Pierwszy raz na Solarium

kasienka2106

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2012
Posty
36
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Ja pierwszy raz na solarium poszłam przed weselem kuzynki. 5 minut wystarczyło zeby było widac roznice, minimalna bo minimalna ale zawsze cos ; ] Nie nalezy przesadzać z opalaniem na solarium, dużo milej wygrzewa sie w naturalnych promieniach słonca ;) No i oczywiście naturalna opalenizna o wiele ładniej wygląda niż sztuczna z solarium ; ]
 

renatka11

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Byłam na solarium raz u kumpelki w pracy, i tak to jest gdy "paple" sie zagadają.. hehe zapomniałą ustawić zegar na krótszy zcas i byłam troszke czerwioniutka przez następne dni... ;p
hehe,.
 

Tatainka

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2012
Posty
57
Punkty reakcji
0
Ktoś jeszcze chodzi na solarium? Poszłabym się wygrzać ale tak do 5 minut jednak szkoda mi skóry
 

midsummer

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2012
Posty
76
Punkty reakcji
0
Lekka opalenizna może nie jest zła, ale przez to, że solarium ma tak zły wpływ na skórę jestem mu całkowicie przeciwna. Nigdy tam nie byłam i nigdy się nie wybiorę.
 

Vena.

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2013
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
29
No na pewno musisz zmyć dokładnie makijaż, jeżeli masz jakieś podejrzane znamiona to lepiej je zasłonić. Możesz też posmarować się saszetką, która ma przyspeszyć opalanie. Bardzo ważne jest żeby na początku nie przesadzać i opalać się stopniowo. Jeżeli chodzi o same łóżko to wolę leżące, można się przynajmniej chociaż chwilę zrelaksować.
 

ika200

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Trzeba chodzić do absolutnie sprawdzonych solariów. i używać przyspieszaczy do opalania, które znacznie skrócają czas przebywania pod lampami. Ja mam zaufanie do kosmetyków Sorayi.Używałam już samoopalacza i był super. Przyspieszacz zakupiłam przed wakacjami, ale nie miałam okazji go uzyć w solarium bo naturalne słońce mnie opaliło. i nie było takiej potrzeby, ale kiedy po opaleniżnie naturalnej pozostaną tylko wspomnienia wypróbuję i napiszę. Na plaży sprawdził się doskonale, bo to właśnie jego zaletą, że można stosować go i w solarium i na plaży :)
 

gazelka89

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2013
Posty
40
Punkty reakcji
0
Ja to swój pierwszy raz na solarce niemiło wspominam :) Poszłam na 5 min, ale chyba mieli jakieś mocne lampy, bo się poparzyłam. Po kilku dniach zaczęła mi schodzić skóra z brzucha i pleców, mimo że nigdy wcześniej nie miałam z tym problemów. Od tamtej pory (a minęły już ze 4 lata) byłam na solarium może kilka razy.
 

Yenna2

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2013
Posty
28
Punkty reakcji
1
jeśli ktoś ma jasną cerę (jak ja) to za pierwszym razem radzę isc na 3 minuty, nie więcej. można się nieźle poparzyć... :(
 

Ania897

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2013
Posty
24
Punkty reakcji
0
no ja zaczynałam od 5 minut, bo nie wiedziałam jaka bedzie reakcja, raczej chodze do solarium tylko przed weselami, żeby sie troszkę podpiec :)
 
R

rabunia89

Guest
Ja do solarium już nie chodzę. Byłam kilka razy w krakowskim solarium. Żadnych efektów nie uzyskałam, skóra była nadal nieopalona. Fajniejszy efekt uzyskuję po emulsji do ciała samoopalającej aloe vera. Uważam, że chodzenie do solarium jest bez sensu. Szkoda pieniędzy!
 

