Pierwszy raz na Solarium

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
no jestem dosyć opalona ale nie tak bardzo żeby nie miało co schodzić bo właśnie ostatnim razem to mnie tak złapało ;)
 

igaazet

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Za pierwszym razem idz najlepiej na krotko tj. jakies 5 albo 6 minut. Opalaj się całkiem nago albo w stringach. Przed najlepij się wykąpać. Nigdy nie kąp się od razu po przyjsciu z solarium! Musi być odstęp conajmniej 1,5 godziny! Znam przypadkni ze laska od razu po solarium sie wykąpała i dostała jakis czerwonych bąbli;].
Ja pamiętam ze jak pierwszy raz poszlam na solarium srasznie się bałam tych świecących z każdej strony lamp i to uczucie ciepła. Aha, i za mocno nie opalaj twarzy bo to postarza i skora twarzy sie niszczy.. po kilku razach zasłaniaj twarz jakimś ciuchem np. bluzka. ;)
 

Ursh

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Warsiawa
ale ja pstatnio solarium się myłam i nic mi nie zes:zło :p

Hej,

Nie jestem może weteranem solarium i innych technik poprawiania urody, ale w kwestii "zmywania" opalenizmy powinna zwyciężyć zwykła logika i wiedza z biologii poziom podstawówka/gimnazjum.

Po pierwsze primo:
Solarium działa jak sztuczne słońce - promieniowanie UV aktywuje i stymuluje proces tworzenia się melaniny (vit. D i innych) W SKÓRZE.

balsamy brązujące/samoopalacze - barwią tylko naskórek, więc przy użyciu dobrego peelingu można je zmyć, oczywiście tempo zmywania jest zależne od tempa przemiany naskórka.\

Widać jakąś różnicę? skóra - naskórek; wewnątrz - na zewnąrz. Proste jak "irasiad"

Jeżeli piszecie o kąpieli po solarium w kontekście "zmycia opalenizny", i piszecie to wspominając kolonie/obóz letni po którym wam się rzekoma opalenizna zmyła - zapewniam - to po koloniach/obozie nie było opalenizną :p

Do przeciwwskazań solaryjnych zaliczyłabym znamiona barwnikowe na skórze, a już na pewno takie co czasem pieką, swędzą albo mają czerwoną otoczkę...

Pan rak czerniak złośliwy, bardzo lubi się upominać o swoje znamionka, a przeżywalność hmmm jest raczej mała;]
 
B

Blancaaa

Guest
tak masz racje i bardzo to dobrze ujelas:) ja niestety po tylu latach medycznych stodiow i mojego zawodu chodze na solarium a takze opalam sie...lecz nigdy nie nazekalam na bladosc skory poniewaz mam ciemna karnacje
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
ursh o ile dobrze pamiętam moją wypowiedź to chodziło o to że dziewczyny mówiły że im coś zeszło albo coś :p i dlatego mówiłam że nic nie zeszło :p
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
a ja byma może 4 razy jakiś czas temu, potem sie troszke opalalam a teraz ani na to ani na to czasu nie mam :]
 

ja:D

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2006
Posty
217
Punkty reakcji
0
Miasto
Ośw->Małopolska;P(dla niewtajemniczonych:P)
A ja mam takie pytanie..Czy na solarce można używać olivki (np.Bambino) zamiast balsamu do opalania???? niby oliwka jest bez filtru uv ale jak opalam sie na słoneczku to lepiej mnie chwyta nasmaruje sie ta oliwka ona po 10 minutach sie wchłonie sama od siebie i juz jestem opalona natomiast na solarium smaruje sie tym balsamem i raczej wogóle mnie nie opala.. :/ niewiem od czego to zalezy ? dodam tylko ze chodze na slakre tak 7-10 minut ;) niewiem może wykupic wiecej minut wtedy lepiej mnie opali ;| ? doradzcie cos...z góry dzieki :*
 

