Pierwszy raz na Solarium

vealka

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
koniecznie zakryj jakimś kremem lub wacikiem sutki i znamiona jesli posadasz,
 

studio21

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Miasto
Ostrów Wlkp.
logo.png

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Oferujemy zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem najwyższej jakości kosmetyków oraz solarium wyposażone w najwyższej jakości sprzęt.

W najbliższym czasie zapraszamy również skorzystania z usług fryzjerskich. Odwiedź nas na www.studio21.pl
 

mariola20

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Hej Hej :)
nie tak dawno miałam taki sam problem bo przez długi okres byłam przeciwniczką solarium i nadal chyba się do niego nie przekonałam ale cóż, uroda ważna rzecz :):)

Pomogła mi Pani Karolina z salonu na saskiej kępie bellezza, http://www.studiobellezza.pl . Polecam naprawdę bo gdy przyszłam na miejsce powiedziała mi wszystko co i jak i doradziła. Na początek poszłam na kilka minut i użyłam balsamu do solarium i muszę powiedzieć, że od tamtej pory pokazuję się tam regularnie ;) Trafiłam tam całkowicie przypadkiem bo przez stronę o fryzjerach. Dziwne bo szukałam solarium no ale cóż ;)
Strona bardzo fajna i też polecam http://www.fryzjer24.com
 

ilusiowata5

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
ja to byłam na solarium czesto i wszysko było ok :) ale pewnego razu poszlam po kolezance która byla na 15 min :) a ja poszłam na 10 :) zawsze bylo normalnie ale wtedy to masakra :) wieczorem musialam robic sobie zimne oklady na twarz bo nie moglam wytrzymac :) tak mnie piekło ostro :) od tamtej pory w solarium mnie jeszcze nie wdzieli :) no ale lato sie zbliza i pewne opory bede musiala przezwycięzyc :)
no ale coz i takie sytuacje sie zdarzają :):)
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
ledwo słońce wyszło a dziewczyny już opalone jak by conajmniej na hawajach z 2 tygodni były... porażka. Panowie sprzedający "perfumy" (czyt. to gó... rozcieńczone z wodą) też chyba w kabinie się zatrzasneli. Rok temu była moda na opaleniznę sztuczną... ale w tym roku to już tragedia. Jeszcze dobrze słońce nie świeci a dziewczyny juz opalone nawet pod pachami:D

aha mariola20 udajesz czy naprawdę jesteś głupia?? wcale nie widać że to spam, trzeba było jeszcze z 40 adresów podać.

Narawdę niektórzy ludzie powalają;/
 

Lusiek276

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2009
Posty
52
Punkty reakcji
0
Ja tam nie jestem co do tego przekonana :p Kiedyś nawet się miałam wybrać, ale jakoś nie wyszło. Fakt faktem jestem blada, ale myślę, że w wakacje to nadrobię ;) po za tym od solarium można się uzależnić, a ja już miałam okazję widzieć pare takich dziewczyn, które zdecydowanie za często się smarzyły :p Masakra :p
 

Julka89

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
2 342
Punkty reakcji
79
Miasto
mój kawałek podłogi
Hej :papa: wiem ,że już było kilka tematów o solarium,ale z żadnego nie dowiedziałam sie jak sie przygotować do takiej wizyty w solarium mam zamiar sie wybrać w przyszłym tygodniu to bedzie mój pierwszy raz :sexy: a ja kompletnie nic nie wiem o takim solarium proszę o jakieś porady i jak to wszystko wygląda z góry dzięki :*

Żeby nie zrobić sobie zbytnio krzywdy to proponuję ze 2 lub 3 miesiące wcześniej kupić w aptece beta-karoten i pić, oraz przez cały ten proces opalania i miesiąc lub ze dwa po zakończeniu by efekt na dłużnej utrzymał się.
W czasie opalania sie bardzo ważne jest nawilżenie skóry. Pić co najmniej 2 litry wody i stosować głęboko nawilżające kremy. Nawet proponowałabym natłuszczającą oliwkę.
Jeśli chodzi o przygotowanie skóry to powinnaś zrobić peeling z jakieś 2 lub 3 dni wcześniej.
Depilacja? hm.. jeśli używasz: wosku, kremu i depilatora to powinnaś zrobić to tydzień wcześniej by nie narazić się na dodatkowe nieporządne skutki i większym podrażnieniem skóry.
Najlepiej zero jakiejkolwiek chemii, która reaguje na słońce!
Nie stosuj blokerów, bo się nie opalisz. Lepiej stopniowo dawkować wizyty. Pierwsza długość seansu powinna zależeć od twego typu urody.
Jeśli jesteś blondynką i łatwo czerwienisz się wybierz kabinę z najsłabszą i długość seansu tak do 3 min. chodzić powinnaś co 3 dni i stopniowo zwiększać długość czasu opalania... Nie licz na szybki efekt, bo to tylko zniszczy Twój naskórek.
Jeśli jesteś brunetką możesz pozwolić sobie nawet do 5 min (chyba, że masz bardzo jasną karnację wtedy zacznij od 3 min.) i schemat jest ten sam.

Jeśli chcesz zwiększyć efekt pójdź do kabiny w której jest dodatkowo natrysk samoopalacza, albo sama wysmaruj się balsamem brązującym.

To chyba tyle z grubsza.