Nadziejka82

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2013
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Nigdy nie byłam na solarium więcej niż 15 min. Bałabym się, że nie usiądę na tyłku.. Jestem już trochę przeczulona na tym punkcie bo jak poszłam pierwszy raz w życiu, babka na solarium doradziła mi żebym poszła na 10 min.. Później pupa piekła mnie przez tydzień :/ Dziękuje bardzo za takie rady :(
 

kisia_12

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2013
Posty
21
Punkty reakcji
0
Ja chodziłam troszkę przed studniówką, ale na 5-6 minut. Wolałam pójść częściej, ale na mniejszą moc, żeby nie było niemiłych niespodzianek.
Maksymalnie byłam 8 minut i strasznie się później czułam, miałam zawroty głowy, więc wróciłam do mniejszej ilości minut.
Hmm ja lubie jak jest snieg i -10 stopni, bardziej tak żeby się wygrzać niż opalić :))
 

Kama89

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2012
Posty
98
Punkty reakcji
0
Ja kiedyś często chodziłam , ale teraz myślę żeby się wybrać na natryskowe opalanie technotan. Solarki już się trochę boję.
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
Kama89 napisał:
Ja kiedyś często chodziłam , ale teraz myślę żeby się wybrać na natryskowe opalanie technotan. Solarki już się trochę boję.
Ja chodzilam kiedys bardzo czesto na solarium i to pamietam jeszcze 3 klasie gimnazjum haha, potem przestalam. ale mam z natury ciemną karnacje i szczerze mowiac w tej chwili jak szykuję sie na wakacje po zimie i cialo jest blade to wole najpierw isc sie zahartowac do solarium z 2-3 rrazy zeby nie spalic sie na wakacjach na raka a opalić ;)) wszystko w umiarze jest ok i trzeba pamietac o tym zeby zaczynac od krotkiego czasu opalania
 
J

jessi_ca

Guest
nie ma sensu kupowac tych saszetek w solarium. sa drogie i malo wydajne :/ jesli chcesz sie posmarowac czyms- kup cos w drogerii, jakis balsam do opalania czy przyspieszacz. starczy na dluugo idz na 5 minut, maks. 6, skoro nigdy nie bylas to uwazaj zeby nie przesadzic. u mnie na solarium niektore lampy sa slabsze a niektore mocniejsze- moze u CIebie tez tak jest, wiec spytaj o to w obsludze :) ja opalam sie bez bielizny, zeby nie miec plam.aha na pare minut podnosze rece do gory, zeby opalic pachy, bo kiedys mialam biale plamy :D uwazaj z opalaiem twarzy :) a co do obslugi lampy- popros o pomoc, powiedz z eto twoj pierwszy raz
 

Quchikim

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2014
Posty
18
Punkty reakcji
0
Solarium jest straszne, a Kobiety po nim to już wogole !!! badzcie naturalne
 
D

Dobrawa

Guest
Czasem jak jest zima, a chce się troche poprawić koloryt skóry to czemu by nie. Ale jak już byłam kilka razy to używałam olejku do opalania. Tak, żeby nie zniszczyć sobie skory. Zresztą teraz jak jest lato też go używam. Mam taki

i-dax-cosmetics-sun-kokosowy-olejek-do-opalania-ze-zlocistym-pylem-150-ml.jpg
 

joannaz

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2014
Posty
9
Punkty reakcji
0
Nigdy jeszcze nie byłam na solarium, wolę chyba jednak męczyć się z balsamami brązującymi :) Ostatnio lubię ten z Rossmanna, a wcześniej używałam Bielendy.
 

hyzop

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Solarium jest niebezpieczne, mimo wszystko słońce jest lepsze. Poza tym poparzenie po solarium bywa dotkliwsze. Sprawdziłam na sobie. Od czasu do czasu chodziłam na solarium zima, żeby nie wyglądać blado. Ponieważ mam ciemną karnację i jestem brunetka nie wybierałam turbo tylko normalne łóżka (mało ich został) Jakie było moje zdziwienie, gdy po 5 min zaczęła piec skóra. Na tyle byłam przytomna, żeby od razu wyjść. I jakie było moje kolejne zdziwienie, gdy na drugi dzień zaczęła schodzić mi skóra PIERWSZY RAZ W ZYCIU.
 
Do góry