ napisał:
kobity powinny dymać do ginka
Poziom kultury na tym forum stale się "podnosi". Już nie tylko pisanie głupot czy plucie żółcią.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Problem z tym że ktoś używa 5% młodzieńczej kulturki?
Dymać, naginać, kminić, rypać, jarzyć, chwytać, łapać, czaić bazę, kręcić bekę, LOL, loler, ... i setki innych. Przecież to WASZ nowoczesny DEMOKRATYCZNY codzienny POTOCZNY standardowy JĘZYK polski.
O co ten żal?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Nie róbmy zamieszania o dymanie w temacie o ginekologu :lol: Niewiele ma ono bowiem do czynienia z kulturą, czy też jej brakiem.



_____________________ napisał:
Mi się zawsze wydawało by zbyt "wesołe" dzieciaki się potem nie rodziły to kobity powinny dymać do ginka już od chwili pierwszego okresu (często 13,14lat).
Nawet wcześniej z tego co wiem, ale jeśli poprzez " wesołe " miałeś na myśli downy, to ginekolog nie ma tu chyba nic do rzeczy. To raczej genetyka, nie? Bardziej chodzi tu o ich własne zdrowie, a w późniejszym wieku także zdrowie ich partnera, żeby się np. potem infekcjami nawzajem nie zarażali w nieskończoność.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ja mam ciotkę co urodziła dwa wesołe. Nigdy u ginekologa nie była no i starała się żyć w miarę zdrowy sposób. A co do genetyki to innych wesołych w rodzinie nie ma.
Z tego co mi się o uszy obiło to mogła temu zaradzić gdyby jakieś badania w czasie ciąży porobiła.
 

Kasia1985Kasia

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
58
Punkty reakcji
0
A ja raczej radziłą bym stosować się do profilaktyki i chodzić regularnie do ginekologa...bo jedna Pani nie będzie chodziła wcale i całe życie będzie zdrowa a druga niestety będzie miała raka szyjki lub inne choroby. Ja i moja mam chodzimy do jednego lekarza w Tychach do doktora Wojciecha Gwary i lekarz robi nam regularnie cytologie i wysyła na potrzebne badania i usg. .
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 445
Punkty reakcji
83
Witam. :)
Mam 20 lat i za dwa tygodnie mam umowiona pierwsza wizyte u ginekologa w Warszawie. Boje się jej ze względu na różne opinie jakie czytalam na forum oraz slyszalam, np. ze mężczyzna jest bardziej delikatniejszy niż kobieta. :niepewny: . I moje pytanie czy lepiej isc do kobiety czy mężczyzny? Czy pierwsza wizyta coś boli ? Kiedy trzeba zrobić pierwsza cytologie?
Nie zależy to od płci, tylko od człowieka. Ja musiałam iść do ginekologa w wieku 11 lat. Mama mi wybrała kobietę i weszła ze mna do gabinetu. Było dobrze. Nic mnie nie bolało, chociaż byłam wtedy dziewicą.
Jako dorosła osoba chodzę głownie do mężczyzn, ale to obecnie raczej przypadek niż preferencja.
Nie ma co krępować się lekarza. Wszystko już widział, a jak nie, to kiepski z niego lekarz i jeśli jest nieprzyjemnie czy krępująco, warto poszukać innego.
 

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
Kazachstan
Gdybym był ginkiem w Polsce już dawno bym siedział. Trzeba mieć jaja, aby być dobrym ginkiem z powołania.
Facet w stosunku do kobiety zawsze będzie delikatniejszy, precyzyjniejszy, dociekliwszy a taki który traktuje swój zawód za powołanie i chęć niesienia pomocy ... to już w ogóle ma prze....bane. W Polsce za pedofilię uznaje się już nawet fakt, że obcy facet może kochać obce, małe dzieci. Aż strach w tym zjj..banym społeczeństwie w ogóle choćby się odzywać. Na wschodzie Świata jest całkiem inaczej, nikogo nie razi to, co w UE stało się nagonką na zwykłą miłość do bliźniego swego. Ja kocham dzieciaki, uwielbiam uczyć, przekazywać wiedzę, --- , przekazuję ją bez tabu już od 10 roku życia każdego stworzenia. W związku z tym, że sam w życiu miałem bardzo prze...bane, brak rodziny, rodziców, dom dziecka pozostało we mnie coś, czego dzisiejsi ludzie w wiekszości przypadków już nie mają - taki odruch wrodzony mimowolny - a jest to niekończąca się chęć opieki, zwłaszcza nad młodymi samicami. Nie wiem skąd i po co to we mnie siedzi ale już tak jest. W Polsce, za nadprzeciętną miłość do kobiet, zwłaszcza młodych, niewinnych, niezniszczonych, niekumatych oraz chęć ich obrony ... to wyrok z wpisem : PEDO! Niestety!
Każdy głupi dotyk, głupie przytulenie w Polsce stało się niebezpieczne. I jak ten naród ma podtrzymać przy zyciu "miłość"?
To samo jest z ginekologią i wszystkim tym, gdzie potrzeba załamać barierę, barierą w tym przypadku jest bliskość człowieka przy człowieku.
Bał bym się być ginekologiem w Polsce, serio. Moim zdaniem a mam żonę od ponad 2 dekad, dobry ginekolog powinien dokonywać różnego rodzaju badań. Nie da się ukryć, powiem wprost, że bez "klasycznej palcówki" w 90% przypadków gdy za grzebalucha bierzemy jakieś narzędzia - nie da się wykonać dobrych badań. Nie ma maszyny która jest na mocy wykryć zmiany, zwłaszcza w miejsach o których mowa.
Nie da się wyczuć guzów, guzków, narośli i masy innych, niestety a w Polszy, ten "który zbyt często za długo grzebie" zawsze się problemów dogrzebie - zwłaszcza gdy mowa o dziewczynach nieletnich, czyli w chwili w której "chwila" jest jedną z najważniejszych w życiu.
Chore tematy tabu, rodzice pokemony wychowani przy playstation i ćpaniu oraz szkoły, które chyba nigdy nie dorosną do tematyki i poziomu choćby zachodu. Ex katolicki kraj zabity dechami.