Lillian

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ja nie uzywałam żadnych balsamów ani oliwek i się dosyc mocno opaliłam.
Trzeba tylko chodzic często i najlepiej na 10 min. Koleżanka stosowała różne kosmetyki wspomagające opalanie i wcale nie była mocniej opalona (oliwki chyba tez używała to wydaje mi się, że można : ] )
Oni tam zawsze w solarium proponują różne balsamy ^^ . Ale ja tam nie widzę po nich różnicy. <_<
 

Fretka13

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
1 856
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
TyChY !!
Ja:D ...
Ja mam naprzykład tak ze normalne słonce mnie szybciej chyta i mocniej niż solarium ... A na solarke chodze zawsze na 16 minut :p xD
 

nitka12345

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Od niedawna zaczęłam chodzić do solarium. początki to tak po 5 lub 6 min. Ale zobaczyłam ze po solarium mam plamy jasne na nogach z tyłu na dole wygląda to jak nie opalone takie ciapki.
Też tak macie?
Pomóżcie mi proszę tera nawet miniówy nie mogę założyć ani rybaczek pomocy
 

Lukaso66

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2008
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Wyszły ci jakies przebarwienia pewnie, odradzam ci chodzenie na solke ;D :papa:
 

nitka12345

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Od niedawna zaczęłam chodzić do solarium. początki to tak po 5 lub 6 min. Ale zobaczyłam ze po solarium mam plamy jasne na nogach z tyłu na dole wygląda to jak nie opalone takie ciapki.
Też tak macie?
Pomóżcie mi proszę tera nawet miniówy nie mogę założyć ani rybaczek pomocy

moze jakies masci czy co chcem nadal chodzic na solke nie chcem byc blada jak sciana
 

nielegalna17

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2008
Posty
220
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
ognisko domowe:)
za pierwszym razem poszłam na 10 minut , spieklo mi nosek xDD potem tez na 10 , potem dwa razy na 15 i zrezygnowałam, to strata kasy, kupiłam balsam samoopalający firmy ziaja, nie miałam plan i wygladał naturalnie :)
na solarium mi nie wolno chodzić, bo mam "znamie" na plecach ( od dziecka) i może ono spowodowac raka.. nawet podczas zwykłego opalania na słońcu musze je zakrywać :(
 

Fretka13

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
1 856
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
TyChY !!
nielegalna17 .... każdy kto pójdzie do Dermatologa ... to zabroni Ci opalania się ... Bo każdy ma gdzieś znamie....
Choćby piepszyk ... które potem może okazać sie czerniakiem po opalaniach ...
Mi też zabroniła , moim kumpelką też ....
Miałam jechać na wycięcie.... Ale moja mama się boji ... Bo mojemu dziadkowi wycieli i dostał raka ... Bo mieli tego nie ruszać.... Ale musieli zbadać...
 

Gaażyna

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2008
Posty
208
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Wydaje mi sie, ze zniszczylam sobie skore przez solarium, choc nie jestem do konca pewna....
Kiedys mialam gladka skore, a teraz jest ona...dziwna... Jakos tak staro wyglada :( . W zeszlym roku chodzilam tak 2 razy w miesiacu (przez caly rok), Miesiac przed studniowka chodzilam 2 razy w tygodniu, wtedy srobilam 3 miesiace przerwy i jakos tak od czerwca chodze 2x w miesiacu.. Wiem, ze to troche poplatane :) . Ale powiedzcie czy od tego oglabym zniszczyc sobie skore...? Dodam, ze nie stosowalam (ani nie stosuje) zadnych kosmetykow do opalania.
 

angelXXprincess

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2008
Posty
238
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
Ja ostanio byłam pierwszy raz na 4 min :D^^ No i myślałam że tam zgine :/
Robiło mi się duszno i w ogólee :/ no ale przeżyłam :D^^ a 2 raz już było lepiej :p
Ale narazie już sie wybieram ;)

właśnie a chce ktoś może zaproszenie do Maybelline ? hmm ? :D^^ Jeśli tak to poproszę adres e-mail na PW :p
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
ja pierwszy raz byłam na 5 minut :)
a teraz byłam 4 razy na 10 min...
no i teraz idę na 15 min bo nie dość, że mam ciemną
karnację to szybko mnie słoneczko chwyta i jestem
tak brązowa jaka chciałam być :D
 
Do góry