Pierwszy poważny blog.

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
Witam. Od dłuższego czasu tylko czytam i czytam i wreszcie postanawiam w niedługim czasie ruszyć z swoim pierwszym blogiem.
Od razu z swoim serwerem i domeną. Chcę ruszyć od razu profesjonalnie, czyli bez żadnych tam darmowych blogów, bez zdjęć cykanych telefonem.
Jestem w fazie tworzenia gałęzi tematyki, oraz strony o mnie. Sądzę że to jak najbardziej kluczowe zadania, żeby nie zaliczyć "fall startu" .
Nazwa blogu już opracowana.
kilka konkretów z mojej strony które już wybrałem:
skrypt: WordPress
aparat do zdjęć: nikon d3200 18-105vr
tematyka: podróżowanie, odwiedzanie miejsc z mojej części polski w zasięgu 200-300 km żeby zasięg interesujących się tematyką bloga był nieco szerszy, liźnięcie tematyki militari, , odrobina mody , kilka kwestii z tematyki: "zrób to sam"


Pytania i wątpliwość:
-zły aparat ?
- za wysoko mierzę na sam początek?
- ewentualne uwagi i sugestie ?

pozdrawiam serdecznie i liczę na konkretne odpowiedzi :)
 

Barton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2007
Posty
1 428
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Ja na Twoim miejscu kupiłbym domenę w OVH a do prowadzenia wykorzystał platformę blogową Blogger od Google. Masz tam dużo wtyczek a samo prowadzenie bloga od strony technicznej właściwie ograniczyłoby się do wyboru tematu graficznego i wyklikania reszty opcji.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
A jesteś pewien, że od razu chcesz mieć wszystko, co najlepsze, łącznie ze sprzętem, jeśli nie wiesz ile w tym wytrwasz? Do genialnego blogowania niewiele potrzeba.
 

wsite

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
A ja do domen polecam masternet.pl mają najtańsze domeny a co do serwera to na początku jak najtańszy
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Sam wordpress ma wystarczajaco duzo wtyczek, nie baw sie w te wynlazki od google. Chyba kazdy platny hosting bedzie dobry. A co do domeny to jezeli myslisz przyszlosciowo to zwracaj rowniez uwage na to ile kosztowac bedzie odnowienie domeny.
 
Do góry