Wracając do ginka, osobiście sądzę że facet to lepszy wybór aniżeli kobieta oraz ... młode panie powinny celować w bardzo starszych ginekologów. Ludzi rodzoncyh w latach 70, 80 bardzo różni mentalność i sposób wykonywania misji od ludzi rodzonych po 1990 roku.

Jestem ginekolog, człowiek z pasją, człoiwiek nie pedo, człowiek normalny, przychodzi do mojego gabinetu 15-sto latka niedziewica, zatem, robiąc badania z powołania:
  • badam dotykiem każdą ze stron ścianek macicy
  • zaglądam pod kątem zmian koloru
  • zaglądam pod kątem jakości, koloru i jakości śluzu
  • badam dolną część jajników (tak, tak, palcem bez problemu trafiam w 80% obszaru)
To wewnątrz, a na zewnątrz:
  • niestety ale wzrokowe oględziny owłosienia łonowego (pod kątem zmian grzybicznych)
  • oględziny skóry (także pod kątem zmian grzybicznych, ph skóry i masy innych)

Siłą rzeczy, badanie będzie trwało od 5 do choćby 10 minut, niestety tak!
Jak myślicie, młoda, jurna, lat 15, jak długo zajmie jej wzrost podniecenia zwłaszcza, że punktem badanym będzie także słynny pkt. G?

I widzicie sami?
10 takich pacjentek + rozniesienie opinii typu GRZEBALEC, PASJONAT, ZBOCZENIEC, wyszłam od niego mokra, o mało się nie zlałam... i tak dalej i dalej i ginekolog chcący na serio pomagać ... ma po robocie.

Kobiety, powiedzcie mi szczerze, ilu ginekologów bada:
  • gastroskopijnie przy okazji (wszak wiele pań ubustwia seks analny)
  • bada piersi
  • zleca konkretne badania takie jak posiew, mocz, morfologia, robi wymaz z pochwy, ocenia bakteriologię, zleca prześwietlenia, USG i masę innych choćby wymaz z jęzora, wszak miłość francuska to dziś norma ... hm?????

O co w tym wszystkim chodzi przede wszystkim?
  • o tabu
  • o posądzanie za pedo
  • o dziewczęcą fantazję
  • o ludzką mentalność
  • o ludzką wyrozumiałość

Nawet ta kretynka z USA dzisiaj przypomniała sobie, że jej się tylko wydawało że, Polański ją gwałcił.
No ale ile swoim chorym zrytym czerepem facetowi życia naszarpała to wie już tylko sam Polański, Bóg i ... sama ona.

Morał?
Dobry ginek to kosmita, reszta udaje że pracuje i pracuje raczej tylko dla hajsu bo pracować dla ludzi to z deka strach.
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 445
Punkty reakcji
83
Ty się dziwisz, że mało ludzi tutaj zagląda?^ Przeczytaj swoje własne wypociny. Są nie tylko obrzydliwe, bezczelne i nie na miejscu, ale też bezdennie głupie!
Z łaski swojej zostaw tak delikatny temat kobietom, lekarzom, ludziom z ELEMENTARNYM(!) WYCZUCIEM i jakąś wiedzą, a swoje obleśne wywody popełniaj gdzie indziej.
 

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
Kazachstan
Przyznano ostrzeżenie: niewłaściwy język.
Tak, wiem, boli, wszystko was ##### boli ...
Wszystko, co życiowe i prawdziwe oraz po imieniu nazwane oraz dla ludzi, bo ludziom pomaga - zawsze bolało.
W którym miejscu obleśnych wywodów się pomyliłem? Czyżbym uzył innego języka, aniżeli posługuje się dzisiaj 95% młodocianych uczniów?
Seriooo?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pablo.treneiro

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2023
Posty
40
Punkty reakcji
7
Podstawa to przy pierwszej wizycie wybrać lekarze ze sprawdzonymi i dobrymi opiniami. Nawet jeśli miałoby się jechać do innego miasta. W innym wypadku można się łatwo zrazić.
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
Pierwsza wizyta wiąże się z obawami przed rozebraniem się (wstyd, skrępowanie), ale trzeba się przełamać. Nie ma znaczenia czy lekarzem jest kobieta czy mężczyzna, ale udając się do lekarza warto iść z polecenia bliskiej osoby, aby nie trafić na konowała.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 445
Punkty reakcji
83
Jeżeli dotyczy dziewczynki, sprawę ułatwi jeśli ginekologiem będzie kobieta, mająca dobre podejście do dzieci/młodych dziewczyn. Warto zapoznać się z opiniami, nie iść do ginekologa z przypadku. Złe podejście lekarza może spowodować traumę u młodej dziewczyny.
 
Do góry