Pozdrawiam
Julka
 

sroka2509

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
ja byłam 2 dni temu po 1,5 rocznej przerwie na 8 min, bo tak mi pani doradziła, poszlam po prostu na słabsze lampy. chce jutro iść na 8 min ale na mocniejsze . to bd mój jakiś 5 raz na solarium z calego życia. myślicie że jutro bd jakieś efekty, po tym drugim razie? a tak poza tym, to po solarium swędzą mnie ręce i piersi. od czego to może być?
 

Mariczka1995

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
37
Punkty reakcji
0
a Jak chcesz możesz też kupić olejek przyspieszający opalanie mazira czy jakoś tak mała tubeczka kosztuje około 4-6 zł
podobno bardzo dobre efekty szybko cię słoneczko łapie ale czy w solarium dobre to nie wiem podobno też :)
ja właśnie mam zamiar sobie go kupić :)
 

Julka89

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
2 342
Punkty reakcji
79
Miasto
mój kawałek podłogi
a Jak chcesz możesz też kupić olejek przyspieszający opalanie mazira czy jakoś tak mała tubeczka kosztuje około 4-6 zł
podobno bardzo dobre efekty szybko cię słoneczko łapie ale czy w solarium dobre to nie wiem podobno też :)
ja właśnie mam zamiar sobie go kupić :)

taaaaa! i zjarasz się jak świnia na różowo :D
 

ja_goda

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
118
Punkty reakcji
0
Ja się przyznam jeszcze nie byłam i chyba nie zamierzam :) Jak zmienię zdanie zgłoszę się do Was :)
 

rokiczaaa

.
VIP
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
3 228
Punkty reakcji
207
Miasto
.
Na solarium wybieram się od dobrych kilku lat :D
Niedawno przeczytałam o wersji na stojąco. Czy w tedy lampy są dalej i czy jest bezpieczniejsze?
Czy wtedy jest natrysk czy to zależy? Chciałabym w końcu się wybrać.
Mam dobrze się opalającą skórę więc mnie raczej nie poparzy za bardzo, ale odrzuca mnie ta klap.a i bliskość lamp.
Czy różni się ceną od 'typowej' wersji?

//btw jak na słonku sie opalam to spoko mogę 2,5h i nic nie piecze więc chyba sporo mogłabym poleżeć :)
 

Ciaruszka

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
343
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wlkp.
ja polecam dobrze przemyśleć na ile minut chce się wejść za każdym kolejnym razem...
ja za 3 popełniłam błąd:/
a za pierwszym- strasznie się bałam, bo miałam przed oczami od razu sceny z Oszukać przeznaczenie 3 :pP
w sumie nie trzeba robić nic szczególnego... dobrze jest zmazać makijaż i nie psikać się za mocno perfumami
 

Jolcia05

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
223
Punkty reakcji
2
Ja również bardzo się bałam przed pierwszym pójściem do solarium . Zgadzam się również, że należy najpierw skonsultować z osobą w solarium na ile minut wejść, ponieważ można przez przypadek bardzo się poparzyć. Warto zmyć makijaż i koniecznie zakryć sutki i wszelkiego rodzaju znamiona.
 
K

kika75

Guest
ważne też jest aby po opalaniu używać dobrego balsamu ja mam juz taki sprawdzony z mary cohr balsam posłoneczny który super nawilża pogłębia i utrzymuje opalenizne dłużej na skórze.
 

Riffa

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Solarium to nie żarty.Jest jak alkohol: jest dla ludzi, ale używany w mądry sposób. Moje rady: nie chodź częściej jak raz na 2 tygodnie. Stopniowo zwiększaj czas trwania opalania. Nawilżaj cerę zarówno od wewnątrz(niegazowana woda mineralna)jak i z zewnątrz (dobierz krem do swojego typu cery, ale zwróć uwagę na to, żeby rem był dobrze nawilżający - ja ostatnio mam oko na Siquens, bo podobno ma delikatny ale bardzo skuteczny skład nawilżający). Jeśli chcesz ładnie się opalić - kup u kosmetyczki maść brązującą (małe opakowanie, okrągłe, na wieczku chyba napisane CU), pij sporo soczków marchewkowych. Ja dodatkowo jeszcze używam belissy sun.
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
A ja uważam, że dobrze mieć makijaż na solarium, który chroni delikatną skórę twarzy. Należy uważać i sprawdzać, czy solarium dba o jakoś sprzętu i regularnie wymieniają lampy. Stare lampy zamiast opalać potrafią poparzyć.

Przed wizytą w solarium warto zrobić peeling by usunąć martwy naskórek i potem nałożyć balsam. Nawilżona skóra zdecydowanie lepiej przyjmuje takie kąpiele "słoneczne". Wizyta nie dłuższa niż 8-9 minut. To max. Warto zacząć od 5 :)
Po wizycie znów balsamowanie, albo pianka Panthenol Spray na ew. podrażnienia. UWAGA: panthenol warto stosować nie tylko na poparzoną skórę ale na każde podrażnienie, bo świetnie nawilża i poprawia kondycję skóry.

Zabiegi można powtarzać max 1 na tydzień, nie częściej, bo robi się nie zdrowo... Taka sesja jest dobra tuż przed wakacjami, by przygotować skórę na plażowanie.
 
Do góry